Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

cicimon
28. feb 2010

matenka - neviem, ale vcera ked sme tam boli tam rodila len jedna a vsetky ostatne izby na porodnici boli prazdne

zuzuj
28. feb 2010

cafte baby: chcem sa opytat čo sa tyka odsavačiek na Antolskej , majú ich dost? resp. pocula som ze v Ruzinove maju len jednu na oddelenie, tak ako je to na Antolskej neviete?....a sestricky hovorite, ze sa da kupit od nich..neviete ake predavaju a pripadne za kolko, a este otazka 😀 tie ktore ste mali svoje odsavacky tak Vam ich sterilizovali?...lebo to som tiez pocula nejaku hlášku, že to v nejakej porodnici nechcu robiť... 😒
A tiež by ma zaujimalo ako sa tu už jedna pytala, či sa oplati ta nadštandartna izba...ja by som chcela tak na 1-2 dni po porode, lebo idem na cisarsky., ,...a už som ležala na rizikovom a bol to des, tie vysoke postele a zliezať z nich keď som mala bolesti a udajne na nadštandarte su nižšie postele...

saudi
28. feb 2010

presne len kvoli tym nizsim posteliam chcem ist aj ja na nadstandard, inak by som kludne bola aj normalne na izbe, dalo sa to v pohode prezit, len ta vysoka postel s nastrihom ma zabijala x krat denne :(

ja som mala svoju odsavacku, ale sterilizovat ma ju nenapadlo, kedze mlieko som malej s nej aj tak nedavala, to mala priamo z prsa.

anjelik7
28. feb 2010

zuzuj Maju odsavaciek viac kusov,ktore poziciavaju.Daju sa pozicat Medely(aj kupit) a Aventky.Vysterilizuju aj prinesenu,aj tam kupenu.

matenka
28. feb 2010

ja som mala svoju vlastnú a používala som ju len vtedy, keď som mala veľa mlieka aby sa malá dokázala prisať, lebo s plným jej to nešlo a potom sa robili hrčky a to dosť bolelo a nestíhala to malá piť, ale to som si len pomáhala a nedávala som jej z toho odsatého, takže mi bolo jedno, že nie je vysterilizovaná
takže dobrá rada, nikdy nevypite celú 2 litrovú vineu naraz, lebo budete mať toľko mlieka, že neviete čo s tým 😀 😀 😀

zuzuj
28. feb 2010

baby to ste ma potesili s tymi odsavackami, no ja predpokladam ze nebudem potrebovat tu odsavacku, lebo uz teraz mi vyteka sem tam trosku kolostra..., ja sa len bojim ako budem kojit ked budem po tom cisarskom a nebudem moct dobre sa hybat a brat si dietatko sama...napr. v noci...tak nechcem prist o mlieko resp. nechcem aby sa mi naliali prsia, tak ak bude treba tak odsajem.....tak fajn kupim si az ked bude treba, dufam, ze sestricky to tam nepredavaju za horibilnu cenu....no alebo vsak poslem manzela... 😉

Ak by ste este niekto mali skusenosti s tou nadstandart izbou tak dajte vediet...

anjelik: a nevies za kolko predavaju? , ja by som si kupila asi elektricku uz ked bude treba...

matenka
28. feb 2010

zuzuj, a ty už teraz vieš, že pôjdeš cisárskym? ja som malú mala cisárskym a nebol problém s kojením, práve naopak, keď mala rok a mesiac tak sme nevedeli ako s tým prestať, už toho stačilo, a ona chcela byť nonstop na mne pricucnutá 😀
o mlieko neprídeš, prvé dve noci som ju u seba nemala, ale to ešte aj tak bábo moc nepapá, až potom sa to rozbehlo, a fakt si kúp vineu, to je najlepšie na mlieko a po cisárskom si kúp nejakú kolu alebo niečo s koefeinom, lebo po spinalke dosť bolí hlava a to pomáha

zuzuj
28. feb 2010

dakujem matenka ..hej uz to tak uzavreli...aj ked ja som este mala vieru, ze porodim normal...je to skoda, krpana uz je 2 mesiace pripravena hlavickou dole..... 😒 u mna hrozi riziko, ze nebudem moct tlacit, tak lepsie ako by ju potom kiestami tahali....
ja sa ani tak nebojim o to, ze nebudem mat mlieko, ale jednak toho, ze ked nebudem mat malu pri sebe a budem sa nalievat tak aby som mala tu odsavacku. A tiez aby ju tam neprikrmovali nejakym umelym ked nebude moct byt pri mne prve dni...( teraz ma strasili kamosky, ze na Antolskej to tak v poslednej dobe porusuju a tym detom co placu behaju s flašou... 😕
a to kolostrum je tiez pre krpanu dolezite, tak aby mi ju priniesli a nejako pomohli kojit..lebo tusim po spinalke sa musi lezat vodorovne 24 hodin...
a dik za tu kolu...to urcite nezabudnem...uz pocas celeho tehu som zavisla od nej 😀

matenka
28. feb 2010

to je nejaká blbosť s tými 24 hodinami, ja som malú rodila 8,30 ráno a okolo pol siedmej večer mi ju doniesli na kojenie, malá sa riadne pricucla hneď od začiatku a to som nemala nič, ani to kolostrum, až na druhý deň, a potom na druhý deň mi ju priniesli asi 2-3x, to už si nepamätám 😵
a neboj, poriadne sa mi mlieko pustilo až na 3-4 deň, dovtedy len trocha taká vodička
a malú mi na antolskej pred dvoma rokmi dokrmovali len glukozou, neviem o tom, že by tam používali um, dosť tlačili do kojenia, bolo tam mnoho žien, čo mali problémy s kojením, a bábätká im chudli, ale sestričky mali na to názor, že streba stále skúšať 😉 a nevzdávať to

jasminet
1. mar 2010

ja som rodila pred 8 mesiacmi a deti sa dokrmovali UM zo striekacky, flasu ani cumel som tam nevidela.

k.a.t.k.a.
1. mar 2010

UM je posledna alternativa ked sa inak neda 😉 bola som na izbe s jednou co chcela pre malu UM lebo ona este nemala mlieko, tak pozerali na nu jak na vraha, ze nech len pekne koji ziadne UM nedostane 😅
Lekar vzdy vravel ze jedna kvapka mleziva je viac ako davka UM 😅 takze sa muselo kojit ci niekto chcel alebo nie 😉
Oni dokrmuju max len deti co su ich matky po sekcii tak ako aj mne, lebo nemozu byt hned s vami, obcas ich donesu na prilozenie ale to nestaci
a ako pise jasminet cumel zakazany, je to tam na kazdej nastenke v izbe a dokrmuje sa cez striekacku

anjelik7
1. mar 2010

zuzuj Prve dve noci je dieta na novor.odd.,cez den sa nosi prikladat.Ak uz je pri mamine,a napriek castemu prikladaniu(aj kazdu hodinu)place,moze povolit lekar dokrmovanie UM zo striekacky.Glukozou sa uz nedokrmuje a este stale sa tlacia maminy do dojcenia. Co sa tyka odsavaciek,piestova(rucna)stoji 17,50 a elektricka 68,50 eur.

minix
1. mar 2010

ahojte kocky,
ja som rodila pred mesiacom, a presne, ako pise jasminet, deticky sa dokrmovali cez striekacku UM, ja sama som si bola nechat par krat zarobit, ked sme nemali mliecko. Flasky a cumle su tam neradi videne, lebo nemocka je orientovana na dojcenie. 🙂)

Mala sa pekne napapala aj z tej striekacky, stiahla to len taky fukot a potom nam nabehlo mliecko. Glukoza sa uz nepouziva.

jasminet
1. mar 2010

anjelik - ze: "lekar moze povolit dokrmovanie UM zo striekacky" - neviem ako inde, ale na antolskej to dovoluju alebo nedovoluju sestricky 😀

ciefulik
1. mar 2010

ja som rodila na antolskej v decembri, naozaj tam dosť tlačia na kojenie, niekedy z toho mali mamičky dosť veľké psych problémy, kým sa to deti naučili atď, kým sa to poriadne rozbehlo..mne sa malá prisala hneď ráno po pôrode a bolo ako malá piraňka, ale keĎže toho mliečka ešte až toľko nebolo, použila som aj ja 3x striekačku od sestričky a mne teda vraveli, že je to glukóza...tak ja neviem..

mliečko sa nalialo na 3-4. deň, treba to odsať, to dieťatko nevypije toľko a pozor na strije, ktoré môžu vzniknúť, lebo tie prsia sa zväčšia raz toľko ako normál! ja som si tam kúpila medelu mini elektric za 68,-€, je ok, aj keď vyzerá ako hračkárska a troška je hlučnejšia, ale zas tá cena je super. taká avent el. stojí cca140€, tak to je rozdiel

ja doteraz plne kojím a sem-tam odsávať treba, niekedy malá večer spapá iba trocha a keďže mi spáva takmer od narodenia 6 hodín, tak by mi prsia praskli...tož môj názor 😉

anjelik7
1. mar 2010

jasminet malo by to tak fungovat,mozno by bolo vhodnejsie napisat,ked suhlasi mamina 😀.

minix
1. mar 2010

ciefulik, mne zas povedali, ze je to nutrilon a asi to aj bol, lebo som to skusila ochutnat aj v porodnici 😀 a ked to porovnam s nutrilonom, ktory mame pre kazdy pripad doma, tak je to presne to iste.

Tak asi jednu z nas oklamali. 🙂))))

zuzuj
1. mar 2010

dakujem ale pomoooc...tak to ste ma dostali, ja som si myslela, ze to bola nejaka fama.... 😕 bola som v tom, že na Antolskej maju normal mliečnu banku a teda dokrmuju materskym mliekom cez striekacku, tak si aspon ja predstavujem babyfriendly nemocnicu...tak to si tam este musim zistit, ze ako...tak ale aspon ze to nie je pravda s tym cumlom...no ale ked dokrmuju umelym, tak by som sa uz nicomu nedivila...
Stve ma to, ale budem na ne odkazana, kedze idem na cisarak ☹
A inak ak ste na nadstandarte neviete, ja som to nakoniec pochopila, ze je len jedna izba a to dvojka...takze platite 1000, a kedy sa potom platia tie 2 litre?? ked tam chce byt mamicka sama? alebo 2 litre budem musiet zaplatit aj vtedy ked tam nebudem chciet byt sama, ale okolnosti take budu, ze tam sama budem ( napr. nikto v tom case nadstandart nebude chciet)
A oteckovia maju moznost chodit ak je zena na nadstandarte alebo nie ako na normal izbe...?

zuzuj
1. mar 2010

matenka: no tak kamoska mi to vcera vravela, ze musela tak lezat 24 hodin po sekcii ale rodila na Kramaroch...tak neviem, ale som rada, ze je to na Antolskej kratsie...

diddi
1. mar 2010

ja som rodila na Antolskej a vsetky co boli po sekcii-spinal,tak lezali skutocne 24hod....na mna asi zabudli,ja som lezala 31hod. 😝

jasminet
1. mar 2010

minix - urcite za mojich cias to bol nutrilon, resp. beba, lebp jedna sestra tvrdila ze nutrilon, druha beba. MM to nebolo urcite. a ked som si raz rano bola pytat mlieko, tak mi sestra povedala, ze este nemaju zarobene, nech pridem neskor.
zuzuj - za 1 postel/noc na nadstandarde sa plati 1000,-sk
2000,- sa plati ked tam chces byt sama, resp. s manzelom.
ak si tam sama nahodou (nie su dalsie pacientky), tak platis iba za svoju postel. na nadstandard ti aj cela rodina moze prist.

jasminet
1. mar 2010

diddi 😀 aspon si si oddychla

zuzuj
1. mar 2010

diddi: tak to si dobra....ja by som uz vyzvanala o 106 na sestricky 🙂
jasminet: super dik, tak to si asi na prve dni ten nadstandart dam...aspon mi muz moze pomoct s krpanou...ked budem po tom spinali...dufam, ze bude volne...
jasminet: ja tomu stale nerozumiem, to Antolska nedokrmuje vobec materskym??? 😨 😨

jasminet
1. mar 2010

zuzuj - neboj, sestricky ti s malu pomozu. ked budes lezat oni si ju u seba nechaju, aj ked nebudes vladat, tak im ju kludne mozes nechat aj cez noc a tak. mozno budu divne pozerat, ale ked povies, ze sa na to necitis...
no, materske, neviem, pred 8 mesiacmi som tam materske ani nevidela. jedine tie co si odstriekali a uskladnili v chladnicke davali materske. nam davali pravdepodobne nutrilon, lebo mala ho prudom grcala a to robila aj doma z neho.

simka77
1. mar 2010

Ahojte, ja som rodila pred mesiacom na Antolskej. Prikrmuju Nutrilonom HA, materske mlieko (od inych mamiciek) nedavaju bezne na dokrmenie, to maju pre deticky, ktore su predcasne narodene. A cumel tam neradi vidia, ale zakazat vam ho nemozu, ja som obom detom dala. Uzila som si par pohladov a pripomienok, ale nemozu proti tomu nic.

matenka
1. mar 2010

zuzuj, na nadštandard sa hneď nedostaneš, prvá dva dni budeš ležať na pooperačnej izbe, až potom ťa premiestnia buď na normálnu izbu, alebo na nadštandard

zuzuj
1. mar 2010

no tak to je potom sila 😠 ja urcite zakazem dokrmovat umelym, samozrejme pokial budem mat kolostrum a potom mlieko....kolostrum mam uz teraz tak to prve dni pokial viem babatku staci...tak nechapem preco dokrmuju....
normalne sa mi chce rodit inde ako na Antolskej ...ale uz mam vybraneho lekara a inde inych ani nepoznam 😒
Matenka: uf tak to ked prezijem tie 2 dni na tej vysokej posteli tak to uz ten nadstandart ani dalsie dni nebudem potrebovat 😖
Vidim ze uz radsej nebudem nic ocakavat, lebo potom ma porazi...radsej sa zmierit s osudom a nejako to prezit... 😅

matenka
1. mar 2010

to sa nemusíš báť ako prvé dva dni prežiješ na vysokej posteli, lebo nebudeš vôbec zliezať, bábo ti budú nosiť a ty budeš na všetko len čakať 😉 a to budeš mať také bolesti, že ťa ani nenapadne zliezať 😝

zuzuj
1. mar 2010

matenka: jaj no ved ja som rozrezana uz na trikrat tak viem o com hovoris, preto aj musim mat ( kvoli tym operaciam a teraz v tehu z toho tazkostiam ) ten cisarak...nechapem nikoho kto sa da dobrovolne rezat 😝
...mna trapi ale co bude s babom, strasne som si zelala mat ho uz druhy den stale pri sebe a tak byt schopna sa o neho postarat....takto si odkazana na lubovolu personalu, tak dufam ze natrafim na ochotu...kazde babo je ine, niektoremu staci raz za 3 hodiny inemu kazdu hodinu papat, tak dufam, ze sestricky budu ochotne...a uz si predstavujem tie scenare...babo place niekde na novorodeneckom a sestra sa blizi so striekackou s Nutrilonom... 😀 ...babo grcka alebo nechce potom sa prisať....jaj uz nech to mam za sebou...

lubica1995
1. mar 2010

Ahojte baby. Syna som rodila začiatkom 2005 a vtedy bolo normálne, keď som mala vela mlieka, odložiť ho do špeciálnej ladničky a sestričky za to boli vďačné.. Druhého syna som rodila začiatkom 2007 a keď som im priniesla v pohári skoro dve deci mlieka, aby ho vysterilizovali pre mamičky, ktoré budú potrebovať, skoro ma vysmiali, že je to podľa EU nehygienické a už sa to nerobí, tak som to pekne vylievala. Teraz mám termín o chvílu, tak som zvedavá, čo je tam zas nového. Som počula o tých poštolkách, že už niesú povinné, ani ich nedávajú, čo je zaujmavé, lebo ortopéd v Pk o týchto novinkách nič nevie a stále ich odporúča.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre