Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

mahalo
4. júl 2012

@martynnka ja som iba teraz zacala 37 tt takze jedine, ze by to na mna prislo skor 🙂

bonninka
4. júl 2012

@matiakk nevím s těmi porodími sály bych si tou klimatizací nebyla moc jistá. Když jsi měla sekci, tak jsi rodila podle mě na operačním sále a tam ta něaká klimatizace být určitě musí kvůli bakteriím a tak celkově, aby se doktoři u operace nepotili. Myslím, že s porodními sály to může být jiné. To nechci nijak rýpat, jenom nevím, jestli ti to některá z bab co rodily na sále řekla, nebo jestli sis to od nějaké zjistila 😉

henushka
4. júl 2012

Ahojte, ja som rodila 21. juna a bol to jeden z tych hodne teplych dni. Klimatizaciu som si na porodnej sale nevsimla, iba okna dokoran 🙂 Bolo mi z toho tepla na vracanie, ale dali mi kyslik a tiez nam nosili gazu navlhcenu vodou, takze ma MM mohol ovlazovat po tvari. Nastastie to cele slo rychlo.

Co sa tyka izieb, bola som na opacnej strane ako su nadstandardy, takze slnko hlavne podvecer. Ked sa vyhriali balkony, hotova sauna 😠

henushka
4. júl 2012

A inak tiez maximalna spokojnost 😎 Obe deti som rodila na Antolskej, prvy krat to bolo v 2009 a musim tiez konstatovat, ze sa mnohe zlepsilo. Na porod nemozem nic zle povedat ani vtedy ani teraz, nemala som ani nikoho zazmluvneneho.
Ale hlavne co sa tyka pobytu na sestonedeli, tak teraz urcite lepsie. Ako to tu uz baby spominali, na vizitach nas nechodili ocumovat 2x denne, iba skontrolovat, ci nemame nejaky problem. Pamatam sa, ako som kvoli malej bola o 2 dni dlhsie a este aj medici nabehli sa na nas kuknut a to uz som ja bola papierovo 2 dni prepustena... Co ma vsak milo prekvapilo je, ako s rozbehnutim mliecka pomahaju sestry z novorodeneckeho. Ja som prave s tym mala pri prvom pobyte problem. Mala sa nevedela prisat a len som stale pocuvala "prikladat" (pre prvorodicku dost abstraktne) a teraz chodia sestry za maminkami a pomahaju deticky prikladat 🙂

lauricka
4. júl 2012

@henushka no vidis, tak mne moc s dojcenim nepomohli, skor naopak 😒 Mrzi ma, ze som sa nepripravila skor na nejakom kurze o dojceni. Na prvorodicku s dvojickami v strese, bez akehokolvek priestoru, kludu a dostatocnej pomoci, to bol pre mna velky stres.

henushka
4. júl 2012

Aha, a este jedna dolezita novinka. Maleho hned po narodeni polozili na mna, prijemny zazitok 🙂 No a potom nam ho doviezli v postielke do boxu a mohol tam byt s nami 🙂

henushka
4. júl 2012

@lauricka To ma mrzi. S dvojickami to musi byt dost narocne. Priestorovo to tam clovek riesi aj len s jednym babom.

meg_junova
4. júl 2012

@rusalinka Tak dnes sme boli na CTG a vraj stroj zaznamenal nejake kontrakcie, ale ja nic necitim.. Vraj sa to spusta.. ale to sa spusta uz mesiac :DDD Vraj ak do pondelka nic nebude, mam prist bobalena.... Jupiiiiiii 🙂)))))

matiakk
4. júl 2012

@martynnka daaakujem🙂 dostala som sa v pohode, lebo som sa nan pytala uz vecer ked ma hospitalizovali na rizikovom a niekto odtial prave odchadzal tak som bola prva v poradi 🙂 ak bude volny urcite si pytaj, mne to velmi pomohlo ze tam mohol manzel byt so mnou, bolo to fakt super, ja som bola total neschopna po tom cisarskom, navyse brutalne migreny som mala, vysoky tlak a zle pecenove testy, takze fakt KO.

meg_junova
4. júl 2012

@matiakk Ty si poklad 🙂)) urcite to uz bude coskoro, lebo dnes na CTG vraj maternica vykazuje kontrakcie, hoci ja nic este necitim, ale lekarka sa vyjadrila, ze sa to asi rozbehne kazdu chvilu.. Ak nie, tak v pondelok mam prist zbalena 🙂 Takze uz len par dni a budeme mat krasne babatko 🙂 A ja si konecne budem moct lahnut na brucho.. a nebude mi tak priserne teplo, ako mi je teraz... Potim sa vazne za dvoch.., predvcerom som si bola poplakat na balkone, co mi bolo tak hnusne a na nevyzdrzanie z toho tepla.
Uz vydzim vazne vsetko, len nech to mame za sebou.
Babatka, hovoris, ze spali iba v plienocke?? A to im nebola zimaaaa??? Ja viem, ze je teplo.. ale v maternici je ist e ine prostredie ako vonku, su tie teplotne rozdiely rovnake, alebo minimalne??

matiakk
4. júl 2012

@mahalo hej urcite je pretoze ja som tam mrzla v tej nocnej letnej kosielke, mala som sveter a musela som cakat hodinu a pol, lebo museli urobit akutnu sekciu predcasniatku, tak ma posunuli, ale pustili mi tam manzela, tak sa to dalo vydrzat, len potom po operacii ma hrdlo aj bolelo ten vecer z tej klimy. Takze sa nemusis bat, ze by si sa tam uvarila pri porode 🙂

matiakk
4. júl 2012

hej mala som ju zazmluvnenu, dakujem 🙂 dr. Maľova je velmi zlata, naozaj uzasna osobka, velmi mila a dokaze cloveka upokojit, ked sa obavas, som rada ze som si vybrala prave ju 🙂

matiakk
4. júl 2012

@bonninka ale ja som cakala hodinu a pol na porodnej sale pred sekciou, je pravda ze to bolo rano a bola tam zima, tak neviem teda, ale mne sa tam hned spustila aj nadcha a kedze som alergicka zvykne sa mi to z klimi spustit 🙂

matiakk
4. júl 2012

@meg_junova ty si presne ako ja par dni pred porodom, ja som posledne dva vecery uz len doma plakala, ze uz nevladzem a ze uz nemozem takto vydrzat, plakala som ako male dieta 🙂 takze presne tieto tvoje pocity poznam, ani si nevies predstavit ako 🙂 dufam ze tie kontrakcie su dobrym znakom a dufam ze do pondelka porodis, ze sa ti to aj same spusti pekne 🙂 No niektore baby ich mali len v plienocke a prekryte tou bielou latkovou plienkou, ja som mala malu stale v bodycku a plienke a nozicky som prekryvala plienkou latkovou a kontrolovala som jej rucky ci ich nema studene 🙂 ale sestricky nam normalne povedali ze nechajte ich vyzlecene v tomto teple.

matiakk
4. júl 2012

@henushka presne ako pises, to prikladanie deticiek je uzasne, aj sa stale chodili sestricky pytat ci kojime a ako nam to ide a ci nie je nejaky problem, takze fakt super 🙂 no tak neviem tak asi mne tam bola zima kvoli tomu ze bolo rano? otvorene okno som tam nemala, ale je to mozne ked pises ze klima tam nebola.

mahalo
4. júl 2012

Baby tie co ste uz porodili...

dovolili vam pocas porodu pit? Jest?

oliverka
4. júl 2012

@meg_junova Meg, kto ti vyhodnocoval monitor? Aj ťa vyšetrili?

aska
4. júl 2012

@henushka ahojky a vy ste sa tak dohodli s dr. ze by si ho chcela prilozit hned?? a co sa tyka ze vam maleho priniesli hned do boxu aj oto si musela ziadat ci to automaticky??
smiem sa opytat treba si priniest sem na antolsku aj podlozky podomna, dalej vlozky atd??

jankakaroli
4. júl 2012

@aska ahoj ano na antolsku si treba vsetko priniesť 🙂

aska
4. júl 2012

@jankakaroli dakujem🙂

cicimon
4. júl 2012

@mahalo pocas porodu urcite nemozes jest ani pit

mahalo
4. júl 2012

@cicimon to mas z vlastnej skusenosti z Antolskej?

cicimon
4. júl 2012

@mahalo no jasne, pit nemozes a ked ti daju klystir tak ani jest... neviem ci niekde inde sa to moze
a celkom si neviem predstavit kedy budes jest ked tam budes tlacit..

mahalo
4. júl 2012

@cicimon ok diky za info..moze sa to v tzv. modernejsich nemocniciach..v Topolcanoch, Banskej Statianici a podobne..neviem ako su na tom Ba nemocnice. V zahranici je pitie aj jedenie uplne bezne..WHO a vsetky novsie studie nevidia ziadny problem v tom, preco nejest, nebodaj nepit. Ja teda urcite pit budem..a pokial sa mi bude aj ziadat, tak aj jest. Ale zial teda asi potajomky..

cicimon
4. júl 2012

@mahalo no myslim ze v dobe ked budes uz priamo na sale tlacit tak jest ani pit urcite nebudes, to ti tam asi ziaden lekar nedovoli

mahalo
4. júl 2012

@cicimon tak uvidime, podla mna to zalezi od doktora..ale kazdopadne kym sa bude dat aj na tajnasa a budem mat v tychto houcavach chut pit, tak urcite budem. A kludne ich tam aj ocuram 🙂) sory..a diky za info! ;)

cicimon
4. júl 2012

@mahalo tak mne mozno aj nieco uslo, ale ja som nemala klystir 🙂)
a kedy rodis?

mahalo
4. júl 2012

@cicimon 🙂 si ho domietla, ci sa uz nestihlo? Dokedy ho vlastne robia?
Termin mam bud cca 25teho tento mesiac - to je podla ultrazvuku, a podla odhadovanej poslednej mm je to 1.8. ale tu mm som udala uplne orientacne, takze skor si myslim podla sona.

cicimon
4. júl 2012

@mahalo no nestihlo sa 🙂 ja som tam dosla tak, ze mi spravili monitor a hned som sla rodit, ziadna vzdycharen nic... neviem dokedy to presne robia, asi podla toho ako rychlo ti ide porod resp v akom stave dojdes 🙂 ak by si tam mala stravit niekolko hodin tak ho zrejme spravia

sammy
4. júl 2012

@mahalo Ked som ja mala rodit, neboli tam ziadne ine baby, tak ma miesto vzdycharne rovno supli do porodneho boxu a tam som predychavala a aj som tam tajne pila, trvalo to asi 4 hodiny. Bola som strasne smadna, pri tom predychavani vysmadnes hned. A nic sa nestalo, dokonca to bolo potom aj dobre, lebo po porode mi podlozili misu, aby som sa vycikala (keby sa to nepodarilo, museli by cievkovat), no a islo to zo mna hned kedze som bola naliata vodou 😀 Neviem preco nedovolia zenam pit, ved je to na odpadnutie rodit smadna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre