Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

misik1
6. feb 2012

no ja mam tiez 22 mesacny rozdiel....dik

sedem
6. feb 2012

Este k tej epi, ja som sla pre istotu na prednasku, aj som si ju pre istotu zaplatila, aj ked spat vratili o 10eur menej, ale som si povedala, ze radsej byt na vsetko pripravena, tych 10eur ma nezabije, ale myslim, ze sanca na epi bola skoro ziadna, aj keby som rodila normalne, ak pojdete na prednasku (streda o 14:00 - ak sa nic nezmenilo), skuste sa opytat priamo anesteziologicky..aj ked zalezi aj od Dr.

dzovana
6. feb 2012

@sedem no mna to caka uz len za 22 dni do terminu. tak som zvedava.
Inak @misik1 vo stvrtok po poradni dam vediet co som zistila 😉

misik1
6. feb 2012

takze uz len 22 dni si dnes cely den spievas so zbirkom hej....
ja mam este 53 dni...som zvedava co zistis dzovana...skoda bude tej epi,lebo bolo to fajn pri prvom,aj ked muselo skoncit sekciou.

dzovana
7. feb 2012

@misik1 ano 22 .. ale ak to bude ako pri malej, tak este potiahnem 😉 😀

nikolet_89
7. feb 2012

@sedem ahoj 🙂 a na tej prednaske si bola dlho ? a plati sa tam nieco ?

dzovana
7. feb 2012

@nikolet_89 ahoj, nepytala si sa mna, ale odpoviem, ked som bola na prednaske pri malej ja, tak sme boli cca hodinu a neplati sa nic.. to mas v cene EPI. 😉 A inak ako? este nic? stretli sme sa u Skurlu na poradni minuly tyzden ak si pamatas 🙂

sedem
7. feb 2012

@nikolet_89 ahoj, prednaska trva cca pol hod., do hodiny urcite, zalezi aj od toho, kolko otazok maju kocky a neplatis tam nic, len rozdaju papiere, ktore vyplnis a s tym ides do pokladne zaplatit, ked budes rozhodnuta a potom si ich musis zobrat k porodu aj s dokladom o zaplateni a nezabudni Dr. na poradni povedat, ze chces epi, posle ta este na potrebne vysetrenia 😉

nikolet_89
7. feb 2012

@dzovana jeeej ahoj som si hned myslela, podla fotky 🙂 nie este stale nic...vo stvrtok idem na poradnu tak som zvedava...ani neviem ci tu EPI chcem, ale lekarka ma prehovorila aby som tam sla, keby som ju potom nahodou chcela, kedze som este nerodila tak som zvedava :D a dakujem za odpoved 🙂a co ty ako sa mas ?

nikolet_89
7. feb 2012

@nikolet_89 ale, ked ja niesom rozhodnuta...chcela som to tak, ze priamo pri porode, ked to bude strasne zle tak mi ju mama skoci zaplatit do pokladne nie nadarmo je otvorena non stop :D

dzovana
7. feb 2012

@nikolet_89 ani ja som nechcela .. a aka som potom bola rada, ze ju mam zaplatenu 😀 😀 Ja sa mam fajn.. ale uz by som tiez rada isla 🙂 Vo stvrtok idem tiez do poradne.. prvykrat do nemocky, tak som zvedava co mi povie 🙂

cicimon
7. feb 2012

@nikolet_89 no ak nie si na 100% rozhodnuta tak chod na tu prednasku cim skor, clovek nikdy nevie, kedy porodi... ja som epi nechcela, na prednasku ma prehovoril mm, bola som v stredu a hned dalsiu sobotu som rodila - bez epi 🙂)

nikolet_89
7. feb 2012

@dzovana a vies ku komu pojdes ? a na kolku tam ides ? sa mozno stretneme na chodbe :D

nikolet_89
7. feb 2012

@cicimon jj ved preto tam idem este sa neotvaram aspon minuly tyzden este nie tak to hadam do zajtra stihnem, a neviem no, nebojim sa bolesti, ale ked nevies kolko budes rodit a ci ten porod bude ako tak ok tak mam aspon poistku 🙂

dzovana
7. feb 2012

@nikolet_89 ano hned rano.. k Lipovskej. Myslim 25 dvere..

cicimon
7. feb 2012

@nikolet_89 no ja som sa tiez neotvarala ani 4 dni prred porodom... ale clovek nikdy neviem, ani som epi nemala zaplatenu 🙂) ale zas ja som mala rychly porod, tak ani pri druhom nebudem chciet epi

nikolet_89
7. feb 2012

@dzovana u nej si bola uz prvy krat ? ja chodim myslim ze 26 dvere

nikolet_89
7. feb 2012

@cicimon tak to si stastna zena, dufam, ze to iste budem moct povedat aj ja, ked to pride

dzovana
7. feb 2012

@nikolet_89 este som nebola.. zajtra idem prvykrat

nikolet_89
7. feb 2012

@dzovana jaj tak tak ju nepoznas ani...no nic ak by sa ti nepacila skoc k malovej 🙂

dzovana
7. feb 2012

@nikolet_89 ale kedze nezazmluvnujem, je mi to jedno 🙂 Ona inak robieva v stredy u nasho dr...Ale nepoznam ju.

nikolet_89
7. feb 2012

@dzovana jj viem, ani ja neviem ktora to je...ani ja si nezazmluvnujem, len som chcela aby dany lekar mal aspon normalny pristup a som spokojna s touto doktorkou

cicimon
7. feb 2012

@nikolet_89 dik, hadam aj druhy bude taky...tebe tiez zelam hlavne rychly a bez problemov

bonninka
7. feb 2012

baby jen moje osobní zkušenost s EPI - rodila jsem cca 3 dny (přenášala jsem celkem 10 dnů), pořád do mi tlačili pilulky do čípku a kdeco, otevřená max. na 1 cm - což je v podstatě nic. Třetí den, když to nikam nevedlo mi odpustili plodovou vodu (byla zelená) a pak to kus popošlo, když jsem se otevřela na 3-4 cm tak mi dali EPi (bolesti se tou dobou i přes vyvolávaný porod a odteklou plodovou vodu daly podle mě ještě v pohodě zvládnout), potom co mi zabrala EPI - mimochodem absolutní úlet - bolest nikde 🙂 mi dali oxytocin, vypadalo to konečně nadějně na porod, ale těmi silnými stahy po tom oxytocinu začal mít malý nedostatek kyslíku, plno keců a vyšetření okolo neřeším, ale prostě to skončilo nakonec veeelmi akutní sekcí a to v plné narkoze, i přesto, že jsem měla napíchlou epidurálku. Tohle bylo v pohodě, ale měla jsem strááášně moc komplikací po porodu, zánět močáku, zlatá žíla, nespustila se mi střevní peristaltika, 2. den po operaci 40-tky teploty, 3tá ATB přímo do žíly, než po 5-ti dnech vůbec zjistili, že mám absces v porodní ráně, kterou mi bez narkozy znovu otevřeli a čistili,...no prostě jsem si to v porodnici "užila".
Ale to nechci řešit - můj názor na EPI - je na to providlo, že musíte být otevřené na cca 3-4 cm a mít pravidelné kontrakce, jinak se dřív nedává (prostě už musí být rozjetý porod). V této fázi si myslím, že se to dá ještě s bolestmi vydržet a je třeba si uvědomit, že v této chvíli se budete muset rozhodnout, protože, pokud se začnete otvírat víc, tak už vám ji při větším otevření NEDAJÍ, protože už by ta účinná látka nestihla zabrat a zbrzdilo by to porod. Ono ho to zabrzdí asi vždycky, ale pro doktory je to prostě pohodlnější, můžou to urychlit zase jinak, protože necítíte kontrakce a dát vám silnější dávky,...
Ale osobně bych už dle svých zkušeností přes veškerou úlevu s Epidurálem nerodila, protože si myslím, že všechny problémy jsme si mohli ušetřit, možná bych porodila normálně, ale to je všechno kdyby,...
Byla tam se mnou jedna baba (druhorodička) co měla první porod bez epidurálky a za 3 hodiny hotovo a v pohodě a druhej den ležele na posteli vedle mě taky po sekci, potřeba počítat se vším a hlavně si porod neidealizovat, protože fakt se toho může stát opravdu hodně a hlavně každý porod je úplně jiný. Tím samozřejmě nechci říct, že je třeba zoufat, nepíšu to proto, že bych se litovala, ale proto, že mě to svým způsobem posílilo, je potřeba si fandit a přijít s dobrou náladou, protože to je podle mě asi daleko větší plus a pozitivum než "zázračný epidurál" 🙂

dzovana
7. feb 2012

@bonninka ano.. vsetko je najidealnejsie co najprirodzenejsie. Tiez som nechcela EPI, ale ked mi este pred nou dali oxitocin, tak tie kontrakcie zacali byt brutal! Vtedy som bola naozaj vdacna ze EPI existuje a ja ju mam zaplatenu. Taktiez to skoncilo akutnou sekciou, kvoli zlym ozvam /okrem ineho/. Ale tiez tomu davam par % , ze to mohla sposobit aj EPI.. Uvidime ako to bude teraz..

misik1
7. feb 2012

no bonninka si si uzila viac nez dost...
nejako uz len bude,na vsetko zabudneme,ked uz bude balicek v rukach...uz sa na to tesim,lebo akosi nema miesta v tom bruchu...
lipovska je fajn, taka vysoka mila blondina 😉

riska
8. feb 2012

@dzovana tak dnes na prednaške o epi na antolskej vraveli, že ked si mala prvý porod cisarsky, vobec nie je problem dať pri druhom prirodzenom epi 🙂 🙂
len že v 70% znova žena porodi cisarskym 😲

dzovana
8. feb 2012

@riska dik za info. No s tymi 70% si ma moc nepotesila, ale mozno budem tych vynimocnych 30% 😉

dzovana
8. feb 2012

@riska a ozaj, musela si tam opat sediet na tej prednaske? Nepovedali, ze kto to uz absolvoval moze odist aj s podpisanymi papiermi? Aby som vedela ako si zariadit malu 🙂

riska
8. feb 2012

@dzovana ja som sedela, ale po podpisani papiera sa dalo odist, ked už si to absolvovala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre