Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

evatko
13. apr 2010

Mne najprv na sone dr. neviem aka(nechce sa mi ist pozret do knizky), ze vidi vajka, o tri tyzdne, doktor aj s nejakou druhou dr., ze oni tam ziadne vajka nevidia a teraz presne min. tyzdni, sa ma ta prva dr. co povedala, ze chlapcek, pyta, ci chcem vediet pohlavie. Ja , ze ano a ona- baba. Potom si mozme vecicky vymenit 😉
Inak ja som asi Tvoj pravy opak, az ma to stve, niekedy jak macocha si pripadam. JKa sa nejak extremne nestresujem, ani v tehu a uz vobec nie s detmi. Ale to je na dlho a hlavne na inu temu
A ja prave mavam veeelmi dlhe cykly, tak som myslela, ze prave to prenasanie moje bolo akoze v termine, ale ze to sa tak nemeria mi aj moj dr., aj na sone dr. povedali, tak to necham na nich.

matenka
13. apr 2010

lucka závisí kedy porodíte, mňa v utorok berú na sekciu, ale vo štvrtok ma doktor ešte skontroluje, lebo mám taký blbý pocit, že to bude skôr 🙂

lucia169
13. apr 2010

matenka tak drzim palce, hlavne aby bolo vsetko ok, ja dufam, ze si ma tam v piatok po poradni uz necha.

evatko s tymi vecickami ta beriem za slovo, ja ma uplne vsetko ruzove 😀

sammy
13. apr 2010

Jaaj, baby, vy uz sa tu vo velkom vsetky chystate rodit a ja zatial ani nechyrujem. Ale zas hospitalizovana dopredu by som nechcela byt, zazila som to pri dcere a nic prijemne 😒
No rada by som porodila v termine alebo aspon maximalne 3 dni po termine, potom uz je to dost o nervy tolko cakat.

Bambola, tak dufam, ze som tvoje predstavy az tak nesklamala 😀 Ono tie fotky co tu mam su uz dost stare a nove sa mi nechce pridavat, mozno nejake pridam, ked sa mala narodi 🙂

Zuzuj, dik za info o tom streptokokovi, tak uz som pokojnejsia.

lg1
13. apr 2010

Dievcata, kedze sa chystate rodit, budem Vam drzat palce. Co sa tyka toho, ze nemate kontrakcie, nemusite sa bat. Ani ja som ziadne nemala. Dokonca som mala pocit, ze pocas tehotenstva som ich mala viac ako pred porodom. Vtedy som necitila ziadne a ani ziadne ine priznaky bliziaceho sa porodu. Takze som sa na porod ani nechystala a len na poradni mi lekar povedal, ze ideme rodit. Kontrakcie zacali az po tom, co ma prijali na porodnici a pustili mi vodu.

evatko
14. apr 2010

Sammy, ved ani ja nechyrujem... ☹ Mne zase ta hospitalizacia nevadila, bola som v perfektnych rukach, vsetci boli uzasni, ja som bola max kludna, lenze aj moj syn 😀 . Ja kbyze som zblizsia tiez si tam nejdem dobrovolne lahnut, este k tomu na vikend, ked mozem byt s rodinou, ale ...

pipussa
14. apr 2010

kocky, ktora ma v albume nafotene ordinacne hodiny lekarov na antolskej ?
niekde som to videla

pipussa
14. apr 2010

cicimon
vdakaaa

pipussa
14. apr 2010

cicimon, ty si asi najcerstvejsia mamicka z antolskej 🙂
gratulujem k miminku 🙂

mozem sa opytat, co si musis priniest svoje do nemocnice, kedze mas aktualne info....
a co pre miminko

ja pojdem na sekciu, v maji

matenka
14. apr 2010

no baby ja idem zajtra na poslednú poradňu, ale pre istotu si beriem veci zo sebou, lebo človek nikdy nevie, možno si ma tam aj nechajú

saudi
14. apr 2010

ozaj, cicimon, aj ja by som chcela vediet, ci si potrebovala nejaky dokument, sobasny list a podobne, lebo niekde som citala, ze hej, ale ked som ho tam mala minule, tak ho nikto nechcel, tak nech tam netaham nieco co nepotrebujem. dik 😉

sammy
14. apr 2010

Matenka, aj ja mam zajtra poradnu, ale ci poslednu, to je otazne. Musim zajtra zistit co planuju ked do pondelka neporodim, ale tipujem, ze mi povedia prist na poradnu este aj o tyzden, aby sa nepovedalo.

Ak to tu citate niektore co ste rodili po termine, ako s vami postupovali? Po akom case vas hospitalizovali?

babulina
14. apr 2010

sammy, ja som prenasala prvu dceru, termin som mala 26.3, hospitalizovali ma 1.4 a 3.4 sa mala narodila na vyvolavacku

cicimon
14. apr 2010

pipussa - v mojom albume mam odfoteny zoznam, co treba na antolsku. a urcite nejake pitie, nie pocas porodu ale ked uz budes na izbe

saudi - ja som mala kopiu sobasneho listu ale tiez to odo mna nik nechcel. Tak pre kazdy pripad, max tu kopiu...mozno to zavisi od sestricky alebo neviem

jasminet
14. apr 2010

sobasny list som mala aj ja, tiez ho nikto nepytal, ale podla neho sompotom vyplnala na matriku udaje u manzelovi (rodne cislo...)

ja som mala termin porodu 20.6.(sobota), mala som zazmluvneneho lekara a ten ma hospitalizoval v utorok 23.6. s tym, ze ma v stredu odrodi (vyvolavackou). lenze malej sa napriek tomu nechcelo von, tak az 26.6. sa nerodila.
co by so mnou bolo keby som nemala zazmluvneneho lekara, to neviem...ci by ma hned brali alebo ma nechali cakat...

certica
14. apr 2010

sobasny netreba, len je potrebne vediet rod. cislo manzela pri vyplnani udajov na matriku

cicimon
14. apr 2010

certica - rc. manzela som nevedela a ked som povedala, ze mam sobasny list, nik ho odo mna nechcel 🙂

certica
14. apr 2010

mozno staci rc dopisat neskor. ja som tusim muzovi volala na mobil, lebo som nevedela posledne cislo za lomitkom 😀

jasminet
14. apr 2010

nam doniesli na izbu papiere z matriky, takze som vytiahla sobasny a opisovala 😀

pimpulienka
14. apr 2010

ahojte maminky, potrebovala by som poradiť, či stačí na antolskú iba jedna košieľka dojčenská, či tam aj dajú nejaké erárne napr. k pôrodu, alebo si mám kúpiť viac..
a plus sa chcem ešte spýtať, či ste absolvovali predpôrodný kurz s p. Ježíkovou, mám žiadanku, chcem jej zavolať, rovno sa objednať. to môže chodiť aj manžel na tie kurzy 1x do týždňa, alebo to je iba pre tehošky?

babulina
14. apr 2010

pimpulienka - erarne kosele dostanes, a na cvicenia s p.jezikovou chodia iba tehule, pre manzelov je prednaska otec pri porode 😉

jasminet
14. apr 2010

pimpu - kosela vobec nemusi byt speci na kojenie, staci ti obycajna co si len das dole ramienko, alebo rozopnes hore gombiky. ja som mala asi 3ks so sebou, takych od cinana.
na porod sa mi ziadna neusla, neboli uz ciste ziadne, tak som rodila vo svojej, ale davaju erarne aj na porod aj potom na novorodeneckom

pimpulienka
14. apr 2010

babulina takže stačí mi jedna dojčenská, áno? lebo niekde píšu , že treba zobrať aj 2-3 košele, tak preto som nevedela. takže aj k pôrodu je erárna?

bola si na tom kurze, alebo chodíš? ako to prebieha, kedy to približne časovo býva? ďakujem 🙂 aha, takže manžel teda iba pri prednáške, jasné

pimpulienka
14. apr 2010

jasminet vďaka 🙂

babulina
14. apr 2010

ja som mala svoje aj na porod aj na sestonedeli, ale nebol s tym problem menit si ich podla lubovole, pre istotu si zober jednu svoju popripade dve, ja som tiez mala od cinana aj teraz vlastne mam nachystanu taku ze uplne obyc na 5gombikov, mne tie dojcenske boli nesympaticke som mala pocit ze mi stale nieco vylieza, sice mam jednu doma kupenu ale dala som mame zasit otvory takze je z nej uplne normalna kosela
k jezikovej tak najskor po 32tt ma zmysel vobec volat, aj to je otazka stastia na kolkykrat sa dovolas, treba volat hned zrana, ja som chodila pri prvej dcere asi tak od 33-34tt, stihla som vsetky temy aj niektore dvakrat (som prenasala, tak som si uzila), vtedy pred dvoma rokmi to bolo zadarmo teraz je to 3eura ak mam dobre info, a je to dvojhodinka

pimpulienka
14. apr 2010

ďakujem babulina, tak si asi zoberiem také tie obyčajné aj dve. dojčenskú nechám doma možno.
ja som jej už volala, len mi hneď povedala, že najprv potrebujem žiadanku a že jej mám až potom zavolať a ona ma objedná. áno s tým volaním máš úplnú pravdu, dobre dlho mi to trvalo, skoro ráno som volala, vtedy sa to podarilo. a celkovo odporúčaš tie kurzy?

cicimon
14. apr 2010

ja som rodila v tricku v kt. som prisla, kedze som hned po monitore sla rodit a akosi nik koselu neriesil, ale ked som dosla na sestonedelie a po prvej sprche mi dali erarnu a za tych 5 dni este dalsie 2, takze svoje som nepouzila

pimpulienka
14. apr 2010

cicimon ty máš ešte úplne malilinkaté miminko? čerstvo si po pôrode na antolskej? gratulujem veľmi 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre