Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

cicimon
31. aug 2012

@angieska na izbu ho nepustia, takze pokial nebudes schopna chodit...

petaba
1. sep 2012

Ahojte dievčatá, tie čo ste rodili v nedávnej dobe... mali ste pôrodné plány? ... bral ich tam niekto na vedomie?... ja keď som rodila 1x tak to ešte nikto neriešil...

cicimon
1. sep 2012

@petaba nemam s tym skusenost, ja som mala taky rychly porod ze porodny plan by mi bol nanic

oliverka
1. sep 2012

@petaba Rodila som v júli. Pri príjme sa ma pôrodné asistentky pýtali, či mám PP. Mala som ho v taške, ale povedala som, že ho nebudem vyťahovať a veď sa dohodneme. 😉 Doktorke som potom vždy priamo povedala, čo nechcem - napr. pri vytláčaní, aby ma nenastrihla - nenastrihla. PA mi začala dávať škrtidlo na ruku, chceli mi čosi pichnúť - vraví, že nič nechcem, lekárka kývla, že dobre. Lekárku som prvý raz videla až pri vytláčaní, aj keby som pri príjme odovzdala PP, asi by o ňom nevedela...

petaba
1. sep 2012

@oliverka a kto ťa rodil? ... ja mám obvodného dr. Havaldu, ale momentálne je na dovolenke... tak zisťujem ako to tam chodí, ak si ho nestihnem zazmluvniť... lebo nechcem si zazmluvňovať niekoho, koho aj tak nepoznám...

@cicimon a teraz pri druhej ti išiel pôrod rýchlejšie ako pri prvej dcérke?

cicimon
1. sep 2012

@petaba hej, zas bez klystiru, teraz aj bez nastrihu a sitia, od prijimu po vytlacenie 45min

oliverka
1. sep 2012

@petaba Mala som Dr. Féherovú. Nikoho som si nezazmluvňovala, do poradne som posledný mesiac chodila k Dr. Maľovej. Celý pôrod sme boli s manželom sami na nadštandardnom pôrodnom boxe, len PA prišla 3 x s monitorom. Lekárku som videla cca 15 minút po tom, ako ich išiel manžel zavolať, lebo som už mala tlaky. Potom ma Dr. zašila, podala ruku a odišla 🙂 Ja považujem zazmluvnenie za zbytočné - kvôli cca 30 minutám, čo som bola s Dr. vyhodiť 300 €. Na šestonedelí sa ma pýtali Dr. Maľová aj Féherová, ako sa mám - aj bez tých 300 € 😉

cicimon
1. sep 2012

@petaba mna rodila Kristufekova - videla som ju vtedy prvy raz, velmi mila, potom ked som mala este lad na bruchu ma chodila pozerat ako sa ma maternica 🙂
ja som tiez nemala v plane zazmluvnovat a myslim ze by to boli vyhodene peniaze

sisinka26
1. sep 2012

@moonlightka ahoj, ja mam termín 20.10. a budem rodit na Antolskej.

lucia3006
1. sep 2012

@angieska Anička návštevné hodiny sú od tej 15:00ej do 17:00ej, cez víkendy a sviatky od 13:00ej do 17ej, ak by si mala nadštandard, tak tam môžu za tebou chodiť návštevy na izbu... držím palce, nech to máš čím skôr za sebou 😉 budem na teba myslieť

anicka245
1. sep 2012

moze byt muz pri cisaraku, ak by sa nahodou pocas porodu rozhodli ze ho musia urobit? mate niektora skusenost?

cicimon
1. sep 2012

@anicka245 nemoze

anicka245
1. sep 2012

@cicimon tak dufam, ze to pojde prirodzene... nech ma zazitok... ja si stale predstavujem presne taky porod aky si mala ty 🙂 pridem na prijem a do pol max 3/4 hodiny porodim 😀 to je pre mna idealne mohla by som si to privolat 🙂

stipec26
1. sep 2012

kocky, este raz sem hodim info o predporodnych kurzoch.... a uz si to mazem z notasu, hadam ktora budete potrebovat - tak sa k tomu doklikate 🙂

zuzkag2
1. sep 2012

baby, chcem sa spytat...dnes mi svagrina povedala, ze na antoslkej sa rodi tak, ze je tam nejake sklo, a vsetci vidia ako rodis...ja som tam este nebola, ale planujem tam rodit, teda bola som rozhodnuta na 100% a teraz som z toho v pomykove...

keyka
1. sep 2012

@stipec26 a bola si na tych predporodnych konzultaciach minuly mesiac?

stipec26
1. sep 2012

@keyka ano, bola som

stipec26
1. sep 2012

@zuzkag2 nech povedia mamicky, co to maju cerstvo v pamati - ja si pamatam, ze je tam normalne murovana stena tak do polovice a potom ano - to sklo ale okolo teba (na boku aj v predu) sa zatahuje zaves.... a potom este "vyhliadkova kabinka" co na kazdu rodicku zpredu vidia doktori, sestry je tiez za sklom...

cicimon
1. sep 2012

@zuzkag2 kto vsetci? okrem dr ta nik neuvidi

chloe001
1. sep 2012

@zuzkag2 nikto na teba nepozera, normalne su tam tie porodne boxy oddelene nepriehladnymi zastenami, hore na nich je kusok skla, ale tadial nic nevidno, lebo je to vysoko a vpredu je zaves, a potom oproti boxom je murovana stena, kde maju doktori a sestry svoju "kukanu" a oni si tam robia svoje a pisu a tak. Aj tak ti to bude fuk, kto na teba pozera, ci nepozera, ja som skor bola nervozna, ked tam nikto nebol 🙂

saranata
1. sep 2012

@zuzkag2 určite ta nikto nevidí, len ten kto ta vidiet má a teda lekár
boxy su so zavesmi a bočne steny su murovane do určitej časti a potom je nepriehladne sklo takze nikto ani z vedlajšieho boxu ta nemoze vidiet
vyber antolskej je jednoznačne dobrá volba, rodila som tam teraz tretí krát a spokojnost🙂

zuzkag2
1. sep 2012

@cicimon @chloe001 neviem kto vsetci...ta moja svagrina rodila obe deti v ruzinove, a neviem preco, mam dojem, ze ma chce odhovorit,alebo ako to mam chapat. 😒
no, sestricky a lekar, je jasne, ze ma vidia, ved so mnou rodia, ona zrejme myslela ine pacientky a co ja viem, mozno inych parterov, co su tam s parterkami pri porode...
no jedno mi to isto nebude, to je to coho sa v suvoslosti s porodom najviac bojim. ja som strasne hanbliva...ja som povedala, ze by som najradsej rodila v nohavickach 😀

zuzkag2
1. sep 2012

@saranata no ved ja som bola uplne presvedcena ze to je najelspia volba, antolska...ved naozaj len dobre referencie citam, ci uz na lekarov, alebo sestricky, bola som tam raz aj na pohotovosti, uz v tehu, a naozaj boli vsetci velmi mili 🙂

saranata
1. sep 2012

@zuzkag2 tak sa nenechaj odradit, určite budeš spokojná , o tom som presvedčená
čo sa týka Ruzinova ešte som dobre slovo na tuto porodnicu nepočula tak neviem ale rodili tam aj moje zname a ich postoj je teda skor taký ze nikdy viac

cicimon
1. sep 2012

@zuzkag2 urcite ta okrem personalu nik iny vidiet nebude, ak vedla bude rodit ina zena tak to vidno nie je, max budes pocut... a ver tomu ze ked budes rodit tak tvoja posledna starost bude riesit ci sa na teba niekto pozera a kto..
a ja by som tiez nemenila antolsku za inu.... pocnuc personalom - az na jendu "milu" stanicnu sestru... az po tie wc 🙂 fakt si neviem predstavit chodit niekde na chodbu a cakat na sprchu a nech mi medzitym dieta reve na izbe..

zuzkag2
1. sep 2012

@saranata
@cicimon
dakujem dievcata, nedam sa odradit.a tu jednu milu stanicku poslem do prdele, hned na zaciatku cvicne, ak tam bude, alebo pripadne ju posle do prdelky priatel a bude vybavene.
ani ja som na ruzinov nepocula dobre, dokonca som mala tu uzasnu "cest" tam ako rizikova, v 9tt, tusim, cakat 3 hodiny na pohotovosti, kym ma doktorka raci prijat. a este mi aj vynadala, ze co som tam vyzvanala, ze som nebola v ohrozeni zivota...ale ako som to mala vediet, a ako to mohla vediet ona netusim.

cicimon
1. sep 2012

@zuzkag2 no priatel ju asi nikde neposle, ona sa zaobera tym, aby nacas pozbierala taniere po jedle 🙂)

zuzkag2
1. sep 2012

@cicimon 😀 😀 😀 😀 aha, ona ma velmi vyznamu funkciu, tak je jasne, ze je taka "prijemna" 😀 😀 😀

lulusha
1. sep 2012

@cicimon jeeej, prave som sem po case zabehla a vidim, ze uz mas aj druhu bambulku na svete, blahozelam! nech sa dari 🙂 😵 ja uz pracujem, takze s malym chodim von len cez vikendy, mozno sa dakedy uvidime 😉
@zuzkag2 nic sa neboj, to sklo na porodnej sale tam ma opodstatnenie, sedia za nim sestricky a davaju pozor, co sa deje na sale... mna to upokojovalo, ked som videla, ze ma maju na ociach, keby nieco 😉

keyka
2. sep 2012

@stipec26 a o com to cele je? ukazuju aj porodnicu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre