Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

silvinnka
30. dec 2012

@rienok ahoj ,aj mne sa narodili dvojky po konecne uspesnom ivf...ja som lezala na Antolskej od 25.tt az do porodu,tym,ze mi zacali pravidelne kontrakcie a v 30 tt som lezala na sale,ze idem rodit,ale chvalapanu Bohu dakujem za dr. Maloviu,ktorej sa porod podaril zastavit a vydrzala som este 3. krasne tyzdne...ja jednoznacne odporucam dr. Malovu alebo dr.Niznansku(hlavne ,ak uvidia ze si po ivf)

zeitka
30. dec 2012

@weke fuha, takze si si užila brutal pôrod, ja som myslela že po tom hmate ťa brali na salu a že si hned porodila a ty si sa riadne vytrapila.... A kto vsetko sa vystriedal pri tebe??? Mala je v poriadku? Po kolkych dňoch vas pustili???
Uz sa len liecte zo sitia a bude dobre, mliecko máš?

rienok
30. dec 2012

@silvinnka dakujem za radu, no skusim tam zavolat ale teraz je to take divoke ze podla mna minimalne do stredy tam bude taky chaos ako v piatok.... no verim ze malinka este chvilku vydrzi kym si niekoho nezazmluvnim 🙂
prajem vam veseleho silvestra a uspesny start do noveho roku 😵

weke
31. dec 2012

@sammy rodila ma Federova, pri porode bola mila, to musim uznat, aj ma chvalila a povzbudzovala. Ale chybal mi kontakt s doktorom predtym. Ani manzela som nemala pri porode, tak som tam len sama vzdychala a cakala kedy si ma niekto vsimne. V ten den tam bolo malo porodov. Vedla boli dve mamicky, ale tie uz boli odrodene. Takze som rodila len ja. Bola som v poslednom boxe, tam nie je ani vidiet z tej miestnosti kde su sestricky. ☹

sammy
31. dec 2012

@weke Federovu poznam, bola spolu s Kristufkovou pri porode mojej druhej dcery a bola som s oboma velmi spokojna, takze by som bola rada keby som na jednu z nich natrafila teraz. To je fajn, ze uz priamo pri porode si mala podporu, mna na tych Kramaroch hlavne vtedy zhadzovali a nadavali mi, ze neviem tlacit a pod., co mi ako prvorodicke po 17-hodinovych bolestiach teda nepridalo 😝 Ale tak mas to za sebou, to je hlavne, na to neprijemne onedlho zabudnes, neboj 🙂

petra1402
1. jan 2013

Ahoj má niekto čerstvé skúsenosti s dubčakovou pri porode ?

mirka5
1. jan 2013

@silvinnka Mozem sa opytat ako je to s tehu s dvojickami po IVF? Dokedy sa chodi ku svojmu gynekologovi a odkedy do rizikovej poradne?

petra1402
1. jan 2013

Kto zajtra ordinuje v 25 neviete ?

lalia123
1. jan 2013

Ahojte dievcata, idem sa Vas spytat. Moja gynekologicka mi kazala ist do rizikovej poradne na Antolsku k dr. Janacovi. Lenze pozeram, ze ordinuje v ramci rizikovky asi len 1,5 hodiny. Staci, ked pridem a odsedim si to tam a pockam klasicky na poradie alebo sa treba vopred objednavat? Dakujem za radu.

lusinda1989
1. jan 2013

@petra1402 ja som k nej chodila na poradne a nebola som vobec spokojna nastastie ma rodila ina dr....

reklamka
1. jan 2013

@mirka5 - ahoj, ja som ten pripad. ja som prvykrat bola v nemocnici na poradni 30 plus 0. 😉 zalezi ale od gyn. kedy ta posle.

sammy
1. jan 2013

@petra1402 Zrejme zas bude ordinovat niekto uplne iny ako ma 😀 Tento tyzden to tam bude podla mna este vsetko take chaoticke ako minule. Ja planujem ist az v piatok a tajne dufam, ze dovtedy by som mohla porodit a vyhnut sa tomu 😀

petra1402
1. jan 2013

@lusinda1989 a prečo nespokojna ?
@sammy No aj ja som chcela ísť az štvrtok ale cítim take všeličo tak radšej že hned zajtra ;)

lusinda1989
1. jan 2013

@petra1402 lebo som mala cely posledny mesiac zvyseny tlak a ona to vobec neriesila nic co som jej povedala ze ma trapi nezapisala do tehu knizky... nahodou som sa na jednu poradnu dpstala k scholtzovi a ten ked mi zmeral tlak hned ma poslal lezat n rizikove.... a ten tlak som mala taky ako mi nameral cely mesiac.... ona robila vsetko ako na beziacom pase a vo vnutri som bola vzdy asi tak tri minutky....

petra1402
1. jan 2013

@lusinda1989 tak toto sa ani
Mne nepáči lebo som tam sekundu sestricka sa spýta a nezapise pravdivo do knižky nechápem :D sú divny

petra1402
1. jan 2013

@sammy a chodis vzdy ktej istej ci ides ked mas naladu :D

sammy
1. jan 2013

@petra1402 Bola som zatial iba 2x, lebo v 37tt som mala zapal mechura a bola som s tym na pohotovosti, v ramci toho ma aj vysetrovali na porodnici, robili ctg a uzv, tak v ten tyzden to bolo vlastne miesto poradne. Potom som bola o tyzden nahodne u Kristufkovej a minuly tyzden som chcela ist k hocikomu, no zas ma nahoda zaviala ku Kristufkovej, tak som sa rozhodla ze v piatok pojdem uz rovno k nej v jej ordinacnych hodinach 🙂

sammy
1. jan 2013

Inak ja nemam ani ziadnych poslickov, ani falosne kontrakcie ani nic 😀 Pri oboch dcerach to tak bolo a potom to len zrazu prislo a vedela som, ze idem rodit, tak asi to tak bude aj tentokrat. Aspon nie som v neistote, ci uz je to ono alebo nie i ked je pravda ze uz mi to ide pekne na nervy.

petra1402
1. jan 2013

@sammy aha a ako ordinuje kristufkova?

silvinnka
1. jan 2013

@mirka5 ahoj,ja tym,ze som bola po ivf,tak hned ako mi vyslo pozit hcg a na prvom sone bola akcia plodov,som isla do rizikovej ambulancii kde ma pravidelne sledovali...

petra1402
1. jan 2013

@sammy a ake si mala porody v pohode a oba na antolskej?

mirka5
1. jan 2013

@silvinnka a kde si bola na IVF? Ja vo Ferticente. A kto ta poslal do rizikovej poradne? Robili ti tam nejake specialnejsie vysetrenia ako pri normalnom tehu?

sammy
1. jan 2013

@petra1402 Tusim robi stvrtok aj piatok od 13 do 14.30 na 23-ke. Ale ktovie, mozno bude robit aj zajtra na 25 alebo 26, ked bude zas niekoho zastupovat.
Prvy porod bol na Kramaroch, to bol otras. Jednak ma prijali, lebo som prenasala a nic so mnou nerobili, nakoniec sa mi to rozbehlo samo a potom aj samotny porod des a hroza. Mala som epi, ktora mi vobec nezabrala, neotvarala som sa, tak ma dopovali oxytocinom, potom som mala ist uz-uz na cisarak, no nakoniec sa rozhodli ze predsa spontanne (mala som bolesti 17 hodin kym som porodila). A este mi aj nadavali, ze zle tlacim a tak, proste ziadne povzbudenie, nic.
Druhy porod bol na Antolskej, no a to bol uplny rozdiel, jednak to trvalo cele o dost kratsie a aj sa ku mne inak spravali, podporovali ma a chvalili. Mala som pri porode Kristufkovu a Federovu. A epi som si schvalne uz nedala, ani si viac nedam.

sariella
1. jan 2013

Pridavam aj ja svoj nazor na Antolsku. Povodne som myslela, ze pojdem rodit na Kramare. Asi tak v 4 mesiaci som zmenila gynekologa, lebo ten predchadzajuci mi nevyhovoval. Ten ku ktoremu som presla bol aj porodnikom na Antolskej, tak som neriesila. Mala som k nemu plnu doveru uz od zaciatku. Cele tehu v pohode, az na par neprijemnosti, ale to sme pekne zvladli. Pre istotu som si ho zaplatila. Predsa prvorodicka, ktora nevie do coho ide. Teraz nebanujem ani centu, co som do toho vlozila. Rodila som o 13 dni skor. Rano som krvacala cervenou krvou. Mala som ist na poradnu, ale namiesto toho som isla uz na prijem. Moj lekar ma pozrel a nieco sa mu nepozdavalo. Nedaval to extra najavo, ale navrhol mi cisarak. Tak som ho prijala. O 8 hodin po prijeme sa mi narodil syncek. Mal 2x obmotanu snuru okolo krku a odlupujuca sa placenta. Naststie obaja sme v poriadku. Ked som si citala, co vsetko sa mohlo stat, tak som rada, ze som mala taku starostlivost aku som mala. Starostivost na sestonedeli uz bola o inom. Neviem porovnat s inymi nemocnicami, ale myslim, ze vsade je to rovnake.

sammy
2. jan 2013

@petra1402 Ako to dnes vyzeralo na Antolskej?

babo_dadush
2. jan 2013

@lalia123 uplne staci.aj ja som k nemu chodila.ruku do ohna by som.za jeho pracu dala

petra1402
2. jan 2013

@sammy OTRASNE ani som tam necakala totizto nikto nevedel kto bude kde a sedela som tam do deviatej od pol osmej a stale nikto nic lekar mal prist ze az na jedenastu lebo sa dohadovali kto bude kde ordinovat... ide mi to na nervy uz nech porodim lebo prist cakat si niekolka v poradi a potom ta poslu k uplne inym dveram kde maju mamicky tiez dake poradie... idem zajtra skusit a ked ani zajtra tak aj v piatok.... mam toho plne zuby

sammy
2. jan 2013

@petra1402 To ti verim. Oni si myslia, ze my mame cas cely den sediet v cakarni a cakat na to takmer vzdy "nicnehovoriace" vysetrenie. Ja to nechavam na piatok, bud sa niekam dostanem alebo smola, bohuzial, pri dvoch detoch nemam cas tam chodit kazdy den a vysedavat hodiny.

petra1402
2. jan 2013

@sammy ved jasne muz je tiez nervozny lebo ma tam rano vozi a caka somnou chudak ale tiez musi byt o jedenastej v robote .... tiez sa cudujem ako vsetci maju pocit ze mamicky nemaju co robit len sediet a cakat na lekarov ktorym sa nechce :D

rienok
2. jan 2013

@petra1402 ja to robim tak, ze ma muz dovezie a sme dohodnuti ze ked skoncim zavolam mu 😅 zatial to fungovalo dost dobre... ja sa chystam v piatok.
Ozaj asi si sa teda nedozvedela ci uz funguju v normalnom rezime alebo len v tom prazdninovo-dovolenkovom ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre