Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

talinka
10. okt 2008

natasa8, a kto ta odrodil? mala si zazmluvneneho doktora alebo si to nechala na nahodu? a co EPI?

dula_renka
10. okt 2008

talinka....dakujem za hodnotenie, ostatne je v internej poste 🙂

prsky
10. okt 2008

baby, moze byt na Antolskej muz pri porode cely cas, ci to tam maju az od 2 doby porodnej?

talinka
10. okt 2008

prsky, myslim, ze moze byt hned po priprave...aspon tak pisali baby,ale napr, moja kamoska mala zapl. otca pri porode a poslali ho prec a mohol ist az priamo na porod a ona ho potrebovala hlavne pred tym porodom

prsky
10. okt 2008

ved prave, ze chlapa potrebujem hlavne pri tych bolestiach...

talinka
10. okt 2008

presne tak aj ja tam niekoho potrebujem prave na tie chvile potom mi to uz bude jedno

certica
10. okt 2008

mne tam muza pustili hned po priprave, ale to bol na porodnici vtedy fakt ze klud, ziadne porody, len jedna baba okrem mna este v takej prvotnej faze

adusha
10. okt 2008

Baby,
co sa tyka pitia - ano je to psycho, nastastie som nerodila dlho, takze prve co som si vypytala ked bol maly na svete bola flasa lucky ktora stala pri mojej pobalenej taske 😉

No a co sa tyka manzela, samozrejme ze moe byt uz pocas prvej dobe porodnej, ved porod nie je o druhej dobe ale hlavne o tej prvej...vtedy som potrebovala najviac podpory...no az na niektore jeho blbe vtipne komentare...vzdy ked ma chytila poriadna kontrakcia, tak on "odbornym" okom kukol na zaznam ktory liezol z monitora a komentoval z e"hmm, toto nebola az taka silna kontrakcia" Pako, isiel mi s tymi vtipnymi komentarmi na nervy, ale inak mi jeho pritomnost strasne pomohla. V podstate ak ste pripravena na porod, cize nejdete na vzdychacku, ci cakacku, tak hned po priprave moze ist s vami na salu 😉 Lebo i ked sa cakacka vola vzdycharen, najviac sa navzdychate na sale...na porodnej sale sa neodohrava iba 2.doba ale aj prva...v podstae lezite akoby na posteli, alebo chodite, hombate sa na fitlopte pokial vam to robi dobre, mozte sa prechadzat, ak nie je nutne aby ste boli nonstop na monitore...No a ked uz na vas pridu tlaky na konecnik a vstupite do druhej doby, tak sa na tej posteli len vydvihnu tie strmene na nohy, vy si pekne lazkate, vyloezite nohy, zbehnu sa setricky aj doktor ci doktorka a uz sa ide na to najkrajsie 😉

dorotka
10. okt 2008

ja som bola najprv na tej vzdychacke ale tam som ho nepotrebovala poslali ma spat a ja som ich posluchla blbe bolo ze mi pocas toho spanku prestali kontrakcie a rano som ho zavolala tak sa trochu vyspal aj ja a boli sme pripraveni na salu

dula_renka
11. okt 2008

adusha normalne neviem co si mám myslieť o tom pití...ako je možné, že v jednom meste, kde sú tri mega pôrodnice sú všade iné pravidlá? Myslela som, že takéto niečo je dávno prekonané a príjem tekutín je normálny....v ružinove dávam tehulkám hroznový cukor a všetko je ok ....

natasa8
11. okt 2008

talinka.... nemala som zazmluvneneho lekara, odrodila ma doktorka Malova... je to taka mlada doktorka a bola mila. EPI som mala, ale zabrala mi velmi slabo, lebo kontrakcie aj tlaky som citila poriadne 😅 . Ale aj ten kus co mi zabrala pomohlo. Druhu davku mi pichli tesne po porode pred sitim, ta uz zabrala super, takze to sitie som necitila vobec.

Aj moj manzel bol so mnou hned po priprave. Dokonca ho ku mne zavolali aj na vysetrovnu, lebo ma tam este pred odchodom na porodnu sal dali na monitor a pustili mi tam infuzku ... mala som totiz streptokoka.
Inac, pri v tej druhej dobe porodnej.. teda pri tlaceni som ho vobec nevnimala... vtedy som ho ani nepotrebovala 😅 .
Najkrajsie to bolo tie dve hodiny po porode, ked som este musela cakat na sale. To sme si dookola pozerali vo fotaku tych par fotiek, co manzel stihol malu odfotit, rozposlali sms-ky ze mala je na svete. Potom nam chodili same gratulacie. 😉

talinka
11. okt 2008

nataska, dik za odpoved, presne najlepsie je ked je tam pred a po porode aj som si to myslela, uz ten samotny porod ho nebudem vnimat a tie hodiny po porode co tam trcis na sale aspon tak rychlejsie ubehnu,pises sms a tak...

dadka212
11. okt 2008

dula_renka no ja tam nebývam už asi 6 rokov a vtedy som bola ešte "malá" 😅 ja mám teraz 24rokov, tak možno aj preto si ma nepamätáš 😀

A toho manžela tiež som ho potrebovala hlavne pri prvej dobe, velmi mi pomáhal v sprche, aj sa vyštverať na ten stôl, sama by som to asi nezvládla, skoro som odtial spadla keď som sa tam snažila vytrepať sama v tých kontrakciách 😒
len proste musel byť ticho, každým slovom ma rozčuloval, nechcela som žiadne povzbudenia, nič počuť proste nech je ticho a nech mi len pomáha 😀

adusha
11. okt 2008

Renka,
neviem preco je to tak a vsade je to inak...bohuzial...:-/ ale co uz...vydrzala som a potom som sa napila a najedla dosyta...ale neviem si prestavit, ze by moj porod trval dlhsie...je to fakt na nervy trpiet s prazdnym zaludkom 😉
a so suchom v ustach...

Natasa, aj mna rodila dr. Malova 😉 strasne zlata a milucka, bola som spokojna 😉

krista
11. okt 2008

hanulla • snž • 9. okt 2008 o 16:19
Ahojte. Neviem sa tu nejako zorientovat, ci je uz tato tema otvorena. Chcem sa opytat na vas nazor na Mudr. Gaza na Antolskej. Pocula som o nom len dobre. Mozem tomu verit?
Ake mate skusenosti.

dadka212
11. okt 2008

Hanulla tu je téma o Mudr. Gažovi 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

lenkka
11. okt 2008

ahojte,
aj mna rodila dr. Malova 😉
a muza ku mne pustili ked som uz bola na sale...skor nechceli i ked tam nemali vela...asi zalezi od sluzby kto tam je.vyplachovala som si usta vodou a celkom to zabralo da sa to vydrzat nie je to take strasne i ked som si priznam sa sem tam trolilinku uchlipla 😀

lucillienka
13. okt 2008

no poctivo čítam...a jediné čo ma vlastne trápi je aby mi nemuseli dávať vyvolávačku...termín som mala minulý piatok a ak dnes nič na mna nepríde, zajtra ráno sa mám hlásiť na príjme v nemocnici....tak neviem ako by som malého vydurila.....asi začnem behať po schodoch hore-dole...

... nejaká sestrička Editka a nepitie zvládnem....len sa bojím že bez EPI to bude peklo, som bola najprv hrdinka že chcem prirodzene rodiť, kvôli silnej skolioze som nechcela EPI, ale ako tak čítam asi to bude peklo....uf uf uf

bevab
13. okt 2008

Ahojte,

ak niekto chodi k Dr. Scholzovi neviete ci tento tyzden bude v stredu ordinovat ?

dakujem pekne 🙂

lucillienka
13. okt 2008

... pýtam sa jak debil možno...keď sa mám hlásiť zajtra na hospitalizáciu, to mám ísť rovno hore na tretie alebo kam ? sa mi zdalo keď so čakávala u Dr. Oravca v chodbe, že vedla do dverí chodili mamičky s taškami, tak neviem či to nie je náhodou prijímačka nejaká....

prsky
13. okt 2008

a kedy vam po porode priniesli babatko? a aspon ho ukazu?

lucillienka
13. okt 2008

prsky, jedna kočka tu spomínala že bábo najprv na 15 min. zobrali umyť a vyšetriť a potom na cca 20 min. doniesli k matke na prisatie...uvidíme aká bude realita... 😉

evixa
13. okt 2008

prsky, na poziadanie si ho mozes pomojkat hned ako sa narodi (ja som zvladla len pohladkat, unavena som bola), zoberu ho (aj s manzelom) vysetrit, okupat a o chvilu ho mas ale len na chvilu znova na prisatie. Mne ho potom doniesli az rano (rodila som vecer). Ked si vraj ale povies prinesu ti ho po tych 2-3 hod. co je v inkubatore. Ja som mala este v noci komplikacie, tak som to nezvladala.

delina
13. okt 2008

na predporodnej priprave nam hovorili, ze hned po porode (teda este s neprestrihnutou pupocnou snurou) ti nachvilu ukazu babo, ked im dopredu povies... ale babo musi byt v uplnom v poriadku... inak ho zoberu vysetrit, umyt a potom ti ho prilozia...

lucillienka
13. okt 2008

no ved zajtra idem na to...tak potom napíšem ako to prebehlo 😉

delina
13. okt 2008

lucillienka, drz sa a maly nech sa rozhybe a vypyta sa na svet sam 😵

lucillienka
13. okt 2008

díky delina....snád sa krpček rozhýbe ...ale už tomu ani neverím....strašný flegmoš je to ...celý tato 😀

evixa
13. okt 2008

lucillienka, mala by si mat papier na prijem. Mne ho dali prave v tej ambulancii vedla Oravca. S nim som mala ist dole na -1poschodie na centralny prijem, kde vypisali dalsie papiere a az potom hore (ja som isla este na rizikove). Tak neviem...

prsky
13. okt 2008

dik za odpovede...lucilienka, drzim palec a potom teda napis 😉

talinka
15. okt 2008

ahojte, pls. ...........ako vyzera p.Jezikova? bo chcem ju vymaknut niekedy pred cvicenim....aby som vedela, na aky typ mam cihat 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre