Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

alena16
15. mar 2013

Baby, neviete mi poradiť, ak chcem ísť do poradne k Dr., ktorý má ordinačné hodiny od 13.00-14.30, kedy by som mala prísť, aby som sa aj dostala na radu behom jeho ordinačných hodín? Myslíte, že stačí prísť okolo 11.30 ?

si_si
15. mar 2013

@alena16 ahoj, ja chodim v tychto ordinacnych hodinach a staci mi, ked pridem na 13:00, do hodiny som vybavena. Na 11:30 je asi velmi skoro.

alena16
15. mar 2013

@si_si Ďakujem, to si ma potešila, a ku komu konkrétne chodíš? Ja by som chcela ísť k Dlhopolčekovi.

si_si
15. mar 2013

@alena16 ja chodim k mudr. Kristufkovej.

alena16
15. mar 2013

@si_si Tak ja už som z toho jeleň. Ja sa riadim podľa toho rozpisu poradní, čo je v tomto fóre na strane 790. Tam Mdr. Kristufkova nani nieje. Myslíš, že je to už neaktuálne, tie rozpisy?

si_si
15. mar 2013

@alena16 ona je cislo dveri 23, ten rozpis je na niektorej inej strane tusim. Ja som jej volala,ze kedy mozem prist. Chodim utorky a vtedy nie je napisana ani u nich na dverach 🙂 ale inak by mali byt aktualne tie rozpisy.

alenkam.
15. mar 2013

@alena16 este kukni stranu 818 tusim...

horseshoe
16. mar 2013

Caute kocky. Slubila som ze dam vediet ako som bola spokojna s porodom na Antolskej. Mala som zazmluvneneho porodnika- Havaldu- velka spokojnost. Oddelenie sestonedelia je vsak jedna velka katastrofa. Chcelasom nadstandard - ale to mi bolo povedane ze dopredu sa to zarezervovat neda - ked som uz bola namieste a ziadala preklad - sestricka mi ukazala dlhy lajster s menami ktore maju rezervovany nadstandard. Na nafstandard je nemozne dostat sa - to je realita jedine ze by ste boli markizacka modratorka alebo dali personalu tucny baksis ( maju tam nastenku s menami ludi co dali oddeleniu finan.vypomoc 😠
No a ja som mala dokonca take stastie ze sme neboli na izbe 2baby ale az 3. Su tam 4 izby kde su baby po tri. 😖 takze sme tam boli natlacene tri aj s babatkami - ziadna stolicka na odlozenie, nakojenie - ledva sme kolo seba chodili. V izbe smrad a teplo jak v opiciarni ( neviem si predstavit ze by som tam bola v lete)
Sestricky ci gynekologicke ci laktacne - vacsina neochotne, nervozne, mile ako osa v riti 😠 cest vynimkam! Laktacne robia velke edukovanie o dojceni ale v zivote sa mi nikto nepozrel ci sa dieta dobre a ako prisava. Tiez poucuju o stravovani - ze nie kakao, naduvacie, drazdive ovocie a potom v jedalni mate jedlo typu coko jogurt, kakao, coko kroasant, paprika, jahodovy dzem, atd.
Ak si budete chciet doniest vlastne jedlo - velky pozor na chladnicku - mne tam aj napreik oznaceniu veci menom zozral niekto jogurty.
Dalsia vec co robia problem - davanie cistych veciciek pre babatka -laktacne tam sedia pri tej skrini s oblecenim ako zaba na prameni. Problem je aj s plinkam ci perinkami - ked sa vam babo prekaka, dogrca, spoti - mate problem.takze odporucam doniest si vlastne veci pre babo ako sa tam stale natahovat s drbnutym personalom. Taktiez je velky problem aby vam prezliekli ciste periny - so vsetkym sa setri.
Dalsia vec - nikto nikto nemoze vkrocit na odd. sestonedelia - takze ked vam muz donesie tazke mineralky a vy ste po sekcii - mate sakra problem to odpratat na izbu.
Je toho este ovela viac na napisanie - ale v kocke pre mna to sestonedelie na Antolskej bolo peklo a odratavala som minuty do prepustenia...
Spokojny tam bude fakt len clovek so silnym nervstvom alebo niekto total nenarocny.

sammy
16. mar 2013

@horseshoe Tak ide aj o to s akymi ocakavaniami tam prides 😉 My sme boli tiez 3 na izbe, ale v januari tam bol taky natresk ze tak bolo vela izieb, nielen 4 ako ty spominas. A boli sme uplne vzadu a praveze tam bol studeny odchov, museli sme deti na noc zakryvat paplonom aby nezmrzli 😀
A tie ostatne veci - da sa nad to povzniest, ked mi nechutilo co navarili alebo bolo nieco nevhodne, dala som si doniest z domu nieco jedle. Ak som potrebovala nahradne veci pre babo, tak som si bola vypytat, ved na to tam su a nech sa tvaria ako chcu aj ked si pytas ciste veci 5x za den.
Laktacne som nepotrebovala, ale to je pravda, ze tam nie su bohvieake, lebo kazda vzdy povedala cosi ine, asi by to tam chcelo omladit, len zrejme sa to nikomu mlademu nechce robit za ten plat. No prve dieta som rodila na Kramaroch a tam bol pristup uplne rovnaky, takze kojit som sa naucila az sama doma pomocou internetu 🙂 No dnes uz je to lepsie, lebo je dost laktacnych mimo nemocnice, co su sikovnejsie a fundovanejsie a pridu aj k tebe domov poradit, tak aspon to.
Neviem ci je to niekde v BA a okoli lepsie na sestonedeli, mozno okrem Kocha, kde si to zacvakas, takze zbytocne sa rozculovat, treba to tam nejak prekusnut a tesit sa ze je babo zdrave a ze sa pojde coskoro domov 😉

levik
16. mar 2013

@horseshoe Nepovazujem sa za nenarocneho cloveka, skor naopak 😀 Ale nic z toho, co pises, mi pri prvom ani druhom porode nevadilo. Zakazdym sme boli na izbe 3, ked niekto naobed odisiel, najneskor v noci dali na izbu novu. Z chladnicky mi nezmizlo nic, s oblecenim pre babatka problem nebol, takisto s prezliekanim postele. Nadstandard som neziadala, tak to neviem. Co sa tyka tahania tazkych veci, mne sestricka pomahala pri odchode s taskou, urcite by mi pomohli odniest mineralky, keby som o to poziadala.
Jedine, fakt jedine co by som chcela pri pripadnom tretom porode riesit je ist domov idealne na druhy den, maximalne treti, lebo z toho nekonecneho lezania a ze clovek tam nema kam ist ma tam islo zakazdym porazit 😵

marya
16. mar 2013

@levik uplne suhlasim, tiez ma prekvapilo co napisala @horseshoe ja som tam rodila 2x a vzdy som bola spokojna, sestricky ochotne (samozrejme vynimka sa najde vsade), s oblecenim pre babatka nebol problem, tskisto periny prevlikli na poziadanie....takisto v pohode wcka a sprchy, jedine ten jedalnicek by mohli upravit pre dojciace mamicky, ale tak co uz, clovek musi ratat s tym, ze ide do nemocnice a nie do wellnessu😀 takze tretikrat opat pojem na antolsku🙂

janka2501
16. mar 2013

Baby aj ja som rodila 2 krat na antolskej,a ziadny problem som nemala. Lezala som aj ja uplne v zadnej izbe..hoci bol april minuly rok,zima bola riadna..takze prefukovalo odvsadial. Ale hlavne od balkona co chodievali sestricky von. Lebo presne oproti som mala izbu sestier... O malu bolo postarane vzdy ked som potrebovla,ci uz som bola v sprche alebo prisla navsteva... Jedlo ako v kazdej nemocnici nic moc,ale ja si na sestricky nemozem stazovat...prisli vzdy ked som zavolala.. A ja som vobec nemala ziadne mlieko ani sa mi netvorilo,tak malu mi krasne krmili,bez nejakych otazok a pripomienok... Celkovo som bola spokojna aj s porodmi aj s so sestonedelim. 🙂

horseshoe
16. mar 2013

@marya
@levik
@sammy
Nuz pre mna tam ten pobyt bol skratka peklo. Ja som bola po komplikovanom porode ktory skoncil sekciou. Cakala som lepsi prisup a iny system. A aj som to povedala. Ked uz ide o celkovy pohlad - je jasne ze nikde na SK v porodnici to neni wellnes ani hotel a takto by som to baby neotacala - ze ja som ta fajnova. Lezala som na izbe s babami co mali ten isty nazor ako ja. Nuz aj tu plati - 100ludi - 100nazorov.

marya
16. mar 2013

@horseshoe ved jasne, kazda sme ina, kazda mame ine ocakavania, staci vymaknut ufrflane sestricky, a hned to zmeni dojem....ak si mala tazky porod, tak je to aj pochopitelne, clovek ma viac narokov a vtedy sa viac orejavi ochota...ja som mala oba porody lahke, takze som sedtricky takmer nepotrebovala a citila som sa super, tak si myslim, ze aj to vela ovplyvni....ja som to sem pisala hlsvne preto, lebo ja som bola spokojna a aby neostali vsetky buduce mamicky v pomykove, ze ci je ta antolska ozaj taka hrozna🙂 zalezi to ozaj vzdy od konkretneho pripadu🙂 hlavne ze uz si doma a prajem rychke zotaveie😉

kamca93
16. mar 2013

Ahojte žienky .chcem sa opytat ze napr. Ked mi dojde navsteva tak kto mi postrazi babatko?? A po akom case po porode daju babatko na izbu?? Potom ho este niekam beru alebo uz ostava somnou na izbe?? A ako tam vlastne prebieha porod?? Toho sa dost obavam... ☹

sammy
16. mar 2013

@horseshoe Urcite ziadna z nas nemoze popisat pobyt na sestonedeli ako super prijemny, len skratka to treba brat ako nutnost, ktora o par dni skonci. A myslim, ze keby si mala zdravotny problem ty alebo male, su tam odbornici, ktori by ti pomohli. Nastastie vacsina mamiciek ma "len" take bezne problemy s poporodnymi ranami a kojenim, co tam oni uz povazuju za rutinu a ani sa necudujem, kedze tam dennodenne prichadzaju nove mamicky a stare odchadzaju, denne pisu spravy a robia vlastne dokola to iste. Ze tam clovek sem-tam natrafi na nedobre naladenu sestricku alebo trochu iny pristup ako by chcel, pri tolkych ludoch co sa tam striedaju by bol zazrak, keby boli vsetci mili a pozorni 🙂
Ono je to cele aj o tom, ako sa ty naladis a obrnis voci vsetkemu, no bohuzial, zeny po porode byvaju casto rozhodene nielen fyzicky ale aj psychicky, preto to niektore znasaju mozno horsie ako to v skutocnosti je.

sammy
16. mar 2013

@kamca93 Ked ti dojde navsteva, babo mozes dat na sestersku izbu, no neodporucam sa nejak dlho zdrzovat, lebo v case navstev su na tej izbe "odlozene" skoro vsetky babatka a placu tam jedno cez druhe, takze ak aj tvoje spi, mozu ti ho zobudit. Ja som rodila obe mladsie deti vecer o deviatej a doniesli mi ich na izbu rano o piatej, neviem kedy ti donesu dieta ked porodis cez den, ale myslim ze tak do 2-3 hodin ako ta daju na izbu. Potom ho uz nikam neberu, iba ked sa robia vysetrenia, ale to s nim chodis vacsinou stale ty.

gabika85
16. mar 2013

@kamca93 ja som rodila o 8 rano, asi polhodku som zostala na pozorovani, potom ma odviezli na izbu a asi o 10 min mi priniesli maleho. hold, bol natresk a stale aj je, takze urychluju, co sa da 🙂 a maleho som dala na sestersku izbu asi 2x, vzdy som sa dohodla s maminami, s ktorymi som bola na izbe a deturence sme si navzajom postrazili. aj pocas navstev, aj pocas obedov..

kamca93
16. mar 2013

@sammy
@gabika85. No trosku ste ma ukludnili baby.. Mam fakt z toho dost velky strach ako to tam prezijem aj ked mam este vela casu...

maria_t
16. mar 2013

ahojte. mam otazocku - myslite si, ze si mozem prist zazmluvnit lekara aj ked som este len v 30.tyzdni? na prehliadky chodim este k mojej gynekologicke, ale zazmluvnenie by som raba vybavila dopredu, ak by som nahodou rodila skor - len neviem, ci je to mozne... neviete mi niektora poradit? dakujem 🙂

luciaj
16. mar 2013

Baby, ozaj tu nikto nerodil vnadstandardnom pôrodom boxe? Oplatí sa to? Viem, že nadstandardna izba na sestonedeli je vždy natrieskana, ale je to tak aj s tým boxom?

janicka11
16. mar 2013

Ahojte,chcem sa spytat,,,je tu niekto kto má podobny termin môjmu a bude rodit na Antolskrj;??Rada sa zoznamim*Aj dcérrku som tam rodíla a bola som spokojna🙂🙂🙂

kkbb
16. mar 2013

kkbb pre zuzzzzzka...Je mi velmi luto, co si zazila na Antolskej. Ako keby si opisala moj porod ☹. Nenechala som to len tak. Adresovala som 2 staznosti na Urad pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou, samozrejme, ze sa mi vysmiali, co som aj cakala, lebo na Slovensku je chyba vzdy v pacientovi, slovenski lekari su neomylni. To skakanie po bruchu sa vola Kristellerova expresia a na Slovensku je tato metoda zakazana. Mne skakali pocas celej doby porodnej 2 porodne asistentky po bruchu t.j. 15 minut od okamihu, ked som zacala tlacit, napriek tomu, ze som 2 roky po cisarskom a Kristellerova expresia alebo akykolvek tlak na fundus je kontraindikovany, pretoze hrozi prasknutie maternice. Najskor mi tlacili predlaktiami a laktami po bokoch brucha, pri poslednej kontrakcii si na mna PA lahla zvrchu. Po tomto ich aktivnom velmi bolestivom pomahani mi zostali na bruchu modriny, ktore mam zdokumentovane a ktore som zaslala na spominany urad. Uradu stacilo vyjadrenie lekarky, ze Kristellerova expresia sa nekonala, pretoze porod bol fyziologicky a plynule pokracoval !!! Dieta malo 3000g.
V staznosti som sa zamerala aj na nastrih, ktory mi bol urobeny preventivne bez akehokolvek upozornenia alebo vyziadania si aspon ustneho suhlasu (mam to cierne na bielom, ze nastrih bol preventivny) a to aj napriek tomu, ze podla zakona 576/2004 §6 ods. 5 pism. b) sa vyzaduje pisomna forma informovaneho suhlasu pred invazivnym zakrokom v celkovej alebo lokalnej anesteze. Tento zakon uklada jasnu povinnost lekarovi....mne sa do ruk dostal len vseobecny zdrap informovaneho suhlasu, kde doktorka dopisla , ze suhlasim s porodom alebo s operacnym porodom , o nastrihu tam nebolo ani slovo...Informovany suhlas , ktory davaju podpisat na antolskej, chrani len lekara, v ziadnom pripade nechrani pacienta a je tak vseobecny, ze vam kludne mozu urobit preventivnu hysterektomiu pri cisarskom a odobrat oblicku ked to trochu prezeniem a budu sa obhajovat, ze ved ste im to podpisali.
Sitie som v maximalnej moznej miere citila a spolu s nastrihom to povazujem za najbolestivejsiu a najtraumatickejsiu cast porodu. Kricala som, ze nesuhlasim so sitim a nech prestanu. (tiez islo o postup non lege artis).Odpoved bola, ze sa mam uvolnit, lebo ked mi to zle zasije, tak mi to budu presivat. Ziadne dopichnutie anestetika,empaticke slova... Odpoved doktorky je(citujem jej vyjadrenie, ktore zaslala na urad), ze pri siti bola pouzita standrdna lokalna anestezia...
Za najvacsi vysmech povazujem konstatovanie porodnicky, ze moj "manzel pozitivne usmernoval spravanie rodicky a pomahal personalu i samotnej rodicke". Pricom ja vnimam manzelovu pritomnost negativne, pretoze mi nijakym sposobom nepomahal. A tato doktorka sa chyta slamky, aby poukazala na to, ze porod mojho syna bol brnkacka a ze aka som bola vdacna aj ja, aj moj manzel.... Uplne najvdacnejsi je nas syn, ktory mal AS 10 a bol rutinne odneseny niekam...a vratili mi ho az po nekonecnych hodinach cumenia do plafona.
Uplnou ceresnickou na torte je vyrok, ze "pacientka pri odchode ustne dakovala, ze nema znovu rozrezane brucho". Ta pacientka by mala radsej rozrezane opat brucho ako zmrzacene pohlavne organy preventivnym nastrihom a najlepsie na tom je, ze pocas hospitalizacie a teda ani pri odchode, som tuto doktorku nevidela a tak "ustne dakovat" som jej mohla telepaticky..."Cez prusery ke hvezdam" Dr. Lucia Federova, PA : Jarmila Hricova, Veronika Pruzi...

kkbb
17. mar 2013

zuzzzzzka
Podla zakona c.576/2004 mozes si vyziadat nahliadnutie do zdravotnej dokumentacie, robit si z nej na mieste vypisky, fotit napr. mobilom. V zdravotnej dokumentacii je pri kazdom vykone, ktory ti pocas porodu urobili meno lekara pripadne porodnej asistentky. Toto je sposob ako sa dostat k menam. Ja som svoju ziadost adresovala riaditelovi nemocnice a reakcia bola prekvapivo rychla a pozitivna. Stazovat sa mozes riaditelovi nemocnice, uradu pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou, komoram...ja sa momentalne zaoberam tym, ako to riesit na europskej pode, lebo na Slovensku lekar proti lekarovi nepojde...Ak by si sa chcela stazovat a chcela by si pomoct s formulaciou, mozes sa na mna obratit, pripadne ta viem nasmerovat na velmi schopnych ludi. Tebe by pripadna staznost nepomohla, ale tieto staznosti mozu pomoct zenam po nas a preto si myslim, ze stazovat sa ma zmysel. Ja som prva, ktora sa stazovala na preventivny nastrih bez mojho suhlasu, proti mojej voli na urade pre dohlad. Nie je to smutne? Vies kolko kamosiek sa mi na ihrisku stazovalo medzi 4 ocami...? Vela, velmi vela.Plakanie na detskych ihriskach nam nepomoze, ale ked riaditelia nemocnic, urady, komory...budu denne dostavat podobne staznosti, tak verim, ze veci sa pohnu pozitivnym smerom.
Ako velke pozitivum vnimam to, ze si tam mala kamaratku- PA, dala by sa vyuzit ako svedok, jej vypoved uz by mala svoju vahu. Zvazis si to, pretoze, ak by si sa stazovala, pravdepodobne by si sa retraumatizovala a prezivala by si tu porodnu traumu stale znova a znova, pokial to nemas spracovane. Stazovanie ma zmysel, ked budeme mat dostatocne mnozstvo materialov, da sa s tym vela urobit...media, pravnici a europsky sud pre ludske prava, pretoze na Slovensku su porusovane zakladne ludske prava v case, ked sa zena nemoze efektivne branit, lebo pri porode je maximelne zranitelna.
Zienkam, ktore sa rozhodli rodit na Antolskej, zelam krasne a nekomplikovane porody a hlavne bonding bez boja 🙂.
PS : Takmer vsetci mame dobre mobily (kamery), ktore umoznuju nahravanie. Zdravotakov mozete upozornit na to, ze si porod nahravate, v priapade sporu mate dokazovy material 🙂. V pripade nahravania bez ich suhlasu este vzdy mozete hodit tento material na internet 🙂

jajka81
17. mar 2013

Nehnevaj sa na mňa, nechcem nejak znevazovat Tvoje prežívanie, ale toto je podľa mňa prehnané. Ja naozaj sucitim s lekármi v takýchto prípadoch. Snažia sa robiť si svoju prácu najlepšie ako mozu, rozhodujú sa tak, aby to bolo najlepšie pre mamicku aj bábätko a stale existuje riziko, ze ich niekto pozenie pred súd :( Doktorka Federova je jedna úžasná osoba, ktora je totálne oddana svojej práci a neverím tomu, ze by nerešpektovala vyslovene vyjadrené priania ak by na to nebol relevantný medicínsky dôvod. Možno je načase začať sa konečne plne tešiť zo svojho zdravého babatka namiesto predimenzovaneho osočovania lekárskeho personálu, vďaka ktorému sa Ti možno narodilo babo s AS 10.
Naozaj toto neber ako vyvolávanie sporov z mojej strany, o to mi vôbec nejde, ale Tvoj príspevok ma nenechal chladnou.

lauricka
17. mar 2013

@kamca93 porod prebieha u kazdej zeny individualne. Babatko ti daju hned, ako budes schopna sa on starat, urcite co najskor. Kamoska si ho vyziadala v porodnici hned a do 20 minut bol u nej na izbe, takze to mozes vyskusat, ak sa na to budes citit. V case navstevnych hodin je pre babatka urcena miestnost pri sestrickach. Mozes tam babatko zaviest a ist za navstevou. Ak budes unavena, da sa tento cas vyuzit na pospanie si, babatko zavezies tam aj ked nemas navstevu. Ja som to zistila az den pred odchodom 😀 A s dvojcatami by sa mi to, veru, hodilo vediet aj skor. Ale zasa, sestricky sa snazili ma odbremenit, ak bolo treba.

lauricka
17. mar 2013

@horseshoe ano, je to tak, gynekologovia a porodnici su, podla mna, velmi dobri, aj zenske sestry, akurat tie novorodenecke, tam to kríva a niekedy dost (laktacnymi sa urcite nazvat nedaju). Je to moja skusenost a asi kazdeho, s kym som zatial o tom rozpravala. Bohuzial. Takéto oddelenie má lepšiu povesť na Kramároch.

lauricka
17. mar 2013

@martinka150 boxy su OK, to vobec neries

lauricka
17. mar 2013

ale k tomu obleceniu a izbam, to je OK, s tym nebol problem. Umyvali to tam 3X denne (co nas aj dost rusilo), jedine periny moc neprezliekali, ale oni ich tam fakt mali malo, tych obliecok...(napr. ked tam niekto dlho lezal, ze to neprezliekli aj 2 tyzdne, holt, nebolo do coho). A velka vyhoda Antolskej je socialne zariadenie pristupne hned z izby (WC, umyvadlo aj sprcha). Lebo napr. mne bolo tak zle, ze fakt by som nechcela cez celu chodbu chodit na WC (ako napr. na Kramaroch). Co sa tyka plienok a obliecok, nuz, ked mali, vymenili za ciste. Ale plienky im tam mamicky kradli....ked neboli, nemohli dat. Preto je super, ked uz mate babatka vacsie a mozete, posunut novorodenecke oblecenie a pripadne aj plienky latkove (tie socikovske) do porodnice. Oni to maju od mamiciek a zhanaju sponzorov, penazi nie je na nic, co maju robit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre