Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

minix
2. mar 2010

Barbyes, ono tazko ti poradit, lebo to, co ja povazujem za super, moze byt pre teba nedostatocne a naopak. Najlepsie urobis, ak sa pojdes pozriet aj tam aj tam este pred porodom a rozhodnes sa sama na zaklade svojho dojmu, niekedy je to lepsie ako jpp. Na antolskej ti prehliadku saly neofmietnu, neviem ako je to na kramaroch.

Ja napr. ako prejav spokojnosti idem zaniest na novorodenecke nejake saty, co su nam uz male, lebo ich tam treba a nemocka nema peniaze na nove.

zuzuj
2. mar 2010

certica: no mne povedal doktor ze mam najskor zavolat a objednat sa kym dojdem 😨 🙂
Barbyes: no ja som pocula tak (jpp) 🙂 ze NA Kramaroch je lepsie osetrene to kojenie u babatka napr. s tou UM ako na Antolskej, aj ze su tam viac frekventovane laktacne poradkyne, ze na Antolskej hovorila kamoska, ze ti raz ukazu a potom uz sa staraj ( kojenie) ze ona kebyze to nema nastudovane tak si neporadi.. 🙂
Zase pre mamicky je lepsia podla mna Antolska lebo tam mas WC na izbe ( co u mna po sekcii je super), neviem si predstavit ist vzdy cez celu chodbu a aj sprchovanie hromadne 🙂 a je to taka novsia nemocnica, tam som uz niekolkokrat lezala na Kramaroch vobec,
a tak celkovo a aj v podstate sa mi paci ze navstevy na Antolskej nemozu chodit na oddelenie, ani babatka von, na Kramaroch sme boli pozriet sesterku a tam na chodbe kilo ludi a deticky druhy den narodene 😕 ...samozrejme potom bol krpec mal zapalene ocka....
Najprv musis vediet co je pre teba podstatne a potom sa podla toho rozhodnes...

certica
2. mar 2010

zuzuj, tak potom ok, ked si s konkretnym dr. uz vopred dohodnuta (tusim havaldu si tam spominala..., takze ho asi zazmluvnujes..?) . ale bezne sa neobjednava pokial viem 🙂

zuzuj
2. mar 2010

certi: hej Halvaldu, dal mi na seba uz cislo, takze mu zavolam...ale vsak predpokladam, ze budem musiet aj tak cakat, aj ku mojmu sa objednam, ale si aj tak nejako v poradi cakam ..takze ja uz som zvyknuta...
Ja som myslela to objednanie tak, ze aby aspon vedeli, ze tam pride 1x nejaka nova mamicka... 😉

matenka
3. mar 2010

certica objednáva, ja som sa už objednávala aj pred dvoma rokmi a budem sa objednávať aj teraz, lebo chcem znova k tomu istému doktorovi a k jeho žene chodím teraz, takže ona mi dala na neho kontakt a priamo mu zavolám kedy si mám prísť 😉

certica
3. mar 2010

matenka, ved vravim, ze pokial mas vopred dohodnuteho lekara (este pred tym 36tt), ktory ti na seba uz dal kontakt, dohodnes si s nim navstevu takto individualne, kedze nie je zarucene, ze v case svojich beznych ambul. hodin tam naozaj aj bude. moze mat volno po sluzbe atd.
lenze pokial ide nejaka nova tehula prvykrat do poradne v nemocnici a je jej sumafuk, u ktoreho lekara a v ktorej ambulancii sa chce ocitnut, staci, ked len niektory den pride a sadne pred jedny z x-dveri, ktore ma na vyber. tot vsjo 😉

lenulka1982
3. mar 2010

Ahojte, ja som rodila na Antolskej a nemôžem povedať mäkké f ani na šestonedelie ani na JIRS a JIS oddelenia. Tým by som chcela vyjadriť jedno veľké ďakujem / lebo viem, že sestričky chodia na modrého koníka 🙂/ všetkým sestričkám či už na oddelení JIRS alebo JIS a taktiež na oddelení šestonedelia. Boli ústretové, milé a tiež o môjho synčeka bolo super a s láskou postarané. Ešte raz veľmi pekne ďakujem. Veľmi oceňujem čistotu na izbách ale aj na WC a sprchách tiež detské oddelenia boli niekoľko - krát denne umývané a dezinfikované.... super. Keby som sa mala ešte raz rozhodnúť opäť by to bla Antolská hoci som z Trnavy.

matita
3. mar 2010

uz to tu urcite bolo rozoberane, ale precitat 455 stran, to nezvladam. ako prebiehaju na antolskej predporodne kurzy? V kolkom tyzdni sa treba objednat? Ja by som chcela iba taku nejaku teoriu, lebo cvicenie zrejme pre mna nebude, kedze som na rizikovom.... podelte sa so skusenostami.

ciefulik
3. mar 2010

ahojte, ja mám odležených 7tt na rizikovom na 5.posch, bola som veľmi spokojná so všetkým, až na to zemiakové pyré 😀 😀 , ale nie, srandujem, to je predsa nepodstatné..))
rodila som tento december, všetko ok, dr som mala zazmluvneného + mala službu na sále moja pôvodná lekárka /pred rizikovým/, takže čo viac si priať..600nedelie v pohode, sestričky aj dr, troška by som vyzdvihla potrebu "pschologického poradenstva" po pôrode alebo ako to nazvať /viď napr. baby blues a pod/

lienka77
4. mar 2010

ahojte, chcem sa opytat tych, co rodili planovanou sekciou na Antolskej - hospitalizovali vas den vopred, alebo az v den zakroku? ak den vopred, lebo tak to tusim bude, museli ste prist rano? mne sa tam tak nechce travit cely den navyse... 😒

cicimon
4. mar 2010

caute,

mozte mi pls poradit niektora, co uz tam chodite na poradne, kto ordinuje na dverach c.25 a 27 a ake su tam ordinacne hodiny? a koho odtial by ste odporucili?
vdaka

sammy
4. mar 2010

Ktory den je podla vas najlepsie prist do poradne, ked pojdem prvykrat? A v akom case?

A este - neviem sa rozhodnut, ci zazmluvnit doktora alebo nie. Prvykrat som nemala, pri porode to bolo jedno, akurat pred nim mi vadilo, ze nikto o mna ani nezakopol a nechali ma dost dlho prenasat, tak neviem ci na toto nie je lepsie niekoho mat?

matenka
4. mar 2010

sammy, do poradne na antolskú ťa doktorka pošle až v 36 tt, a neviem ako vám, ale mne povedala kam mám ísť, a s tým doktorom, to môže byť výhoda- ale aj nevýhoda, lebo zas keď nebude mať službu o teba tiež nikto nezakopne, lebo budeš pacientka toho a toho doktora, v tomto je to asi o šťastí , na normálny pôrod by som si doktora asi nazazmluvňovala

lienka77
4. mar 2010

moja skusenost - zazmluvnit. v sucasnosti sa rodi ako na beziacom pase a je dobre mat tam niekoho len pre seba.
matenka, lekar s ktorym podpises zmluvu pride k porodu samozrejme aj ked nebude mat sluzbu.

certica
4. mar 2010

cicimon, foto ordinacnych vo vsetkych amb.sem uz niekolkokrat v teme davala napr. jankohrasko, takze snad nevadi, ked ju "zneuzijem" 🙂 :
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

matenka
4. mar 2010

lienka to hej, ale kým začneš rodiť a tvoj doktor tam nebude, tak o teba nezakopne ani živá duša, viem o čom hovorím, môj prípad ☹

lienka77
4. mar 2010

hm, asi zalezi od lekara, ja mam dobru skusenost, moja dr. tam bola od zaciatku, mozno preto, ze na jej poradni sme zistili ze rodim... 🙂

nanika
4. mar 2010

Baby vdaka za ordinancne hodiny, akurat som ich potrebovala, vcera som bola na pohotovosti kvoli ozvam a v pondelok mam ist na kontrolu na 26, ale nevedela som, od kedy su. Este otazocka, ako sa ide k tym ambulanciam, mozete mi napisat prosim, vdaka.

elly111
4. mar 2010

naninka hore vchod pri lekárni, druhé dvere vľavo, gyn. amb. začínajú od č. 27, 26,...ak ideš týmto vchodom

elly111
4. mar 2010

nanika, prepáč za skomolenie nicku

katkabg
4. mar 2010

babby drzim vam palce pri porode...urobte si riadne vysledky bo ja som pri porode skoro aj s malou zomrela ☹

nanika
4. mar 2010

elly, ked nenapises slaninka, ok 🙂 vdaka

katkabg, tak mas potom dobreho anjelika strazneho, co dal na vas pozor. Drzkam palceky 🙂

cicimon
4. mar 2010

certica - vdaka za link - je stale aktualny? pytam sa len preto, ze dnes som tam volala s tym, ze ma moja dr,. poslala na pondelok poobede a sestricka mi povedala, ze mam prist v utorok alebo stvrtok rano....tak neviem, v com bol problem..
A ked ma jeden dr. ordinacne hod 2 hod, ako to chce stihnut akl mu pride vela ludi? teda ak dojdem na 12.30, ako zacne ordinovat...tak ak tam bude vela ludi mozem dojst dalsi den ak ma nestihne vziaT?

certica
4. mar 2010

ja myslim, ze je aktualny. zas az tak casto to tam nemenia 😀 . a k druhej otazke - nestretla som sa s tym, ani som nepocula, ze by nejaku tehulu v dany den nevybavili a poslali domov...

elly111
4. mar 2010

cicimon, stíhajú vybaviť všetky, ide to ako na páse, šup, šup, jedna za druhou 😀

cicimon
4. mar 2010

diki za info 🙂

objednavali ste sa ked ste tam sli prvy raz? ci ste len sadli pred niektoru amb.?

janzurka
4. mar 2010

Cicimon, objednat sa neda, takze si vyber ambulanciu a pockaj si v sore. Ja som isla pred tie dvere, v ktorych ordinoval lekar, ktoreho som si isla zazmluvit a tam teda sora bola 😎

cicimon
4. mar 2010

a kolko je priemerny cas cakania? u mojej gyn. som zvykla cakat tak hodinu a stvrt s knihou v ruke 🙂

saudi
4. mar 2010

babule a mozem si zazmluvnit lekara aj ineho nez k akemu budem chodit do poradne, ak by som sa nahodou az casom rozhodla pre niekoho ineho?
Pri prvom porode som si totizto zazml. zrovna toho, ku komu som chodila, tak neviem, ci je to mozne aj inak. dik

sammy
5. mar 2010

Baby, je nejaky doktor, ktoreho by ste vyslovne neodporucali, ze by bolo fajn sa mu vyhnut?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre