Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lusil2005
19. jún 2011

@shawn7 jeziiis to je krute! 😀 radsej by som tou druhou rukou drzala namiesto nozicky to babo, aby nespadlo. 😅

heln
19. jún 2011

@shawn7 😀 😨 za nohu???? veď keď kúpeš tak ruku máš pod jeho hlavou a držíš zo spodu okolo pliecka, tak ako ho môžeš držať za nohu? viem si to predstaviť pri živom dieťati nad pol roka, ktoré Ti "uteká" pri prebaľovaní, že ho držíš za nohu aby neušlo, ale inak...... to je len cvik, trochu istoty a za normálnych okolností Ti nemá prečo dieťa spadnúť......
@lusil2005 keď si v téme antolská, chystáš sa teda na antolskú? píšeš o poštolkách, berieš ich kvôli látkovým plienkam, alebo to treba mať? lebo vraj sa od toho už upúšťa a ešte som nezistila, či si treba doniesť alebo nie, aby som vedela kúpiť.

lusil2005
19. jún 2011

@heln hej hej, chcem rodit na antolskej. pri prvom porode pred styrmi rokmi som tam bola velmi spokojna. mala som zazmluvneneho MUDr. Rozemberga, ale teraz je to dost komplikovane so zazmluvnenim lebo termin mam niekedy posledny julovy tyzden a to su vsetci na dovolenkach, tak asi nebudem zazmluvnovat nikoho... pri dcerke sa postolky davali. davala sa pamperska, a na to latkove plienky a postolky kvoli klbikom. ale len prvych par tyzdnov. myslim, ze postolky som do nemocnice nebrala, tie tam dali babetku aj s oblecenim. ale oblecko som mala pre babo svoje, prezliekla som ho. nieze by bolo to ich zle, ale tak chapes, mala som nakupene nove tak som to musela rychlo rychlo vyskusat 😅

aaddeell
20. jún 2011

@shawn7 ano Rozemberga som mala zaplateneho

veve39
20. jún 2011

@heln postolky sa teraz na Antolskej nepouzivaju, po 3 mes. sa u ortopeda na sone klbikov ukaze, ci je potrebne zacat balit na siroko...do porodnice ich nemusis brat-ja som brala a zbytocne... (niektori lekari nie su v tomto este jednoznacni a k upusteniu od pouzivania postoliek sa stavaju s rezervou...)
v kazdom pripade ak ma babo koliky - co sa zial tyka mnohych babatiek, je lepsie ked nie je balene na siroko - nemoznost kopkat nozickami koliku este zhorsuje...

heln
20. jún 2011

@lusil2005 @veve39 vďaka za info, veď to, že sa od toho upúšťa, ale nie všetci... tak len či si ich zháňať alebo nie, ale keby bolo treba tak poverím manžela, aspoň sa nebude nudiť 🙂
jasné, že si si musela prezliecť, normálka, nie? veď to je také krásne mať malinké bábo v malinkých vecičkách..... 🙂
ja si nejdem zazmluvňovať, jednak ich nepoznám, a potom veru kvôli tým dovolenkám.......

veve39
20. jún 2011

@heln na Antolskej urcite nemusis postolky zhanat, nepouzivaju sa...
len ak by si Ty zasadne chcela, tak Ti nebudu samozrejme branit a sestricky Ta naucia do nich balit

heln
20. jún 2011

@veve39 fajn, o starosť menej....

shawn7
20. jún 2011

@heln co sa tyka postoliek, mne nedavno rodila kamaratka na Antolskej a hovorila ze postolky netreba. Okrem toho v nemocnici su aj erarne postolky, takze ak chces balit, resp sa chces naucit balit nasiroko, treba si ich pytat a sestricky ukazu.

verinka100
20. jún 2011

Dievcata, viete mi prosim Vas zo svojich skusenosti alebo z pocutia poradit, ktori doktori su najlepsi? Hlavne by som chcela vediet, s ktorymi lekarmi nemate dobre skusenosti. 😢 Rozmyslam, ze si nejakeho zazmluvnim... 😉

lujzalota
20. jún 2011

@verinka100 ahoj, no potom co som tu zavreta uz 7 tyzdnov tak mam celkom slusny prehlad o lekaroch a Havalda, Rozenberg, Bertoldová, Niznanská, Dubčákova su lekari, ktori su vzdy ochotni vysvetlit a venovat sa človeku. Ja konkretne si zazmluvnujem Kostolneho - je to moj dlhorocny gynekolog a rodila som s nim aj prveho syna. ale baby si aj dost zazmluvnuju aj Oravca. Dr. Janac je podla mna velmi naladovy, aj ked sa o nom hovori, ze je velmi dobry odbornik - mne ak o clovek velmi nesadol .... ale kolko ludi, tolko chuti 😉

katulka74
20. jún 2011

aaddeell,ahoj,mam za sebou 2 cisarske v celkovej narkoze a teraz ma caka treti,ale tlacia ma do spinalu na antolskej,tak sa chcem opytat aky si mala ty? Alebo skusenosti s maminami co tam s tebou lezali a kolko si tam bola ?

aaddeell
20. jún 2011

@katulka74 ahoj ja som mala spinal a musim povedat , ze to bol nadherny zazitok, babenka co bola so mnou na izbemala narkozu a ta grcala cely cas z toho a hlavne nevidela babatko hned ako sa narodilo, ak mozem poradit chod do spinalu , ja som si to krasne uzila 🙂

katulka74
20. jún 2011

aaddeell,bojim sa tych migren po spinaly a kolko si musela lezat?

aaddeell
20. jún 2011

@katulka74 lezala som 24 hodin , a migrenu som mala iba raz a dali mi na to infuzku a snazila som sa to rozchodit a lekar mi poradil vypit colu a to zabralo 😉

katulka74
20. jún 2011

aaddeell,no dakujem za info,budem premyslat,velmi sa toho bojim a hlavne hojenia rany po porode,kedze mam tuk na bruchu,no ale snad prezijem,ten maly anjel stoji zato...

aaddeell
20. jún 2011

@katulka74 urcite to stoji za to 🙂 ked uvidis drobca tak na bolest si ani nespomenies 😉

lusil2005
20. jún 2011

baby a Dubcakova uz znovu funguje na Antolskej? 😕

verinka100
20. jún 2011

@lujzalota Dakujem velmi za infosky. A ako to tam na teba posobi? Myslim tym celkovo, strava, prostredie - hygiena, sestricky...A videla si uz aj porodne boxy, su od seba nejak oddelene, alebo ked rodi viac zienok naraz, tak su pri sebe na jednej sale?

veve39
21. jún 2011

@katulka74 tiez som rodila sekciou v spinal.anesteze
migrene mozes predist, dolezite je lezat 24h a nezdvihat hlavu dohora - vankus mozes mat podlozeny
da sa to takto vydrzat a u mna to fungovalo, ziadna migrena neprisla
kedze som pred tehot.bola silny migrenik, dost som sa toho bala
po uplynuti 24 hod. tak ako ti radili - kolu, mne Dr.odporucila aj kavu...a migrena nedosla 🙂

melkina
21. jún 2011

u mňa presne tak isto ako píše veve39 🙂 až na to, že ja som nikdy migrenu nemala a ani s odstupom času 😉

zuzkakorienok
21. jún 2011

@lusil2005 áno, Dr. Dubčáková už slúži.

kaciatko81
21. jún 2011

ahojte, tak ja mam este kopec casu, ale priznam sa, ze tych migren po epidurale alebo spinale sa bojim asi viac ako cohokolvek ineho 😔 s migrenou si tykam a horsiu bolest asi nepoznam, aj teraz ma zlomi tak raz tyzdenne sposobom, ze nemozem ani oci otvorit, nemozem pit, jest... kamoska rodila s epi a odrovnalo ju to na 3 dni 😕 tak neviem...

lusil2005
21. jún 2011

@zuzkakorienok super! a nevies nahodou ako ma teraz v july dovolenku? 😅

lusil2005
21. jún 2011

@zuzkakorienok alebo aj kontakt do jej ambulancie nemas nahodou? 😅

danlu
21. jún 2011

@lusil2005 ahoj poslala som ti cislo na Dubcakovu pozri si IP 🙂

veve39
21. jún 2011

@kaciatko81 nemaj strach z migren, fakt pomaha tak ako som pisala @katulka74 , striktne dodrzat nezdvihanie hlavy dohora 24h - sestricky ti pomozu napit sa so slamkou, na WC este 24hod.nechodis...
ak by sa migrena predsa dostavila, vedia efektivne pomoct - v prvom rade infuzky, ak by bola silna tak anesteziolog vpichne do miesta spinalu tzv.krvu zatku....
pre mna bola migrena najvacsim postrachom, kedze mam s nou dlhorocne skusenosti...a nekonala sa 🙂

veve39
21. jún 2011

@kaciatko81 teda myslela som migrenu po spinale ri sekcii
s epi nemam skusenost...casta byva po spinalnej anesteze, ktora byva pri sekciach ak sa nedodrzia tie kludove odporucania-v mieste vpichu vraj vznika nejaka vzduchova bublina, kt. moze spustit migrenu

kaciatko81
21. jún 2011

@veve39 dakujem, uvidim ako to cele nakoniec bude 🙂

kvetinka211
21. jún 2011

@verinka100 ahoj, posielam pre teba aj pre ostatne zeny ktore radsej najprv vidia prostredie, aby sa citili kludnejsie dve fotky zo standardnych porodnych boxov na antolskej. Su oddelene medzi sebou normalnou kachlickovanou stenou a nepriehľadným sklom (obr. 1), z prednej strane su otvorene smerom k stolu pre lekarov, PA a sestrickam (da sa zatiahnut zaves - obr. 2). Su aj prekvapivo dost priestranne, bola som dost mimo vtedy, ale odhadujem to tak na 2.5 metra sirku, pripadalo mi to ako taka mensia panelakova izba 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre