Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

maria30
15. aug 2011

@jasminet ďakujem... tak skúsim nájsť niekde číslo... lebo v stredu tam idem, tak som myslela, že to hneď vybavím...

jasminet
15. aug 2011

@maria30 skusala som najst cislo na nete, ale nejak sa mi nedari. hned vedla je detska nefrologia - dr. klacanska ingrid... mozno spojovatelka bude vediet

maria30
15. aug 2011

@jasminet ani ja som to nenašla... skúsim zajtra cez spojovateľku... ďakujem za ochotu 😉

magimary
15. aug 2011

@maria30 maji a nechceš ísť na kĺbiky tu u nás? aj ja idem /asi v piatok/ 😉 a aj Martinka bola tu...
ja len, že by si to nemala tak od ruky,
ale ak tam ideš ešte kvôli niečomu, tak to máš potom za jedno... 😉

maria30
15. aug 2011

@magimary Ahoj... mne je v podstate jedno komu pôjdem, ale sem Palkovi nechcem ísť.. nemám s ním dobré skúsenosti... a druhý tu tuším nie je 😒

magimary
15. aug 2011

@maria30 hej, tu je len Palko, ale na ten ultrazvuk bohate stačí...
a počas tých 3 sekúnd, ktoré venuje tvojmu Malému, si ťa ani nevšimne-nestihne 😝 😅

maria30
15. aug 2011

@magimary no veď uvidím.. možno pôjdem nakoniec jemu... s Domkou a Kubkom som bola u neho... ale časy sa menia 🙂 teraz v stredu idem na Antolskú, tak ak by sa mi to podarilo jedným vrzom vybaviť, tak by som bola rada.. dnes sme tam boli na očkovaní, ale to sono pre bábätka som to tam nenašla a sestrička, čo išla okolo hovorila, že su tam už aj tak neni.. tak som išla preč.. 😒 a k Palkovi sa netreba objednávať.. však?

magimary
15. aug 2011

@maria30 nie, netreba 😉

swiss
16. aug 2011

reč je o Dr. Palkovi z Pezinka? Ak hej, tak z vlastnej skúsenosti určite neodporúčam. Mňa by k nemu s malým nedostal nikto. Viacerí z našej rodiny s ním majú veľmi zlé skúsenosti. 😔 Ja som sa aj napriek tomu, že bol január a neskutočne hnusné počasie radšej trepala do BA do súkromnej nemocnice, kde robí vyslovene detská ortopedička, čiže žiadni seniori ani dospelí (nič proti seniorom ani dospelým nemám, ale podľa mňa sa nedá až tak špecializovať a vedieť všetko podrobne skontrolovať, keď jeden lekár robí "všetkých",hlavne u malých detičiek kde sa všetko len vyvíja.), ktorá má ambulanciu aj v detskej nemocnici na Kramároch, ale tam sa mi nechcelo ísť s malým bábom na poldenný výlet. Ak ste nemysleli tohto ortopéda, tak len moja skúsenosť s ortopédmi. 🙂

renatkas
16. aug 2011

@lindt co sa riesilo na tej predporodnej priprave? aby som vedela ci tam mam ist alebo nemusim 🙂

lindt
16. aug 2011

@renatkas no, mas tam 3 prednasky, kazda trva po polhodinke. Pride tam primarka z neonatologie, ktora ti porozprava, co sa s babom deje ihned po narodeni, ake vysetrenia sa robia, co si mame pre babo priniest, nieco o kojeni v zmysle, ze babo hned prikladaju na hrudnik kvoli spusteniu laktacie. Potom porodnik zacne prednasku s tym,ze kedy mas prist do nemocnice, co sa s tebou deje a ako prebieha porod. Potom dal moznost otazkam a rozvinula sa debata o nastrihoch, klystiroch, pritomnosti otca pri porode a tak. Zeny sa pytali,co ich zaujimalo. A potom bola na rade lekarka z Ceptry, ktora robila prednasku o pupocnikovej krvi a to viac ako polovica z nas odisla. Kedze sme zacali celkovo neskoro, lekari meskali, tak sme s dvoma prednaskami skoncili nieco pred druhou. To je v skratke vsetko 🙂

ovecka84
16. aug 2011

kocky, ktory den je najlepsie ist do poradne na Antolsku, ze byva najmenej ludi.... resp. na kolko hodin cakania to spravidla byva? musim ist tento tyzden prvy krat tam a netusiiiim co a ako a kde... ta predporodna priprava byva kedy? dik za info, nezvladam citat 664 stran dozadu 😉

renatkas
16. aug 2011

@lindt dakujem za odpoved. a co sa tyka nastrihov predpokladam ze to sa robieva uz len pri fakt tazkom porode, co sa mylim? A na Antolskej davaju klystir ci cipok?

xlucia
16. aug 2011

@ovecka84 vzdy je tam vela ludi. priemerne sa caka hodinu, ale bezne aj viac, ak doktora odvolaju k porodu. vybrat si mozes koho chces. datumy pripravy su na dverach

minix
16. aug 2011

@renatkas klystir. 🙂))

ovecka84
17. aug 2011

@lindt kedy prosim ta byvaju tie prednasky? treba sa dopredu nejak nahlasit ci staci prist? vdaka 🙂

heln
17. aug 2011

len tak pre zaujímavosť ma zaujíma, keď píšete o tom sone kĺbov bábätiek, tak na antolskú vás normálne poslal pediater? zaujíma ma koľko sa čaká na také vyšetrenie? lebo nás pediatrička ( z petržalky) rovno poslala k súkromnému oprtopédovi, kde sme za to cvakli 20 euro, a len sme sa informovali na kramároch a tam berú pacientov, len od lekárov, ktorí majú s nimi uzatvorené zmluvy.

sniperka
17. aug 2011

Ja sem pridám svoju skúsennosť, síce je to už vyše 11 rokov, ale predsa.Zachránili mi tu dcérku narodenú v 27+2 tt.Pôrod trval skoro tri dni, čo sa mi ho všemožne snažili zastaviť, ale už sa nedalo.Dcérka sa narodila, nedýchala, mala silný zápal pľúc, krvácanie do mozgu, infikovanú krv, problémy s trávením...Lekári na pôrodníckom oddelení, na JIS-ke a takisto celý personál boli úžasní, patrí im obrovské ďakujem.Dcérka tam síce bola tri mesiace, ale je živá, zdravá a bez jediného následku. 🙂 🙂 🙂

veve39
17. aug 2011

@heln nam pediatricka ponukla antolsku resp. sukromneho (viacmenej odporucila sukromneho), stalo to 14€.
Ja som uvitala sukromneho - boli sme vybaveni okamzite, bez cakania.

Na antolskej sme boli na sono hlavky (nejake dovysetrenia koli hemangiomu), boli sme na dany den objednani a cakali sme 2,5 hod (!), vysetrenie trvalo ani nie 10min......mozno to na klbikoch ide rychlejsie, ale u sukromneho to bolo fakt na minutu presne

jasminet
17. aug 2011

@heln nam pediatricka dala na vyber - bud pojdeme do nemocnice na sono a druhy den so snimkou k ortopedovi (kedze nerobia v jeden den), alebo pojdeme k sukromnikovi, za 14€ a za 5 min. som vybavena... pre mna to bola jasna volba 😀

pitik
17. aug 2011

@heln U nas chodi ortoped priamo k pediatricke a vtedy objedna vsetky babatka na sono klbikov. nepamatam si, ci som pri starsom nieco platila, asi hej, ale nebolo to nejako vela, ale urcite sme boli rychlejsie vybaveni ako na Antolskej. Tam som bola este s dcerou a cakalo sa dost dlho. Ozaj a boli ste niekto na ockovani proti TBC n Antolskej? Byva tam vela ludi? Treba dlho cakat? Nam nepischli v nemocnici, dali nam termin az na 26. augusta niekde na 1. poschodie na Antolskej

renatkas
17. aug 2011

@heln nasa pediatricka nam dala tiez pri Lukaskovi kontakt aj na Antolsku kde je to zevraj zdarma ale caka sa alebo k sukromnikovi ako baby pisu za 14 Eur a necakali sme vobec, myslim ze kazda tu bola asi u toho isteho sudiac podla ceny a pri malej tiez nebudem vahat a pojdem k sukromnemu 😉

denda83
17. aug 2011

@ovecka84
@lindt Ahoojte....aj ja by som chcela vediet kedy su tie pripravy........tak baby ak sa dozviete dajte vediet🙂

lindt
17. aug 2011

@renatkas no,davaju klystir, ako pisala@minix co sa tyka nastrihov, tak ked padla tato otazka, odpovedal nasledovne: No, robievame ich casto, ale snazime sa ich nerobit. Vsetci vybuchli do smiechu... a vysledok je taky, ze ho robievaju velmi casto,ale nie automaticky, vzdy sa snazia pockat az do poslednej moznej sekundy,ale povedal,ze ked vidia, ze hlavicka tak tlaci na tkanivo,ze ho nie je mozne udrzat-ochranit ani nejakou speci gazou, ktorou pridrziavaju kozu a tkanivo je az biele-cize vsetka krv zmizla, tak ihned urobia nastrih, aby sa predislo rupture,ktora je castokrat az ku konecniku a ma to za nasledok zlozite sitie a dlhodobejsie hojenie u mamicky a problemy s tym spojene. Pokial to on nastrihne, je to cisty rez a snopce nie su tak roztrapkane a vedia to krasne zosit a hojenie trva ovela kratsiu dobu. To su jeho slova, parafrazovane 🙂
@denda83 @ovecka84 nikam sa nenahlasujete. Je to zdarma, pridete na urcene miesto, vojdete dnu,sadnete si a pocuvate.🙂 bolo tam vela muzov, dokonca sa pytali aj oni🙂 takze dalsie terminy prednasok-staci ist na jednu, vsetky su o tom istom, jedine otazky mamiciek sa menia, ale pokial mate nieco na srdci,spytate sa na tej svojej a nemusite tam ist opat. Takze tie terminy su: 12.9., 26.9.,10.10.,24.10.,14.11.,28.11.,12.12. Vzdy v pondelok tusim to vychadza. Zacina to o 12,30 na III.poschodi v malej zasadacke nad bufetom.
Potom tu je este predporodna priprava, ktoru ma na starosti p. Jezikova a to su akoby kurzy, za ktore si platite. Je tam prednaska a cvicenie a na prednaskach sa dopodrobna rozoberaju info ako kojit, kupat babo, spravne dychat, ako prebieha porod. Proste kurz. Viac o tom neviem,tam nechodim, ale ked si prelistujete par stranok dozadu, baby tu o tom pisali...

minix
17. aug 2011

@lindt kto vam tam prednasal? 🙂

lindt
17. aug 2011

@minix porodnik- MUDr. Urban, neonatologicka- primarka neonatologie- meno som nezachytila, strasne potichu ho povedala a z ceptry si meno MUDr. nepamatam...

minix
17. aug 2011

@lindt dik, len ma zaujimalo, kto robi "dojem" z porodnikov.. 🙂 dobrý výber. 🙂 🙂

lindt
17. aug 2011

@minix no, na mna posobil velmi milo 🙂

denda83
17. aug 2011

@lindt dakujeeeem....no snad to stihnem toho 12, kedze mam pred terminom😀 na tu predporodnu k p. Jezikovej som chodila, len som nikde nepocula ze sa robi aj ta prednaska ako to vlastne prebieha...nevadi....🙂

ovecka84
18. aug 2011

@lindt dik za info.. skoda, ze je dalsia az 12/09, tipujem ze to uz nestiham 😀 k Jezikovej som najprv chcela chodit, no nevedela som sa dovolat tak som to vzdala... chodila som na tehotlates u nas v robote cele tehu, tak to mi nechyba, len som si chcela co-to vypocut o porode a kojeni..... ale hadam prezijem aj bez toho 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre