Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lusil2005
11. jan 2011

@nya uff tak toto je sila. cest tym zenam co si dokazu na takejto krave vyliat nervy a navrieskat na nu. pre taketo pripady som stastna ze budem mat pri porode draheho 😒
neboj, zle spomienky casom vyprchaju, teda aspon ten adrenalin co sa ti pri nich dvihne 😉

sharlotta
11. jan 2011

@cicimon
@ciefulik Ja viem, ze sa neda objednat, to je pochopitelne, ale mne nie je jedno, ku komu idem. Ja mam doktorku uz davno vybratu a chcem chodit len k nej a chcem si ju aj zazmluvnit. Len mi nejde do hlavy, ze preco nemaju jednoducho na stranke napisane "ako postupovat, ak chcete to a to"...A potom vas este sestricky sprdnu, ze to mate vediet a ako to, ze to neviete....To je az taky problem nahadzat informacie na internet? Len tomu sa cudujem. Ulahcili by to aj nam, aj sebe.

lusil2005
11. jan 2011

@sharlotta telefonne cisla platia a ja tam mam so sestrickou v poradni dobre skusenosti. bola zlata, vysvetlila co bolo treba, a ostatne mi povedal doktor na poradni. chodila som k Rozembergovi a hned pri prvej navsteve mi dal na seba cislo, a vzdy ma objednaval tak aby tam bol. a ked nahodou rodil, cinkla som mu a on si so mnou dohodol nahradny termin. aj mimo ordinacnych hodin - zbehol z porodnice a urobil mi poradnu. az ku koncu som si ho zazmluvnila.

michaela8561
11. jan 2011

@matulda1 ja som mala manžela celý čas pri sebe, hneď ako mi spravili prípravu, išla som do boxu a manžel išiel hneď so mnou. Bola som v boxe od 8:30 cca a porodila som 13:28 a celý čas bol pri mne. A potom ešte aj tie 2 hodiny po pôrode a bolo to super. Je to neuveriteľná podpora, aj keď som sa prechádzala po chodbe a masíroval mi chrbát a potom pri samotnom pôrode mi držal hlavu. No proste super že tam bol. A sestričky mu dokonca hovorili, keby mi môže navlhčiť pery a tak.

nya
11. jan 2011

@trinity525
aj nad tym rozmyslam.

@kwetinka1
mne je aj teraz do placu ked si na to spomeniem. Tazko sa mi o tom aj hovori. Urcite, ak na nu narazis ziadaj vymenu, horsiu urcite nedostanes. Ma kratke hnede vlasy a okolo patesiat.

Ja som bola v nemocnici, nejakych 20 hodin kym sa mi spustil porod, prisla som s odtokom plodovej vody. Vystriedali sa tam 3 smeny kym som zacala rodit. Vsetci boli mili a ochotni a ja som ako naschval zacala rodit ked tam bola ona. Okolo 23.00 som isla za nou, ze mam 3-4 minutove kontrakcie a ona mi povedala, ze mam ist spat lebo to nie su kontrakcie ktore otvaraju.... ze ona ma videla (cez zavrete dvere na izbe ma neviem ako videla), ze som si suchala brucho a drazdim si tak maternicu. Ked mi to neprechadzalo ani za pol hodinu isla som za nou znova, ze spat urcite nemozem lebo bolesti su uz velke. Potom konecne zavolala lekarku, ktora zistila, ze som sa otvorila na 4 cm a poslala ma do pripravy a na salu.

Na sale mi monitor nejak divne zapisoval kontrakcie, tak som ju na to upozornila a ona mi povedala, ze monitor je informacia pre personal a nie pre mna, tak sa nemam na nho pozerat.

Pri 5cm mi pichli epidural a pri 7cm mi prestal posobit. Tak som ju poprosila, nech mi dopichnu pedu a ona, ze nie lebo deti sa rodia v bolestiach. A to tam bola anesteziologicka a ukludnovala ma, ze chvilu pockame a ona mi to dopichne. Niekto potom rozhodol (asi ta sadistka, ktora mi neverila, ze mam kontrakcie ktore monitor nezapisoval) ze mi nedopichnu a nechali ma este 2 a pol hodiny v bolestiach. Keby mi aspon vysvetlila, ze preco nedovolila anesteziologicke dopichnut mi druhu davku.

A na zaver to dorazila ked mi kazala utret si nohy od krvy.

Pisem to sem aj preto, aby uz ziadna z vas nemusela zazit to, co som zazila s nou ja.

nya
11. jan 2011

@lusil2005
Ja som tam draheho mala len on je anglican, tak sa s nou moc hadat nemohol. On tu zije uz 6 rokov takze po slovensky vie celkom slusne a rozumel vsetko.... sok ma z toho teda riadny.

lusil2005
11. jan 2011

@nya tak to verim ze to sa tazko nahada. moj drahy je taky velky zamraceny maco 😀

inac - aj vy ste mali za ten cas straveny v nemocnici depku? my sme sa tam smiali s babami - sme chodili na striedacku si poplakat na balkon 😀

majloo
11. jan 2011

@nya fuha, to je drsny zazitok, take stare mrochty pomstychtive, tomu nerozumiem...raz si ju nejaky otecko pocka pred vchodom a potom bude "rodit" v bolestiach... 🙄 Clovek by si aj rad otvoril usta priamo pri cine a vynadal takej, ale kto vie, ako by este mohla pritazit, ked je rodiaca zena takmer bezmocna? Tiez tam chcem rodit, a jedine, coho sa obavam, je nejaka podobna porodna asistentka ci sestra.
Chcem sa opytat, co stoji po novom roku epidural na antolskej? V ruzinove vraj zdrazel, nemate prosim vas skusenost, ako to je na antolskej?

lusil2005
11. jan 2011

@majloo moj drahy povedal ze nech si ju vyziadam k porodu, zachranim vela mamiciek co budu rodit po mne 😀 neviem ci by bol naozaj taky smely ako hovori, ale je to fakt hrozne ze takato osoba je na mieste kde to vie najviac ublizit ☹

barchee
11. jan 2011

@matulda1 no ja som hneď ráno z vizity išla na pôrodný box 😀 takže som mužovi a našim hneď volala, že rodím, do pol hoďky boli v nemocke a mňa akurát dali na monitor a mi pichli ten penicilín, potom som išla na pôrodný box a akurát došla mama, takže bola so mnou hneď. Môj pôrod trval 3 hoďky, takže ako to je normálne neviem 😝

jujuj
11. jan 2011

myslim ze v bratislave su vsetky tri porodnice otrasne, ale ak uvazujete nad antolskou tak radsej uz potom kramare, lebo antolska je des, rodila som tam, porod sice v podmienkach jak mastal, ale ked vymaknete lekarov, tak sa da, no ale novorodenecke je bozie dopustenie, otrasni lekari na gynek. a absolutne nekonfortne riesene!!!! proste porod na SK je hruza, za opicami

babulina
11. jan 2011

@jujuj - az take zle to neni, rodila som dvakrat tam a bolo to viac nez super

mirkita
11. jan 2011

@jujuj no ja som rodila pred 10 dnami a vsetko tam bolo super 🙂 chvalim cely personal s ktorym som sa stretla, vsetci boli slusni a profesionalni, aj sanitarky, aj upratovacky a vsade sama ochota....fakt nemam co vycitat
a mala som standardny porodny box a tiez uplne v pohode, manzel cely cas pri mne...predcilo to moje ocakavania....mne este aj jedlo strasne chutilo
jedina vec - zastarane kupelne a WC ale to teda pochybujem ze je v nejakej BA porodnici lepsie...
bolo o nas vyborne postarane
v zahranici som nerodila a verim ze to moze vyzerat aj inak, ale teda k mastali by som to neprirovnavala 😎

mirkita
11. jan 2011

@majloo ja som platila 100 eur

kwetinka1
11. jan 2011

@nya je mi to fakt moc luto, ale mas moj obdiv, ze si to tak zvladla.ja by som sa tam asi zlozila. a casom to preboli a mala ti to vsetko vynahradi. dakujem za informacie.
moje je kludas,ale keby tam bola takto neprijemne zenska, tak ta to asi nerozchodi....lebo jeho ked nikto takto nastve, tak on nema zlutovanie. asi by si ta p..a zasluzila daco take. to su nejake zenske zakomplexovane, co si potrebuju liecit svoje komplexy....vrrrr

@lusil2005 nechces tam ist preventivne spravit poriadok? 🙂

lusil2005
11. jan 2011

baby jujuj asi prisla len trosku rypnut... ma dokopy tri prispevky 😎 a porod v zahranici rozhodne nieje moj vysnivany ciel. poznam dievcata co rodili v anglicku aj vo francuzsku a velka vyhra oproti mojim skusenostiam s antolskou to nebola. 😔

kwetinka1
11. jan 2011

tiez si nemyslim, ze to je az taka katastrofa ako opisala jujuj. beriem, ze tie podmienky nie su velmi konfortne, ale zas tak hrozne to nie je a hlavne antolska sa mi nezda. co ja som natrafila na lekarov, tak fakt velmi mili pristup mali, nemozem ziadnu kritiku zniest na nikoho z nich s kym som prisla dokontaktu ja....dufam, ze aj porod bude v pohode....

jujuj
12. jan 2011

ked vam taketo podmienky stacia... ano, kazdy ma ine skusenosti, a toto je MOJ nazor
a ked mate za sebou cisarsky, tak prezivate obdobie na sestonedeli trosku inac

jujuj
12. jan 2011

ps. ze mate s antolskou aj s personalom dobre skusenosti vam len zavidim 😨

alenkam.
12. jan 2011

ahojte baby, ja som rodila 30.9. spinalom, lebo maly bol velky na pomer k panve a zasekol sa... takze nesiel von... na prijem som prisla o 19.15, na 4cm otvorena, zrovna sluzila doktorka, ktoru som mala zazmluvnenu... prepichla vodu okolo 21, pichla vyvolavacku a nic.. k spinalu sa pristupilo okolo 23.20, dovtedy bol mm so mnou... maly prisiel na svet 0.07h, muz ho mohol prist uz az vyfotit umyteho... maleho mi priniesli az rano okolo 6, ale nevedel sa prisat, tak zase odniesli a znova mi ho dali az vecer o 22, takze som ho prvych 24hodin ani nemala u seba... ☹ to beriem ako nevyhodu spinalu... mna trosku mrzel pristup jednej tej detskej sestry, co na mna furt hucala, lebo som nevedela co s malym, ako ho dat pricucnut, kedze mam prsia nulky, bradavky vpadnute... tak som si poplakala, ale ked nemala sluzbu bolo fajn... 🙂 inak urcite antolsku len odporucam... nastastie som mala dobre sestricky aj pocas porodu...

sharlotta
12. jan 2011

@lusil2005 aj ten moj je taky 😀 A myslim, ze by to tiez nerozchodila....Zase na druhej strane ja ked sa nastvem, tak tiez nie som 2x prijemna... Za vsetko si platim, tak nech sa spravaju podla toho. 😠
@jujuj ja mam tiez s Antolskou dobre skusenosti, ci uz s pohotovostou, alebo s rizikovym. Velmi zlati doktori, aj personal...A tiez by som to neprirovnavala k mastali a nie vsetko, co je v zahranici je dobre. Povedala by som, ze nase zdravotnictvo je na tom este velmi dobre. Ja som precestovala skoro celu Europu, ale skonstatovala som, ze nikde nie je tak dobre, ako na Slovensku. Kazda krajina ma svoje muchy.

lusil2005
12. jan 2011

@jujuj napriklad ja osobne by som sa vyhla kramarom velkym oblukom... 😕

alexandrah
12. jan 2011

ja by som zase v zivote nesla na kramare, antolska je podla mna este z tych 3 najlepsia ... nehovorim, ze je to uzasne, novorodenecke je fakt peklo, ako v uli, ale treba prezit, tiez by som tu radsej sukromnu nemocnicu, ale lekari v pohode, a porod ... mastal urcite nie, a vtedy je ti aj tak vsetko jedno ... mne najviac vadili niektore zdravotne sestry, ale tie su zle aj dobre vsade ... lekari väcsinou super!!

scarlette
12. jan 2011

@jujuj ani po cisarskom to nie je yiadna katastrofa na antolskej, ja som tak rodila a moyem povedat ze su tam velmi zlate sestricky a aj lekari, ked som po sekcii nemohla vstat tak mi hned rano poslali detsku lekarku yeko sa maju deti...ak som mala bolesti dali lieky, chodili ma pravielne kontrolovat a este lekarka bola taka ylata ze ked sa mi v noci naliai konecne prsia a rano boli ako kamen a nevedela som si mlieko odstriekat ano odsat bez problemov mi pichli oxitocin abz to slo...
ja ak bz som mohla este rodit tak idem jednoznacne len do tejto nemocnice

lulusha
12. jan 2011

@lusil2005 ja som mala v jednom momente v nemocke depku a tiez som plakala na balkone 😝 spolubyvajuca v uplnej pohode, vysmiata prvorodicka, akoby 10 deti odchovala a ja v slzach...nuz ale casom sa to utriaslo, chcelo to par preplakanych dni veru 😎
@jujuj - ja som po cisarskom na Antolskej a jedno krive slovo nemozem povedat, bola som maximalne spokojna!!!

maria30
12. jan 2011

@lusil2005 tiež si myslím.. teraz som ju čítala v inej téme a len negatívne príspevky... 😒

maria30
12. jan 2011

@maria30 to patrilo k Tvojmu komentáru na jujuj.. zabudla som napísať 😀

maria30
12. jan 2011

@lusil2005 to patrilo k Tvojmu komentáru na jujuj.. zabudla som napísať 😀 a už to tu motám 😅

mirkita
12. jan 2011

ja myslim ze hlavne netreba mat velke ocakavania...do porodnice ideme rodit, nie na hotel a vieme ako vyzera nase zdravotnictvo...tak preto som bola celkom prekvapena ze sa to dalo dobre zvladnut a najma ten personal....verim ze su tam aj vynimky...pocula som napr. jednu sestricku dost skaredo nadavat a kydat na inu rodicku...to si mala odpustit, ale zase nijak mi neublizila, proste len neprofesionalita...a raz ma jedna sestricka okrikla ze mam maleho v prievane ze ci chcem aby prechladol...ale tak mala pravdu len mohla inak povedat 😀

mmimmka
12. jan 2011

ahojte, budem o tyzen rodit spinalom, ako je to po tom. daju ma hned na normalnu izbu? babo krmia oni kym ja nemozem alebo ho nejako pravidelne nosia? dakujem vsetkym za info.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre