Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

daniela1983
25. aug 2014

@saranata no mala som pocit ze ukazovat deti cez sklo je podla teba v poriadku podla prispevku teda 🙂

saranata
25. aug 2014

@daniela1983 v tom prípade ano, je to pre mna v absolutnom poriadku , pre mna je neprijatelne priniest niekolkohodinove dieta na chodbu -do miestnosti plnej cudzích ludí aj s malými deťmi , ktorí sa tiez prisli pozriet na ine detičky ako je tomu na Kramaroch . to čo príbuzní potrebuju vidiet vidia aj cez sklo a čo sa týka manzela ten bol pri porodoch a prve minuty a hodiny detí sme si uzili v sukromí .
a čo sa týka tej možnosti priniest si príbuzneho na izbu aj ta je na Antolskej , v nadst. izbach .

daniela1983
25. aug 2014

@saranata tak to neviem, pribuzni ma v porodnici nenavstevovali, takze som bacily riesit nemusela.

haslerka1975
26. aug 2014

no bohuual nadstad.izba sa nedala dopredu objednat a bola vtedy obsadena bo akurat rodila silvia lakatosova .))
a ako vojde prip. bacil s oteckom na nadstandardnu, vosiel. resp. nevosiel by aj na "obycajnu". izbu, kedze su na 1 chodbe, neviem, preco otec nemoze prist za svojimi na standard.izbu...ak je kapacitny problem, na izbu by mohla ist iba 1 osoba, prip. so starsim surodencom, to povazujem za uplny standard...tak sa radsej chodi k tomu oknu, co je desne...

saranata
28. aug 2014

@haslerka1975 je to v zaujme dietata a to mne desne nepripada
navyse na stand.izbach boli rodičky aj po troch tak si neviem predstavit keby tam kazdej prisla navsteva, to by mne zase naopak velmi vadilo , ani si nemyslim ze by to kapacitne bolo vobec mozne
ale kazdý ma na to svoj pohlad 🙂

demeterka
28. aug 2014

Ja som rodila na Antolske dvakrát v roku 2009 a 2012 a bola som spokojna. Jasne prvy krat som ako prvorodicka mala nereealne ocakavania, lebo som cakala ze mi tam vsetci budu behat okolo zadku a ofukovat ma ako primadomu, no ale potom som zistila ze to tak nebude a vsetko bolo tak ako ma byt. Lekarov som mala super... jedine niektore sestricky boli protivne ale tie som mala na haku. Deticky som mala pri sebe hned po porode, teeda po prvej noci, kde som dostala moznost vyberu ze na prvu noc mi dietatko nedaju nech si oddychnem a doviezli hned rano o pol piatej. Nehrala som hrdinku ani matku roka, jasne ze som si potrebovala oddychnut a bolo to super. Co sa tyka kojenia vsetko ok, ale ja som mala nastudovane z domu, tam to tie sestricky trochu flakaju, ale ked ma zena aspon trochu v hlave a pripravi sa na materstvo tak vie co ma robit aj bez rad sestriciek.
Nemala som nic nadstandarne a bola som spokojna, izby su ok, hajzel sprcha po ruke na izbe, tak co viac mi treba, na telku clovek aj tak nema cas.
Co sa tyka navsetev, tak mne uplne vyhovovalo ze boli za sklom, keby mi tam niekto zacal dychat na babatko tak ho rozkusem. Osobne som bola radsej ked za mnou ani navsetvy nechodili, chcela som mat pokoj a klud a navstevy sme si potom volali az domov, je tam vacsi klud a viem ze pridu zdravi a nepride nikto cudzi a chory. Ked som bola poziret kamosu na kramare, tak babatko vylozila na stol v tej navstenej miestosti a hned vela pri druhom stole tam chrchlal jeden dedo.... no skoda reci.

haslerka1975
28. aug 2014

saranata, ano, ja tiez myslim, ze kazdy to vnima individualne a ma svoj nazor. podla mna na izbu ma mat pristup otec dietatka normalne cely den (a aj starsie dietatko), a na izbe nemaju byt po 3 zeny...a babetka sa uz vobec nemaju vozit v postielkach po chodbe v tlacenke pred sklene okno..ved zena po cs ani nevladze tu postielku tlacit, pomaly ani dietatko na ruky si nevladze vziat...ja to vnimam ako systemovy problem nemocnic/nemocnice. ostatna rodina podla mna musi vyckat so zhliadnutim drobca az na domov, rodinu tu sice nemame, ale znamym vsetkym som povedala, nech do nemocnice za nami nechodia, ze k oknu nepridem...ostatne nase deti sa uz narodili v Sanatoriu Koch, a chvalabohu zan. tak nech to kazdemu vyjde najma v zdravi!

saranata
30. aug 2014

@haslerka1975 hlavne to nie je mozne kapacitne , a to je podstatne, treba si uvedomit,ze Antolska je fakultna statna nemocnica a nie sukromne sanatorium , potom aj tie ocakavania musia byt ine.

kadan
30. aug 2014

@demeterka
ja som rodila 2013 a tiež to laktačné trochu flákali,poprípade každá radila niečo iné
doktori tiež stred
taktiež som bola rada že nemám návštevy, 1 deň prišiel manžel s mojím bratom na chvíľočku, priniesli mi nejaké nutnosti a 3 deň mamka so sestrou z čoho som aj tak nadšená nebola, každý deň sa niečo deje- kúpanie vyšetrenie ja, vyšetrenie bábo, pomedzi ne kojiť, jesť, sprchovať sa, a ešte čakať na návštevu...
pokiaľ je žena po pôrode v poriadku tak ok, ale inak jej tie návštevy myslím ani nechýbajú
v tom s tebou plne súhlasím
boli sme na izbe 2, čo som bola rada, no zároveň mi vadilo že ani sme neboli nadštandard a návštevy mala asi každých 30 min. bola to dcéra sestričky z rizikového odd,
ja som bola po pôrode KO- mala som strašne nízky tlak, ledva som chodila a keď som konečne zaspávala niekto prišiel, každú chvíľu teplo, potom zimnica a pri toľkých ľudoch žiadne súkromie
ja osobne by som nechcela aby za mnou na izbu prišiel manžel so synom, to by sa nedalo, je strašne živý a neobsedel by ani minútu a druhá poprípade 3 mamička by nemali súkromie
neviem si predstaviť kojiť, výjsť zo sprchy ...
zostala som ale dosť zaskočená že manžel na izbu nemôže, no fotografka áno
tá už asi bacily nemá 😕

lucinda17
31. aug 2014

ahojte maminy, ktoré ste rodili na Antolske chcem sa opýtať či si treba brať so sebou plienky a vlhčené obrúsky pre bábo so sebou do pôrodnice....???? dakujem

cicimon
31. aug 2014
zabinkalenka
1. sep 2014

Ahojte, tento tyzden sa chystam ist na prvu poradnu na Antolsku, ale neviem sa doklikat k ordinacnym hodinam :( viete mi prosim poradit kedy tam mam ist? Dakujem

effkaa
1. sep 2014

@lucinda17 ano treba
@zabinkalenka v skupine Porodnica Antolska Bratislava - su nafotene fotky z dveri s ordinacnymi hodinami

lucinda17
2. sep 2014

@effkaa dakujem krásne ) a treba aj oblečko pre bábo??či iba na cestu domov?

effkaa
2. sep 2014

@lucinda17 len na cestu domov 🙂

ajanaka
3. sep 2014

baby je nejaky porodnik /cka na antolskej ktory robi rad sekcie?teda ze netrva silou mocou na prirodz. porode

lostris1
3. sep 2014

@ajanaka ja by som sa prirodzeneho porodu na slovensku nebala. ani by som sa nebala ze stretnem nejakeho porodnika co bude na prirodzenom porode trvat. prirodzene porody tu totiz nie su v kurze...

inka04
3. sep 2014

Dievčence, to naozaj sú na Antolskej po pôrode 3 mamičky na izbe? Ja som rodila v 2009 a všade boli len po 2.

effkaa
3. sep 2014

@inka04 my sme boli 2. Teda boli sme 3 tesne po cisaraku 24 hodin, ale potom nas dali po dve na izbu.

veryhappy
4. sep 2014

@inka04 po cisarskom cca 12hodin sme boli 3 na izbe, potom prehadzuju inde, tam su uz iba dve a babatko mozu mat pri sebe a ja som mala to stastie, ze 36hod som bola dokonca sama (nemala som nadstandard ale prislo mi to vzhladom na ten klud na izbe ako by bol...aj maly bol ovela kludnejsi).

andaluzia
6. sep 2014

@ajanaka su tam podla mna viaceri, ale mena neviem.
@inka04 byvaju aj po tri. zalezi, aka je prave porodnost. my sme boli tri mamicky a jedna mala dokonca dvojcata.

vvia
6. sep 2014

@inka04 zakezi od izby. My sme boli na izbe 2 a vedla boli 3

zuzkyna
6. sep 2014

@ajanaka na Antolskej Ti radi urobia sekciu aj ked nebudes chciet... 🙂

barboramiracle
18. sep 2014

Tie co sa chystate rodit na Antolsku a mozno aj konkretne k Mudr.Havaldovi, tak tuto sobotu 20.9.2014 o 9tej robi prednasku Porod v Miracle studiu. Viac info dam kludne do spravy.

slovikovam
24. sep 2014

ahojte potrebujem poradit,mozno to tu uz bolo napisane ale neviem kde hladat tak pisem tu.Moja lekarka ma uz poslala do poradne na Antolsku ,ale nemam ani šajnu ako to tam chodi poradite mi niekto mam si tam zavolat? alebo len tak prist sadnut a cakat🙂? aky lekar ?a ked som bola dneska kedy mam ist na antolsku zasa??a hlavne kde su ambulancie atd. za kazdu odpoved vam dakujem

ajanaka
24. sep 2014

@slovikovam kde si bola dneska u svojej dr este?ako chces..ale 1X asi tam prist a sadnut..mozes aj zavolat do ambulancei a objednat sa konkretne k dr...a chodi sa kazdy tyzden

ajanaka
24. sep 2014

@slovikovam ambulancie su v tej zadnej budove spredu, to sa tazko vysvetluje🙂, ved tam sa mozes aj spytat hned tusim v tej velkej budove hlavnej je aj nejaky iformator..a je to cela chodba ambulancii

slovikovam
24. sep 2014

@ajanaka ja som bola este dnes u svojej gyn. a ta ma uz poslala na druhy tyzden na antolsku ale povedala mi ze tam sa asi neobjednava

ajanaka
24. sep 2014

@slovikovam neobjednava dojdes a sadnes ale da sa pokial vies presne komu chces ist a asi si ho hned zazmluvnit neviem...ael proste tam dojdes a sedis a cakas..sadnes tam kde sa ti bude to pozdavat alebo bude najmenej ludi

slovikovam
24. sep 2014

@ajanaka dakujem🙂 tak tam pojdem mrknut vsak byvam na skoka uvidim

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre