Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

tajomna21
30. okt 2012

@pravvitra bez poucenia nedaju epi ... to nam na tej prednaske zdoraznovali .... potvrdenka z pokladne a papier co ti daju na tej prednaske musis mat pri sebe ked pojdes rodit

bubka35
30. okt 2012

@zuzulianka84 mna "doriadil" stary skuseny lekar, je to proste smola, ze niekomu sa to stane a niekto ani nevie, ze porodil. ja som sa roztrhla na dvoch miestach vo vnutri a dalej to pokracovalo aj von takmer ku konecniku. na druhej strane nastrih, ktory ma bolieva viac ako jazvy po roztrhnuti, bolest mi az vystreluje do pravej nohy. nikdy uz nebudem ok ale najhorsie je, ze problemy vdaka tomuto porodu ma aj nas drobec.

samuelkovo
30. okt 2012

No ja si musim pochvalit ako Doktorku pri porode s velkym D, tak aj sestričky na novorodeneckom boli velmi mile (hlavne taka staršia, ta bola uuuuplne že parádna🙂 ) . Rodila som bez epiduralky, ale zvladla som to OK aj vdaka personalu. Jedine čo mi vadilo bolo, že všetky sestričky čo pri porode boli na mna čumeli ako ma šili :(

alien2603
31. okt 2012

@bubka35 Ahoj, mohla by si mi prosim Ta napisat meno toho lekara? Aj si ho mala zazmluvneneho?

moonlightka
31. okt 2012

@bubka35 tak to by som aj ja rada vedela 😉

zuzulianka84
31. okt 2012

@bubka35 uuuuuuuuha, viem si predstavit tie neprijemnosti, to mi je luto...☹ nas drobec je chvalabohu v poriadku, aspon tym som sa utesovala, ked mi bolo najhorsie. drzim vam palce, nech sa to da do poriadku aj s drobcekom, hoci neviem, o co ide...

monika155
31. okt 2012

@pravvitra Ahoj,epi sa da zaplatit az po prednaske☹(

pravvitra
31. okt 2012

@monika155 To je strasneeee... 🙄 Dnes tam idem volat, dufam, ze mi nedaju termin prednasky az po tremine 😀 Bo skorej asi odrodim, jak si ma zaradia do poradovnika...

monika155
31. okt 2012

@pravvitra A kedy mas termin??no ja som volala minuli tyzden a termin prednasky mam 23.11 a termin porodu 6.12 😖 treba sa tam aj mesiac dopredu objednat 😒

pravvitra
31. okt 2012

@monika155 Termin mam 02.12... Vcera tu pisala jedna kocka, co tam volala len teraz pred par dnami a jej dali termin na 29.11 ... 🙄 Uvidim, co dneska vybavim, dufam, ze nebudem musiet trpiet v bolestiach len koli tomuto...

monika155
31. okt 2012

@pravvitra No som zvedava,daj mi potom vediet ok? A mala by si volat asi teraz 😵

pravvitra
31. okt 2012

@monika155 skusila som tam cinknut, zatial to tam nikto neberie. Baby pisali, ze tam treab volat medzi 13-14 hod., tak este chvilu pockam a budem volat az bude linka zerava 😀

kristin11
31. okt 2012

@pravvitra ano,treba volat medzi 13-14.00 hod. 🙂

monika155
31. okt 2012

@pravvitra Aha od 13 ja som myslela ze do 13,00 😕 inak mozno sa stretneme na antolskej🙂) mame podobne terminy

monika155
31. okt 2012

@pravvitra No co,volala si??

piskotyvmraznicke
31. okt 2012

Baby, tie, čo chcete ísť na prednášku o epidurále, mám takú ponuku 🙂
Volala som tam začiatkom októbra a objednali ma na 8.11. o 13:00 (termín pôrodu mám 23.11.), no z osobných dôvodov sa tam dostaviť v ten deň nemôžem a ešte som to nerušila.
Medzičasom som sa navyše rozhodla rodiť na Kramároch a tam už som si bez čakania vybavila a zaplatila epidurál.
Ak by ste mala niektorá záujem, napíšte svoj mail a môžme sa dohodnúť a opýtať sa ich, či by bolo možné to nejako prehodiť (že by šiel niekto miesto mňa). Tak píšte ak chcete 🙂

monika155
31. okt 2012

@piskotyvmraznicke Ahoj,to by bolo super,teda ak som prva lebo ja mam termin porodu 6,12 a som objednana 23.11..Ak to mas volne tak moj mail je monikafulekova@gmail.com

tehoska
31. okt 2012

Kocky, prosim Vas,co ste nedavno rodili a prislo "to" na Vas cez den, cez ktoru ambulanciu ste isli na prijem? Viem, ze po tretej sa chodi na centralny prijem,ale cez den?rovno na tretie poschodie na porodnicu???dik

cicimon
31. okt 2012

@tehoska hej, rovno na porodnicu

tehoska
31. okt 2012

@cicimon dakujem

bubka35
31. okt 2012

@alien2603
@moonlightka ahojte, doktor bol zazmluvneny, prim. Paldia.

bubka35
31. okt 2012

@zuzulianka84 po narodeni drobcek nedychal, nasledovalo odsavanie a predychavanie, apgar 3-7-9. tazka porodna asfyxia, hypotonus, "rozhybat" motoriku museli v rehabilitacnom centre, stale tam chodime. do 2rokov hrozi zvysene riziko rozvoja DMO, neskor autizmus a pod. diagnozy tak sme stale v strehu. nesmie mat teploty vyssie ako 38, trpneme pred kazdym ockovanim. pocas tehu bolo vsetko ok , akurat mi pan primar "zabudol" urobit sono pred porodom, tak som prirodzene rodila dieta velke vzhladom na porodne cesty...z toho stresu sa mi ani nezacala laktacia a drobcek odmietal UM ☹ uz len dufame, ze najhorsie mame za sebou a bude len lepsie...

monika155
31. okt 2012

@bubka35 Ahoj iba by som sa ta chcela opitat ci si rodila s epi??A drzim vam palceky,hlavne nech ste zdravy..

psyxooo
1. nov 2012

@bubka35 jejda, toho mi kamoska odporucila....tak asi predsa radsej skusim Oravca alebo Havaldu

zuzulianka84
1. nov 2012

@bubka35 to mi je velmi luto..☹ tohto som sa najviac obavala, ked som bola na sale...drzim vam palceky, hlavne drobcekovi. dufam bude dobre, ale myslim si, ze z najhorsieho uz ste snad vonku.. posielam mu pohladenie na licko. 😉

bubka35
1. nov 2012

@monika155 ahoj dakujem, rodila som s epi. planujes aj ty epidural?

bubka35
1. nov 2012

@psyxooo no ved uvidis ako sa ti budu pozdavat vsetci spomenuti Dr, viem akurat to ,ze u Paldiu ked nepostupuje prirodzeny porod tak dost rychlo pristupi k sekcii. pisala to tu uz jedna baba, co prednedavnom u neho rodila.skoda, ze u mna ten " prirodzeny" porod postupoval az do druhej doby porodnej a potom uz bolo neskoro 😒

bubka35
1. nov 2012

@zuzulianka84 dakujeme. aj vam prajeme hlavne vela zdravia a spokojnosti. drobcek je bojovnik a velakrat mne dodava silu ist dalej. pevne verime, ze uz sa to bude len lepsit, i ked teraz stale porovnavame, co robia ine deti ci nezaostavame a pod. uz par dni pred samotnym porodom som mala zle tusenie, ze nastanu problemy a nevedela som sa toho pocitu zbavit. skoda, ze sa naplnil ☹

monika155
1. nov 2012

@bubka35 Ahoj a nemyslis si ze by to mohôlo byt z tej EPI??Ano planujem ju aj ja,ale mam obavy ze by to mohlo uskodit maličkej.

ivanka.7
1. nov 2012

@monika155 ja som tiez mala epi a moja mala bola cely cas tak zivotaschopna (prva doba porodna, aj druha doba porodna, vsetko vyzeralo na klasicky porod a ku koncu sa zasekla celom o moju lonovu kost, takze to neslo, nastastie este sla urobit sekcia), ze som v epiduralnej anesteze este hodinu a pol cakala, kym odoperuju ine dve maminy a az potom sme sli na sekciu my dve s malou; jej apgarovej skore bolo 10/10/10

Nehovorim ze sme jediny a ukazkovy pripad, ale nech mas aj dalsi priklad.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre