Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kuko7
9. nov 2007

jaaaaj, tak moja je blondinka, ja som bola minule na morfologickom...teda pred dvoma tyzdnami a bola som na tusim 24, ci kolkatke 😀 😅

Za chvilocku budes mat uz Natalku v naruci, co? Aj ja by som uz chcela...s malickym/ou sa stale rozpravam, ale este neviem co to je, lebo sa nam nechcelo ukazat...no za dva tyzdne ideme na 3D, tak som zvedava 😀 😀 😀 mozno sa ukaze...a ak nie, tak nevadi, uz mi to ani tak nepride, ani to asi vediet nechcem...mozno budem rada ak sa neukaze a prekvapi nas po narodeni 🙂

clea1
10. nov 2007

Marija, Dr. Dubčákovú som mala zazmluvnenú, dostala som na ňu samé dobré doporučenia a neľutujem to. Chodila som k nej do poradne od 30tt, mohla som jej kedykoľvek zavolať, na konci tehu ma brala do poradne aj mimo ordinačných hodín cez jej službu. A keď budeš mať epi, tak sa šitia vôbec nemusíš báť. držím palce a kľudne sa ma pýtaj, rada Ti poradím 🙂

marija
11. nov 2007

Luculka preco by Ta neobjednali? ja som bola u Dr. v stredu, vtedy ordinuje od 11, takze ked mi povedala, ze sa mam objednat na UZV, tak podla casu sa mi to zdalo neskoro,a le isla som sa tam kuknut, no sestricka mi povedala, ze si mam zavolat zajtra rano, alebo kedy kolvek rano. Tak som volala na druhy den tusim 7:30 a v pohode ma objednala. Dala som si budim a bola som riadne rozospata, ale som si to vybavila a bolo 🙂 a mozno Tvoja Dr. je Dubcakova, ta ma hnede vlasy po plecia, tak zostrihane vselijako, ma ofinku a je taka chuducka a strasne uponahlana najma ak ma porod 🙂 ale inak je strasne zlata 🙂 uz sa Ti to veru blizi 🙂 aj si ides niekoho zazmluvnit?

marija
11. nov 2007

clea kuk IP 😎 a dakujem !!!

luculka
11. nov 2007

marija ved ano ale myslela som v ten den ked som to nestihla do deviatej 😉 .pondelok idem volat 😵
to bude asi ona...som bola najprv v soku z pristupu ale chápem to...
nezamluvujem si nikoho,,,ty ano?

certica
11. nov 2007

luculka, to je ta dilema - viest rozhovor s tehulou na poradni alebo sa ponahlat k porodu??? asi zalezi od urgencie, ja by sm ale tiez volila to druhe a bezala pomoct rodicke na boxe 😉

marija
11. nov 2007

luculka, ja som si zazmluvnila tu Dr. Dubcakovu, dostala som na nu strasne vela odporucani. A urcite to lepsie pochopime ak by sme na tom porodnom boxe lezali my a vooobec by nas nezaujimalo ze musi ist za niekym do poradne 🙂 ved dolezitejsia je predsa maminka v tu chvilu ktora rodi, najma ak tehulka je v poriadku a to za tie tri minutky by urcite zistila ze nieco v poriadku nieje a keby si sa stazovala na nejake problemy tak Ta urcite neposle prec ale poriadne vysetri, takze to tiez asi chapem...

luculka
11. nov 2007

jasne ved ja to tak beriem ze musi utekat k mamine 😉 🙂
no musim pozret piatok ako sa vola...ale tusim tam bola zena len jedna na tom cisle

marija
11. nov 2007

tato Dr. Dubcakova ma tusim 32 rokov 🙂 takze to si asi nezmylis 🙂 stihla, vyssia, taky orli nos, ale strasne mila inak, ak sa niekam prave nezenie 🙂

certica
11. nov 2007

marija, si hodila popis jak kedysi chodilo v telke - FKUP 😀

anndrea
11. nov 2007

Ahojte buduce maminky ktore sa chystate rodit na Antolsku. Len tak v kocke vsetky zakladne info o tejto porodnici

Fakultná nemocnica s poliklinikou, Nemocnica sv. Cyrila a Metoda
Antolská 11, 851 07 Bratislava
Telefón – (spojovateľka): 02/68671111
Gynekologicko - pôrodnícke oddelenie
štátne

adresa oddelenia:

I. gynekologicko-pôrodnícka klinika
III. gynekologicko-pôrodnícka klinika
Oddelenie pôrodnice a šestonedelia
Antolská 11, 851 07 Bratislava
Telefón na oddelenie: 02/68672697
Telefón na pôrodnú sálu: 02/68672676
Počet lôžok na oddelení: 33
Počet miest pre „rooming in“: 33
Počet izieb na oddelení: 15
Približný počet novorodencov (cca za rok): 2200

Titul "Baby friendly hospital"?: ÁNO
1. Predpôrodná starostlivosť
Umožnená prehliadka oddelenia (sály a izby pre rodičky): ÁNO

Kurzy predpôrodnej prípravy
Meno zodpovednej osoby: Anna Ježíková
Telefón: 02/68673403
Ako dlho trvá kurz? 6-8 týždňov, 1 x týždenne
Tehotenské cvičenie
Meno zodpovednej osoby: Anna Ježíková
Telefón: 02/68673403
V ktorom týždni tehotenstva (a do koľkého) je možné navštevovať teh. cvičenie?
Podľa doporučenia lekára
Ktoré dni v týždni je cvičenie? Každý pracovný deň
Miesto: Fyziatricko – rehabilitačné oddelenia, blok
Cena: bezplatne
Zisťovanie individuálnych potrieb rodičky
Akou formou zisťujete individuálne potreby rodičky?
Osobným pohovorom

2. Podmienky na pôrod a priebeh pôrodu
Prítomnosť partnera / sprievodcu pri pôrode: ÁNO
za akých podmienok:
dodržiavanie prevádzkového poriadku bez prebiehajúceho infekčného alebo iného ochorenia, poplatok 500.- Sk
Nadštandard
Dohodnutie konkrétneho pôrodníka: ÁNO
Cena: 7000.- Sk

Iné podmienky: zmluva pacientka – nemocnica, súhlas pôrodníka
Nadštandardná izba na šestonedelí: ÁNO
Špecifikujte vybavenie: samostatné hygienické zariadenie, televízor
Cena: 1000.-Sk/osoba/lôžko/deň
Iné (špecifikujte): -

Možnosti pôrodu
ÁNO - klasická pôrodnícka posteľ
ÁNO - polohovateľné lôžko – pôrodnícke kreslo
NIE - pôrodná stolička
NIE - vaňa
Iné (špecifikujte) -

Prípravné procedúry (klistír,holenie, zákaz jedla a pitia)

Možnosti úľavy pri pôrodných bolestiach?
ÁNO - sprcha
NIE - kúpeľ
ÁNO - fit lopta
NIE - rebriny
NIE - hudba
ÁNO - EDA (epidurálna analgéza)
NIE - aromaterapia
NIE - masáž uskutočňovaná personálom
ÁNO - medikamenty
Iné (špecifikujte): -

Aké sú podmienky a dostupnosť epidurálnej analgézy
V akom čase? (24 hod. denne, len v pracovných dňoch...?, špecifikujte)
24 hod. denne
Je nutný pohovor s anestéziológom, písomná žiadosť, zmluva...špecifikujte)
Áno, anesteziologická vizita
Výška poplatku: 2500.- Sk

Novorodenec

Kedy prvý krát prikladáte zdravého novorodenca k matke?
Najneskôr do 30 min. po pôrode
Za akú dobu po pôrode je zdravý novorodenec umiestnený pri matke?
Po 2 hodinách Treba o prinesenie novorodenca žiadať?
NIE
Ako a čím dokrmujete novorodencov? (napr. glukóza zo striekačky, umelé mlieko, fľašou......)

Ako podporujete dojčenie?
Prednášky, praktické poradenstvo lekármi a špecializovanou laktačnou sestrou
Môže sa matka príp. iný príbuzný zúčastňovať kúpania, ošetrovania a vyšetrovania novorodenca?
Áno
Rooming In: treba o rooming in žiadať? NIE

Čo znamená systém „rooming in“ vo vašej nemocnici?
Ošetrovanie dieťaťa matkou, podpora dojčenia pod dohľadom erudovaného tímu. Podporujeme kontakt rodičov s chorými deťmi na jednotke intenzívnej starostlivosti, uplatňujeme LATE ROOMING-IN /matky sú hospitalizované so svojimi nedonosenými a chorými deťmi/.
3. Iné služby
Možnosť odberu pupočníkovej krvi ÁNO
Počas tehotenstva kontaktovať Eurocord-Slovakia
Iné služby (napr. fotografie novorodencov a ich publikovanie na web stránke, alebo v lokálnych novinách….)
-
4. Zmluvné poisťovne:
Spoločná zdravotná poisťovňa, a.s.
DÔVERA zdravotná poisťovňa, a.s.
APOLLO zdravotná poisťovňa, a.s.
Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.
Európska zdravotná poisťovňa, a.s.
Union zdravotná poisťovňa, a.s.
Union poisťovňa, a.s. (poistenie pre cudzincov)

marija
11. nov 2007

certica no veru, som si ani neuvedomila 😎

marija
11. nov 2007

anndrea dakujeeeem 😉

certica
11. nov 2007

...ta masaz uskutocnovana personalom... znie dobre, len to NIE uz az tak nie

anndrea
11. nov 2007

s radostou, aj ja som rodila na Antolskej u Mudr. Rozemberga (perfektny odbornik s velmi ludskym pristupom) kludne sa pytajte ak budem vediet, poradim 😵

certica
11. nov 2007

andrea, uz sa ti podarilo najst nejake tie zname z porodnice?

anndrea
11. nov 2007

Na tu masaz si v nasich podmienkach budeme musiet este pockat ...

marija
11. nov 2007

anndrea ja som mala taku otazku ze co vsetko so sebou do porodnice, ten zoznam davaju oni, alebo si to mam nastudovat v nejakych knizkach?

marija
11. nov 2007

juj, no ta masaz sice znie skvelo, ale to je asi skutocne rozpravka buducnosti 🙂

certica
11. nov 2007

nam ten zoznam davala jezikova na cvikach (kedysi)

certica
11. nov 2007

a preplaca poistovna 😀 (tu masaz myslim)

marija
11. nov 2007

no k JEzikovej chodim, skusim sa jej opyatt ved cas este mam 🙂

anndrea
11. nov 2007

Do porodnice som brala zo zoznamu: Hygienicke potreby pre seba, t.j. osuska, sprchovy gel, telove mlieko, toaletny papier atd., dalej hygienicke vlozky po porode (dostat v lekarni), specialne sietove nohavicky po porode (dostat v lekarni, stoja asi 30Sk, podprsenku pre kojacie maminky, tampony do podprsenky, nocnu koselu s otvormi pre kojacie maminky, podlozku pod seba na postel (dostat v lekarni, papuce. Pre babatko budes potrebovat plienky, ja som mala Pampers New Baby, normalne latkove plienky, netreba brat ziadne vecicky na oblecenie, lebo v porodnici babatko moze nosit len erarne nemocnicne oblecenie, vecicky Ti potom prinesie manzel pred odchodom domov. Taktiez netreba nosit ani ziadnu kozmetiku, tu tiez poskytuju v nemocnici. Ja som mala so sebou aj odavacku mlieka, dudlik na malu, masticku na ritku. Netreba brat vela veci, lebo potom to neni kam dat.

anndrea
11. nov 2007

To: certica, bohuzial nie, asi tie moje zname nechodia na tento pokec...ale to bola len taka skuska, o nic nejde

marija
11. nov 2007

Anndra vdaka 🙂 ako pozeram, vsetko mam 😎 tak sa tesim, aspon som si to prekontrolovala ci som na nieco nezabudla 🙂

pipi1211
11. nov 2007

pre babetko treba aj vlhcene obrusky a latkove plienky nebolo treba lebo oni davali svoje lebo ked ich babo ogrcka tak si to tam operu a ty si vezmes dalsiu... 🙂 🙂 🙂 kramik na ritku tam maju a bol fakt dobry 😀 😀 a urcite zupan aspon jedna flasa pitia po porode 😀 😀 😀

anndrea
11. nov 2007

a nezabudni doklady, tehotensku knizku a nieco na citanie, ked budes cakat na pripravovni 🙂 a vzdycharni (to je slangovo nazvana izba, kde lezis pred odchodom na porodnu salu)

anndrea
11. nov 2007

vlhcene obrusky su dobre aj pre maminku na osviezenie, lebo na porodnici po celu dobu nesmies pit ani jest. Inak ja som mala aj talizman pre stastie, fotku manzela v malom ramiku a hlavne dostatocny kredit do mobilneho telefonu 😵

marija
11. nov 2007

pripravovna? no tak o tom som teda nepocula... mozte mi niektora popis ako to nasleduje za sebou od prichodu do nemocnice? nech mam predstavu a zahrne tam aj manzelika, kde sa nachadza on v tych jednotlivych chvilach lebo zacinam mat z toho chaoz trosku 😎

anndrea
11. nov 2007

Takze v prvom rade prides na prijem, kde si sestra vypyta vsetky doklady, matersku knizku. Potom Ta sestra odprevadi na porodne oddelenie, kde Ta prevezme a vysetri sluzbukonajuci lekar a ten Ta podla stadia porodu v akom sa nachadzas posle oddychovat na izbu-vzdycharen, alebo do nadstandardneho boxu ak ho mas zaplateny.Potom pride pre Teba porodna asistentka, a ides s nou na tzv. pripravovnu, kde Ta porodna asistentka pripravi na porod, t.j. klistir, holenie (ja som si ho radsej urobila dopredu doma) a potom Ta posle na toaletu a mozez sa ist osprchovat a vlastne uz len cakas a prechadzas sa, skaces na fit lopte, sprchujes sa ... po nejakej hodinke pride lekar, Tvoj porodnik a da Ta na monitor, ktory monitoruje srdcovu cinnost babatka a silu kontrakcii. Lekar Ta chodi pravidelne kontrolovat v urcitych casovych intervaloch, Ty zatial oddychujes, sprchujes sa, manzel sa o Teba stara. Ked uz si dostatocne otvorena, tak Ta odvedu na porodnu salu (ak mas zaplateny nadstandardny box tak rodis v nom) a opat Ta napoja na monitor, na ktorom si uz pripojena stale (aspon u mna to tak bolo) Musis si sledovat kontrakcie, ktore sa zosilnuju, porodna asistentka Ti da infuziu (analgetika na zmiernenie bolesti) a Tvoj porodny lekar Ta pravidelne kontroluje uz aj s celym porodnym timom a ak tam mas manzela tak on stoji pri Tvojej hlave. no a potom uz nastane samotny porod, ktory trva len niekolko minut. Nastrih necitis vobec, toho sa nemusis bat. Dufam ze som to nenapisala velmi chaoticky, lebo pisem v rychlosti.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre