Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

meg_junova
6. jún 2012

Baby, chcem sa spytat, ked pride porod, mam ist rovno do porodnice hore na poschodie? Neviete nahodou niektora, ci treba ist cez centralny prijem??

meg_junova
6. jún 2012

@blackswan75 Aka zatka, ked sa smiem opytat? Pocujem to po prvykrat no a zaujima ma to preto, lebo minuly tyzden som sa otvorila na 3 prsty a mam taky biely hlienovity vytok. Ze by sa to u mna uz rozbiehalo?? 😒 Som este neukoncila ani 36tt 😵

effkaa
6. jún 2012

@meg_junova toto som nasla: "Niekoľko dní pred pôrodom sa objavuje takzvané „znamenie“. To znamená, že sa rozpustí hlienová zátka, ktorá doteraz pevne uzatvárala otvor maternice. Ak je tento výtok ľahko krvavý alebo ružový, je väčšinou všetko v poriadku a pôrod spravidla nastane o niekoľko dní. Silne svetločervený výtok by mal byť podnetom na okamžité vyšetrenie, pretože by mohlo ísť o zriedkavo sa vyskytujúce uvoľnenie placenty."

effkaa
6. jún 2012

@meg_junova biely je v pohode 🙂 aspon myslim... 😉

meg_junova
6. jún 2012

Dakujeeeeem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 posielam pre teba

https://www.youtube.com/watch?v=C72027z1kmA
effkaa
6. jún 2012

@meg_junova pustam to malemu, usmieva sa, tak asi je spokojny 😉 🙂

eemmaa
6. jún 2012

@meg_junova ahoj ked to na teba pride tak musis ist cez centralny prijem tam si treba zaplatit ked chces mat epi a manzela pri sebe a potom s centralu zavolaju hore ze ide rodicka a potom ta tam odnesu

meg_junova
6. jún 2012

@eemmaa Supeeer, dakujem ti 🙂 Si poklad. Pekny vecer xxx

helen4
6. jún 2012

Ahoj, cez centrálny príjem? To znamená tam kde som platila epi? Bola som tam dnes a ked to na mna príde tak musím ísť tiež tam? Ved to je niekde v suteréene na spodu 😒

helen4
6. jún 2012
jasminet
6. jún 2012

baby tak blackswan to uz ma za sebou 😀 😀 😀
toto mala v blogu::

Dnes o 15.5 uzrel svetlo sveta Martinko 3300g a 50cm 🙂 v ukoncenom 37tt, obaja sme v poriadku.🙂...

tehula
6. jún 2012

ja nechcem nikoho zmiast, ale ja som nebola ani jeden raz cez centralny prijem rodit. Prvy raz, som sice isla spodom ako chodia sanitky, ale to uz som isla s 2min kontrakciami, ze zriadenec nejaky tam len rychlo otvaral dvere ako ked kukate pohotovost 😀 , nukali mi vozik, ci nechcem, ale mne sa sediet uz nedalo. Ale nikto ma tam nezdrzoval. Povyzliekala som sa do kosele vo vysetrovni hore na porodnici a nahadzala si to do tasky. Druhy raz som isla indukciou, poslal ma rovno gyndak z ordinacie na porodnicu na 3posch. Dole bol muz zaplatit ucast otca pri porode, ostatne veci som mala uz poplatene a isla na 3posch. Opat som sa vyzliekla do kosele vo vysetrovni a uz sa vyvolavalo. Ja som teda nemusela nikdy riesit potom to zhananie oblecenia z nejakej satne, co ani neviem kde je, co ine baby riesili, ked isli z porodnice domov 😅

jasminet
6. jún 2012

nechodilo sa cez prijmovu ambulanciu na gynde v case do 15:00 a po tretej cez centralny?? neviem, ja som sla cez prijmovu ked ma brali na rizikove...
@tehula

tehula
6. jún 2012

@jasminet je to mozne, ale tu prijmovu ambulanciu furt niekde stahovali. Ja som prvykrat myslela, ze uz na ulici porodim, oco skoro dvere na nemocke rozbil od stresu, ze preco je zamknute a kade treba ist, kym som grcala do kvetinaca a zvijala sa tam. potom mi doslo, ze uz je asi po 17tej a treba ist spodom ako sanitky. No a potom uz len zhon. A druhy raz som isla priamo na 3posch lebo to bolo rano a poslal ma tam uz gyndo

blackswan75
6. jún 2012

Ahojte babulky, mam za sebou neplanovanu bleskovu akciu. Uz vcera sa mi zdalo ze citi maleho menej a dnesrano iz vobec, tak som zavolala doktorovi a on ze hned pridte. Na soneakcia srdiecka v poriadku. Len monitor nebol dobry, malemu sa nevodilo dobre. Tak ze to musime porodit este dnes, ze som tretorodicka a ze by to malo ist rychlo. Tak mi urobil o 10 hamiltona, potom klistir a zacali kontrakcie, o 12,10 mi pustili vodu a dali infuzku, zacalo sa to rozbiehat, len malemu sa nevodilo dobre mal zle ozvy, tak ze pojdem na sekciu, ja som sa taaaak zacala vrucne modlit, ze nech jemaly v poriadku tak sa to urovnalo ozvy dobre a 15,05 bol na svete dost rychli porod je zdravucky. Problem bol v pupocniku, bol moc.kratky a nemohol sa hybat. Tak som rada ze je v poriadku, a este uzasny pocit, ked mi ho dali na brusko. Na to nikdy nezabudnem... A sita som len ma 2 stehy. Takze v pohode a ozaj. Mal 3300 a 50 cm. Baby Scholtz bol uzasny, bol stale pri mne, mozem vrelo odporucat. 🙂 a to nehovorim o uzasnych sestrickaach.

jasminet
6. jún 2012

@tehula ked ja si to uz ani nepamatam co vtedy hovorili na tej prednaske co byvala v pondelok 😀 😀 😀 a teraz tiez dufam, ze pojdem do nemocky skor ako ma to doma chyti 😉

jasminet
6. jún 2012

@blackswan75 tak si sla nakoniec normalne ci sekciou?? som to tu akurat babam pisala, ze si uz po 😀 😀 😀

cathy26
6. jún 2012

babulky ak môžem poradiť..o 15:00 sa poliklinika zatvára, takže potom už len cez centrálny príjem.. 🙂

chiarra8
6. jún 2012

@blackswan75 Blahozelam a prajem vela zdravicka 🙂

radodajka
6. jún 2012

@meg_junova treba ist zo spodu na centralne a oni vas prevezu na porod.hore ,mna hned brali zo spodu hore ze a druhy krat som zacala pocas vyetreni krvacat tak som tyzden stravila v nemocnici a potom sme zacali rodit.a bolo to dost krute kedze mala sa vo mne otacala a dost to bolelo a rano sa o 9 narodila.

eemmaa
6. jún 2012

@helen4 presne tam, dole na -1

eemmaa
6. jún 2012

@blackswan75 gratulujem a prajem veľa zdravicka obom

oksi77
6. jún 2012

@blackswan75 ahoj tak gratulujem tak tomu sa hovori bleskovka 🙂 super ze ste v poriadku 🙂 malemu a maminke vela zdravicka 🙂

tehula
6. jún 2012

@blackswan75 chvalabohu za taky krasny koniec s mimcom na brusku, ze to slo klasicky. Prajem vsetko dobre 😉

matiakk
7. jún 2012

@blackswan75 este raz gratulujem! vidis a to si sa tam chystala tak za dva tyzdne 🙂 super ze vsetko dobre dopadlo a ze aj lekar splnil ocakavania a mohla si mu doverovat a ze malinky je ok 🙂

silvushtok
8. jún 2012

baby, ako to funguje so zazmluvnenim? staci, ked pridem v 36tom za vybranym lekarom, ze pod podpiseme, abo je lepsie sa unho stavit uz skor a dohodnut sa...? Dakujem

jasminet
8. jún 2012

@silvushtok neviem ci ho nadchnes, ked na neho spustis - pod podpiseme 😀 😀 😀 😀 ale ano, tak to funguje, staci v tom 36tt ked ides prvy krat na antolsku mu na poradni povedat, ze by si si ho chcela zazmluvnit. podpisete zmluvu a do tyzdna by si ju mala mat na pokladni schvalenu. uz ju len zaplatis a dostanes jednu kopiu z nej

cicimon
8. jún 2012

baby co ste tam teraz rodili, davaju po porode a na porod nemocnicne kosele?

ivanka.7
8. jún 2012

@cicimon ja som rodila vo svojej a aj po porode som nosila svoje, hoci jeden den mi nukali nemocnicnu a dalo sa vypytat si, len posledne dva dni som tam uz bola cez velkonocne sviatky, tak kosele uz neboli :D ale stacila som vdaka manzelovi tocit tie svoje 4 co som mala 🙂

cicimon
8. jún 2012

@ivanka.7 dik, ja som zas rodila cez velku noc pred 2r a cely cas som mala nemocnicnu, tak hadam bude a teraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre