Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

lauricka
21. sep 2013

@mimimer ja si myslim, ze ak s clovek chova slusne a zdvorilo, moze si dohodnut vopred vela veci, kludne sa o tom porozpravaj vopred na poradni alebo tak, alebo ked pojdes na pripravu, aby vedeli, ako sa maju nachystat, podla mna to nie je nic zvlastne, ze by to mal byt problem. Mne robili klystir aj pred operaciou vajecnikov, takze uz som vedela, do coho idem a nezdalo sa mi to byt nejake hrozne. Ale samozrejme, ze nie je to prijemne. Nie, rodila som vaginalne, tak asi preto 😉

stipec26
23. sep 2013

ahojte maminky, pripadne tehulky... ja uz mam sice odrodene na antolskej svoje deti, takze uz som vela neprispievam, ale dovolim si dat do pozornosti tuto sutaz pre bratislavu/petrzalku a okolie
http://www.sdetmi.com/sr/infosky/detail/5525/se...

martinkova
23. sep 2013

chcela by som sa opýtať, rodili ste niektorá pri Scholtzovi? dakujem

jasminet
24. sep 2013

@martinkova ano, obe deti mi odrodil dr. scholtz 😉

martinkova
24. sep 2013

@jasminet a bola si spokojná?

zuzkat1
24. sep 2013

@salmonela skus na kramare. Ja druhykrat idem na kramare.sice spolocne sprchy na chodbe ale stale .lepsie nez antolska. Moje zname co rodili na kramaroch si to chvalia.na antolskej su masiari. Ja by som tiez zvazovala kocha ale tam su vybaveny len na bezproblemove porody a to ma odradza.

jasminet
24. sep 2013

@martinkova jasne, preto som k nemu isla aj druhy krat a ak by NEDAJBOZE sa pritrafilo aj tretie, tak by som k nemu isla zas. nie je to lekar, co s tebou bude vykecavat a rozpravat vtipy a kamarati z vas budu, to nie, ale vie co robi a myslim, ze to robi dobre. a na antolskej masiari urcite nie su...

martinkova
24. sep 2013

@jasminet dakujem velmi pekne za info

zuzkat1
24. sep 2013

@jasminet rodila som tam... Nikdy viac

allys
24. sep 2013

ahojte babulky,moja skúsenosť.rodila ma doktorka Sustova,pôrod bol v pohode,tlačila som ako mi povedala a mala bola na 4-5x zatlaceni vonku.váži 3840g čo je na dievčatko dosť 🙂 nemala som epidural,nestihli sme. nastrih som nemala,cvicila som s epinom,ale kedze bola malicka velka tak stehy mam vo vnutri.popravde,bolo to horsie nez samotny porod. stehy mi dokoncil doktor Rozemberg,velmi mily,snazil sa so mnou komunikovat,ale ha som bola KO.kedze sa malicka narodila dnes 🙂 neviem este ake su vsetky sestricky na sestonedeli,ale zatial je to tu v pohode. ale jedlo nic moc,pár dní to vydržíme

zuzkat1
24. sep 2013

@kukucg ja som tam rodila len raz,ale toto co si opisala to je realita.

saranata
25. sep 2013

@zuzkat1 masiari??? silne slova

zuzkat1
25. sep 2013

@saranata tieto slova pouzila jedna pani-citovala som ju,lebo presne opisuju moju skusenost

saranata
25. sep 2013

@zuzkat1 ja len kvoli tomu ze som tam rodila tri krat a na ziadneho masiara som nenarazila a to som presla rukami viacerých doktorov teda

zuzkat1
25. sep 2013

@saranata tak si mala stastie... Ja som tam rodila raz a nocna mora-nikdy viac...

saranata
25. sep 2013

@zuzkat1 stastie ? tri krat? mozno, pracuju tam skvelí lekari a vyborní odbornici
nočna mora v čom? vinou lekarov?

zuzkat1
25. sep 2013

@saranata dala som ti to do ip

saranata
25. sep 2013

@zuzkat1 hm nič príjemne určtie...
a kto ta rodil ?

zuzkat1
25. sep 2013

@saranata lekarka ktora ma prijala bola dr malova-ona bola fajn,ale nemala posledne slovo,zial

ani473
26. sep 2013

ahoj baby mozno blba otaska ale moze ma moj gynekolog s galanty odrodit aj na antolskej ? lebo strasne by som chcela rodit u svojho gyinekologa ale v galante by som uz vooobec rodit nechcela racej by som rodila na antolskej ale s mojim gynekologom ktori je mimochodom tiez s BA len ordinaciu ma v galante myslite si ze by sa to dalo? 🙂

jasminet
26. sep 2013

@ani473 ja mam pocit, ze to tu raz niekto riesil, len treba mat s antolskou spisanu nejaku zmluvu a platis este extra peniaze za to, ze mu dovolia tam ta odrodit... skus pozriet cennik antolskej a zavolaj priamo na riaditelstvo...

ninuskina
27. sep 2013

@heni79 dakujem velmi pekne 🙂

ani473
27. sep 2013

@jasminet aha no skusim dufam ze nam to vide dakujem 🙂

penn
29. sep 2013

@salmonela co ja viem. Podla mna ked mas prepustaciu spravu a vobec by sa ti nemali chytat dietata ked si to neprajes. Drzost. A tiez ledva sa viem dopatrat info kedy ma byt dieta v akej autosedacke podla zakona a nie to este toto.

Ja som aj dufala, ze mi pomozu ju obliect a dat do vajicka..ako som videla u inych..ale nikto tam nebol. Tak sme zvladli.

kirtsinarebeka
3. okt 2013

Ahojte maminy, ja som rodila na Antolskej prvý krát nakoľko som bola prvo-rodička. Prvá dojem z príjmania do ordinácie strašný a bolo mi do plaču. Nikto nebol ochotný ma prijať a to je tam minimálne 10 ordinácií. Bola som však pevne rozhodnútá tam rodiť. Nakoľko som mala veľmi dobré odporúčania. Po 2 hodinovom kolovaní po ordináciach ssom to vzdala. Nechcela som si platiť židneho doktora nakoľko by to mala byť samozrejmosť ich práde ODRODIŤ.
Nakoniec som sa dohodla s MuDr. Luciou Féderouvou ( má 28 rokov) čo je neskutočná žena, mladá ambiciózna, všetko poradí, vysvetlí pripravý na pôrod. Na nič a na židne vyšetrenia som u nej nečakala. Došla som a bolo všetko hneď hotové. Bábetko mi dala hneď na pôrodnej sále na bruško čo mnoho starých dotorov nedáva.Celú dobu bola pri mne.
čo sa týka zariadenia, tak všetko pekné čisté, vymalované, izby po 2 mamičkách na izbe s kúpeľnou a vec. Od nadštandardu sa to líšilo len tým, že som na izbe nemala TV a jedlo mi nenosili na izbu. Nič z toho mi nepreážalo, tv bola moja dcéra, a keď som bola mimo izby jesť padlo mi to vhod aspoň som si pokecala z inými mamičkami.
Personál super až na jednu stíhačku. ale dalo sa ju zniesť. Pôrod mi trval 36 hodín takže mám o čom rozprávať. Nástrih som necítila, šitie bolo troška horšie bo moja princezná bola 4250g drobček 🙂
ja osbne vrelo odporúčam.
Nikdy nejde o dobrú či zlú nemocnice ale ide o prístup doktorka ktorý vás príjma, ktorý sa o vás stará a ktorý vás rodí.
A za 8 mesiacov sa tam vraciam znovu a už sa teším aj na moju skvelú pani doktorku Mudr. Luciu Féderovú.

dulkagabulka
4. okt 2013

Boli sme s manželom na izbe sami a pôrodná asistentka chodila merať ozvy bábätka a dala nám priestor. Manžel stlmil všetky svetlá, pustil mi meditáciu hypnopôrodu, zapálil sviečku v aromalampe s mojou obľúbenou mandarínkovou vôňou. Takto som si tam pekne meditovala so sťahmi, ktoré už išli po minúte, nasledujúce 3 hodiny vkuse. Siahala som si medzi nohy a skúšala nahmatať hlavičku, ale stále som nejako necítila hlavu či vlasy… Sestrička Katka sa mi ponúkla, že mi povie, na koľko centimetrov som otvorená. Vraj už mi len pol centimetra chýba k pôrodu… „Ale ako to viete?” pýtam sa.. „Veď ja hmatám, hmatám, ale nič tam necítim.“ „Dajte tam prst”, a pritlačila mi ho na zadnú časť smerom ku konečníku, kde bolo cítiť vnútro kože a pod ňou tvrdý hrbol. „Áno??” nechápajúc som naznačila... „No to je ono, to je hlavička dieťatka.” „Vážne?” Tak to som ani len netušila, tak to je naozaj už len na pol centimetra, to znamená, že pôrod môže nastať každú chvíľku.... Potešila som sa. "
http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

dulkagabulka
6. okt 2013

Je epiziotómia, ktorá je sama vážnym poranením hrádze ženy, naozaj prevenciou vážneho poranenia hrádze ženy??? Je ľudské a lege artis strihať liberálne či rutinne, často mimo kontrakciu, a šiť toto poranenie bez /dostatočného/ znecitlivenia? "
Je neskutečně brutální, že něco tak rozsáhlého a v tak citlivém místě se v mnohých případech šije bez jakéhokoliv znecitlivění!" Více zde: http://www.lehkyporod.cz/vice-o-nastrihu-hraze/

sharlotta
6. okt 2013

@kirtsinarebeka akoze ta nechceli prijat, nerozumiem. Myslis pred porodom do poradne, alebo ked uz si prisla s tym, ze rodis hore na porodnicu? Pokial viem, baby na poradne beru zaradom, ako tom prides pocas ordinacnych hodin, nemusis si nikoho platit. Este som nepocula, aby niekoho nevzali. Normalne prides, sadnes si, cakas, vojdes dnu a hotovo.Nemusis sa nikoho nic pytat. A co sa porodu tyka, tak nedavno tam mali stop stav, co boli plni, tak niekedy nemaju rodicky kde dat.

kristinafifi
8. okt 2013

@kirtsinarebeka Doktorka Federova mi asistovala pri vaginalnom porode po cisarskom (VBAC). Jej vystupovanie bolo autoritativne, ziadny priestor na diskusiu, odmietla ma informovat o rozsahu poranenia, napriek tomu, ze som sa jej niekolkokrat spytala. Moje prosby prehliadala, napr. som ju slusne poprosila, aby mi maleho dala po porode na brucho, jej odpoved bola, ze to nie je samozrejmost a este uvidi, ako budem posluchat a tlacit. Postavila ma do role nesvojpravneho pacienta, nekompetentnej matky a zo seba urobila Autoritu. Nekonzultovala so mnou nastrih, aj napriek tomu, ze tuto povinnost jej uklada priamo zakon c. 576/2004, pretoze ide o invazivny zakrok a je potrebne si k nemu vyziadat pisomne stanovisko. Nastrih bol preventivny, bez mojho suhlasu a vedomia, ze take nieco planuje urobit. Citila som ho v maximalnej moznej miere. Nastrih a aj sitie v jej podani hodnotim ako najbolestivejsiu cast porodu sprevazane jej surovym vystupovanim voci mne a napominanim, ze mam nehybne lezat. Kricala som, ze vsetko citim, dalsie anestetikum som nedostala. Odbornost? Porod bol fyziologicky, dieta male, hmotnost 3kg a obvod hlavicky 32 cm, AS 10, druha doba porodna trvala 15 min. Od momentu, kedy som zacala tlacit sa mi 2 porodne asistentky so suhlasom tejto doktorky "valali po bruchu", tzv. Kristellerova expresia, ktora je jednak po cisarskom kontraindikovana a jednak je tato metoda v SR zakazana, teda ide o postup non lege artis. Mala som obrovske stastie, ze mi pri tomto surovom vedeni porodu nepraskla maternica. Este dodavam, ze vekovy rozdiel medzi detmi je 2 roky. Z porodu mi tato doktorka urobila nocnu moru, najtraumatickejsi zivotny zazitok.

silsil
9. okt 2013

@kristinafifi ty kkks.s..to váážne a taky pristup?? ze ked budes posluchat tak..ja odpadnem.. nechapem..to co si dovoluje?
poznam baby ktore si ju chvalia.. aj ked ja som pocula ze je autoritativna..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre