Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

vesi
25. nov 2007

harmi a kto ťa odrodil?

harmi
25. nov 2007

dr.oravec

rybka78
25. nov 2007

dasska, ja som mala zazmluvneneho lekara. a podla mna je jedno ci mas niekoho zazmluvneneho alebo nie pri stanoveni terminu na vyvolanie porodu... neboj, vsetko dobre dopadne. 🙂

harmi
25. nov 2007

Vesi, ja by som tiez nerodila v dunajskej.a hlavne neviem po madarsky.ak este raz budem rodit co veru chcem tak asi znovu na antolskej.si priamo z dunajskej?

pipi1211
25. nov 2007

daska hej hned na prvy krat 🙂 dali mi tabletku zo spodu o 5 rano a o 13.36 bola mala na svete 🙂

vesi
25. nov 2007

harmi, oravec je fajn, ked si ma nechali v nemocnici hned z UZV a ja som sa tam rozplakala, tak ma ukludnovala akeby som tam nemala manžela, tak by ma samu na príjem ani nepustil 🙂 ja som Z Gabčíkova a ty?tiež neviem ani slovo madarsky, ale to nebol jediný dôvod prečo nie do DS, mám tam zlé skúsenosti s niektorými lekármi 😠

fenrirka
26. nov 2007

prosim vas ked ma moj doktor posle na antolsku lebo tam chcem rodit tak za kym mam ist???

rybka78
26. nov 2007

pojdes na polikliniku a vyberies si ktorukolvek gyn. ambulanciu (c.d. 24-27). 😉 ak chces rodit u niekoho konkretneho, pozri si ordinacne hodiny na dverach a podla toho sa zariadis.

kika25
26. nov 2007

Ahojte dievcata,
treba na antolskej nieco doniest sestrickam? Kavu, cokoladu...zaberie to, budu ochotnejsie? Ake mate skusenosti?
Vdaka...

arabeska
26. nov 2007

kika,oni su zlate aj bez toho 😉 😉

certica
26. nov 2007

kika, ja myslim, ze je to zbytocne. z mojej skusenosti (aj ked su to pomaly 3r. dozadu a neviem, nakolko sa to tam zmenilo) boli vsetky sestricky do radu strasne zlate, ci uz zo sestonedelia, novorodenecke alebo z rizikoveho. ja ked som sa s nimi pri odchode z porodnice na odd. rozpravala a lucila, chcela som im tam nechat krabicu cokolad, ale nechceli to zobrat, vraj ci som sa zblaznila a neviem, co s peniazmi. a v podstate sa zhodli na tom, ze ak uz velmi chcem, nech radsej nieco pozitivne na ich adresu napisem na net, kedze mali skusenosti s tym, ze sa na nich casto nadava...
akurat som dodatocne priniesla pre deti na novorodenecke balenie bavln. plienok, kedze im to tam vraj vo velkom mizne 😅 . myslim, ze potesilo

certica
26. nov 2007

dopredu by som osobne nic nedavala, bolo by mi to blbe

rybka78
26. nov 2007

my sme doniesli sestrickam z novorodeneckeho aj zo sestonedelia take male "dakujem" az pri odchode z porodnice. mozes a nemusis doniest. ale dopredu by som tiez nic nedavala. 😉

ena
26. nov 2007

fenrirka; pozeram, ze mame rovnaky termin;) Mna uz tiez poslali do poradne na antolsku, ale pojdem asi az budci tyzden, asi v utorok ;)

katullka
26. nov 2007

Katrin, vsimla som si, ze mas dvojicky a ze si rodila so spinalom. Ja cakam tiez dvojicky a pravdepodobne to bude cisarsky rez. Chcem sa Ta spytat, ten spinal Ti oni naordinovali alebo si sa mohla rozhodnut, ci chces narkozu?
Uz som o spinale vela citala, ale stale som presvedcena, ze by som to zle znasala a chcela by som radsej narkozu. Ako si sa citila pocas cisarskeho a po nom? Nemala si migreny? Na tie sa totiz baby stazuju. Viem, ze ani po narkoze to nie je ruzove..ale predsa byt pri vedomi pri operacii je dost narocne na psychiku. Lekari si hocico rozpravaju..No neviem.

l.lara
26. nov 2007

ahojte, mozno sa tu o tom uz pisalo. ak ano, tak sa ospravedlnujem. chcela by som sa spytat, ci moze byt ocko pritomny uz pri 1.dobe porodnej. teraz som citala na inom fore, ze na antolskej ocinka pustili az pocas 2. doby.. ☹

l.lara
26. nov 2007

este som zabudla, ako dovod uviedli, ze su tam plne "vzdycharne"..ze niet miesta..

mvtina
27. nov 2007

katullka - nechtiac som sem zabrusila..
Pokial viem, tak spinal neordinuju, ale sa Ta pridu spytat, co chces. Len su aj diagnozy, pri ktorych automaticky kompletne uspia - napr. epilepsia. Spinal je lepsi pre deticky, lebo k nim nic neprejde, pri uplnej narkoze dostanu kusocek davky. Ja som mala tiez spinal, bolo mi chvilu blbo, ale to mi je zo vsetkeho noveho a pravdupovediac som ho velmi chcela, lebo predsa len uplna narkoza je uz zase nieco ine. Po narkoze Ta postavia po 12 hodinach, po spinale po 24. Hlava Ta moze boliet po obidvoch. Mna nebolela, ale uplne natvrdo som dodrzala rozkaz nedvihat ju tych 24 hodin, maximalne sa otocit (to som tiez nerobila, lezala som tam ako rozplestena zaba celych 24).
Lekari su, co sa tyka reci, velmi ohladuplni, ja som tam pocula len jemne sepoty, neboj, oni vedia, ze nespis 😉 Mas vedla seba jednu sestricku, ktora sa o Teba stara, ked sa chces nieco spytat alebo potrebujes vlhcit usta. Za Tebou je ten uspavac hadov a pozera, ci to prebieha v pohode, na druhom boku mas pristroj, kde si mozes pozerat, kolko mas tlak a pulz. Takze o zabavu dobre postarane 🙂
Pred sebou vidis akorat zelenu plachtu. Citis, ze sa v Tebe trochu kutraju - to ked hladaju tie deti 😉 ale necitis bolest a hlavne - nemusis si nechat ujst ten pocit, ked budes babo pocut prvy raz zaplakat. Sice Ti ho najpravdepodobnejsie nepolozia na Teba (teda s mojimi utekali hned prec a nevadilo mi, hlavne, ze som mala istotu, ze su OK), ale predsa len je to iny pocit ako sa zobudit a byt matkou 🙂 Sebina mi tahali prveho, ten vrestal celou cestou do kukane (tam je zase taky pediatricky zhluk, ktory ho osetri), Maxo sa neunuval, asi este spal, tak mu strhli body za spev. No neviem, ja by som nemenila, ak by to malo byt znova cisarskym, chcela by som spinal. Vsak Katrin Ti napise zase svoje skusenosti. A kazdopadne sa tesim a gratulujem k novemu dvojickovemu prirastku 🙂

vesi
27. nov 2007

katulka, ja som mala pri prvom narkozu, pri druhom spinál...pri prvom som mala na výber, pri druhom som nebola na lačno dostatočne dlho, tak mi spinál "naordinovali" . dnes ľutujem, že som bola pri prvom zbabelá a dala som sa uspať. z druhého pôrodu mám oveľa intenzívnejší a krajší zážitok, vidieť dieťatko okamžite je to najkrajšie 🙂 a lekári pri tom so mnou žartovali 😀

katrin
27. nov 2007

Katullka, mňa sa v podstate ani nestihli spýtať, u nás to šlo tak hrozne rýchlo samotný pôrod, že ani neviem, čo sa ma kto pýtal. Ja si len pamätám, že som na ošetrovni povedala, že zabite ma, rozrežte ma, len ich rýchlo vyberte, lebo zomriem 😀 Inak, Tina to napísala celkom presne.... pýtajú sa väčšinou, či chceš spinál al. celkovú. Lenže, čo ja viem, aj čo mi "uspávač hadov" (dobrý výraz, Tina 😀 ) povedal, pre dvojičky je lepšie, ak rodíš spinálom, pretože k deťom sa dostane úplné minimum celej uspávacej dávky, pretože celý cisársky trvá dlhšie ako pri jednom dieťati.

Musíš dodržať tých 24hodín ležania, budeš sa síce cítiť hrozne, ale vydržíš to.. Myslím to tak, že budeš ležať nahá na posteli, budeš síce plávať vo vlastnom pote, pretože na izbách je veľmi teplo kvôli bábätkám, ale nie je to nič hrozné. Ak by som mala rodiť ešte raz, tak určite v spinále. Mňa hlava vôbec nebola, jediné, čo mi bolo, po operácii, ako ma doviezli na izbu som dostala hroznú triašku, bolo mi aj zima, aj teplo, nemohla som normálne rozprávať, ale bola som šťastná, že to máme za sebou a chalani sú v poriadku.

Počas pôrodu mi bolo celkom dobre, bol to taký zvláštny pocit cítiť, ako sa v tebe niekto rýpe a šklbe ti deti z tela von.... 🤐 Ty fakt nič nevidíš, vidiš pred sebou len zelenú plachtu ktorú ti natiahnu pod prsiami, vidíš hlavy doktorov, pri mojom pôrode boli traja doktori, za hlavou "uspávač hadov", ktorý mi stále vravel, že je to to najlepšie, čo som mohla pre svoje deti urobiť a že všetko bude v poriadku. Nepríjemné bolo len to, keď mi išiel pichnúť do chrbta spinál, musíš sa zhrbiť ako mačka a on ti vyhmatáva bod, kde ti vpichne ihlu. S tým obrovským bruchom to bol pre mňa problém, ale vydržali sme 😉 Ničoho sa neboj, doktori vedia, čo robia 😎 😵

katrin
27. nov 2007

Presne ako vesi písala, ja som jedla naposledy o 17h, rodila som o 20,18 prvéí dieťa, takže dôvodom pre spinál bolo určite aj to, že som bola najedená. Inak, mne ich tiež nepriložili, lebo ich okamžite odnášali, ale aspoň som ich počula plakať a videla dva balíčky v zelených plachtách, ktoré odnášali do inkubátorov. Manžel ich videl hneď, ako ich dali do inkubátorov a fotil ich, samozrejme mi ich doniesol ukázať aspoň na fotkách v mobile

aini
27. nov 2007

ahoj ena,
tak zajtra ideš na Antolskú? ja idem do poradne tiež, k Dubčákovej tak sa tam možno stretneme - idem tak aby som tam už o tej 11.00 sedela.držím pästičky, aby ti to išlo tak rýchlo ako mne minulý týždeň. ozaj, vezmi si aj skúmavku s močom, odo mňa ju pýtala, ale nemala som, aj som o tom rozmýšlala, a nakoniec som si nezobrala. bude možno potom doktorka spokojnejšia 😀

fenrirka
27. nov 2007

este by som sa chcela opytat,ze ak si nezazmluvnim doktora..tak ma bude rodit ten co ma sluzbu,alebo ten co k nemu budem chodit do poradne...A ak moj priatel nestihne apslovovat tu pripravu tak nemoze byt so mnu???Lebo on stale robi a moze az akolo piatej...no a neviem ci mate niektora skusenost,mne doktor povedal ze mam male rozmery panvy,ale to bolo na zaciatku tehotenstva,potom sa to tusim este raz meria,no a povedal ze ak prcek bude mat viac ako 3500 tak pojdem cisarskym...Teraz som v 36 a ma 2600 takze vobec neviem...neviete mi poradit??
Dakujem 😵

dadka212
27. nov 2007

Fenrirka ak si lekára nezazmluvníš tak ťa bude rodiť ten čo má práve službu 😉 a môj priateľ tak isto neabsolvoval tú prípravu a bol pri pôrode a nikto sa na nič nepýtal či to absolvoval alebo nie 😎

fenrirka
27. nov 2007

a dadka to na antolskej????

katullka
27. nov 2007

Baby, dik za rady. Ja mam z toho spinalu aj tak trosku obavy ☹ . Niektora baba pisala, ze ma skoliozu, a ze mali problem jej spinal dobre pichnut. Ja ju mam tiez..Velke obavy mam aj z toho lezania 24h bez hybania. S tou skoliozou sa mi velmi zle lezi na chrbte, tazko sa mi dycha a bolest mi vystreluje na hrud. Viem, ze pre zdravie babatiek musim nieco vydrzat, ale aky vplyv ma ta narkoza na ne? Co ak ich nebudem pocut plackat (pri spinale) a nieco sa skomplikuje? Nezrutim sa tam 😒 ?

certica
27. nov 2007

katulli, ja mam tiez skoliozu, trafili sa na 2.krat. vraj zazrakom 😀 a co sa toho lezania tyka, ja som sa hybala a pretacala na lozku prakticky od zaciatku (mozno hodku som vydrzala bez pohybu), inac by ma slak trafil a chrbat ma ku podivu nebolel. no a sestricky ma postavili po cca 17h, medzitym som mala este jeden dobrovolny samovystup bez dozoru z postele asi tak o polnoci, t.j. po 10 hodkach od operacie, ale neodporucam kvoli toceniu hlavy samej nic podnikat 😅

vesi
27. nov 2007

ja som sa tiež pretáčala z boka na bok, ja neviem spať na chrbáte 😝 😀

dadka212
27. nov 2007

Áno Fenrirka na Antolskej, veď je to téma o nej 😎

certica
27. nov 2007

vesi, sak ja som ani nespala 😀 , ale to sme uz tusim riesili 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre