Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kukenzi
7. máj 2009

a najv. paradox pre mna bol, ze na sale som sa mala vycikat este do toho "dzbanu" ale z coho, ze? esteze ma necievkovali, teraz by som im uz nieco povedala.

terezka044
7. máj 2009

a tiez si rodila na antolskej? no ja som teda zvedava, predsalen, ziadna prvorodicka nevie do coho ide, ja to radsej ani nechcem vediet (vidiet), este by ma presla chut (nie ze by teraz nejaka bola). 😀

terezka044
7. máj 2009

no vtipni lekari, a cievkovanie je co? 😅

kukenzi
7. máj 2009

terezka ano na antolskej. za tie 2h, co lezis na sale by si sa mala vycikat, ja som sa ale nie, no potom na izbe uz ano, lebo mi hrozili cievkovanim... co je cievkovanie, viem len teoreticky, takze nerada by som to tu poplietla, urcite niekto ma aj osobne skusenosti.

marse
7. máj 2009

cievkovanie je ked sa nemozes vycikat tak ti tam pichnu cievku a tym sa vycikas...asi takto lajcky by som to vysvetlila ,

samayka
7. máj 2009

Ahoj tehulky

viete mi niektorá vysvetliť rozdiel medzi I. a III. gyn.-pôrodníckou ambulanciou na Antolskej? našla som si na nete antolskú, ale je to tam takto rozdelené... rozmýšlam nad výberom lekára a tak...
a ako to vlastne je, keď prídete ten mesiac pred pôrodom na antolskú - kam treba ísť, za kým.. treba mať už vybratého lekára na poradňu alebo je to len náhodne??? som z toho jelenica..

kukenzi
7. máj 2009

I. a III. gyn porodnicka amb. su uz zlucene, takze to je jedno. jedni boli z antolskej, a druhi zo zrusenej tusim bezrucovej

kukenzi
7. máj 2009

teda tusim zochova to bola 😖

skovka
7. máj 2009

to aj pocas kontrakcii ste sa prechadzali?? ci len ked presli.

kukenzi
7. máj 2009

skovka, pocas kontrakcii som sa oprela o stenu a dychala ako lokomotiva, ked presli, tak som sa prechadzala. najlepsie bolo, ked mi na konci povedali, ze ok, chodte este do sprchy a ideme rodit a ja co krok to kontrakcia, prisambohu, ze sprcha bola vtedy pre mna na mile vzdialena, za pomoci manzela som sa tam doterigala, osprchovala a letela na salu... to bolo asi tak, ze som manzelovi vysvetlila, ked poviem uz, tak bezime, ked poviem stop, tak predychavam... takze 3kroky behu, dychacka, 3kroky behu, dychacka 😀 😀 ... manzel bol so mnou v sprche preto, ze som mala na stojane oxytocin, ktory mi samozrejme nekvapkal, lebo stojan bol maly, tak mi stojan robil drahy

skovka
7. máj 2009

Samayka bud si vyberies doktora u ktoreho chces rodit a potom uz chodis iba k nemu. Alebo prides na prizemie, vyberies si z ambulancii, ktore su tam a je v nich prave poradna a spytaj sa sestricky, ci ta zoberu. Beru ale az tak od 36 tyzdna najskor mysim.

dadka212
7. máj 2009

Samayka je úplne jedno ku ktorému doktorovi ideš, my sme mali čas v pondelok, tak som tam šla v pondelok a jediný kto robil bol dr. Oravec, tak som šla k nemu a teraz budem chodiť tam je hrozne zlatý aj sestrička 🙂 proste som prišla dovnútra keď som bola na rade a povedala som, že som tam prvý krát, vyšetril ma, povypytoval sa na všetko možné a poslal ma na EPI aj na UTZ 🙂

ale môžeš si kludne niekoho vybrať a ísť tam vtedy, keď bude mať ordinačné hodiny 😉

Skovka ja som sa teda prechádzala aj keď som mala kontrakcie, samozrejme vtedy som zastavila a rozdýchala a pokračovala som ďalej, ale skoro stále som bola v sprche, vtedy to bolo troška lepšie zvládnutelné tie bolesti 😉

skovka
7. máj 2009

kukenzi celkom som sa pobavila 😀 takze prechadzat sa, ale nie moc daleko od izby..

kukenzi
7. máj 2009

dadka, aj ja som bola stale v sprche a na aku EPI ta poslal? myslis na tu prednasku v stredu?

kukenzi
7. máj 2009

skovka, ja som sa prechadzala po celej chodbe... sprchovat som sa chodila do prijmovej ambulancie, kedze izba bola full. na poslednu sprchu som sla zo saly do tej prijmovej amb. takze neviem realne posudit, ci to je daleko, lebo niekde medzitym je vzdychacka... ale vtedy to bolo sakra daleko

samayka
7. máj 2009

Ďakujem tehulky, pomohlo mi to 🙂

dadka212
7. máj 2009

Kukenzi áno na prednášku, to ma tam poslal skôr nasilu, lebo ja by som aj tak chcela silou mocou prirodzene, nech si to užijem - posledný krát 😀 teda pokial ma nechytia nejaké extra bolesti, ale keď som prežila prvý pôrod, ktorý trval skoro 3 dni tak druhý hádam bude lepší 🙂

a od pôrodnej sály je tá príjmová ambulancia v kontrakciach sakra ďaleko 😀 izby sú medzi príjmom a pôr. sálami ja som sa chodila sprchovať tam na príjem ma nenapadlo ísť na izby 😝 , ale ja som rodila v takom období, že na vzdychačke nikto na pôr. sále jedna zašitá maminka, ktorú previezli kým som začala rodiť a ani na príjme nikto 😀

mneme
7. máj 2009

baby, tak s tou vincentkou som sa dnes pobavila - ja som cakala, ze to bude na sposob termalnych vod na osviezenie pleti a v lekarni mi dali nosne kvapky 😀 konecne som ale pochopila, preco mi porodna asistentka odporucala vincentku proti upchatemu nosu 😀

a s tym zakazom pitia pocas porodu - ja asi budem musiet "podvadzat" - neviem si predstavit, ze by som vobec nepila vodu. neviete preco sa nesmie pit - kvoli zvracaniu alebo cikaniu alebo preco?

dadka, som sa musela usmievat na tvojom komente k epi - mna na tu prednasku oravec tiez viac-menej prehovoril, lebo ako prvorodicka som zatial hrdinka a hovorim si, ze to skusim vydrzat bez oblbovakov. tiez som bola na pouceni vcera a tam na mna zase ta anesteziologicka posobila velmi serioznym dojmom - ak by mala ona sluzbu, tak sa hadam ani epi nebranim. teraz som ale na seba nastvana, ze trosku nahlodala moje odhodlanie 😠 to prirovnanie porodnych bolesti k amputacii koncatiny bolo dufam prehnane 😅

terezka044
7. máj 2009

mneme tiez som si vypytala tu vodu ale az doma som zistila ze su to nosne kvapky 😀 ale je tam aj nastavec na sprej na osviezenie, takze pohoda 😉 a keby daco mam aj na nos 😀

dadka212
7. máj 2009

Mneme presne troška ma nahlodala tá anesteziologička 😀 presne keby mala ona službu tak si to aj dám, ale keď bude tá mladá...no ja neviem som taká nedôverčivá 😅 hlavne keď hovorila o tom ako ich klamú lekári 😔
...a podľa mňa bolo to prirovnanie prehnané 😀 ale zas záleží aký máš prah bolesti...

mneme
7. máj 2009

tak mne nezostava nic ine, len verit porodnikovi, lebo si ho zazmluvnujem. inak jedna z veci, ktora ma od epi tiez odradza je, ze anesteziologa si nevyberies a moze to celkom spackat. ta druha je, ze mozno to bude moj jediny porod a ja by som si ho fakt chcela "uzit" naplno. ved ani babatku tu cestu von nikto neulahci. len sa bojim, ze ked budem na porodnej sale, uz taka statocna nebudem. nie kvoli nizkemu prahu bolesti, ale jednoducho kvoli tomu, ze vobec netusim, ako budem reagovat po psychickej i fyzickej stranke. ale dadka, ty si mi zase dodala sebadoveru - ked ako druhorodicka chces skusit bez epi, skusim vydrzat aj ja dovtedy, az kym mi nepovedia, ze uz je na epi neskoro 😀 to je moj plan, ako oklamat samu seba a mat psychicku poistku 😎

terezka044
7. máj 2009

inak na tej prednaske hovoril ten lekar z novorodeneckeho, ze maminkam vymenili babatka, tak, ze o tom nevedeli, aby spravili pokus - a babatka boli nepokojne cely den preplakali.... ze vecer im ich vratili.. no ja som na to kukala dost zdesene, mne to spravit a dozviem sa to tak som poriadne nastvata teda.. dufam ze uz take voloviny skusat nebudu a nie na mojom dietati 😠

mneme
7. máj 2009

terezka, to nemyslis vazne?! ved to je na zalobu 😲 😲 😲 to si sa dozvedela na tej pondelkovej prednaske tento tyzden?

dadka212
7. máj 2009

Mneme ja ten pôrod prirovnávam k adrenalínovému zážitku 😀 proste sa to v tebe stupňuje a stupňuje a potom bábenko vytlačíš a zrazu je ti úplne fantasticky 😀 každý hovorí, že som trafená, že to takto prirovnávam 😀

Terezka to je teda sila, keby to spravili mne tak ich tam asi povraždím 😠

katrin79
7. máj 2009

ahojte, tak ja som sa pred chvilou vratila z dvojdnoveho kurzu o porode a starostlivosti o babo, konecne mam predstavu do coho idem, lebo doteraz som mala o tom len velmi skreslenu predstavu 😉 celkom fajne infosky nam tam dali a tiez mi nebolo jasne, kedy ist do porodky a povedali nam, ze teda bud ked odtecie plodova voda, vtedy treba do dvoch hodin prist do nemocnice, alebo ked budeme mat kontrakcie, ale nie take polhodinove, to treba byt doma s partnerom a radsej ich predychat v pohodli a ked budu pat minutove, vtedy staci ist do nemocky, pretoze tam budeme zbytocne dlho v tej vzdycharni a doma je to predsa len prijemnejsie a velmi dolezita je podpora partnera hlavne v tej prvej dobe porodnej, teda pri kontrakciach, takze ja tam toho mojho urcite chcem mat, aj keby som s nim mala byt na chodbe, ak by ho z nejakych zahadnych dovodov dnu nepustili. Je to istotne velka pomoc, myslim po psychickej stranke, tak dufam, ze sa mi to podari.

terezka044
7. máj 2009

mneme hej, tam to hovoril ten primar ci kto to bol, ze to spravili na pokus, ze dopredu o tom nevedeli, ale ze len na pol dna ci na den to urobili...ale aj tak sila....
dadka to znie ako orgazmus 😀 ale tak prijemne to asi nebude 😀

zuzana581
7. máj 2009

To čo je za blbosť, že vymenili na celý deň bábetká??? Šak tie detičky majú podpísané chrbátiky, tak tomu neverím, že si to tá mama nevšimla.

terezka044
7. máj 2009

no on to vravel ze si to maminy nevsimli, ja teda tiez neviem ako to je mozne, ale si zober, ze ked to babo cez den neprezlecu (resp. prezlecu ale nekukaju na chrbat) a tak.. tak to asi nespoznali tie maminy..ja neviem cele je to divne 😖

zuzana581
7. máj 2009

Ja som si malú pri každom prebalovaní kukala.

terezka044
7. máj 2009

zuzi aj ja si budem.. ale teda ze sa k tomu este aj priznal. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre