Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

diddi
8. máj 2009

ja som rodila pred 2 rokmi a vsetky dokumenty si odomna pytali...tehu knizku a kartu poistenca hned pri hospitalizacii,mena deti na sale....a papier o otcovstve-vtedy sme neboli este zobrati, ked prisli z matriky na druhy den za mnou na izbu

chasencha
9. máj 2009

slmecnica ja som rodila u dr.marekovej,mala som ju zazmluvnenu a aj teraz aj predtym to bola moja gynekologicka a nemozem na nu nic zle povedat... 🙂 super

no a co sa tyka porodu,tak j som uz nestihala odniest veci na izbu tak boli cely cas so mnou 😀 potom prisial fešný sanitar po porode a zobral ich aj so mnou na izbu,a aj ichpekne vylozil,myslim tu tasku a bordel co som mala povedla 🙂

a ani my nie sme zobrati a musela som mat papier o otcovstv kvoli rodnmu listu a na meno dcerinu sa pytali hned ako bola vonku 🙂

mneme
9. máj 2009

kukenzi, netreba na porod (tym myslim nie na samotny porodny box, ale predtym - prechadzanie sa a tak) aj zupan?

chasencha
9. máj 2009

mneme ja som nemala zupan pred porodom,by som sa roztopila,chodila som v dlhej nocnej koseli,kvazi tricko to bolo dlhe 🙂

kukenzi
9. máj 2009

mneme ja som rodila v 40st. horucavach, takze nepripadal zupan do uvahy a ani na izbe som ho nepouzivala, hoci som ho mala a mala som nadstandard, takze som ani na chodbu nechodila, len na balkon.. . ja keby som mohla, tak ani pyzamo si nedam

dadka212
9. máj 2009

Ja som rodila v zime, ale pri pôrode som teda župan nemala, na to neni čas stále si ho obliekať-vyzliekať...zbytočne by zavadzal 😉

mneme
9. máj 2009

ok baby, tak zupan pokojne zastrcim na spodok tasky 🙂

katka1981
9. máj 2009

Mam asi sprostu otazku. V akej polohe sa rodi na antolskej? Polosed?

tehula
9. máj 2009

caute, mame nove maminy?

Katka1981> pokial viem, tak na koze s vylozenymi nohami v strmenoch. Ale nech aby napisu, co je aktualne.

kukenzi
9. máj 2009

juuuj, asi som to blbo napisala, jasne, ze na sale sa ma meno spytali, ved ho hned aj na rucicku napisali, myslela som to tak, ze som nikomu nedavala papierik s napisanym chlapcenskym aj dievcenskym menom, ale asi preto, ze som rodila spontanne.

ja som rodila na porodnom boxe, to je taka postel - lehatko, vylozene nohy, ale ziadne strmene a lehatko som si mohla polohovat az do polosedu, podla toho, co mi viac vyhovovalo.

skovka
10. máj 2009

Baby tak mne vecer odisla ta hlienova zatka a celu noc ma bolelo v podbrusku, tak som zvedava, kolko este vydrzime. Chcem sa opytat, myslite, ze moze odtiect len trosicku plodovej vody? Alebo, ked uz zacne odtekat, tak ide vsetka?

tehula
10. máj 2009

skovka, jeeeeej, drzim palce, podla mna dobal posledne veci, vecer pojdes do porodky
Nemusi vobec vsetka voda odist. Ozaj ta zatka vyzera ako taky skrvaveny sliz?

miluska.h
10. máj 2009

skovka: drzim palceky, nech coskoro, bezbolestne a rychlo porodis 🙂

mneme
10. máj 2009

skovka, drzim palce - teraz to uz pojde urcite rychlo 😉 . vody vraj moze byt len trochu na take male "cvrknutie", ale trebars aj poriadna mlacka. ak to pojde, daj vediet, ako sa situacia vyvinie.

k porodnej polohe na antolskej - to porodne kreslo, ktore som videla, sa da napolohovat ozaj az do polosedu a ziadne strmene som tam nikde nevidela 😉 ale myslim, ze mozes pozadovat rodit v polohe, ktora je tebe najpohodlnejsia, pokial zodpoveda ich technickym moznostiam a zdravotnemu stavu rodicky a babatka. ja mam v porodnych prianiach vyslovene napisane, ze si nezelam rodit v lahu na chrbate s vylozenymi nohami proti smeru gravitacie, ale v pololahu alebo klaku, a oravec mi na to povedal, ze to je uplne normalny postup.

tehula
10. máj 2009

pocujte, nemyslela som to ako strmene,ze nohy vyviazat, ale daju sa nohy kamsi vylozit? Neviem si predstavit rodit a prti tlaceni si este nohy hore drzat. Ja by som si ich rada niekam vylozila

mneme
10. máj 2009

tehula, to neviem, ale pozri foto nadstandardneho porodneho boxu - na normalnych boxoch su rovnake lehatka

http://www.nspr.sk/Nemocnica-Petrzalka/petrzalk...

skovka
10. máj 2009

Baby dakujem za info. Mne totiz vcera rano ako som vysla z wcka, isli po stehnach cicerky vody, tak som nevedela cos tym. Vecer som sa moc nevyspala, bolelo ma cely cas v podbrusku, ale teraz rano zas nic nenasvedcuje tomu, ze by mal prist uz den D. Aj ked dnes by to bol pekny datum, na den matiek, nie? 🙂
Nam hovorila p. Jezikova, ze nohy su vylozene a previazane, aby sa nam lepsie tlacilo a nehybali sa, no a ze porodna asistentka a lekar si nas vypolohuju, aby to bolo co najlepsie, ale samozrejme len do takej polohy, aby to vyhovovalo porodnikovi, ono totiz ziadny z nich nebude predsa pri vas cupiet, len preto, ze vy si to chcete ulahcit s gravitaciou a dobrym sklonom, no nie? 😖 Ale ze to je chyba aj nas mamiciek, ze si nevieme stat za svojim a moc za to nebojujeme, ze v cechach to vyzera uplne inak.

skovka
10. máj 2009

Tehula hej, zatka je presne ako pises, taky jemne skrvaveny sliz.

katrin79
10. máj 2009

skovka: drzim palce, v nedelu narodene deti su vraj vynimocne 😉 a nemyslis, ze uz ti ta voda komplet odtiekla? To potom asi treba ist uz do nemocky, nie?

mneme
10. máj 2009

skovka, ak ti tiekla po stehnach voda, tak to asi bola plodovka - radsej tam chod, nech ta mrknu. prinajhorsom ta poslu domov 😉

katrin79
10. máj 2009

aj ja si myslim, ze by si mala ist, lebo hovoria, ze po odteceni vody treba ist do dvoch hodin do nemocky, ja by som to neriskovala

skovka
10. máj 2009

no baby ste ma nejak vystrasili, to boli len take dve kvapky na kazdom stehne.

katrin79
10. máj 2009

tak si pisala, ze ti isli cicerky vody po stehnach, nie dve kvapky 😉

skovka
10. máj 2009

no tak aj kvapka ide cicerkom, nie? 😀 no nevravim, ze to boli akurat dve kvapky, ale tak len trosicka islo. idem na obed k nasim, uvidime, ci sa pocas dna nieco rozbehne, potom vam dam vediet. 🙂

katrin79
10. máj 2009

tak drzim palce 😉

miluska.h
10. máj 2009

skovka, radsej bez do nemocky, nech ti urobia temesvaryho test....

wiola
10. máj 2009

🙂 SKOVKA PARADA 😉

uz ti to dlho nepotrva, Strasne zelam co najpohodovejsi priebeh! 😵

katka1981
10. máj 2009

mneme, a ty ako vies ktora poloha ti bude najlepsia? Porad, ja som toho vela necitala a tiez by som si chcela pomoct aspon trochu. Ja som totiz vcera pozerala dost zaujimave videa a tak ma zacalo zaujimat ako to bude so mnou.

videa> http://www.clinic24.eu/Video/Default.aspx?page=2

katka1981
10. máj 2009

skovka, drz sa!!!

katka1981
10. máj 2009

katrin79, katus napis mi potom prosim co nove a dolezite si sa naucila na tom kurze. Mna zaujima ako dychat ako tlacit... diky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre