Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

sartira
31. júl 2011

dievcata, chcem tu pridat moju skusenost, aby ste vedeli, ze to moze ist aj dobre a bez zadrhelov, rodila som na antolskej pred 5 mesiacmi a urcite by som tam isla opat.. Mne po polnoci odisla plodova voda, tak sme isli na prijem, kedze ziadne kontrakcie som nemala, tak som ostala na pozorovanie, rana vizita ma o 7.45 skontrolovala, podobne ma nejaky docent skontroloval ako Heln s rukou az po laket, co sice bolelo, ale dali mi tam tabletku na otvorenie porodnych ciest, do 10min brutalne kontrakcie, ziadne stupnovanie, do hodinky priprava, 9.45 som isla na porodnu salu na box uz aj s manzelom, o 11.00 mi pichli epi - podotykam, ze vyborne (pichala mi ju anesteziologicka co robi prednasku - uzasna zena), za 20min som uz nic necitila, isla som sa osprchovat a ked som sa 11:45 vratila, tak sa ma pytaju, ze ci citim tlaky, ja ze ano, tak sa na mna pozreli a vraj tam uz bola hlavicka, tak rychlo sa vsetci zhrkli okolo mna a 12.22 bola malinka na svete, porodne asistenky mi tlacili na brusko - velmi to pomahalo, pani doktorky som mala take 2 mlade, jedna tmavovlaska a druha blondinka - uplne perfektne, potom mi pichli este jednu davku epi a zasivali ma, pocas toho bol pri mne manzel aj s malinkou - asi pol hodinku, dlho sme ju mali pri sebe 🙂)) krasny zazitok (okrem tych 3 hodin kontrakcii- tie fakt boleli), takze chvalim vsetkych okolo, chvalim aj tu starostlivost potom, netusila som, ze v slovenskom zdravotnictve dokazu byt ludia takto milí a to som nestretla jedineho zle naladeneho cloveka! Pripominam, ze som nemala nikoho zazmluvneho ani som nebola na nadštandarde, kedze tam bolo plno. Len odporucam!!! a davam poklonu vsetkym doktorom a zdravotnikom na Antolskej!

katy1979
31. júl 2011

@babulkaa no mozes aj pokial viem ja sestricky to neradi robia ale ked mas na to dovod tak nefrflu.
davaju aj prvu noc ale samozrejme po porode sa ta opytaju ci ti ho mozu doniest a ci to zvladnes

janulienka89
31. júl 2011

@charlize neviem to precitat po DR. 😀 iba som precitala ze mam skrateny krcok na 1cm, a pred 2tyzdnami mi povedali ze hlavicka uz nalieha a som otvorena na 1prst, teraz mi DR. nic nepovedal iba to ze uz som pripravena ze kazdu chvilu ma to moze chytit 😉

droby
31. júl 2011

@charlize ahoj u nas mm nepotrebova ani papuce len listok o zaplateni ze bude pri porode, dostal navleky.

droby
31. júl 2011

@sartira asi sme mali rovnake doktorky, tiez som mala dve mlade, z toho hlavna tmavovlaska dr. Lamprechtova.
a skusenost dobru aj s porodom aj sestonedelim, akurat tenb stres pred odchodom, vecer ma strasili ze maly musi pribrat inak nepojde a nejaka upratovacka nam tam behala nastvana a nervozna a zacala celu izbu prehadzovat (bola som v 3postelovej, ktora je stavana na 2ku) nas tam preszvala aj s postelami.

mne inak maleho ani neponukali priniest, rovno mi ho vzali a vecer neprisli ani ukazat som sa ho uz domahala, tak potom sa menili sestry a som sa pytala kedy ho uz uvidim, ci aspon na krmenie mi ho daju, tak potom som ho nachvilku dostala a zas mi ho brali prec a doniesli az rano. ja som celu noc nespala a cakala kym bude rano a uvidim ho. z porodu som unavena nebola a aj tak tam bolo trocha uplakane babatko 😅

frola
31. júl 2011

@droby a preco ti ho nedali? toto nechapem, niekomu daju hned a neberu a niekomu zas opacne. povedali ti aspon dovod?

droby
31. júl 2011

@frola nerozumiem tomu, lebo aj kocka ju priviezli vnoci ho mala hned skoro rano u seba, ja som rodila o tretej, neskoro vecer mi ho aspon priniesli ukazat na dozadovanie sa, tusim som ho aj krmila a potom az rano ked som uz netrpezlivo cakala, tym padom ho okamzite dokrmovali, ked i hp nenosili na papanie. ci to sa robi ze novorodencov krmia oni a nie mamicka?
som si vtedy myslela ze je to bezne...
pamatam si z toho stale ako som netrpezlivo cakala kedy ho budem mat pri sebe.
a ked mi ho rano doniesli tak bez vlhcenych obruskov a plienok, tie sa niekde cestou stratili, ale tak stava sa, este ze sme dostavali kufrik so vzorkami aby som ho mala cim utriet.
a este na to ci ho viem prebalit sa ma pytali az na druhy den, ked som ho uz samozrejme cely den predtym prebalovala, ale az o den nesko rzistili v tycvh papieroch ze mi to nikto neukazal, nevadi 😀

frola
31. júl 2011

@droby no oni to zevraj robia, ale nemali by dokrmovat. ja sa pokusim si to ustriehnut. potom moze byt problem s nastupom mlieka. dufam ze mi ho nechaju stale pri mne. pri malej sa mi to prvu noc tiez nepodarilo. ☹ a to som porodila okolo 13:00 a sice mi ju na chvilu poobede doniesli ale natrvalo mi ju dali az rano. a to viem od sestricky ze im tam plakala. 😔 urcite ju nechali plakat. fuj nemozem si to pripominat.

lusil2005
31. júl 2011

baby to je divne... ja som v r. 2007 porodila o 6:45 rano, a okolo obeda nam vysmiate sestricky doniesli deturence (jedna spoluleziaca rodila hodinu predomnou). podla mna ked si babo vypytate, nemaju dovod nedat vam ho - ak samosrejme babetko nema nejake problemy. 🤐

len tak mimochodom - neviete niekto ci teraz najblizsi tyzden bude mat poradnu MUDr. Dubcakova, alebo bude mat dovolenku? teraz je to tam strasne divoke na poradniach s tymi dovolenkami ☹

katy1979
31. júl 2011

ano dokrmuju ani o tom nepovedia. ja som na to prisla nahodou ked som bola na navsteve a ked som si pre maleho prisla tak sestricka akurat vylievala mlieko a krpec zjapal tak mi hovorila ze aj mu skusila dat ale ze nechcel. rozumne to dieta 😀 ale posledny den ked sme boli na kontrolnom ultrazvuku to uz do neho naladovali lebo spal a spal ani jest nepytal co bolo u neho velmi nezvykle.

a ja som porodila nieco po 13,00 a o stvrtej sme uz mali deti na izbe.

droby
31. júl 2011

tak asi na mna zabudli, bolo im lahsie ho nakrmit tam ako mi doniest, nastastie s mlieckom problem nenastal, klop klop a uz na to nespomynam.
treba si deticky pytat pytat a pytat, uz druhy krat budem mudrejsia

@katy1979 mudre to dieta vazne 😀

romanodzela
31. júl 2011

AHOJTE.CHCELA SOM SA OPYTAT CI PRED PORODOM DAVAJU KLYSTIR ALEBO SI HO TREBA KUPIT A DONIEST.POCULA SOM ZE KLYSTIR SA POUZIVA UZ IBA NA KRAMAROCH.DAKUJEM

renatka100
31. júl 2011

@romanodzela davaju, netreba nic nosit, ziadna slava to vsak ne je 🙄 🙄 🙄

romanodzela
31. júl 2011

DAKUJEM PEKNE

penn
31. júl 2011

@charlize skor asi pustat nebudu, lebo babatkam sa robi nejaky test co sa musi za neviem kolko x hodin.. takze skor to asi nepojde

lusil2005
31. júl 2011

@penn urcite nepustia skor. ja ked som rodila, malovali sestonedelie takze bol taky stav ze vsade boli baby po 3 na izbe, a tie co isli domov sedeli na chodbe a cakali na prepustacie spravy lebo museli uvolnit postele novym. a aj tak nepustali skor.

babulkaa
1. aug 2011

Kocky mam niekolko otazok : ohladom klistiru, davaju cipok alebo nie? Teda je tam nejaka moznost ze si cipok do zadku 😀 vypytam?

A dalsia otazka, pokial by ma chytil porod skor a nestihla by som prednasku o EPI tak mi ju nepichnu ani ked ju manzel zaplati??? Z toho mam najvacsi strach a normalne premyslam ze tu prednasku absolvujem uz teraz v 31tt 😀 😀

jasminet
1. aug 2011

@babulkaa bez papierov z prednasky o epi ju manzel proste nezaplati... takze utekaj na prednasku 😉

tehula
1. aug 2011

@babulkaa jedna mila PA tu pisala, ze cipok daju, ked si to rodicka zela a ked je ovsem dost casu, cize nie je problem. Inak sa bezne dava klyzma, normal hadicka do prdele. Ako pise jasminet, bez prednasky nemam totiz potrebne papiere, kde das suhlas k tomu, ze si bola poucena o rizikach a tak. Cize sa to neda zaplatit len tak. Utekaj na prednasku, kazdu stredu o 14tej na odd. ARO

babulkaa
1. aug 2011

@tehula
@jasminet dakujem kocky som len sice v 31tt ale tuto stredu idem pre istotu na prednasku, lebo ked ma to chyti a mne ju nepichnu tak ako sa poznam budem velice zlaaaa 😀 😀 😀 😀

babulkaa
1. aug 2011

Este jedna otazocka, manzel pri porode musi absolvovat tiez nejaku pripravu ze? Neviete niektora poradit kde a kedy sa tato priprava robi??? Ze by som tam hned manzela vyslala a hotovo 😅 Dakujeeeem

bambola
1. aug 2011

@babulkaa nemusi 😉 ani taka tusim nieje 🙂

tehula
1. aug 2011

@babulkaa nemusi nic, len potom v den porodu zaplatit si ucast v pokladni. Priprava sa nejaka robi, ze mozu tam ist aj muzi s tehulami, ale povinne to nie je. Ja som na nicom takom nebola ani cvicenia, takze netusim

jasminet
1. aug 2011

@babulkaa je taka priprava v pondelok tusim na 3.poschodi nad bufetom v hlavnej budove. mamicky to neviem preco volaju priprava ci prednaska pre oteckov. ale je to skor o tom kam kedy ako prist ked to zacne. je tam porodnik, pediater a niekto z ceptry. chodia tam aj oteckovia, mozete sa pytat na to co ta ohladom celeho porodu a pobytu v nemocnici zaujima. ina priprava pre oteckov nie je a uz vobec nie povinna. len potom zaplatit 16€, obliect erarny plast a fotit potomka - nic ine nemusia 😀

heln
1. aug 2011

ahojte, neviem komu čo odpovedať, tak všeobecne....
klystír dávajú - vodička hadičkou - o čípku neviem....
tiež boli pri mojom pôrode dve mladé doktorky hnedovlasá a blonďatá, no viac tá hnedovlasá, a tá mi ešte stále trochu leží v žalúdku, lebo sa ma pýtala, či musím tie kontrakcie tak predýchavať a že tam nemám spať, ale rodiť a podobne (celú noc som nespala) a tvárila sa že je všetko v pohode, až keď mi šla zakalená voda, tak jej kus zredlo a monitor ukazoval, že bábu je zle, tak až vtedy mierne panikárila a volala iných doktorov, hoci sa jej to zdalo v pohode a určite by ma nechala ešte niekoľko hodín sa trápiť, ale ten nepríjemný asi dr. Kostolný mal iný názor a povedal že to treba ukončiť sekciou, fakt úžas, sa mi tam hrabali tie dve a dvaja doktori, kým sa dohodli, že v akom je to stave...... ale to mi už bolo úplne fuk, hlavne že to ukončili.....
takže áno, potom dr. Dlhopolček bol ten strašne milý, čo mi vyberal stehy..... 🙂
a bábätko, asi závisí od sestier ktoré boli na smene, lebo niektoré rodičky už mali prvú noc bábo pri sebe keď chceli, no ja som nemohla (ešte teraz mi to trhá srdce).... a druhý deň keď som už bola mobilná som si vzala bábo k sebe, nikto pri bábätkách vtedy nebol a večer prišla jedna sestra, strašne sa mi s malou mojkala a prehovárala ma, nech ju nechám na noc u nich, ale ja som trvala na svojom, že zostane pri mne, tak mi ju aspoň prikŕmila, lebo som ešte nemala mlieko, ale doslova som som musela nástojiť, že zostane pri mne....
keďže som bola na jednotke izbe, bola som hneď pri izbe sestier a bábätkách, tak môžem povedať, že niektoré noci tam veľmi bábätká plakali.....
a zase, keďže som bola po sekcii a musela som ležať, tak bolo fakt pekné, že mi ju doniesli ukázať a priložili aj večer aj ráno.....

heln
1. aug 2011

@sartira krásny pôrod, gratulujem, o takom asi sníva každá žena.....
len škoda, že vždy to nejde tak hladko a podľa predstáv...... pre mňa to je ešte stále trpká spomienka...
od chvíle čo mi navrhli sekciu, už bolo pre mňa tiež všetko "v pohode".... vykúpenie, úľava, necítila som tie strašné kontrakcie, bola som už pokojná, anesteziologička bola veľmi milá, pekne mi vysvetlila, aj ten nepríjemný doktor sa mi zdal pri sekcii akýsi prívetivejší, pekne mi hovorili čo robia, ovácie keď malú vybrali, ukázali mi ju, ospievali aké krásne meno som jej dala, ospievali malú aká bola krásna a po ošetrení ju doniesli ku mne kým ma "dokončili".... a ešte žartíky zo strany ošetrovateľov čo ma prevážali potom na izbu, potom aj anesteziologička bola so mnou chvíľu na izbe.... takže po tom trápení už priebeh tej sekcie bol naozaj v prívetivej atmosfére a z toho už mám len dobré pocity, teda odhliadnuc od toho, že to bola sekcia.....

babulkaa
1. aug 2011

Kocky nevyhodia ma z tej prednasky o EPI ked som len v 31tt?? 😀

samayka
1. aug 2011

viete mi kočky poradiť? idem rodiť druhý krát a tiež chceme EPI, treba tú prednášku absolvovať znovu??? prvý pôrod som mala 2 roky dozadu. tak dúfam že nebude treba...

samayka
1. aug 2011

@heln nevolala sa tá hnedovlasá náhodou Greksová a nebehala v drevákoch???

lusil2005
1. aug 2011

@jasminet kedysi to bolo povinne pre oteckov ked sa chceli zucastnit porodu, preto to volaju priprava pre oteckov. ale pozor - toto nebyva kazdy tyzden, teraz to dokonca nebolo ani kazdy druhy. dole na ordinaciach je zaveseny plan kedy bude najblizsia tato prednaska.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre