Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

misik1
26. feb 2012

@cicimon vdaka... 🙂

tarina
26. feb 2012

@misik1 este mozno toto. plati to aj pre teba kedze mame rovnaky termin....bud zadas poslednu menstr. alebo datum porodu
http://tehotenstvo.academy.sk/index.php

misik1
26. feb 2012

@tarina hej to poznam a prave tu ti ukazuje to,ze 35plus3 a teda ti prebieha 36tt...

tarina
26. feb 2012

@misik1 😝
inac ked uz sa bavime o tych kilogramoch, ak sa smiem opytat, ty si kolko zatial pribrala? viem ze to zalezi aj od postavy a vsetkeho mozneho....ak to nechces napisat sem, napis sukromnu spravu 😅

mima77
26. feb 2012

jooj dievčatá, ani neviete ako velmi ste ma potešili...! 🙂 ja som prvé rodila v Ružinove a tam na bruško dieťa veru nepriložili, na prisatie - nestihol chudačik ani obliznúť bradavku a ta hnusoba zahlasila že načo sa namáhať, veď aj tak sa určite neprisaje...!! potom mi ho zobrali do inkubátora a videla som ho až na ďalší deň - aj to som sa musela prebojovať na novorodenecké, lebo bol predčasne narodený a bol v inkubátore...! 😠 😖 všetko pochopím, aj to že tam musel byť a pod... ale tem nechutný prístup čo tam mali ma tak dorazil, že som si povedala, že radšej porodím v sanitke než znova ešte raz do Ružinova!!! preto teraz idem sem na Antolskú... a pevne dúfam, že to bude iné, lebo inak budem veelmi neprijemna pacientka! pri prvom som sa snažila byť milá a moc sa nesťažovať, ale hoci som bola na nadštandarde 12 dní bolo aj na mňa veru moc!! potom som darmo písala sťažnosť do nemocnice - bola som už iba za precitlivenú chuderu hoci som nepísala žiadne pocity, iba fakty v bodoch čo sa mi udiali... preto teraz sa ozvem hneď ako sa mi nebude niečo páčiť, lebo potom mi to už nepomôže...! 😀 takže ak sa to bude dať vydržať v pohode a priemere, tak super, ale ak nie, tak budú radi, keď ma pošlú domov!! 😅 😀

tarina
26. feb 2012

@mima77 jej a tvoje babo kolko teraz vazi? 😎

mima77
26. feb 2012

@tarina hmm, tak to vobec netusim - nikdy mi to lekar nepovedal... ale na poslednej poradni u neho - pred 2 tyzdnami povedal, ze uz je vacsi nez bol prvy pri porode - a ten mal 2790 ked sa narodil... takze ratam ze uz ma tento okolo 3 kg, alebo aj cez... 😅
ale vahou sa rozhodne netrap a nezatazuj...! nie je totiz velmi dolezita a cim mas mensie dieta, tym sa rodi lepsie a lahsie...!! no a on si to potom aj tak dobehne! 😅 to nie je nijako podstatny udaj - nesvedci to o nicom - aj pri uplne zdravom dietati mozes mat malu vahu - staci ze mas v rodine na to nabeh a je to...! preto sa tym netrap! 🙂

tarina
26. feb 2012

@mima77 vsak jasne, vdaka za povzbudenie. chcela som vediet len pre to,ze dcerky co som porodila, vyzera ze boli vacsie ako chlapcek ktoreho cakame teraz. a z mojej strany sme sice vsetci mensi ale z manzelovej rozhodne nie... 😕

misik1
26. feb 2012

@tarina no veru uz 17kg...pri prvej dcerke to bolo celkovo tolko a teraz,kedze je este aky taky ten cas,tak bude asi viac..ale tak nezabijem sa..urcite mi k tomu prispieva aj toto ponocovanie,bolest,nespavost a vtedy kde co zjem...a ty?

misik1
26. feb 2012

@tarina a inak moja mama pribrala s bratom 32 kg a uz toho potom vela nezhodila..mne pri malej ostalo hned 10 v nemocnici a dlasich 7 islo dolu tak do polroka,dojcila som,nic som preto extra nerobila...tak snad aj teraz pojdu dolu,lebo je to riadna zataz mat takto naviac ako som bezne zvyknuta..takze je to naozaj velmi indi vindi

rano mam poradnu,odbery krvi a streptokoka,to budem ako sova tam,ked sa nevyspim 😀

tarina
27. feb 2012

@misik1 32 kil????? to sa da???? no ja som doteraz pribrala len 12kil ale tolko som pribrala pri kazdom tehu, takze stazovat sa nemozem. ja v noci tiez nespavam a tiez co to pozieram ale asi sa to na mne nejako neprejavuje, horsie ze asi ani na babatku 😠
a teraz v tomto tyzdni sa robi odber krvi??? mne preco nebrali? a bud. tyzden ides teda uz do poradne na antolsku?

misik1
27. feb 2012

@tarina no vidis,ze s ada..niekto priberie 5 kil a niekto 32...
no este krvny obraz mi robilco mal byt robeny v 34tt,ale nechla to rovno na teraz,ked sa berie streptokok...to ti robili nie? a este ja protilatky,lebo mame odlisne rh faktory.
hej uz idem o tyzden na antolsku...a ty kedy?

purple
27. feb 2012

Ahojte baby, tiez uvazujem nad antolskou, termin mam 18.4.ma niektora z vas podobny, ktora sa tam chysta? Ako je to tam so standardnymi izbami, kolko zien tam max. davaju na jednu izbu? A otecko,ak chce prist na navstevu, moze prist niekde na chodbu, kde mu mozem prist ukazat nase babo, alebo ako to je? 🙂 Vdaka za odpovede.

cicimon
27. feb 2012

@purple na izbe byaju zvacsa 2 zeny plus deti,je 1 wc a kupelna pre 2 izby, navstevy dnu nesmu, su len vonku na chodbe a ani deti sa nesmu vynasat von

tarina
27. feb 2012

@purple ale myslim ze ak si na nadstandardnej izbe, tak navsteva moze ist za tebou na izbu, len deti do 15 rokov tam nesmu.....

misik1
27. feb 2012

@purple obycajne su dve na izbe,ale ked je vela,tak vraj boli aj po tri...no a babatko sa vozi k presklenym dveram,navstevy ho vidia len cez okno,ale ved to je fajn,kvoli infekciam, potom ho odvezies na novorenenecku izbu,co je hned cestou na zaciatku a ty si mozes ist poklebetit na chodbu 😉

tarina
27. feb 2012

@misik1 kultivaciu mi robili minuly stvrtok ale kedy mi brali naposledy krv si teda nepamatam.musela by som pozriet do knizky 😅
a najskor som mala ist este buduci pondelok ku svojej gynekolog. ale to by som bola uz v 37tyzdni co sa mi nezdalo, vsak kedy by som sla do poradne do nemocnice?tak som sa po dnesnom hovore s gynekolog. dohodla ze si pridem uz len po vysledky a mozem ist do nemocnice do poradne. tak by som sla mozno tento piatok alebo bud. pondelok....ty ides ku komu?

misik1
27. feb 2012

@tarina ja idem v pondelok k dr.oravcovi

ivanka.7
27. feb 2012

Dievcata, ked chcem ist (keby som chcela ist) ku konkretnemu doktorovi, mam sa vopred na poradnu objednat? Alebo si staci zistit, kedy ordinuje a prist si sadnut pred dvere?

misik1
27. feb 2012

@ivanka.7 staci sadnut pred dvere..tam sa neobjednava nikde,jedine na ultrazvuk

tarina
27. feb 2012

a treba na prvu poradnu doniest aj moc?

misik1
27. feb 2012

ja som pri prvom tehu nedoniesla a nic sa nedialo,vraveli,ze nabuduce nech mam...ale tak teraz uz zoberiem

tarina
27. feb 2012

@misik1 tebe vychadza aky vekovy rozdiel medzi detickami? 😕

misik1
27. feb 2012

@tarina 22 mesiacov

misik1
27. feb 2012

@mima77 ty si uz bola na poradni na antolskej? ktory den budes chodit?

tarina
28. feb 2012

este by ma zaujimal taky detail....je tam nejaka kuchynka kde si popripade mozem uvarit caj?

smileko
28. feb 2012

@tarina ked som tam bola ja, tak na chodbe bola mikrovlnka a rychlovarna konvica.

tarina
28. feb 2012

@smileko super. staci na zohriatie vody a jedla 😎

smileko
28. feb 2012

@tarina mne inak pomohlo, ze som si tam priniesla nadoby a ked som nestihala obed, tak som si ho presunula do nadob a neskor zohriala. 😉

tarina
28. feb 2012

@smileko dobry napad, vdaka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre