Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

majka86
29. apr 2009

zuzzii, ja k nemu chodim, poradnu mava v utorok a zajtra, teda vo stvrtok od 11.00 do 12.30 ale byva tam uz tusim okolo 10.00

skovka, ja ti normalne zavidim, ze nepriberas, ja som zase pribrala cele kilo v priebehu tyzdna 😠 ja uz chcem fakt rodit,lebo ak to pojde takto dalej, tak sa uz nezmestim ani do obrovskeho vreca, nieto do siat ☹ aj ked nechapem z coho tak priberam, lebo sa vobec neprejedam,ani velke porcie nepapam, a uz veru ani ziadnu cokoladku ..

majka86
29. apr 2009

rybca 😀 8. rodim ja 🙂
to chces urychlit az o cely tyzden? 🙂

mneme
29. apr 2009

zuzkad, neboj, mne moj gynekolog povedal, ze vsetko medzi 2,5 a 5 kg je normalka - dost siroke rozpatie, co 😝 ale ved 2,9 kg, to uz mas len kusok do 3 kil a babo predsa na konci rastie rychlym tempom, nie? okrem toho, dost bab tu predsa spominalo, ze odhadovana vaha podla posledneho utz sa dost lisila od tej realnej

baby, dik za popis trasy k ARU, ale este pre moju tehotensku demeciu vysvetlite - je to v nemocnicnej casti alebo poliklinike? ja som na tej antolskej bola zatial len 2x a to vzdy len v poradni, vobec sa tam nevyznam 😕

majka86
29. apr 2009

v nemocnicnej caasti

zuzzii
29. apr 2009

majka dakujem za info 🙂 tak to pojdem rovno k nemu

zuzkad no pekne to mas naplanovane 🙂 tak drzim palce nech ti to vyjde ... ale kazdopadne hlavne nech mas uz coskoro babanko doma

rybca
29. apr 2009

majka - no tak ked to moze byt od 10. do 18. tak to urychlim len o 2 dni a myslim, ze to babenku neuskodi, skor pomoze, leboo bude viac so svojim ockom..🙂

miluska.h
29. apr 2009

ahojte dievcata 🙂 na chvilku som sem nakukla, maly teraz spinka..

zuzi: dakujem za ten kremik 🙂 nas Tomasko sa narodil s vahou 3040gr a UZV odhad bol 3790gr, takze sa dobre sekli... ked sme odchadzali z porodnice mal 2770gr a teraz ma 2820gr. dnes sme kupili aj el.kojenecku vahu, aby som mala istotu kolko naozaj vazi a kolko pribera, lebo ta nasa pediatricka ma taku vahu ako v zelovoci 😀 je to taky maly drobcek zlatucky 🙂

zuzkad
29. apr 2009

babulky ste ma naozaj ukludnili teraz, lebo ma jedna kocka dost nastrasila, zrejme nechtiac...ale aj tak...ze este je moj maly vahou "maly" ...ale ved v utorok mam termin a ked sa aj uz narodi.....ved stale je sanca, ze bude vazit viac...len je pravda, ze pred 3tt mal 2770g a teraz len 2900g to vela nenabral za tu dobu, ale vdaka vam beriem vahu s rezervou 😉 😉 ...doki mi povedala, ze Nicolasko bude take mensie babatko ked sa narodi ...bude to moj trpazlicek maly 😅 😅 😅 😅

rybca ...mooc neplanuj, lebo miminko ti urci hned termin samo ako u bambi 😀 😀 😉 😉

zuzzii ubehne ti to neboj...ja som v obdobi od 30tt asi do 35tt mala normalne stresy a mis mas z porodu...som sa moc nejak sustredovala a mala som pocit, ze sa den za dnom vlecuuuu...a potom som nejak myslienkami presla na kadeco, len nie na porod a vsetko zacalo ubiehat....uvidis, to mas teraz take obdobie ako ja 😉 😉 ...jasne, ze dam info o porode podrobne vsetkoooooo...ked bude cas pridem sem a popisem vam priebeh 😉 😉

akejka
30. apr 2009

zuzkad: nebojkaj, nie je Nicolasko taký malý, dr. mal pravdu, keď ti povedal, že od 2500 g je normálna váha. Ja aj muž sme pri narodení vážili len 2400 g a to sme sa narodili v termíne. A naše dcérky vážia 3100g a 3170g a s mojou úzkou panvou by som porodila len detičky max. 2500g...takže pre moju panvu boli ťažké 😀
Inak tiež sa u mňa UZV sekol o 500g 😠 (celý čas som myslela, že malá bude obrovská - 3600g, aj dr. prehmatom brucha vravel, že je ťažká...) a nakoniec všetkých prekvapila 😉

akejka
30. apr 2009

skovka, netráp sa, že si schudla, pár dní - 1-2 týždne pred pôrodom je to bežné. Je to signál, že sa mimi pripravuje na pôrod, ja som tiež posledné 2 týždne schudla pri oboch tehu.

zuzkad
30. apr 2009

akejka fajn, dakujem za povzbudenie, hned som kludnejsia naozaj....a mozno nakoniec bude ten moj valibuk velky 😅 😅 ved uvidime 😉 😉 ..ja dufam, ze to bude uz coskoro...v utorok mam termin tak to denne malemu pripominam, ze cas sa krati 😉 😉 😉

skovka : ja by som prijala schudnut 😉 😉 , lebo som sa nejak na vahe rozbehla a to som na zaciatku tehu celkom pekne pomaly priberala..ale od 7 mesiaca to nejak zacalo moooc skakat na vahe...teraz posledny mesiac si vahu ani nesledujem radsej...som zvedava, lebo pred porodom sa na nu postavim a dufam, ze nebudem moc soknuta...mozno po tom zakroku, co mi vyberali ten zub som aj troska schudla, lebo vtedy som len trpela a nic nejededla...ved uvidim..

quetka
30. apr 2009

zuzkad: ty si este stale 2v1 ? 🙂 si sa tolko obavala, ze porodis skor a uz mas 40tt a este si doma 😀, to je tak rizikovka a nakoniec budes rodit po termine, ako je svoje prve babo 😉
nakukla som do tvojho albumu a posledna fotka je fotena pri skolke na rovniankovej ? byvas tu niekde poblizku ? ja byvam tam ako je to nove fitko na terase, mozno ta aj poznam z videnia ak si tu z okolia....

rybca
30. apr 2009

zuzka - tak nie len miminko, ale aj draheho praca mi moze pokazit plany, co sa uz aj stalo, drahy bude moct letiet asi az 9teho...:(

skovka
30. apr 2009

Akejka tak to teda idem rychlo pobalit tu tasku, ked vravis, ze jeden dva tyzdne pred porodom ide vaha dolu 🙂 Ja som hrozna, stale to odkladam. Ale dnes zas volali robotnici a povedali, ze zarubne a dvere nam pridu spravit az buduci tyzden 🙄 Tak dufam, ze mimco pocka este chvilku, kym to tu dokoncime.
ZuziD no ja som najviac pribrala v 6, 7 mesiaci, to boli 4 kilecka mesacne. Vtedy uz aj doky povedala, ze no, asi nam chuti papat... Ale celkovo mam navyse 14 kg, co si myslim, ze je tak v norme. Ale babenko budeme mat asi tiez mensie, ja som mala 2500 gramov, ked som sa narodila, nam v 34 tt namerali 2300, a co chodime cvicit k p.Jezikovej, tak tam mam tusim tiez jedno z tych mensich brusiek.
Rybca ja som bola v poradni vcera, a tiez ma zospodu nepozeral, mal tam nejaku medicku, ktora sa ucila, tak mozno nechcel.. neviem.

skovka
30. apr 2009

Ja som sa vas chcela este opytat, ako je to s nausnickami pre dievcatka? Prepichuju uska uz v porodnici? Ja teda este nie som rozhodnuta, ci to riesit uz teraz, ale mozno cim skor, tym lepsie.

jahodka11
30. apr 2009

skovka,
ja som vyzerala ako slon....neskutocne velke brucho som mala a maly mal 3320g a 48cm.....a poznam baby, co mali brucho v 9-tom mesiaci ako ja v 7-mom a narodilo sa vacsie babo.....sranda, ze?
tak mozno budes este prekvapena 😉

skovka
30. apr 2009

Jahodka tak uvidime aka bude nakoniec vaha, mozno fakt tromfnem niektore "vacsie" mamicky 😀
Baby premeriavali vam panvu v nemocke? Lebo ja mam len meranie od mojej doky, to uz bolo daaavno, a tam mam ten posledny udaj 19 cm, a niekto tu pisal, ze by to malo byt aspon 20 cm. Mna totiz dost bolia boky, akoby som sa roztahovala 🙂

terezka044
30. apr 2009

baby ja som bola v 32tt na uzv a maly mal 1650g (mozno este menej ked hovorite ze ten uzv tam je taky nespolahlivy). a lekar mi tam napisal ze zodpoveda 31tt, posunul mi to o tyzden 😠 podla pm mam termin 10.6, podla toho posledneho uzv 17.6., a podla vsetkych predosslych uzv (12tt, 21tt a 25tt) som mala termin dany na 3.6.

co myslite, kedy to mam ocakavat? zevraj najspolahlivejsie su tie prve dva ultrazvuky (10 a 20tyzden). tak neviem. pm je iba orientacny, bolo to neplanovane a necakane tak neviem ci som to spravne zhodnotila, lekar ked som mu to vravela v 11tyzdni ked na to prisiel sa mu tiez zdalo ze to muselo byt uz v auguste a nie v septembri, ale to zas ja neviem uz.
bojim sa ze placenta prestane plnit funkciu alebo sa zakali plodova voda alebo nie 😕 😕

terezka044
30. apr 2009

skovka, panva sa pocas tehotenstva rozsiruje, tak je mozne ze uz mas viac. mne ju nikto nemeral (aspon o tom neviem 😕 ), ale panvove kosti ma teda priserne bolia, neskutocne. 😢 hlavne vecer. a boky sa mi tiez dost rozsirili..

terezka044
30. apr 2009

a maly vyzera ze bude malicky, aspon sa vojde do kocika aj v zime s fusakom 😀 hlavne aby bol zdravy 🙂

katrin79
30. apr 2009

Zienky, mam taku otazocku, beriete si dlhy zupan do nemocky, alebo moze byt aj taky po kolena? Ja len ze v juni bude asi dobre teplo a moj dlhy zupan je dost teply, sa tam aj roztopim, ze ci nebude blbe, ked si zoberiem taky tensi po kolena...

certica
30. apr 2009

katrin, ved v pohode. tiez som mala taky...

kukenzi
30. apr 2009

ja som mala zupan, ale vobec som ho nepouzivala, von boli 40 stupnove horucavy a najradsej by som chodila hola 😝

leahl
30. apr 2009

katrin: ja som mala prvý krát župan takmer po zem a len sa mi ,,plantal,, pod nohy, teraz som si kúpila tenký,po kolená - v máji už zvykne byť teplo tak na odd ho odložím, len v prípade návštev ho prehodím na seba.Občas sa stane, že Ta pošlú na ultrazvuk-ktorý je v poliklinike na prízemí a ja by som teda v nočnej košeli medzi ludí nešla 😀 (včera som bola na uzv a behala tam kočka vo vyťahanom pyžame-vyzerala medzi ludmi dosť ,,nenormálne,, Mne osobne to bolo jedno no vzbudzovala pozornosť starších ludí 🙂

terezka044
30. apr 2009

baby a neviete co s tymi terminmi. ze ktory mam brat? (prispevok vyssie) ☹

zuzkad
30. apr 2009

skovka ja som pribrala rozhodne viac ako ty ☹ ☹ som take slonica...ale nevadi..to uz budem riesit az po porode, teraz by som nic nezmohla 😉 😉 ...ale dnes mamina povedala, ze ked som sa narodila som mala 3kg a 51cm....cize asi maly bude ako ja 😅 😅 😅 aj doki mi povedala, ze budem mat mensie babatko ale v pohode...

terezka044 mne to doki nejak inac riesi...celu dobu mi vsetko zodpovedalo presne jednemu terminu...teraz aj pri poslednom sone to vyzera, ze maly zodpoveda 37+6tt, ale termin mi neposunula...sme dohodnute, ze rodime coskoro cize tento utorok 😉 😉 😉 ale samozrejme, doki vie kedy asi sa termin posuva a kedy nie...ten spravny termin pride 😉 😉 😉

quetka : ja som na Rovniankovej od narodenia 😉 😉 cize by sme sa z videnia mohli poznat...len mas taku mini foto, ze neviem presne ako vyzeras 😅 😅 ja som kusok od teba na vedlajsej terase ako je teraz quelle mini predajna 😉 😉 ...noo ako vidis...tak pojdem posledna z majoviek asi 😀 😀 😀 ale ja dufam, ze maly uz sa na svet popyta 😉 😉 😉

ozaj zupan budem mat aj ja taky po kolena...je sice taky hrubsi ale pri tomto pocasi to je v pohode... 😉 😉

adulka55
1. máj 2009

Zuzkad: neboj z májoviek určite niesi posledná 😎

katrin79
1. máj 2009

diky za rady, takze mozem si kludne zobrat asi kratky potom, lebo v tom dlhom by som sa roztopila, ved mozno ho ani nevyuzijem, ale tiez som myslela, ze ked ma poslu niekam na ultrazvuk, alebo pride navsteva, tak asi v nocnej koseli by nebolo vhodne behat 😉
a este mam otazku, brali ste si vlastne nocne kosele, alebo vam dali v nemocnici? totiz ja som si teraz kupila tri kosele, ale nerada by som si ich tam zaspinila, kedze po porode budem krvacat o stosest 🙂 tak ze ci sa mozem spolahnut, ze mi daju nejake ich erarne, alebo budem mat len to, co si prinesiem?

terezka044
1. máj 2009

zuzkad, problem je ten, ze mam dvoch lekarov a tak mam z toho gulas, zatial mam stale termin na 10.6. takze toh sa mam drzat? ked tie prve boli na 3.6. radsej by som teda 3.6. ale tak uvidime 😀 dakujem 🙂

no ja nemam ziadnu koselu este ale chystam jednu kupit lebo zevraj treba. mne je jedno ze sa zaspini ja to potom asi vyhodim, hladam nejaku najlacnejsiu, ja nenavidim nocne kosele 😀

maminahenika
1. máj 2009

ahoj kočky,

zuzka moja, este vždy 2v1? 🙂 tolko na teba myslím, bohužial ešte vždy nemám PC ☹ keby niečo kľudne mi brnkni 🙂
ináč, chcem vám poradiť, že kúpte si krémik v DM babylove na bradavky, nemusíte ho umyť pred kojením, a je supeeerrr 🙂 moja malá je ako žralok, takže ho potrebujeme veľmi 🙂

držím ti palčeky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre