Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

silsil
14. apr 2013

@sasie ahoj pozeram ze mame rovnaky termin..ja som tu vycitala ze predporodny kurz organizuje na antolskej p.Jezikova, je to PA, ma dlhorocne skusenosti, velmi dobre referecnie tu boli, aj t.č. som nasla, tak som jej volala a som prihlasena na kurz zaciname 30aprila, budu to utorky , 5 stretnuti.. ja som tam volala este na zaciatku marca a boli len styri miesta volne..takze mam pocit ze je to dost vybookovane..ale urcite sa ti oplati jej tiez zavolat, aby si sa informvovala co a ako..

kkbb
14. apr 2013

@lauricka nezachranili, on pokracoval, len ked sa ma doktorka zacala riesit anamnezu, ze kedy posledna menstruacia a ako je vobec mozne ,ze som pri syndrome polycystickych vajecnikov nemala problem otehotniet a pod.....hlavne ma ulozili na chrbat a strasili, ze si nemozem sadnut, lebo by som sedela dietatu na hlave !!!, porod sa nezastavil, len sa zacal spomalovat, ale keby som mohla byt v sprche a hybat sa a hlavne keby stale neriesili nejake zbytocne otazky a neciveli na mna, tak by plynulo pokracoval, ale zda sa , ze si samozvany odbornik 🙂))))))))))))) sasie ti dobre napisala, ze stres mozeme negativne vplyvat na porod a to ze som "musela lezat" a odpovedat na stupidne otazky ma ohromne stresovalo, preto sa mi zacal porod spomalovat....pekny den 🙂

sasie
14. apr 2013

@lauricka parada, dakujem za rady 🙂 a ako si nakoniec zvladla vaginalny porod dvojcat? To mas moj obdiv. Budem sa tesit na drobca ze si ho uz vymojkam v naruci a budem mysliet iba na to pozitivne. O dojceni som uz nieco nastudovala lebo vraj v porodnici sa ti nevenuju v tomto smere az tak, ako by bolo potrebne, ale to s tym centrom ma nenapadlo, tak skusim pozriet 🙂 vdaka

sasie
14. apr 2013

@silsil jeej a vedela by si mi dat na nu cislo? A co je PA? Plati sa zato nieco? 30 aprila som akurat posledny den v praci (potom si beriem dovcu na par dni) tak by som tam isla. Tak budem dufat ze sa mi este ujde nejaky flek... 🙂

kamca93
14. apr 2013

@marcelatje a nepotrebujem nato suhlas mojho lekara alebo nieco take??? Len sa objednam inde??

mayka81
14. apr 2013

@sasie ahoj. Na strane 860 som to odfotila,maju to vsade na dverach ambulancii😀 teraz v aprili to je 15.teho.

silsil
14. apr 2013

@sasie PA je porodna asistentka : ) a cislo nemam ulozene..tu niekde v diskusii som to nasla, skus vyhladavac.. 🙂

sasie
14. apr 2013

@mayka81 Super dakujem. Netreba sa tam teda nahlasovat? A v tych terminoch co su vypisane, tak tam sa prebera to iste? Lebo tento pondeol to uz nestiham :( ale v maji by som s tym nemala mat problem.

sasie
14. apr 2013

@silsil aha, super, tak pogooglim 🙂 vaka ete raz

lauricka
14. apr 2013

@kkbb nie, nie som samozvany odbornik a ani sa za takeho nepasujem, ano, stres moze sposobit problemy pri porode (a kto ho nema, vsak), ale svojou verziou si nemozes byt taka ista, ja len tolko som chcela podotknut. Jednoducho, clovek nikdy nevie.

jajka81
14. apr 2013

@sasie Sú 2 rôzne predporodne prípravy. Prvé je dlhodobá (myslím 6tyzdnova) u pani Jezikovej, kazdy tyzden sa tam preberá nejaká iná téma, napr. 1.doba pôrodná, 2.doba pôrodná, sestonedelie, dojceni, masáže počas pôrodu, atd. Za to sa platí, ale netusim koľko. A treba pani Jezikovej zavolať a normálne sa tam prihlásiť. A inác myslím, ze p.Jezikova nie je PA, ale fyzioterapeutka.
No a potom je druhy typ predporodnej prípravy, jednorazova prednáška, pôvodne organizovaná pre oteckov, ale veľmi prospesna aj pre maminky. Tu robí vždy 1 porodnik, 1 neonatolog a pani rozpravajuca o odbere pupocnikovej krvi. Táto je bezplatná, organizovaná raz do mesiaca a nemusíš sa tam vopred nahlásiť.

barca5
14. apr 2013

Ja som rodila na Antolskej pred dvoma rokmi. A som max spokojna. Vsetci boli mili a ustretovi. Nemala som ani nadstandardny box, ani izbu. Od boxu nas odhovarali, ze je to mimo porodnych sal a ked sa nieco vazne deje, tak behaju cez troje dvere, lebo samozrejme nie vsetko tam maju a potom aj s babatkom treba ist cez viac miestnosti...Az tak sme na tom netrvali, tak sme tieto argumenty brali. Ze nemam nadstandardnu izbu mi nevadilo, ale asi len vdaka tomu, ze som mala stastie na spolumamicky 🙂. Keby tam bol so mnou niekto kto ide na nervy, tak by som asi inak hovorila. A uplne nedam dopustit na starostlivost po porode. Fakt sa snazili pomahat, radit ako s ddojcenim, nikto sa netvaril, ze ako to, ze neviem co s dietatkom robit a nikto nepovazoval moje otazky za hlupe...
Jedine, co ma mrzelo (ale chapem dovody), je ze sa s babatkom neda ist na chodbu, aby si ho otecko, babka...podrzali. Na Kramaroch a v Ruzinove to je umoznene. A urcite odporucam mat zazmluvneneho lekara. Pre dobry pocit, ze je tam niekto len pre mna a viem kto ma ma nastarosti...

jajka81
14. apr 2013

@kkbb Nehnevaj sa na mňa, ale je to fakt otravne ako do každého len utocis. Zbytočne tu robis zlú krv. A myslím, ze ak by si sa chovala normálne, so základnou ľudskou pokorou a úctou k ostatným, dosiahla by si oveľa viac nez týmto ofenzivnym správaním. Nikto ti nechce zle, vsetky tu hľadáme určitú formu podpory, ale si tu jediná, ktora absolútne nerešpektuje názory ostatných a teda aj tvoje určite dobre mienené rady sa míňajú účinku....

mayka81
14. apr 2013

@sasie vraj sa neplati nic a netreba sa objednat len rovno prist. Baby mi este napisali: pokiaľ sa to nezmenilo, tak by to malo mať 3 časti: na prvej vám bude rozprávať porodnik o pôrode - jednotlivé pôrodne doby, kedy treba prist do pôrodnice atď. Na druhej časti bude lekárka z neonatologie, ktora bude hovoriť, co sa bude s bábätkom diať po pôrode + dávať rady ohľadom babatka. Tretia časť sa týkala odberu pupocnikovej krvi. A vraj je fajn zobrat aj mangela.

kkbb
14. apr 2013

@lauricka som vysokoskolsky vzdelana zdravotacka, mam aj doktorat, semester som studovala v USA, to nemachrujem, len ti chcem povedat, ze viem spatne posudit opodstatnenost odbornych zasahov, dala som si tu namahu a vyziadala si zdravotne zaznamy z porodu, CTG zaznam bol v poriadku, porod bol fyziologicky, len nikto nebral ohlad na moje potreby a moju psychiku a ten stres sa samozrejme prejavil....predstav si, ze som 2 hodiny lezala na chrbte a robili CTG zaznam a vsetko bolo ok, len preventivne, v tejto polohe si velkou maternicou tlacis na velke cievy,co je velmi neprijemne, samozrejme zena v tejto polohe intenzivnejsie vnima bolest....sama urcite mas skusenost, ze ked ta napr. boli brucho, instinktivne si najdes ulavovu polohu, v ktorej to boli menej....takze u mna zauradoval stres...🙂

kkbb
14. apr 2013

@jajka81 urcitu formu podpory mas v emali 🙂

lauricka
14. apr 2013

@kkbb netreba mi vysvetlovat, ake je to lezat na chrbte, rodila som vaginalne dvojcata a na chrbte som bola celu dobu, pretoze boli a museli byt nonstop monitorovane obe. Ak by sa ma niekto pytal na nejake rodinne veci, ci ine otazky, tak odpoviem a hotovo. To by mi nenarusilo moju psychiku. Ide aj o to, kto je ako na tom psychicky. Do buducna sa mozes tymto len zozierat a stale rozoberat svoju negativnu skusenost, ale nepomoze ti to k nicomu. Napriek tomu, ze ma monitorovali, bolo tam viac ludi ako je standard a nemala som "svoj klud", bola som v pohode 🙂. Rozny ludia vnimaju rozne veci roznym sposobom, ide o akesi nastavenie konkretneho cloveka. Takze to moze prezivat aj tak, ako ty, samozrejme.

kkbb
14. apr 2013

@lauricka vdaka, si zlata a gratulujem k vaginalnemu porodu dvojciat 🙂

sasie
14. apr 2013

@jajka81 dakujem za objasnenie 🙂
@mayka81 dakujem ak tam pojdes v pondelok, das mi vediet kolko to asi trvalo? Ja len aby si muz mohol na to v praci vyclenit priestor. Pojdeme tam spolu ale az v maji.

marcelatje
14. apr 2013

@kamca93 prečo by si potrebovala súhlas lekára? Čo ti to preplatí?? 😀 😀 😀 😀 😀 ale dosť bolo srandy, nepotrebuješ nič, normálne sa niekde objednaj a hotovo 😉

jajka81
14. apr 2013

@kkbb Ďakujem, toto bolo pekné... Naozaj ti držím palce, nech sa ti v budúcnosti zadari ako si to prajes...

jajka81
14. apr 2013

@sasie trvá to take 2 hodiny.

sasie
14. apr 2013

@jajka81 jej parada ty si uzasna 🙂 dakujem velmi pekne za info

mayka81
14. apr 2013

@sasie urcite dam vediet co a ako to tam bolo 🙂

sasie
14. apr 2013

@silsil a mozem este otazku, kolko stoji jedno sedenie u nej? Nasla som info ze 7 € ale neviem ci je to aktualne. Alebo sa tam plati nejako cely kurz?

lauricka
14. apr 2013

@kkbb ja som zvladala horsie obdobie po porode a tiez tie zle pocity, co z toho mam, sa mi stale naburavaju do myslienok, ale treba sa toho zbavit, clovek to uz nevrati a akurat ti to robi zle.

silsil
14. apr 2013

@sasie vies co ja som sa jej na to zabudla opytat : ) ale tiez som nasla info ze cca 7eur za jedno stretnutie..a asi sa platia podla toho kolko ich stihnes, predsa len kazda porodi inokedy :D a este tie kurzy su akoby dve formy.. jeden uzavrety - tam idem, ze tam budu stale tie iste zienky, a potom su nejake otvorene, kde moze prist hocikto a tam sa asi aj viac krat rozobera ta ista tema..ale ta pani je velmi mila, vsetko mi povedala, co si mame priniest, a co potrebujeme atd.. ale ja som trosku mojim tehotenstvom zabudliva..takze napr. ani neviem ze co oteckovia, ci mozu prist atd..ale ratam ze zistim 🙂)

sasie
14. apr 2013

@silsil 🙂 skusim zajtra zavolat... len dufam ze ju zastihem, vraj bere telefony iba od 7dmej do cca 8mej a to akurat cestujem do prace, takze trosku blby cas ale co uz 🙂. Dakujem kazdopadne 🙂

silsil
14. apr 2013

@sasie volaj rano hned o 7mej, mne dvihla teta na prvy krat, takze som bola prekvapena, pretoze som citala ze je to tazko sa jej dovolat🙂 tak nech sa zadari 🙂))

jajka81
14. apr 2013

@sasie Zase budem za mudru, keďže aj toto viem 😀 Minulý tyzden som volala s p.Jezikovou a ona robí 2 druhy kurzov. Doobeda od 8:00-10:00, tam sa platí za každú hodinu zvlášť tesne pred príchodom. Tento kurz je trochu menej vybookovany. A potom robí poobedny kurz od 15:00-17:00 a tam sa platí za celý kurz, tuším 35€, ale tu sumu si nepamätám presne. Tento poobedny termín je v podstate beznádejne vybookovany, mne ponúkala až nejaký júnový termín, co by som uz nestihla pred pôrodom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre