Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

dai
23. máj 2007

a este som sa chcela spytat - kde to bude? v tej telocvicni alebo niekde inde? 😅

katka76
23. máj 2007

CLEA mohla by si sa opytat, kedy bude dalsia prednaska. ja mam buduci tyzden este fofry 😝 a rada by som sa jej zucastnila este ako 2 v 1. myslim, ze niekto tu spominal, ze to byva len raz za 4 tyzdne, no nie som si ista. dik

ajuskamimi
23. máj 2007

ta prednaska byva raz za 3 tyzdne alebo za 4. Podla toho, kedy sa jej podari vybavit tych lekarov. Netreba sa podla mna nahlasovat, staci prist aj s tehotenskou knizkou, do ktorej da peciatku.

clea1
23. máj 2007

nám o tej prednáške hovorila na cvičení, nenahlasovali sme sa jej, takže určite stačí prísť, bude to v telocvični. A frekvencia je tak ako píše ajuška.

ajuskamimi
23. máj 2007

ja ked som bola na tej prednaske, bolo nas tam asi 40 - 60, takze odporucam vam tam prist aj skor, aby ste si obsadili nejaky flek. Do telocvicne sa daju sedacky z chodby, ale aj tych bude malo. Sediet sa bude aj na zinenkach, ale pre tehulky je to podla mna dost sediet tak 2 - 2,5 hodky 😉

stacynka
23. máj 2007

baby neviete ako su ordinacne na UZV?

ajuskamimi
23. máj 2007

hm, neviem, ja som tam bola v piatok na pol jednu, ale to ma objednal Scholtz, on tam vtedy na UZV robil, ale tusim je ten uzv kazdy den a ide to tam ako na pase, takze treba asi vyskusat 😉

valy
23. máj 2007

ja som raz bola vo stvrtok o desiatej a bolo tam strasne vela ludi, ale islo to naozaj ako na pase, velmi rychlo

lucqa
23. máj 2007

vydata, ajuska: ked pridete na Antolsku, tak sa ide cez centralny prijem a tam si Vas potom niekto vyzdvihne a zavedie do porodnice. Tam sa prezleciete, daju vas na monitor, vysetria na kolko ste otvorene, prip. oholia ak sa neoholite doma a daju klystir. Potom so sluzbukonajucim dr. spisete nejake papiere (meno, poistovna, kolky porod, prekonane choroby atd.). No a po klystire idete na zachod a do sprchy kam vam povedia. Potom do prideleneho porodneho boxu a tam uz davaju infuziu, kontroluju na monitore, chodi sa po chodbe, skace na fit lopte a caka sa kedy si babatko rozmysli vyjst.
Ajuska takze pojdes nakoniec cisarskym?

maaaki
23. máj 2007

Zdravim vsetky maminy prispievatelky. Super informacie, velmi mi pomohli. Som rada ze som tuto stranku minuly tyzden nasla (na poslednu chvilu 🙂 ). Dozvedela som sa vsetko co som potrebovala. Zijem v Bratislave len dva roky a porodnice som vobec nepoznala. Zmluvu s lekarom mam podpisanu uz mesiac, hoci do nedele je odcestovany, tak ma snad neposlu niekam inam.

ajuskamimi
24. máj 2007

ahoj LUCQA ved prave, ze este neviem, ale na takych 80% ano. Este minule mi lekar povedal, ze by som mohla snad aj normalne porodit, ale vcera v poradni sa znova vyjadril, ze to bude asi cisar, ze sa rozhodneme buducu stredu v poradni, to uz budem mat tyzden aj 2 dni pred terminom, tak ak to bude cisar, vezme ma na prijem na pozorovanie. Uz idem aj na predoperacne vysetrenia pre istotu, takze uvidime. Lebo vravel, ze na normalny porod vysku mam, len problem bude s tou posvou a panvou ak nahodou maly bude priberat ako doteraz 😉 uz mi to je viac menej jedno, bojim sa aj takeho aj takeho porodu, takze si nevyberiem, len chcem, aby sa malemu nic nestalo a aby sme obaja boli v poriadku a zdravi 🙂

Lucqa ako sa robi ten klystir? Teda mozno banalna otazka, ale vobec si to neviem predstavit, co ti pritom robia a co potom nasleduje. Zhruba viem co to je, ale ako sa to robi a co mam ocakavat? 😲

vydata
24. máj 2007

Baby a ked ste si kupovali jednorazove plienky tak ake cislo????
Lebo ked som ich bola kupovat predavacka ma presvidcala ze plienky s cislom 1 su strsne malinke a ze ich asi ani nevyuzijem ze aby som si vzala s cislom 2.Tak neviem.

ivka07
24. máj 2007

vydata, ja som kupila plienky na 3-6kg, tie najmenšie som nekupovala, ved bábetká maju väčšinou nad 3kilá.

maaaki
24. máj 2007

Ajuskamimi, asi sa fakt stretneme v porodnici, lebo ja sa aspon taky tyzden nechystam rodit. Teda, snad 😎 . Klystir podavaju v kazdej porodnici iny, proste nejake prehanadlo. Ale myslim, ze si mozes doniest aj vlastny, da sa kupit v lekarni (YAL, tento by mal byt setrnejsi a ma aj vlastny aplikator, na rodzdiel od univerzalnej hadicky v nemocnici, hoci mozno niektore porodnice pouzivaju uz taketo jednorazove). Aplikator alebo hadicka sa zavedie do konecnika, aplikuje sa klystir, caka sa takych 20/30 minut, a potom sa uteka na zachod. Je to v pohode. Pri synovi som mala maly problem, ze som sa par hodin pred porodom vyborne najedla, takze som na zachode aj vracala a veru nevedela som ktorou stranou sa otocit skor 🙂

clea1
24. máj 2007

čaute baby, Stacynka ultrazvuk je:
pondelok Drobný 8-9.00
Janáč 9-12.00
Kutlák 12,30-14,30
utorok Drobný 8-11.00
Stasnislav 11-12.00
Kutlák 12.30- 14.30
Streda Janáč 8-9.00
Drobný 9 -11.00
Kutlák 12,30-14,30
3tvrtok Drobný 8-9.00
Janáč 9-12.00
Kutlák 12,30-14,30
piatok Drobný 8-9.00
Janáč 9-12.00
Scholtz 10-12.00
Kutlák 12,30-14,30

clea1
24. máj 2007

vydatá, plienky 1 sú super niekoľko dní po narodení, lebo majú taký výkroj na pupček, ktorý sa nesmie baliť kým sa nezahojí. Potom sa môžu používať 2. Tie 1 sú od 2-5kg, takže ich určite využiješ, aj keď sa niekedy rodia ajmaličký sloníci 🙂

ajuskamimi
24. máj 2007

VYDATA presne ako pise clea, urcite si do porodnice kup tie 2-5 kg newborn a potom ked uz budes doma, posles manzela kupit bud tie iste alebo tie od 3 - 6kg, ja tak idem urobit. Zatial mam doma balik tych najmensich a to viem, ze cakam velikeho chlapa ale neprestavam dufat, ze do tych 4kg sa vojdeme 😀

maaaki super, tak potom pokecame snad aj nazivo, ked budem v porodnici budem sa pytat maaaki je tu nejaka maaaki z modreho konika 😀 aby som ta nasla. Ale nebojim sa, ze v ten termin nas tam bude odtialto urcite viac 😉 mozno sa podari aj nejake porodnicke stretko Antolskej zaciatkom juna 😀

clea1
24. máj 2007

😲 prepáčte preklep aj maličkí sloníci 🙂
Ajuska, v ktorom tt si bola ešte na ultrazvuk po 30 tt?

ajuskamimi
24. máj 2007

v 30tt /2050 gr/ a potom som bola v 36tt, kde mal maly uz 3250 gr, teraz som uz pomaly v 39tt, takze uz musi mat podla mna cez 3,5 kg

rybka78
24. máj 2007

ahojte kocky,

dakujem za prozretelnost, ze sme si domov dali zaviest internet. aspon si citanim modreho konika kratim cas. lekar ma nechal par dni povinne doma oddychovat ☹ , kedze som mala tupu bolest v podbrusku, na ktoru je este skoro.stretli ste sa s tým niektora?
inak Dr. Rozemberg je naozaj super ako pisaĺa pred casom Lusil. 🙂

mon10
24. máj 2007

ahojte baby, chcela by som vam k tomu ultrazvuku iba doplnit, ze je okrem stredy , vtedy je tam nejaka prsnikova poradna??? A kazdy den maju lekari od deviatej do desiatej vizity, vtedy urcite neordinuju. Potom to ide velmi rychlo.

stacynka
24. máj 2007

clea,mon, dik za infosky o tom UZV, lebo som bola vcera na poradni, a doktor mi aj povedal ze kedy su tam, ale kym som vysla z ambulancie, tak tehotenska demencia zapracovala a zabudla som aj ako sa volam. Len som si pametal ze po 10.00, ale ze ci kazdy den to nie. a potom som "letela" domov.

lucqa
24. máj 2007

ajuska, drzim Ti palce, aby bol porod co najlahsi, nech uz bude akykolvek. Ja som sa tiez bala porodu, ale neboj, je tam kopec odbornikov, ktori spravia vsetko preto, aby ste boli obaja v poriadku.
Toho klystiru sa nemusis bat, je to uplne bezbolestne, len trosinku neprijemne. Strcia do teba makku hadicku a naleju (samospadom, netlacia to nasilu) do creva par deci vlaznej vody a z toho Ta potom prezenie. Len si daj toaletny papier po ruke, mydlo a uterak. Oni Ti potom urcia zachod, na ktory pojdes (aby ste nestali v rade) a pri zachode je aj sprcha, takze sa mozes hned umyt v teplej vode, aby Ti bolo lepsie. Prezenie Ta 2-3x. Potom sa mozes chodit pravidelne sprchovat, ked Ti bude horsie.

Vydata, ja som mala plienky Pampers NewBaby 1 a pouzivala som do 3 tyzdnov po porode (minula som tusim 4 baliky), az potom som presla na 2. Maly mal porodnu vahu 3400 g, ked sme odchadzali z porodnice 3180 g. Ked sme prestavali davat tie 1, tak mal 3580 g.

ajuskamimi
24. máj 2007

dakujem LUCQA za info a este sa chcem opytat, neviete ako prebieha cievkovanie? to si neviem predstavit, kde a ako sa to zavadza a ci je to bolestne.

kika76
24. máj 2007

ajuska, cievkovanie neboli..... cievka je tenucka hadicka umela, ktoru sestricka zavadza do mocovej rury a ta prejde az do mocoveho mechura a odvadza moc...

ivec79
24. máj 2007

ak by ste chceli vediet, z dnesnej navstevy na Antolskej: este stale maluju, a nevyzera, ze skoncia tak skoro. Nadstandard izby nemaju k dispozicii, momentalne. Kto nema zazmluvneneho Dr. u nich, posielaju rodit na Kramare, al. Ruzinov. 😖

kika76
25. máj 2007

no, ja som to ivec pochopila trosku inak.... sice este maluju, ale uz na Antolsku prijimaju, ale je fakt, ze este nemaju take kapacity, ako predtym.... prijimaju, ked je miesto.... a ked prave maju plno, tak vtedy poslu inde.... ale nadstandardne teraz fakt nefunguju, vraj az koncom buduceho tyzdna by mali fungovat

vydata
25. máj 2007

Baby mate skusenosti s kupanim v tehotenstve ????
Myslim aj normalne vo vani-ja som sa vobec radsej nekupala len som sa sprchovala.
Totiz zajtra mame ist k vode si opekata a rozmyslam ze ked bude dobra voda zeby som si zaplavala len neviem ci mozem.v tom mojom 33tt.

rybka78
25. máj 2007

Ahoj vydata,

osobne by som to neriskovala kvoli infekciam a krcom. podla mna je kupanie zvysene riziko.

titkovamiriam
25. máj 2007

ak je to bazen a nieje termalny tak ano,no ak je to jazero tak rozhodne nie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre