Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

sammy
18. dec 2012

Ja som rodila uz 2x a nemala som nikoho zazmluvneneho ani raz. Prvykrat na Kramaroch, tam to bola hroza a des, druhykrat Antolska, s tou mam fajn skusenost, tak tam idem zas. A fakt si nemyslim, ze je potrebne niekoho zazmluvnovat, pokial nemas vyslovene nejaky problem, pri ktorom treba specialnu pozornost.

susy
18. dec 2012

@kadan ja som ju chytila na pohotovosti, ked som v 15 tt krvacala. začala mi hned hovoriť o tom, že je vela potratov a asi aj toto bude, ja že miminka su momentalne nad sebou a ona, že toto bude vždy plod A a toto bude plod B a vždy to tak bude.taka bola mudra, ako babka Blažková 😝

zeitka
18. dec 2012

@pljenka ja som tam tiez strávila v pondelok par hodín🙂
@weke drzime zajtra palce 🙂

verronicka
18. dec 2012

@marwa tiez som tam rodila a sestricky super a aj Dr. boli prijemny. Nemala som zazmluvneneho a tiez velmi prijemny pri porode...no ja by som isla urcite zase keby som si mala vybrat. A tiez si myslim ze nadstandart je zbytocny oni tam maju navyse akurat telku a internet...co mne tam tych par dni teda vobec nechybalo....aj tak ked Ti spinka babatko si rada, ze si trosku pospinkat moze aj maminka 🙂 aspon ja som tam stale odpocivala 😀 a na tych WC som tiez nikdy nikoho nestretla 😀 😀

@petra1402 ja som rodila normalne a EPI som nechcela a stale ma Dr. prehovarala na poucenie ma s tym otravovali 4 tyzdne co som chodila na poradne 🙂 no normalne mi to uz vadilo ako ma prehovarala,a aj tak som nesla...sice ked som rodila mi nebolo vsetko jedno 😀 ale zvladla som to a keby som mala rodit druhe babatko tak tiez bez EPI 😉

petra1402
18. dec 2012

@verronicka velmi pekne ti dakujem Veronika ze sa najdu zeny ktore krvopotne netvrdia ze bez Epi sa to neda.... tiez mam trosku strach ze co to bude za bolesti.... ale zvladla to tisicka zvladnem aj ja 🙂

verronicka
18. dec 2012

@petra1402 kazdy porod je iny, ja som mala si myslim ten lepsi netrapila som sa az tak dlho ako niektore mamicky.
A dokonca hovoria ze ked si bez EPI lepsie citis kontrakcie a vies lepsie kedy mas tlacit, s EPI trva vraj porod dlhsie (ale posudit nemozem, pisem len co i vraveli ine 🙂
Urcite ze zvladnes 🙂 ...sa držkaj potom držim palčeky 🙂

verronicka
18. dec 2012

@petra1402 kazdy porod je iny, ja som mala si myslim ten lepsi netrapila som sa az tak dlho ako niektore mamicky.
A dokonca hovoria ze ked si bez EPI lepsie citis kontrakcie a vies lepsie kedy mas tlacit, s EPI trva vraj porod dlhsie (ale ja posudit nemozem, pisem len co mi vraveli ine 🙂
Urcite ze zvladnes ...sa držkaj potom držim palčeky 🙂

kadan
19. dec 2012

@susy
no pekne, prístup za všetky drobné......

asocial
19. dec 2012

@petra1402 ja som tiez na antolskej bez EI, a tiez mi liezlo na nervy, ako ma lekarka v poradni nahovarala, ze bez EPI je to sprostost, a neviem, ako budem znasat bolest atd..

porod som mala, ako som viackrat spomenula velmi dlhy, vyvolavany, a na konci som uz aj kricala, no rozhodnutie bez EPI nelutujem..chcela som si vyskusat, ake je to, ozaj rodit..je fakt, ze vedla v boxe bole baba s EPI, ktora sa normalne vykecavala s partnerom, ani nepipla..

ale ..svoje rozhodnute nelutujem...

a este zopakujem, antolska je super

dulkagabulka
19. dec 2012

@asocial
🙂 pekne si to napisala

ako predvianočný darček vám všetkým ponúkam jeden prenádherný pôrodný pribeh z ružomberskej pôrodnice
fakt stojí za prečítanie
a podobné pôrody želám všetkým tehuľkám

http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

nikalentilka
19. dec 2012

@weke ahoj, tak ako sa Ti tam zatial "paci" ??? izby a sestricky su v pohode ??? drzim silno palce za zajtra

weke
19. dec 2012

@nikalentilka zatial to je v pohode, sestricky su velmi mile. Som na rizikovo-porodnickom oddeleni na 5. poschodi v poliklinike. Na izbe sme 3. Cele oddelenie je uplne plne. Kupelna je spolocna s vedlajsou izbou. Nie je to ziadny luxus, ale omnoho kepsie ako v Ruzinove. Len tu strasne kuria a je tu brutalna nuda. Rano mi urobili vsetky vysetrenia, potom bol obed (zvlastne rybie file, zemiaky, tatarska), uz nam dali aj suchu veceru ( 2x chlieb, maslo, syr) a teraz sa tu uz nudim... Caka ma este jeden monitor a potom od 18.00 mam zakaz jest a od 24.00 aj pit. Rano mi daju vyvolavacku...

nikalentilka
19. dec 2012

@weke plnee??? to som si myslela, teraz v priebehu tyzdna ma strasne vela zien termin na antolskej, bude to "zabava", dufam, ze ma potom budu mat kde ubytovat 😀 ....o kureni som pocula, myslela som si, ze si vezmem hruby zupan, ale asi ho necham doma zatial, ako to citam 🙂 ....potom daj vediet ako si dopadla a aky lekar mal sluzbu pri porode

sisa138
19. dec 2012

caute kocky,ja som prvy krat rodila na Antolskej a nemala som doktora,no teraz mam termin v maji a uz rozmyslam,koho si zazmluvnim,kedze si na mne pri prvom porode vyskusali vsetky sposoby vyvolania porodu,kazdy doktor inym sposobom,teraz lutujem,ze som bola hrdinka...ale inak boli vsetci mily, izby tiez v pohode,urcite by som inam nesla

weke
19. dec 2012

@nikalentilka urcite si ten teply zupan nechaj doma 😀 jedine na chodbe kde su navstevy je chladnejsie, ale da sa to vydrzat 😎 Ale su tu aj baby v hrubych zupanoch, mozno je len mne tak teplo 😀 Zatial som na 5. posch. na rizikovom neviem aka je obsadenost na porodnom na 3. posch 🙂 Mozno tam nebude tak plno 😉

ivanka.7
19. dec 2012

@verronicka ja som tiez nechcela Epi, ale kedze som si nebola ista, poucenie som absolvovala... a poviem ti, po nejakych 15 hodinach bolesti som za nu bola fakt vdacna; neucinkovala mi dlho a zaverecne kontrakcie som sla uz "naostro" ale tu hodinu a pol, co som bola bez vacsich bolesti som nacerpala silu na ten zvysok, bez tej pauzy si to doteraz neviem velmi dobre predstavit

verronicka
19. dec 2012

@ivanka.7 ahoj, no pisala som ze kazdy porod je iny...a ja som rada ze som mala lahky porod a zvladla som to aj bez EPI 🙂 to je len moj nazor ze by som EPI nehcela ani pri druhom porode a ktorej mamicke to pomoze nech si samozrejme pomoze ked sa da. Ani mne nebolo vsetko jedno pri porode...a zvladla som to, ale ja som rodila 3 hod.nie 15hod. co je rozdiel 😉

ivanka.7
19. dec 2012

@verronicka jj, chapem, to ja len, ze naozaj to moze byt u kazdeho ine 🙂

susy
20. dec 2012

@weke mozem ti dat cerstve info z 3p.🙂
Od rana tu hovorili, ze je plno, uz som pocula asi 5 babetiek plakat, ale vzdy sa tu nejake miesto najde 🙂

weke
20. dec 2012

@susy ja viem, ze sa rodi, ale potom mamicky strkaju kade tade, minimalne tri su na 5. posch. ( aj to su len tie o ktorych viem) Jedna po cisarskom je strcena u nas ☹ Ale zajtra mam byt zase na lacno, tak dufam, ze uz zacnu vyvolavat porod. Na vizite mi povedia co bude dalej.... Nam dnes rano povedali, ze uz maju 12 planovanych porodov, ze viac tam uz nemozu naplanovat... Preto mi ani nezacali vyvolavat. Snad sa dockam zajtra...

kadan
20. dec 2012

@weke
ahoj
držím palčeky aby zajtra prišlo aj na teba nech tam netrčíš zbytočne dlho a aby všetko dobre dopadlo 😉

susy
21. dec 2012

@weke dnes som od rana pocula asi 3 miminka, samozrejme najprv mamicky 🙂
Ked pojdes okolo dvery c 2. na 3p. Kludne zrev, ,susy,,budem na teba mysliet 🙂

sammy
21. dec 2012

Ja som dnes bola na poradni, bolo tam dost vela ludi, ale celkom rychlo to slo. A cosi sa tam sestricky bavili, ze to bola brutalna noc, tak asi sa rodi stale ostosest 🙂

lea1333
21. dec 2012

caute kocky chcem sa opytat co je to za doktorku Hammerova jej meno!!!:-/

weke
22. dec 2012

Ahojte, tak ja som este stale na 5.posch. Dnes rano mi dr. Janac spravil Hamiltonov hmat a vravel, ze by sa to malo same rozbehnut este dnes. Tak uvidime... 😀. (Ten hmat bolel brutalne)
@susy
@kadan

nikalentilka
22. dec 2012

@weke ahoj 😉, no teeda, ja ze to uz mas za sebou...to ta tam nechali dlho trapit...a dali Ti na vyber, ci hmat alebo vyvolavacku? pocula som, ze ten hmat je brutalny ☹

kadan
22. dec 2012

@weke
jáj nepríjemné, aj ja som počula že to je bolestivé to ma mrzí
na druhej strane dúfam že o pár hodín už budeš mať po všetkom a budeš mať v náručí vysnívaného drobca 😉

ja som bola na kontrole včera, bola som tam 2,5 hodiny už som myslela že "nález" bude stáť za to ale nič ani náznak že by sa mohlo niečo diať

kadan
22. dec 2012

@lea1333
čo sa stalo??
ja ku nej chodím a zatiaľ ok

weke
22. dec 2012

@nikalentilka
@kadan nedali mi na vyber, uz som bola otvorena na 2 prsty, tak preto robil ten hmat. Keby som bola zavreta tak by mi dali cipok... ale vyzera to tak, ze hmat zabral, zacinam mat kontrakcie kazdych 15 minut. Uvidim ci sa budu stupnovat...

susy
22. dec 2012

@weke uz som tu pocula asi 4 babatka, tak dufam, ze jedno bolo uz tvoje. Ja idem zajtra na to. Prave tu bol Janac a povedal ze zajtra na lacno 🙂 ako keby som nevedela 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre