Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kristinafifi
9. okt 2013

@silsil suhlasim, pri porode mojho syna sa spravala velmi autoritativne a to som od nej starsia a mam vyssie vzdelanie nez ona

kirtsinarebeka
9. okt 2013

@sharlotta , asi tak ako si písala, čakala som asi v 5tich ordináciach a všade samé výhovorky. Posielali ma z ordinácie do ordinácie. :( jedna nemala čas, druhá niekam vybehla, keď som prišla na radu u jedneho doktora vyšla nejaká sestrička hotová stíhačka s nikým sa nebavila, nikomu žiadne informácie. Proste len rozčapila dvere arogantným spôsobom povedala že doktor ide rodiť a bolo po vyšetrení, ani mu ani bu. Alebo som len vystihla nejaké blbé obdobie!!! 😒

kirtsinarebeka
9. okt 2013

@kristinafifi Neviem aký bol tvoj pôrod, nikoho si nebudem zastávať. Je to tvoj subjetívny názor na ktorý máš právo. Ja viem, že ak žena niečo nechce a má svoje vlastné požiadavky má to mať vopred pripravené a konzultovať to ešťe pred pôrodom v ordinácií a vyjasniť si čo a ako pri pôrode.
Ja som rodila 36 hodín, aj po 24h som bola otvorená na 1,5 cm. Bolestivé bolo akurát násilné roztiahnutie krčka, ale dalo sa to vydržať, robil mi to nejaký starý doktor doc. bol úplne skvelý, bolelo to ale bez toho by sa pôrod ani nebol začal. Praskol mli plodový vak a pomaly sa to rozbehlo. Dostala som aj epidurálku, skladá sa s 3 dávok, 1 zabrala do 15 min, 2 hodiny som necítila žiadne kontrakcie, 2há ma začala rozťahovať a tá 3 dávka pri šití mi vôbec nezabrala, a nezabral mi ani sprej na umrtvenie. Všetko čo šila som cítila a nebolo toho málo bo malú som mala veľkú, ale vydržala som to len to štipklao. Nástrih som vôbec necítila. A čo sa týka vytláčania z brucha to som mala aj ja. Po toľkých hodínach som nemala dosť síl malinkú vytlačiť a tak mi trochu pomohli, aj keď sa mi válala sestrička po bruchu, Radšej troška zariskovať ako keby som mala ublížiť môjmu dieťaťu.
A ešte k tomu zákonu, chcela by som vedieť kto všetko tie zákony dodržiava. Nikde nikto. Keby sa všetko malo diať zo zákona, tak človek by si nič neplatil a svet by bol úplne bez chybný. A za privedenie dieťaťa na svet by si páni poslanci neúčtovali, žiadne peniaze. Malo by sa to brať ako samozrejmosť. Veď ten malý špunt čo sa narodil vyrasie a bude pre túto spoločnosť prínosom a tomu štátu dá nie také peniaze dovrecka. A nie aby sa mamička pred pôrodom strachovala či bude mať peniaze vlastne to dieťa porodiť!

sharlotta
9. okt 2013

@kristinafifi Presne o nej sme sa dnes bavili s kamaratkou, tiez s nou nema dobru skusenost, spravala sa arogantne a robila si posmesky...Inak o VABAC sa chcem pokusit aj ja a stale rozmyslam, ci som sa dobre rozhodla. Mozem sa opytat, aky si mala predtym problem, preco prvy porod skoncil cisarskym?
@kirtsinarebeka tak to som este nezazila, ani nepocula,to si fakt asi vystihla nejake blbe obdobie. 😒

kristinafifi
9. okt 2013

@kirtsinarebeka1.) dakujem, ze si potvrdila svojou skusenostou moje slova, Kristellerova expresia (skakanie po bruchu), ktora je na slovensku zakazana sa bezne pouziva, v mojom pripade bola tato metoda maximalne kontraindikovana pre predchadzajuci cisarsky rez, takze si dovolim tvrdit, ze Dr. Federova ma vystavila riziku prasknutia maternice a tym ohrozila na zivote mna aj mojho syna, tolko odbornost tejto doktorky, ktoru si tak chvalis....
2.) pises, ze ked ti sila ranu po nastrihu, vsetko si citila, tak to sme minimalne dve, a tiez potvrdzujes to, coho je tato lekarka schopna, sitie v podani Dr. Federovej je maximalne bolestive, rozdiel medzi nami je len v tom, ze ty ju napriek tomu chvalis a ja ju kritizujem 🙂
3.) az mam nutkanie dat sem fotky potvrdzujuce, ze mi naozaj skakali po bruchu a vyjadrenie Dr. Federovej, ze mi nerobili Kristellerou expresiu,
4.) Lucia, ak toto citate, zelam pekny vecer

delina
9. okt 2013

@sharlotta ahoj, cely vecer dnes citam o VBAC... dceru som rodila pred piatimi rokmi sekciou kvoli polohe KP... teraz som odhodlana rodit prirodzene, ak bude babo otocene spravne... brala som to ako hotovu vec, kedze uz uplynulo od porodu 5 rokov... ale zacali ma vsetci naokolo strasit, ze s tym porodnici nebudu suhlasit... chcela by som rodit na Antolskej, ako prvykrat a dufam, ze s tym nemaju problem...

sharlotta
9. okt 2013

@delina zalezi od toho, ku komu pojdes a ci si budes zazmluvnovat. Samozrejme, zeimje jednoduchsie ti naplanovat cisarsky, komu by sa chcelo bytv praci, ked nemusi...? 😅 Mna moja doktorka nejak zvlast do nicoho nenutila,ale keby som nemala nastudovane svoje, tak sa necham ukecat na cisarsky. Nedaju ti epidural a ani nic navyvolavanie by nemali dat, lebo tymvznikaju silne kontrakcie a tym padom silnejsi tlak na jazvu. 5 rokov je dost dlha doba a poloha KP je fajn, ja som sa neotvarala a dr. mi povedala, ze je velka pravdepodobnost, ze ani teraz sa nebudem, no aj tak to chcem skusit.

kristinafifi
9. okt 2013

@sharlotta pytala si sa, preco moj prvy porod skoncil cisarskym...termin porodu som mala 22 novembra, maly sa narodil 12.11 a to z toho dovodu, ze som bola 11.11 v poradni u svojho porodnika a zaroven kamarata (ano, bola som protekcna pacientka) a urobil mi bez mojho vedomia a suhlasu Hamiltonov hmat...chcel mi vyvolat porod skor, pretoze jeho oddelenie isli uzavriet na 2-3 tyzdne z dovodu malovania....kedze sa mi cele tehotenstvo venoval (nemala som ziadne problemy, nebyt brucha, ani by som nevedela, ze som tehotna) ocakaval, ze sa mu budem revanzovat, nic nie je zadarmo...ak by som porodila niekde inde, dosiel by o ocakavanu obalku.....Po Hemiltonovi ma cely den boleli krize, vobec som sa neotvarala, ale to som nevedela, moj manzel spanikaril a odviezol ma v noci do porodnice, ja som sa tomu zubami -nechtami branila, v nemocnici lekar zistil, ze sa vobec neotvaram, iba ma boleli krize, nadranom ma vysetril moj porodnik-kamarat a zasa bez upozornenia mi prepichol plodove obaly, az potom mi PA odmerala teplotu a zistili, ze mam horucku a maly tachykardiu....takze, preco cisarsky? pre vidinu ocakavaneho uplatku, preto nasilne vvolavanie porodu este pred terminom, Hamilton bez mojho suhlasu, tak isto plodovka....nebola som na porod pripravena ani fyzicky, ani psychicky, mala som infekciu dychacich ciest, ktora sa vystupnovala stresom v nemocnici a dostala som horucku, je mi luto, ze moj syn prisiel na svet skor nez mal, ze o tom rozhodol lekar-kamarat bez mojho vedomia, islo mu len o obohatenie....moj syn bol prve mesiace najuplakanejsie dieta na svete...ex-kamosovi som dala spatnu vazbu a ospravedlnil sa mi za vsetko

sharlotta
9. okt 2013

@kristinafifi tak to masz obidvoch porodov zazitok....a teraz si sa otvarala dobre? Robila si nieco preto?

alenkam.
9. okt 2013

@delina v septembri 2010 som rodila sekciou pre nepokracujuci porod a v januari 2013 prirodze, spontane bez najmensich problemov. Zelam vsetkym taku dobru skusenost a s odstupom casu prijemne spomienky na porod ako mam ja... 😉

delina
9. okt 2013

@sharlotta ja som rodila u Janaca, nemala som ho zazmluvneneho a bola som spokojna, napriek negativnym reakciam na jeho osobnost... rozmyslam, ze by som skusila opat jeho... teda podla toho, co mi povie na prirodzeny porod 🙂

sharlotta
9. okt 2013

@alenkam. Potesila si ma 😉

sharlotta
9. okt 2013

@delina co viem, tak Janaca sichvalia. Ved uvidis, co povie, ale podla mna bynemal byt problem.

delina
9. okt 2013

@alenkam. dakujem... a opat sa zacinam tesit na prirodzeny porod 🙂

kristinafifi
9. okt 2013

@sharlotta otvarala som sa dobre, do nemocnice som prisla otvorena na 8 a ked mi Federova povedala tuto novinu, skoro mi vypadli oci, lebo som prisla s tym, ze krvacam a nie ze ma nieco boli a ze rodim....do 8 cm doma to bolo takmer bezbolestne.....moje telo presne vedelo , co ma robit, ja som mu len dala sancu, teda cas a klud....a je dobre nekrmit si stachy v podvedomi, resp. posilnis to, comu venujes pozornost .-), co posilnujes ty???
drzim palce, nech mas porod podla svojich predstav 🙂
a co dodat k prvej casti tvojej reakcie? mala som take porody, ake som si zasluzila, ja som sa pocas praxe v nemocnici tiez podielala (dobrovolne-nasilu) na nasili pachanom na pacientoch a je mi to velmi luto

cleopaty
10. okt 2013

Caute baby,podelim sa aj ja s mojim zazitkom z porodnice na Antolskej, rodila som tam pred 3 tyzdnami a doma mam krasnu zdravu dcerku 🙂 co sa samotneho porodu tyka, tak musim skonstatovat, ze aj ked som mala akutny cisarsky, tak sato dalo zniest a aj tie bolesti (po prestani fungovania anestezy spinalnej) sa dali zniest. Rodila som u Dr.Korbela, k nemu som vsak chodila do poradne cele tehotenstvo a bol maximalne ustretovy. Tehotenstvo som mala uplne bezproblemove a xisarsky sa mi usiel preto, ze sa mi malinka zacala velmi aktivne vrtiet(to uz ale den predtym na poradni zistil, ze mi odisla jlhlienova zatka a plodovej vody ubuda,takze som ho mala hned informovat,keby sa nieco dialo/bola som v 39tt) a na vysetreni sa ukazalo, ze si zamotava pupoc.snuru okolo krku, co sa javilo ako riziko/predpoklad bol,ze malicka ma 4kg a tiez sa obaval, ze mam malu panvu na danu velkost babatka. Podstatne je, ze cisarsky sa ukazoval ako najlepsie riesenie pre zdravie malickej, tak sme do toho isli/ rozhodnutie padlo ozaj rychlo. Samotna sekcia prebehla rychlo,malicku mi aj rovno dali k nahliadnutiu k tvari po porode a prilozili na prsnik hned po prevoze na izbu/po zasiti. Ja som na druhy den rano (sekcia bola vecer o osmej) uz bola vyzvana ist do sprchy, stehy boleli,palili,ale prezit sa to dalo. Horsie bola dalsia noc, teda druha,ked som sa rozhodla, ze malu chcem mat uz pri sebe na noc(po sekcii byvaju vraj babatka 2 noci so sestrickami), malicka chcela velmi mlieko, ja som ziadne nemala,iba slabe kolostrum a sialene ma boleli bradavky (vediet, co ma caka, tak praktizujem sado-maso stipcovanie bradaviek s manzelom vopred ;)) ta bolest bradaviek bola asi najhorsia zo vsetkych bolesti... malicka teda vstavala kazdu hodinu a chcela papat, nebolo vsak velmi co a strasne zle somsa citila...ale asi tym vecnym skusanim sa mi mlieko spustilo na dalsi den cez obed, teda 3.den po sekcii ( tu som este stihla zazit jednu depresivnu chvilku s pani sestrickou, co isla so mnou malicku kupat, tato mila zena malu odvazila a pustila sa do mna, ze sa nestaram o dieta, lebo schudlo/som vtedy nevedela, ze deti po porode schudnu a az potom priberu/cize po titulovani na krkavciu matku som si poplakala potichucky na izbe a ono sa to mlieko aj tak samo spustilo o par hodin ;) az tak, ze pri odchode z nemocnice mala 50g do porodnej vahy, pediatricky ju nazvali idealnym vzorom 🙂)) okrem tej neprijemnej sestricky som sa stretla a milymi doktormi, sestrickami aj celym personalom. Porod urcite nie je nieco, co by som chcela absolvovat kazdy polrok, ale prezit sa to da. Antolsku mozem len odporucat. Fantasticke su tan pediatricky, take mile a prijemne, uzasne zaobchadzali a babatkami a boli velmi vludne a slusne k nam mamickam. Btw, ja uz aktivne zijen,chodim na dlhe prechadzky a pod, jazva je ok, sem tam este v bruchu pichne, ale da sa v pohode fungovat. Zelam aj ostatnym mamickam take dobre skusenosti ako mam ja a hlavne zdrave deticky 🙂

sandri
10. okt 2013

@cleopaty ahoj, vdaka za info, mna asi tiez caka sekcia (maly je KP) na antolskej, takze som rada, ze si bola spokojna a ze sa to dalo.

skippy7
10. okt 2013

Ahojte,
chcem sa opytať, že či si možem vybrať na Antolskej doktora,ku ktoremu budem chodiť na poradňu (tu prepôrodnu) bez toho, že by som si ho vopred zazmluvnila....alebo chodím tak nahodne, že kto má službu? može byť, že budem chodiť stale k niekomu inému? netušim ako to je, lebo syna som rodila v 32.tt, akutne cisarakom(v Ružinove), takže netušim ako to chodí v nemocke pred porodom. A tiež neviem, či nebudem mať aj teraz cisarak...ach, no lepí mi, lebo ten cisarak som ja zle znašala, vobec som sa nevedela rozchodiť a to som nemala pri sebe dieťa(bol v inkubat.), tak si neviem predstaviť ako by som sa o neho starala,kojila.....
ďakujem....

monika2712
10. okt 2013

@skippy7 v podstate ked tam pojdes prvy krat, tak si vyberies ku komu pojdes, sadnes pred jeho dvere a cakas ci ta vezmu..a potom by si uz mala chodit stale k tomu istemu, oni ti povedia kedy mas prijst, teda iba den v tyzdni, na hodinu objednavaju vacsinou iba zazmluvnene, iba v pripade ze by mal dovolenku tak by si isla k inemu na poradnu.

skippy7
10. okt 2013

@monika2712 aha, dakujem ti

silsil
12. okt 2013

@monika2712 nemyslim, že tak ako si to napísala je pravda 🙂 ja som si nesadla a necakala ci ma vezmu. Pekne som si prvy krat zavoalla do ambluacnie ze co a ako tam chodi, a kedy mozem prist, prisla soma vzdy do 5tim min som sla dnu 🙂

monika2712
12. okt 2013

@silsil ak sa nieco zmenilo za ten rok co som tam chodila ja tak potom hej ale nemam potrebu tu niekoho klamat co zavadzat no vtedy to fungovalo takto a nebolo treba nikomu volat len sa posadit pred dvere, a cakalo sa vacainou velmi dlho aj ked som dosla uz o 7mej bolo tam uz par bab. lekari zacinali ordinovat az okolo 8.30-9 vacsinou. a ked bola nejaka zazmluvnena a bola aj objednana na konkretny cas tak isla dnu prednostne.

sharlotta
12. okt 2013

@monika2712 presne tak, aj pri prvom, aj pri druhom.Prides, sadnes, cakas.

silsil
12. okt 2013

@monika2712 to volanie nie je nutné, ako povinnosť. Alexander predsa niekam prvý krát idem, tak si zavolám ako funguje ta mama ambulancia. A nemala som doktorku takú ktorá je známa, takže aj preto somdlho nečakala 😉 a táto každej povedala kedy cca má prísť a nikto dlho nikdy nečakal. Takže takto si ja predstavujem ako to má fungovať 😉

patpop
15. okt 2013

ja som rodila na Antolskej vo februári 2012 a teraz idem radšej do Ružinova. Nemala som zazmluvneného doktora, počítala som s tým, že budem rodiť prirodzene a čím menej sa mi budú doktori do toho starať, tým lepšie. Po 2 týždňoch prenášania a nie príliš ochotných doktorov v poradni, keďže som k nikomu nepatrila, ma napokon hospitalizovali. Na oddelená sa mi týždeň snažili pôrod vyvolať. Samozrejme, keďže som nemala svojho doktora, tak to bolo každý deň iné - čo lekár, to názor a to iný postup. Na štvrtý deň mi už doktor povedal, že mám ísť na sál, že mi tam pustia plodovú vodu a že "dnes to už porodíme". Na sále sa však na mňa osopil iný doktor, že čo tam robím, kto ma tam poslal, aké mám povolanie, aké povolanie má môj muž... no des. Napokon ma na ten sál dali, prišiel tretí doktor, ktorý si pozrel moje papiere a usúdil, že som mala asi zle vypočítaný termín pôrodu, teda že až tak dlho neprenášam, takže ešte počkáme. Tak som sa zo sálu znova balila na čakačku. Tam mi ešte sestrička stihla milo poznamenať, že som zbytočne nechala so sebou od doktorov kývať, že ešte nemám pripravené pôrodné cesty. (Akokeby som ja mala byť hlavný expert) Keď sa pôrod nerozbehol ani po piatom vyvolávaní, večer som už psychicky vyčerpaná súhlasila so sekciou. Navyše mi povedali, že po toľkých vyvolávačkách je veľké riziko, že by som sa rozkrvácala, tak som ani nemala na výber. Malá sa narodila v poriadku, mne sa však ešte peripetie nekončili. Celý čas v nemocnici som sa sťažovala, že ma hrozne bolí tá jazva, bolesť každým dňom neustupovala, skôr naopak. Doktori mi zakaždým pri letmom pohľade počas vizity hovorili, že to je v poriadku, že to takto bolí, no po dni doma mi z rany začal vytekať hnis. Samozrejme večer, tak sme s mužom chytro prenášali našu spiacu ani nie týždňovú dcérku do auta a chytro naspäť do nemocnice. Tam ma ešte doktor zase skritizoval, že ako som sa mohla nechať s takým zapáleným bruchom nechať prepustiť domov (ja som si naňho pritom ani nedovidela a všetci doktori, čo ho videli, mi hovorili, že je to v poriadku). Nasadili mi silné antibiotiká, musela som potom ešte asi mesiac chodiť na ambulanciu preplachovať ranu, nehovorím o tom nekonečnom čakaní, keď doktorka raz bola pri pôrode, raz neviem kde a pod. PO tom všetkom hovorím - Antolská už nikdy viac. Aj keď bolo dobré, že aj bez nadštandardu sme boli na izbe len dve, o sprchu a wc sme sa delili s ďalšími dvoma babami na vedľajšej izbe. Pediatričky boli naozaj veľmi milé, sestričky taký priemer. Najhoršie boli asi sanitárky, jedna ma zjazdila, prečo mám toaletný na nočnom stolíku, ten predsa patrí do stolíka 🙂

dulkagabulka
16. okt 2013

4. Novembra sa uskutocni v Belgicku konferencia o pravach rodiacich zien http://humanrightsinchildbirth.com/conference/, na tejto vynimocnej akcii bude moznost zoznamit sa a nadviazat kontakty s aktivistami z celej Europy. Bude prezentovanych niekolko pripadov, otvorene stoly a podobne. Za obcianske zdruzenie Zenske kruhy sa konferencie zucastni Iva Jancigova aj s kratkym vystupenim o konretnom pripade slovenskej matky, ktorou je @kristinafifi
poslali sme žiadosť o prerokovanie viacerých prípadov hrubého porušovania ľudských práv a násilia v slov. pôrodniciach, z dôvodu nedostatku času si vybrali iba jeden z nich a to práve Kristinin

Este stale je moznost zakupit si listky.

gabika783
16. okt 2013

@sharlotta
@delina baby nedajte sa a dožadujte sa toho po čom Vám srdce prahne... ja som teraz po 2.týždňami porodila prirodzene po prvom akutnom cisárskom reze, kvôli "nepostupujúcemu pôrodu", hlavne sa nedať nikým strašiť a vôbec nepočúvať patologické reči gynekológov pretože ani jeden Vám to neschváli tak ako ste o tom samé presvedčené. Môžem za seba povedať, že druhý pôrod bol liečivý - opravný... a tá sila ktorú Vám dá... hlavne ak si to zabezpečíte aby to bolo tak ako Vy chcete... je úžasná... Na druhý deň som skákala ako srna.. a upratovala celý byt... a nie sa šuchtala po chodbe ako zbytá starena s vložkou v ruke na smradľavé spoločné 100 rokov staré špinavé WC v špitáli.

gabika783
16. okt 2013

@kirtsinarebeka hm.... neviem či by s tebou súhlasila moja staršia sestra... ktorej tiež pri "nepostupujúcom pôrode" rozťahovali krčok, "skákali" po bruchu a nakoniec malý zomrel lebo bol pridusený.
No a píšeš, že troška riskovať je v pohode... neviem.. pre mňa obrovsky riskuje každá jedna žena, ktorá sú dá znecitlivieť pri pôrode telo.. a chcela by porodiť. Veď pri pôrode potrebuje byť telo aktívne... to je ako keď by si športovca postavila na štart a zviazala mu nohy... a nech beží... tak možno by do cieľa doskákal... ale zrejme by už boli všetci doma.

silsil
18. okt 2013

@kristinafifi to si ako moze dovolit jeden NORMALNY DOKTOR?? ja som teda nemala nikoho zaplateneho ani znameho, bola som uplne obyc.pacientka a pristup bol nadštandardny..vsetko ok, pocas porodu ma o vs. dr. informovala, a pytala sa ma

kristinafifi
18. okt 2013

@silsil vzdy sa tesim, ked niekto zazije prijemne vystupujuceho lekara, dobreho odbornika a moralneho cloveka v jednej osobe 🙂, ja som to stastnie nemala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre