Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

silsil
16. sep 2013

@penn ja som mala tiez kanylu v ruke, preto lebo mi pocas porodu dali ATB, mala som horucku a zapal, ale pytali sa ma automatcki aj mi to povedali, mohla som odmietnut, dalej mi pichli infuziu, oxc. atropin a aj uspavacku..a mala som kanylu este dalsie dni lebo mi davali atb do zily a transfuziu krvi.. naozaj tam boli velmi velmi mily, ked som rodilabola tam mlada dr,vsetko mi hovorila v klude a pokojne 🙂 a mohla som jej povedat ze nie nechcem.. ale ja som im doverovala..
podla mna vsetko, resp, vela zavisi od konkrtnych ludi, doktorov..

elenak
16. sep 2013

tiez mam z antolskej velmi zlu skusenost. neochotni lekari, sestricky ochotne len niektore a aj ked som mala zazmluvneneho lekara, aj tak sa mi nedostalo poriadnej starostlivosti. nikto ma nechcel o nicom informovat aj ked som sa niekolkokrat pytala na moj zdravotny stav. ale na druhej strane, co sa tyka starostlivosti o mojho synceka (bol predcasnik), tak nemozem povedat kriveho slova..na oddeleni rizikovych novorodencov a aj na JISke naozaj skvely odborny a ludsky pristup, mile sestricky a skveli lekari.

salmonela
16. sep 2013

@silsil zavisi asi od narocnosti. Niektorym mamickam staci, ze to prezili splolu s dietatom a nam narocnejsim ide aj napriklad o zachovanie zakladnej ludskej dostojnosti, aby sa clovek necitil ako kus masa, alebo krava na jatkach, ale ako zena, ktora tam prisla odrodit.
Asi si mala stastie na personal, ked som tam bola ja, boli dovolenky, ti normalni zrejme odisli a zostalo tam par hnusnych frustrovanych harpii.

silsil
16. sep 2013

@salmonela môže byť..ako vravím, že veľa závisí od personálu..samozrejme, že toa čo píšeš tak taký prístup sa mi nepáči, ale naštasie som ho ja nezažila..na pôrdnici ale aj na odd. boli fakt sestričky super..dokonca same od seba mi išli hneď vybaviť to aby mi maleho zobrali preč ked mi tiekli atb, a transuzia (lebo som nemohlahybat rukou) a aj ine veci..fakt sa starali..tri krat denne ma chodili kontrolovat, tlak, teplotu atd..aj s kojenim sa stale pytali ci to ide atd..

salmonela
16. sep 2013

tak to si mala stastie, ja si asi nenavyberam a nakoniec zase pojdem na antolsku, mozno teraz tam budu ini ludia, kazdopadne mam aspon par tipov ako si to tam ulahcit, ale predtym som to nevedela.

silsil
17. sep 2013

@salmonela ake typy napr, ?🙂

skipka2
17. sep 2013

@heni79 dakujem, ale ja som to hned potom nasla...

heni79
17. sep 2013

@skipka2 🙂
Tak super. Ja som nekontrolovala, či si už členom skupiny. Ale zas , aspoň sa tu mihol link, aj pre iné maminy. 😉

potulka
17. sep 2013

na antolskej som rodila pred 4,5 rokmi a pred 4 tyzdnami a po oba razy som bola velmi spokojna. boli to planovane sekcie a vsetko slo fajn. dokonc mi tento druhy raz ponechali na sale aj okuliare. 😎 syna mi ukazali ponad rusku par sekund po vybrati, nechali mu nejaky cas tepat pupocnik a skusali mi ho po osuseni aj prilozit, ale bolo tam pre rusky a kvantum doktorov malo miesta. tie dve posledne veci boli na moju ziadost. babo mi potom priniesli na izbu dve hodky po sekcii, prilozili a pekne sa prisalo. 24 h som nemohla vstavat a syna mi priniesli za ten cas 5x. po postaveni som ho mala uz cely cas pri sebe, ale keby som nevladala, tak by ho novorodenecke sestry vzali k sebe (tak to bolo prvu noc po prvom porode). izbova lekarka bola sice taka upachtena nervozna osoba, ale inak boli vsetci mili, ochotni pomoct alebo odpovedat na otazky. v porovnani s prvym pobytom sa mi dokonca zdalo, ze novorodenecke sestry su lepsie, trpezlivejsie. ale moze to byt aj tym, ze som uz vedela s babom co a ako. domov sme sli na 4. den, stehy sa vyberali ambulantne na 7. den. moj dojem bol teda vyborny, ak by som sla rodit treti raz, idem zasa tam.

sandri
17. sep 2013

@potulka tak to si ma potesila, u mna to tiez vyzera na planovanu sekciu, maly je zatial stale KP, tak som rada za kazdu referenciu. 😉

salmonela
17. sep 2013

@silsil napriklad ze po sekcii sa oplati mat zaplatenu nadstandardnu izbu, kde bude moct obcas niekto z rodiny byt so mnou a nosit mi malu na dojcenie, ked nebudem schopna vstat z postele. A ze sa nemam univat zvonit na zvoncek = podla rad jednej sestrsy, ktora mi vysvetlila, ze zvonime iba ked odpadavame. Taktiez sa oplati mat so sebou tajny cumel a flasu na mlieko. Pripadne aj vlastne umele mlieko, aby dieta neschudlo prilis, kym sa rozbehne laktacia a nebudem musiet zobrat o kazdu injekcnu striekacku mlieka pre hladujuce dieta riskujuc, ze ma zase ofrflana sestra vyrazi s tym, ze mam castejsie prikladat. A aj vlastnu odsavacku, lebo aj to bol problem, ked ma tam taka mala harpia ohucala, naco mi to je, ze mam castejsie prikladat a kym mi nekrvacaju bradavky, tak nech sa nestazujem.

potulka
17. sep 2013

@sandri drzim palce. mala som zmluvu s dr. bertoldovou a veru ju vrelo odporucam, ochotna, ustretova, sikovna a dokladna. a verim, ze presne takto by sa spravala aj bez zmluvy - pri prvom tehotenstve som u nej bola o 4. rano na pohotovosti a uz vtedy na mna takto posobila.

silsil
17. sep 2013

@salmonela ano, s tým nadštandardom to máš pravdu, ale vieš že na Ant. sú len dve také izby, a nie je realne sa tam dostať takže tak.. s odsávačkou máš pravdu..ja som mala vlastnú, aj tak som nechcela používanu.. a čo sa týka UM..tak môj malý vreštať v noci aj hodinu, nevedela som čo s ním, tak sestričky mi hneď dali UM v striekačke a aj mi to pekne vysvetlili.. kontrolovli mi kojenie, prikladanie (ale mne fakt nič netieklo ! až na šiesty deň,a le to bolo tymi ATB, a aj transfuziou.. ze som to mala neskor vsetko) a mne dokonca davali dve striekačky mlieka kedze maly bol velmi hladny..takze ja som problem nemala..ale asi fakt zalei od konkretnych sestričiek..bohuziall...

salmonela
17. sep 2013

@silsil ved prave, ze izby su stale obsadene.. ale vravim, nabuduce pasujem cumle, flase a vsetky zakazane pomocky. nejak to tam snad prezijem, najvacsia kriza bol ten hlad malej. inak druhu noc po operacii mi ju nik nedoniesol na dojcenie, ja som nevladala vstat a rano mi oznamili ze ala ma teplotu, lebo asi bola hladna,,,,,

silsil
17. sep 2013

@salmonela to je otrasne !! a si si teda ista ze tam chces rodit aj druhy krat? nechces skusit napr. kramare?

potulka
17. sep 2013

moja spoubyvajuca mala problem s tym, ze jej velka dcera bola stale hladna. detsky primar prizvukoval caste prikladanie, no sestricky samy ponukli aj UM a aj jej ho bez problemov davali, ked si bola mamicka vypytat. vsetky sa velmi snazili, davali dobre rady a chodili ich casto pozerat, ako im to ide. akurat ze kazda mala nejaky iny osvedceny postup, takze s kazdou smenou sa robilo nieco ine... 😅 ale vsetky boli ochotne a napomocne. pozicali aj odsavacku, rucnu aj elektricku. a to sme tam boli v takom obdobi, ked bolo jeden den 11 porodov, uplny masaker, nemali tie rodicky kam davat. takze skusenosti su fakt rozne.

mimimer
17. sep 2013

@potulka ahoj, mozem sa Ta opytat na klystir a cievkovanie na Antolskej? Prvykrat som rodila v Ruzinove, tiez planovany cisarsky, a tam som dostala gl.cipok namiesto klystiru a cievkovanie sa robi az ked mas pichnutu spinalku, takze nic necitis. Je to rovnake aj na Antolskej? Ak davaju cipky, daju Ti ich oni, alebo si musis priniest vlastne? Lebo ako tu citam, Antolska je ovela utulnejsia a ustretovejsia, no vsetko si tam musis priniest. Teraz mam tiez planovany cisarsky a chcem vyskusat tuto nemocnicu. Ak sa tu o tom uz pisalo, ospravedlnujem sa... vdaka za odpoved 😉

rienok
17. sep 2013

@salmonela no ja ked som ich prosila nech sa pridu pozriet si sa mala dobre prisava tak mi povedali ze to mam len skusat, ze sa to obe musime naucit.... odchadzala som s takymi ragadami ze este aj ked laktacna prisla k nam domov tak neverila..... asi taka pomoc 😝

salmonela
17. sep 2013

@rienok verim ti, ja som sa nevladala dvihat z postele a snazila som sa kojit, hoci som nemala mlieko, vzdy ked som si mali prisala, tak som ju nemohla odrthnut, co bola hladna a ja som jej nemala co dat... ked som sla za sestrami, ze place a je hladna, tak take mlade kravy premudrele ma poslali prec, ze hm neda sa nic robit, treba castejsie prikladat. To, ze mi je tak zle, ze malu ledva udrzim a odpadavam od vycerpania, to nik neriesil. Raz ked mi plakala celu noc som uz bola tak zufala, ze som sla doslova ukradnut do kuchynky flasku, kde ma nacapala taka sestra, citila som sa ako male decko. dala mi akurat tak do striekacky, co malej absolutne nestacilo, ale samozrejme mi bolo blbe tam za takychto podmienok chodit, preto som sa vzdy modila, nech mala vydrzi, aspon kym sa smena vystrieda, aby nevedeli. Potom tam bola aj taka super sestra, co mi ju vzdy konecne nakrmila a vdaka ktorej mi neschudla natolko, aby nas tam nechali. tej som od vdacnosti nakupila bonboniery za asi 50 eur, ked som odchadzala. no nemam dobre zazitky, fakt otras.

salmonela
17. sep 2013

@silsil no vies co, fakt som sa citila hrozne, odniesla som si odtial riadnu depresiu. Nie je nic horsie, ako ked ti vlastne dieta place od hladu a ty mu nemas co dat, nabuduce by som zavolala pekne muzovi, nech mi donesie bebu a termosku s vodou kazdy den a bolo by. Nenechala by som sa takto terorizovat. No na Antolskej som chcela rodit preto, ze priamo na Antolskej byvam, tak mi to prislo poruke. Teraz uz som chcela ist Kochovi, ale bojim sa, ze ma zase nechaju rodit prirodzene, lebo tam zevraj cisarske planuju neradi. Ja ale mam celkom cerstvu jazvvu este a nechcem riskovat... tak mam takuto dilemu, co teraz, kam ist.

zdenin
17. sep 2013

@matkin ja som mala celkom prijemne sestricky az na jednu ta bola nejaka bu-bu-bu ked som odchadzala jedna sestricka povedalala ze nam pomoze obliect drobcov ale vymakla ma ta druha a ze podte si obliect dieta..no ja v strese mala plackala chudatko najhorsie bolo ju dat do toho overalu a nasledne do sedacky..nastastie to uz prisla ta mila sestricka a pomohla...
A mne nedali ani tu edukaciu dozvedela som sa od spolubyvajucej ze si mam znacit cikanie a kakanie
Az na druhy den sa ma pytala na to jedna mlada tak mi to potom vysvetlila a podpisala som sa...
Bola som tam tyzden uz mi to liezlo na nervi...neviem ci tam mam ist rodit aj nabuduce veru 😀

zdenin
17. sep 2013

@dinala ja som mala malu skoro stale pri sebe ked bola na bilibede (modre svetlo) takze ked sa prebudila tak som ju odtial zobrala a nakrmila a dala spet na svetlo..raz povedali ze si ju nehaju na svetle cez noc na sesterni ze mi ju donesu na krmenie ked sa zobudi ale jasne ze sa nezobudila bo bola spava doniesli ju az o 5tej

salmonela
17. sep 2013

hehe, no na odchod si spominam tiez z usmevom na tvari, to si uz zazil aj moj manzel, ako tam asi jednaju s clovekom. Ked som odchadzala, samozrejme cela stastna, ze vypadnem, stihli mi sikovne panie upratovacky zakonzerovat postel modrym igelitom a tak som si nemala malu ani kam polozit - davali sme ju do sedacky doslova v lufte. Potom tam dobehla nejaka dalsia premudrela sestra, ktora nam vyhodila s vajicka - autosedacky perinku, ze to sa nesmie tak, muz sa len nemo prizeral, asi bol v soku, tak nam malu strcila do sedacky len tak (nemala ziadnu vlozku), bola v nej zlomena ako take male chudatko. Akoze bezpecnost nadovsetko, nevviem, kto ich prosil, aby riesili autosedacku, ked byvame hned za rohom za nemocnicou. Samozrejme hned ako sme odtial nas.rani vysli, sme si to aj tak znovu na lavicke vo vestibule prehodii podla seba. Akoze tolko veci, co ma tam dojalo, som uz dlho nezazila.

zdenin
17. sep 2013

@mirkita nam malu na chvilku nechali a potom odniesli na novorodenecke moj muz ju ani nedrzal na rukach..az doma

zdenin
17. sep 2013

@salmonela my sme prezliekali ba atka v tej kupelni novorodencov

xlolax80
18. sep 2013

baby, aky je vlastne postup, ked by som chcela rodit na antolskej? buduci tyzden mam poslednu poradnu u mojej gynekologicky. ako postupovat dalej? kde sa hlasit? ako je to s tym zazmluvnenim lekara na antolskej? a robia aj nejaku predporodnu pripravu? diky za rady vopred

matulinuska
18. sep 2013

@salmonela akurat citam prispevky ktore su v tejto teme, no normalne sa vidim v tvojich skusenostiach..ja som bola po akutnej sekcii a mam len tie najhorsie spomienky, bola som rada ze som odtial s malou vypadla ;)

willy_wonka
18. sep 2013

A ja som s Antolskou vrcholne spokojna, po mojom odchode som sestrickam na oddelenie 600nedelia a aj novorodeneckeho poslala sladku odmenu 🙂 @salmonela neviem co si vychytala za smenu, ale mne sestricky chodili este dudel sterilizovat....akurat ma upozornili,aby som ho malemu vytiahla,ked bude chodit na vizitu jedna detska lekarka, ze ona to nema rada.

chloe001
18. sep 2013

Ja som rodila teda pred vyse rokom, ale nemozem povedat na Antolsku jedno krive slovo. Tiez som bola po sekcii akutnej. Ale teda vsetci sa starali. Ked mi tiekli infuzky a nemohla som sa starat o malu, tak bola pri sestrickach, ked som sa nemohla ani najest, ako mala plakala a nechcela spat, tak mi ju tiez postrazili. Jedine, co ma stvalo, ze mi vodu manzel nemohol na izbu odniest a ja som si ju ako debil tlacila na voziku. A prave mi vadili este ti oteckovia a rodina, co sa tam premavali od mamiciek z nadstandardu. Ked, tak nech trcia na tej izbe a nepremavaju sa po chodbe, ked sa to nema. To ma skrelo.
Ale co sa starostlivosti tyka, vsetci boli velmi mili, aj som zvonila, aj som sa pytala, aj po UM som si chodila, nikto nic zle mi nikdy nepovedal. Akurat ta izbova dr. bola trochu taka zvlastna. 🙂

Aha... a nadstandard by som si neplatila. Ja som spolocenska osoba a bolo by mi tam smutno. Z piatich dni som tri dni bola na klasickej izbe sama a aj som si poplakala. 🙂 ako mi chybala spolocnost trochu, aj ked len na vecko, do sprchy, bala som sa malu nechat samu a tak.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre