Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lulusha
29. mar 2011

@hoota ahoj, ja som chodila do poradne (rizikovej) k Mudr. Bertoldovej, aj ma nakoniec odrodila - teda sekciu urobila - je uzasna, mila, ludska a nesmierne dosledna, vrelo odporucam! Mudr. Hammerova zasa bola po porode moja izbova lekarka a tiez bola strasne mila, prijemna a dokladna...v 600-nedeli som mala este nejake komplikacie a ona sa mi venovala, dala mi csilo na mobil, porobila vysetrenia..takze podla mna hociktoru z nich si vyberies, budes spokojna 🙂

hoota
29. mar 2011

@luciole
@lulusha
vdaka za skusenosti, tak o oboch citam prevazne dobre veci, neviem podla coho sa napokon rozhodnem 😀

danlu
30. mar 2011

ahojte prosim vas ta prednaska o epiduralke co je v stredu je o kolkej? niekde som citala ze o druhej len nie som si ista aby som sa tam zbytocne nemotala dakujem

shawn7
30. mar 2011

@seba1 🙂 tak potom budem rozhodne happy ked mi poskytnes info aj po porode. Snad prebehne bez komplikacii. A este, chodila si aj k Ježíkovej (či ako sa volá tá pani)? Vraj u nej treba absolvovať dáke sedenie, no nedá sa k nej dovolať.... či také niečo som čítala na nete.

tehula
30. mar 2011

@danlu o 14tej veru

tehula
30. mar 2011

@kvetinka211 dakujem za info, myslela som, ze prve sono bude az po mesiaci. To si ma potesila 🙂

bambola
30. mar 2011

@hoota inac hammerova je sice velmi mila a prijemna ALE ako taku si ju oficialne zazmluvnit nemozes pretoze nema este atestaciu, daju sa zazmluvnit len atestovani. mozes sa skusit s nou dohodnut priamo 😉

bambola
30. mar 2011

neviete niekto ci tam je este lamprechtova?

hoota
30. mar 2011

a s doktorkou Niznanskou mate niekto prosim skusenost pri porode?

@bambola naozaj? no to som nevedela, cize by som k nej sice mohla chodit do poradne ale neodrodila by ma...

bambola
30. mar 2011

@hoota vravim ak by si sa s nou nejako dohodla.... ale skus sa jej opytat, oni spolupracuju vacsinou s niekym starsim a rodia akoze pod jeho dozorom. ja som rodila tiez u neatestovanej, bola som s nou dohodnuta 😉 ale to bola znama ale miestami sa tam mihol aj jeden z tych atestovanych lekarov (nespomeniem si na meno), napriklad sa s nim aj radila ked ma zasivala 😉

alexandrah
30. mar 2011

@hoota - ahoj, mna rodila hammerova teraz v piatok, a bola uzasna, aj profesionalne, aj ludsky, vsetko vychadzalo, ako mi vravela, a to mi vyvolavali porod, ani nemuseli dat oxytocin, lebo najprv odpichla plodovu vodu, aby babo kleslo nizsie, potom epi, aby som sa viac otvorila ... (aj ked na bolesti nezabrala, dali mi slabu ...), proste vsetko, je velmi sikovna, naozaj. ... keby som rodila o tyzden neskor, mala ide cisarakom, lebo som moc uzka a drobna ..l. takze to aj super odhadla ...
inak, uz mam dcerku doma, narodila sa v piatok vecer 🙂

hoota
30. mar 2011

@bambola tak dakujem za info, skusim to este nejako vyzistit a mozno sa este rozhodnem pre niekoho ineho, este si necham poradit od mojej gynekologicky 🙂

@alexandrah tak v prvom rade gratulujem k dcerke 🙂 a bola si s nou dohodnuta alebo jednoducho nahodou mala sluzbu?

alexandrah
30. mar 2011

ahoj @hoota - bola som s nou dohodnuta, ja som nahodou k nej sla, ked som raz dorazila na pohotovost, a odvtedy som sa s nou dohodla na kazdej poradni, dala mi na seba mobil, ze aj o pol noci kludne volat, poradne mava v stredu a v piatok od 8 do 10 rano na amb. č. 27 ... bola uzasna, naozaj!!!

inak, cela antolska super, naozaj moc mili, aj na novorodeneckom, aj na porode!!!

danlu
30. mar 2011

@tehula dakujem 🙂

hoota
30. mar 2011

@alexandrah to znie super.. cize si jej neplatila za zazmluvnenie...a ked si sla rodit si jej zavolala a ona prisla alebo ako?

seba1
30. mar 2011

@shawn7 ja som k nej nechodila, ja myslím, že mne už postačia moje predchádzajúce skúsenosti, nie je to povinné, ona dáva nejaké informácie ohľadne pôrodu, pôrodnice, kojenia a pod.

nya
30. mar 2011

@alexandrah
Aj mna rodila Mudr. Hammerova.
Inak som cakala ako dopadnes tento krat ked si mala ten prvy porod taky strasny. Zda sa, ze asi to dobre dopadlo 🙂 . Gratulujem k dcerke.

seba1
31. mar 2011

@alexandrah blahoželám k maličkej, som rada, že si spokojná s priebehom pôrodu 🙂 , nech ste obe fit a maličká rastie do krásy 🙂

seba1
31. mar 2011

@hoota nemám s Dr.Nižňanskou skúsenosť pri pôrode, iba pri poradni, ale je naozaj fajn, aj profesionálne pôsobí veľmi dobre aj prístupom

alexandrah
31. mar 2011

kocky, dakujem vam vsetkym!!! @nya @seba1
aj preto mi vyvolavali porod, ze som mala prvy cez VEX, a keby uz bola o tyzden väcsia, tak by musela ist cisarskym ... bol najvyssi cas 🙂
akurat som mala smolu s epi, lebo mi ju aj pichala na 4 krat, aj mi nezabrala jej analgeticka cast, cize bolesti boli horsie, ako prvy krat, ale trvalo to kratsie, cca 4 hodiny cele, a teraz som na tom po zdravotnej stranke lepsie, ako po prvom 🙂
@hoota - no ja som s nou bola, ako pises, bez zazmluvnenia, som jej aj vravela, ze takto vlastne nedostane ziadne peniaze, sa iba smiala, a nebol to problem, a kedze mi porod vyvolavali, tak som bola vo stvrtok na ultrazvuku, a vravela, nech piatok po obede dojde, ze rodime ... ale inak mi vravela, nech volam kedykolvek, a cokolvek by sa mi nezdalo, to ini lekari odporucaju volat az ked ti v porodnici potvrdia, ze naozaj rodis, aby sa predislo falosnemu poplachu, co zase pri tolkych sluzbach chapem ... ale ona ze nie, mam bvolat kedykolvek by sa mi nieco nezdalo ... bola naozaj stale pri mne, manzel jej chodil hlasit zmeny, vsetko so mnou preberala, vysvetlila, stale k dispozicii, + aj po porode bezprostredne bola za mnou, ked jej skoncila sluzba, aj na sestonedeli ma bola pozriet!! fakt bola skvela!! 😎

a inak cely personal moc fajn, naozaj, jedna usmevna prihoda, jak som pisala o tej jedinej sestre na porodnici, co uz minule mi pindala ze zle drzim hlavu pri tlaceni, tak dosla aj teraz, a to iste, ze zle drzim hlavu, a ja v najväcsich bolestiach (hlava nehlava, tlacila som vraj super, tak je jedno ...), tak som na nu zrukla, ze je jedno, ako drzim hlavu, tak zatichla .. ale sranda, to iste minuly rok 🙂 ).

babulkaa
31. mar 2011

Kocky trosku mimo temy : Dostali ste pri odchode z porodnice nejaky balicek so vzorkami??? Teda myslim taky kufrik? Dakujem

swordka
31. mar 2011

@alexandrah gratulujem k dcerke! 🙂 a super ze s dr. hammerovou mas tiez taku dobru skusenost ako ja a s takym clovekom sa hned lahsie rodi ;) este raz vsetko dobre 🙂

seba1
31. mar 2011

@alexandrah tak už máte potom a bez VEX 🙂 , taká sestrička milá 😠 , dúfam, že pri mne nebude a keby, mám návod od teba, ako to poriešiť

tehula
31. mar 2011

@alexandrah gratulujem k dcerke aj ku krasnemu porodu (v porovnani s tym prvym)
Chcem sa spytat, ty si isla na prijem teda nejaky ten den vopred a potom ste zacali vyvolavat?
Ako to prakticky fungovalo, kedze pises, ze ste isli bez zmluvy? Ved v porodnici sa sestra a sluzbukonajuci lekar pytaju, ci mas zazmluvneneho niekoho a ak ano, tak pozerali zmluvu a vsetky papiere......Ci ty si doktorke volala, ked si este bola doma?
Inak super, ze niekto takto pride ta odrodit zadarmo mimo sluzby, to sa fakt nevidi len tak. 🙂

penn
31. mar 2011

Kocky co chodite, do poradne uz na antolsku.. tak hmm to je bezne, ze ked mi netvrdne brucho tak sa nevysetruje po 35tt? a este som sa chcela opytat ci bezne objednavaju na utz.. az o 10 dni, cize do najblizsej poradne nestihnem priniest vysledky..

tehula
31. mar 2011

@penn nechapem moc otazke. je chodim na antolsku cele tehu a doktor ma na kazdej poradni vysetruje.
na utz sa objednavas bud sama, alebo ta moze objednat aj lekar z poradne telefonicky. Samozrejme, treba im povedat, ak potrebujes surne vysetrenie, ze to doktor chce vidiet, tak ta zaradia niekde aj skor.
Na uzv je natresk, ale ked je to urgentne, tak vedia ta niekde pichnut do poradia 😉

penn
31. mar 2011

@tehula no hmm tak teraz co uz sa chodi kazdy tyzden tak uz 2x sa mi stalo, ze ked nemam tvrdnutie este tak nepozeraju krcok, cize medzi tyzdnom 30tt - 38tt nemam vobec pozerany krcok..

no utz hej povedala som, ale ze nemaju miesto, nemaju, nemaju az do piatku, poradna v utorok 🙂

penn
31. mar 2011

@alexandrah alex a kto ti pichal epi? viem iba o ballovej z poucenia..

tehula
31. mar 2011

@penn, a ku komu do poradne chodis? Lebo moj doki vzdy vysetruje kazdej krcok a v poslednom mesiaci uz 3nasobne, ved potrebuje pozriet, ci uz sa otvara, alebo nejako to pripravuje na porod....
Akoze do tohto piatku uz nemaju miesto? Alebo do buduceho ale ty mas v utorok poradnu.....
Ak ti doktor kazal objednat sa a do poradne mu priniest vysl. ultrazvuku, tak by som tam sla osobne, sestricke normalne povedala, ze doktor ten a ten ma posiela kvoli vysetreniu a dovtedy potrebuje vysledok, ci ta tam nemoze na rychlo supnut niekam, ze ved pockas. Oni su zlate, isto sa to nejako bude dat zariadit.

alexandrah
31. mar 2011

@penn - neviem, ako sa volala, nejaka zuzana, a mala madarsky prizvuk, docela mlada ... ale asi nie moc sikovna, 2 krat napichla cievu, a raz mi zacala trpnut cela lava polka chrbta ...
@babulkaa - hej, kufrik dostanes, docela dobry, je tam aj domestos 🙂
@seba1 - dakujem moc, no na nu asi treba zruknut, lebo baba, co bola so mnoíu na izbe vravela, ze jej nadavala, ze si po porode zle tlaci na brucho, a to tam bol aj muz ... a na mna bola po porode ako med, dosla ma umyt, a vraj, mate to napuchnute, neboli?? starostliva ... 😉 ale prisamvacku, keby sa mi zrovna s nou nestalo to iste minuly rok ... ona tusim z celeho porodu vie iba, ako ma clovek drzat hlavu, pritom malu som vytlacila na 2 kontrakcie, a to mi hammerova hovorila, ze mozem rodit kazdy rok, keby kazdy tak tlacil ... tak to asi nie je o hlave, ked mi bolo lepsie drzat ju inak, nie podla predpisov ... 😀
@tehula - ahoj, no ja som sla den predtym na ultrazvuk, aby sme vedeli, aka je Miška velka, a na 2. den uz som sa hlasila na porodnici, a rodila ... hammerova si ma vyzdvihla pri dverach, mi vravela, kedy mam dojst, mala sluzbu ...a ona vypisovala vsetky papiere tam na zaciatku, tak je jasne, ze sa ma na ziadnu zmluvu nepytala, kedze som s nou bola dohodnuta ... proste bez papierov, akoby som tam dosla normalne bez zazmluvnenia, a ona zrovna sluzila ... inak vravela, ze ona si robi atestaciu na jesen, tak potom moze uz zazmluvnovat aj ona 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre