Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

meg_junova
3. júl 2012

@rusalinka Presne ako pises.. Mamina ma ukludnila, ze vraj sa to uz o chvilu spusti 🙂))) No neviem, ci to bolo skutocne ukludnenie :S Som taka unavena, ze sa na porod zase necitim, dnes mi, zda sa, zacala odtekat ta hlienova zatka.. akurat to studujem na nete, ze co to vlastne je. Boooze, za chvilku idem varit a potom zase vetrat a pustat dnu ten teply vzduch.. najradsej by som si dala kilo zmrzliny, zaplavala si v bazene a po zvysok vecera sa nechala ovievat palmovym listom 😀 😀 😀 😀 😀

oliverka
3. júl 2012

Našťastie v noci spím celkom dobre, horšie je to ale so zaspávaním ☹ . Keď sa mi podarí zaspať, už je fajn. Zjt ráno vstávame skoro kvôli monitoru, vyrážame o 6 h z domu (máme to takmer 100 km). Som síce objednaná na 9 h, ale radšej prídem vždy skôr - jednak je prázdna diaľnica, vyhneme sa zápcham v BA a nie je ešte tak straaaašne horúco ☹

rusalinka
3. júl 2012

@meg_junova - tak mňa by takéto ukľudnenie rozhodne neukľudnilo 😀 Ja ti neviem, na jednej strane by som už bola rada, keby bolo po všetkom, ale... no čo si budem nahovárať - bojím sa 😅 Ja fungujem s ventilátorom, celý deň ide na plné pecky a nemôžem povedať, že by to bola ktovieaká lahoda pohoda. Ale keď ho vypnem, tak tu nie je štipka vzduchu... a to doobedu ešte slnko svieti na druhú stranu, poobede budem skapínať 😒 Druhé bábo, ak bude, rozhodne nebude letné, musíme to nejako inak vypočítať 😀 😀
@oliverka - ten spánok ti fakt závidím, ja už poriadne nespávam ani neviem odkedy 😢 a potom som ako vygrcaná celé dni...

jankakaroli
3. júl 2012

Držím vam palce baby, ja to mam za sebou krpec je januarovi, v tomto teple vam niet co závidieť. Drzte sa a zachvilu mate pokladiky pri sebe 🙂)

meg_junova
3. júl 2012

@rusalinka Tak sme na tom podobne, netesim sa momentalne uz ani na vecer, lebo priatel nerad vetra, pricom ma pravdu, lebo len pustam dnu horuci vzduch. No ked citim aspon vanok tak mam pocit chladu, alebo si to aspon nahovaram. no a v noci sa iste zase ani listok nepohne a ja som teraz oprala postelne pradlo, zajtra mozem zas.. Potim sa jak tri slony, ... maly prikuruje 😀 😀 Idem si kuknut panelak a potom este nieco porobit.. a cakat 🙂 Cakat, cakat a cakat... Ale tu zmrzlinu si dnes neodpustim, a nohy do lavora si tiez namocim..
Zajtra rano nam povedia v nemocke, co dalej... 🙂))))))) uz sa tesiiiiim

meg_junova
3. júl 2012

@oliverka Tak ako dopadlo vysetrenie?? Sem s novinkami 🙂)))))) neodpadli ste v aute v tom teple??

oliverka
3. júl 2012

@meg_junova Monitor mám až v stredu, dnes odfukujem doma 😉

anella07
3. júl 2012

@alllexa1 ahoj, tak ako pokračujete? Mňa po tom hamiltonovom hmate celý deň boleli kríže a tvrdlo bruško, ale vždy to prestalo... V noci o pol tretej sa začali kontrakcie, ktoré sa rapídne skracovali. O pol stvrtej som bola na 4 cm v nemocnici, o pol piatej na 8cm a o 5.36h sa malý narodil. Nestihli mi dat ani klystir (našťastie somod poobedia nejedla), ani sprchu, ani epi, ani nič :( moja doktorka doslova dobehla a hovorí, super tlačíme 🙂 Sebastianko má 4200g a 54cm! Je zdravucky a ja som relativne ok 🙂 daj vediet o sebe a drzim palce 🙂

oliverka
3. júl 2012

@anella07 Blahoželám! Pôrod jedna báseň! Prajem vám veľa zdravia a radosti 🙂 🙂 🙂
PS: Ktorú lekárku si mala pri pôrode?

anella07
3. júl 2012

@oliverka dakujem! 🙂 ta, co mala sluzbu neviem ako sa volala, ale moja lekarka je Bertoldova. Rodila mi prveho aj druheho a je super ako odborník a výborný človek 🙂

oliverka
3. júl 2012

@anella07 Oficiálny termín mám vo štvrtok, ale na pôrod to zatiaľ nevyzerá... ☹ Ale ktovie, možno aj motyka vystrelí a ešte sa stretneme! Držte sa 😉 😉 😉

anella07
3. júl 2012

@oliverka je to mozne, ale pokial máš vsetko ok, chvíľu vyckavaju. Mne sedel menzes a uzv s rozdielom 1dna celé tehu a prenášala som 6 dni, zajtra by som nacala 42tt, kebyze sa to nerozbehne vdaka lekarke... 🙂 prajem ti vsetko dobré a aby pôrod nebol traumou (ako u mňa u prveho), ale zážitkom 🙂

bonninka
3. júl 2012

@anella07 můžu se zeptat, jak se to zvládá bez epidurálu? Já ho moc právě nechci, ale bojím se kus toho šití po epiziotomii,...

rusalinka
4. júl 2012

@anella07 gratulujem - stretli sme sa v piatok v poradni u MUDr. Bertoldovej, sedeli sme vedľa seba a išla si po mne 😀 Keď som si prečítala tvoje príspevky, hneď som vedela, že si to ty 😅 Tak už máš po, pozdravujem krpca 🙂

keyka
4. júl 2012

@anella07 a kto ta rodil?

keyka
4. júl 2012

@anella07 aha tak berem spat predchadzajucu otazku..ja k nej tiez chodim, som s nou spokojna a velmi mi ju odporucaju..ale niektore maminky na nu frflu tak neviem preco...mala si ju aj zaplatenu?

anella07
4. júl 2012

@bonninka všetko záleží od porodu, pri prvom som mala, ale zabudli mi ho dopichnut, tak to bolo bez vsetkeho, ale mala som komplikacie, zasekla sa mu rucicka s hlavičkou v pôrodných cestách... Lakťom ma potrhal a sili ma necelu 1,5h ale tam mi dopichli epi, inak zvažovali na take šitie plnú anestézu, ale odmietla som a dalo sa to prezit. Teraz som znova nič nemala, lebo ani nestihli, bol väčší a tahsi ako prvý, bez komplikacii a sila ma asi 15 min cca. Nejaké vnútorné a vonkajšie len nastrich. Dali mi lokálne anestetikum, nic príjemné, ale tiež sa to dalo. A prečo nechceš?

anella07
4. júl 2012

@rusalinka jeeeej ahoj, áno uz konečne a je to anjelik ako bol v brusku 🙂 snáď mu to vydrzi aspoň celé leto, kým Ivulko nepojde do skolky 😀

anella07
4. júl 2012

@keyka ani sa jej nedivim, ja ked niekedy pocujem alebo citam tie kecy niektorých zien, tiez mam dosť 😀 áno mala pri oboch porododoch a neľutujem 🙂

bonninka
4. júl 2012

@anella07 Měla jsem ho u prvního porodu - fakt musím uznat, že co mi to píchli tak jsem byla absolutně bez bolestí, jenom potom mi dali oxytocin na urychlení a podle mě to přepískli a nakonec malej ze silných kontrakcí neměl dost kyslíku a následovala akutní sekce v plné anestezi, tak se prostě bojím, aby to kvůli epidurálu nedopadlo podobně. Navíc jsem po sekci měla tolik problémů, že škoda plýtvat slovy,40-tky horečky, nevěděli co se mnou, tak mi dali 3 kombinaci ATB přímo do žíly, malého jsem pak nesměla kojit a vzali mi ho - co kdybych ho něčím nakazila,nezprovoznila se mi peristaltika střev, pak zánět močáku, zlatá žíla, absces v porodní ráně -tu mi bez anesteze po 5 dnech znovu otevřeli a čistili každý den, prostě se to kupilo,...No a doktor mi teď řekl, že pokud to půjde budeme rodit přirozeně a taky mi tu epi doporučil, tak se toho bojím, aby to zase kvůli epidurálu znovu neskončilo na operačním sále, když už i bez toho je pravděpodobnost, že porodím fyziologicky dost bídná. Doktor mi to tak řekl, že 80% pokusů o fyziologický porod po císaři končí opět císařem. Tak tak nějak,...

matiakk
4. júl 2012

@meg_junova ja som rodila 27.6, saly su klimatizovane, tam je to v pohode a izby su orientovane na jednej strane tak ze svieti len doobeda, tam sa dalo vydrzat, ja som bola na nadstandarde a na druhej strane svieti poobede, ale po par dnoch uz bolo vsetko vyhriate, takze ziadna vyhra na tych izbach, babatka spinkali len v bodyckach a plienke, niektore len v plienke 🙂

matiakk
4. júl 2012

@alllexa1 aj ja ti velmi drzim palceky, uz aby si ten svoj druhy pokladik drzala co najskor v naruci 🙂 a nech vsetko dobre dopadne 🙂 nebola som tu vyse tyzdna, sekciu mi urobili hned 26.7 rano, dr. Malova nechcela cakat viac dni, malinka mala malo plodovej vody a snuru okolo krku, takze som stastna, ze vsetko dobre dopadlo a ze je zdravucka a dobrucka hlavne, ona je akoby za odmenu 🙂 takze nas pokladik Patricia sa narodila o 9.41, vazila 3200 g a ma 52 cm, porod bol trosku komplikovany, zle mi napichli spinalku, neucinkovala, tak ma dali do uplnej narkozy, ale malinku som videla hned po prebudeni a potom ju stale chodili prikladat, kazde dve tri hodinky, na druhy den ked som sa postavila, mi ju hned dali na izbu, ja som po tom cisaraku KO a fakt sa len pomalicky z toho dostavam, ale to dietatko za to stoji 🙂
Co sa tyka pobytu v nemocnici, Antolsku mozem len pochvalit, nestretla som sa tam s nikym negativnym, myslim z personalu, vsetci boli mili, usmievavi a v pohode, aj lekari aj sestricky, ked som sa na nieco spytala ochotne poradili, vysvetlili, prisli sa spytat ako sa dari a atd., takze som neolutovala, ze som si vybrala prave Antolsku, na to aky je to obrovsky kolos a kolko vela nas tam bolo rodiciek, kedze je tam fakt teraz natresk, som bola prekvapena ako to tam zvladali v pohode. Drzim palceky vsetkym kockam, ktore este len cakate na porod, nech to mate rychlo za sebou a oddychujete s pokladikmi doma uz 🙂

matiakk
4. júl 2012

@meg_junova ja som to mala presne ako ty tie posledne dni pred porodom, navyse cela opuchnuta, cela spotena x krat za den, fakt mi uz bolo do placu z toho stavu, takze si to viem predstavit, ale toto je extrem uz tieto teploty ☹ aj pre netehotnych nieto este pre tehotne. Dufam ze coskoro to budes mat za sebou a budes sa tesit z babatka pekne doma v pohodicke 🙂

martynnka
4. júl 2012

@matiakk a na ten nadstandard si sa v pohode dostala? Nebolo to tam preplnene? Celkom si ma potesila, ze tie saly su klimatizovane 🙂 Myslis, ze to je lepsie sa pytat na nadstandard? Ked pises, ze tam slnko svieti prave poobede... Gratulujem k malemu uzlicku stastia ;)

mahalo
4. júl 2012

@matiakk oo porodna sala je naozaj klimatizovana? To je krasna sprava..ja uz som si chystala maly ochladzovac vzduchu :D

mahalo
4. júl 2012

@martynnka ja som to pochopila tak, ze nadstandard je na juznej strane, ale ze aj tak su nakoniec vsetky dost vyhriate..ja som to tam minule okukala ked som tam bola za otcom..a skoro vsetky izby su na zapadae..takze od obeda az do zapadu 100 luuce..inak ma tiez zaujima ten nadstandart hmhm

martynnka
4. júl 2012

@mahalo aha, no tak to je este horsi pripad 🙂 tym viac som zvedava, ci ma vobec ten nadstandard zmysel...

mahalo
4. júl 2012

@martynnka teda nie na juznej, ale asi na vycode ked tam svieti slnko doobeda na tom nadstandarde..ja sa toho tiez obavam..ja takto nevyiem vydrzat, aj bez tehu s tym mam problem..inak si planujem priniest na izbu ventilator tak dufam, ze to nebude niekomu vadit :/

hanka1111
4. júl 2012

@matiakk prosím ťa, ty si mala Maľovú zazmluvnenú,? gratulujem k pokladíku 😉

martynnka
4. júl 2012

@mahalo a kedy mas termin? Mne by teda tvoj ventilator neprekazal, ja by som sa z neho tesila 🙂 Ak by sme sa stretli v nemocnici, aspon ta lahko spoznam 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre