Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

rovni
2. júl 2008

Baby co je zac ta Jezikova?Dnes ma dost nastvala,uz som jej raz volala kvoli preporodnej priprave asi pred 2-3 tyzdnami-povedala nech sa ozvem zaciatkom jula.Tak som sa jej na x-ty pokus dovolala dnes-znova sa ma popytala kam chodim doktorovi, kedy mam termin porodu a kde chcem rodit.No a potom povedala-vsetko dost neochotne a neprijemne,ze nevie ako to bude cez prazdniny,kedy tam bude a nebude,ze ju zrejme nikto nebude zastupovat,nech chodim na pripravu inde,ze ona ma moze objednat az nejake tri tyzdne.Nakoniec mi povedala nech pridem 5.8 a to mi nezarucuje ze tam bude,ze nebude mat dovolenku.Ved to budem max.mesiac pred porodom!Nie je to neskoro???Neviete poradit nejake ine predporodne kurzy?Napriek vsetkym skusenostiam a ohlasom by som chcela rodit na Antolskej dufajuc ze vystihnem dobru zhodu okolnosti a preto som aj tam chcela chodit na pripravu.No ale takto,neviem.....

ivetah
2. júl 2008

rovni, ja som chodila k p. Hrabcakovej v Bratislave, pozri si http://www.pripravanaporod.szm.sk/
je velmi mila a robi aj prednasky, takze vsetko sme absolvovali u nej, aj prednasku pre manzela 😉 sice si zaplatis (nie vela, 150,-skk jedno cvicenie 😉 ), ale mas super pristup 😀

rovni
2. júl 2008

dakujem ivka,prave si pozeram tu stranku a celkom sa mi to pozdava,len neviem ci sa tam mozem zapojit hocikedy,alebo ma pevne stanovene terminy kurzov

ivetah
2. júl 2008

zavolaj jej a urcite sa dohdnete 😉

majula009
2. júl 2008

Natalka ten plan je asi zbytocny.....ked nechces epi, ti ju nedaju, ak chces epi ti ju daju ak ju mas zaplatenu a budes dostatocne otvorena a HLAVNE ak bude volny anesteziolog...kamoske ju nedali lebo kym dosiel anesteziolog bola otvorena na 8 cm a uz ju pichnut nemohol...hlavne ze cakala na porodnici dve hodky kým sa mu chcelo prist a potom uz bolo neskoro.
Ak nechces nastrih hradze tak Ta aj tak nastrihnu ked bude hrozit ze sa natrhnes, inak sa ti moze stat ze sa natrhnes az po stehno ....ako moja dalsia kamoska....takze asi radsej zvolis nástrih ak to bude nutne.
Klistýr si asi das aby si tam nehodila bobek rovno na lekara a zarovenm aj na mimi, a otecko pri porode aj bude plno tak ho ´vraj mozu vykazat aj von....Takze plany su uplne zbytocne, oni to aj tak nerespektuju.
Najlepsie je si to prejst s dokim- ak si nejakeho zazmluvnis a porozpravat sa s nim o tom ze aky ma nazor na to a na to...inak ked dojdes na porodnicu s planom k neznamemu dokimu tak sa nad tým akurat tak pobavi a urobi si po svojom...počula som to tak tak neviem co je na tom pravdy...
A

majula009
2. júl 2008

rovni, mala by si najlepsie keby si za pani Ježíkovou isla osobne s doporucenim od dokiho na prípravu...Vieš kolko ludi jej tam vola denne? ja osobne s nou mam velmi dobre skusenosti a bola vždy velmi milá a myslim ze ma dobre pripravila na ten uzasny porod co mam caka....Podla mna je velmi mila a odporucam ju, to ze bola mozno v zhone sa ani necudujem, lebo tam v kuse ale fakt v jednomkuse zvonia tel.....
A pochybujem ze ta odpise ked za nou prides osobne.... 😀

majula009
2. júl 2008

verulka, dakujem, inak zatial stale nic....mala mi dobre že z brucha nechce vyskocit a hadze sa mi o steny maternice akoby si trenovala kapueru..... 😀
Ja uz len dychcim, zajtra idem zase tam lebo mam nejaký vyssi tlak, doteraz bol ukazkovy- A navyse mi dost opuchaju nohy tak som zvedava ci je to len z tepla alebo je to nieco vaznejsie.... 😅

oskar75
2. júl 2008

Ahojte kocky, rodila som na Antolskej koncom marca tohto roku. Predtym som chodila na pripravu k Jezikovej - bolo to fajn, ale viac sme rozpravali ako cvicili... Vsetky info ktore som tam dostala su aj na Internete. Co sa tyka samotnej porodnice a porodu: rodila som v noci a nemala som zazmluvneneho doktora. Brali to velmi rutinne a keby tam nebol so mnou moj partner, tak som tam uplne sama a nikto o mna ani nezakopne. Iba sem tam sa niekto prisiel pozriet - a to som lezala uz na porodnom stole a mala kontrakcie. Ked vsak nastal cas "tlacit", vsetko prebehlo absolutne perfektne a zo strany personalu absolutne profesionalne. Klistir aj nastrih sa da prezit, zosili ma perfektne. Epidural som mala zaplateny ale nedali mi ho - vraj nestihame. Neskor, ako som hovorila s ostatnymi kockami po porode som nadobudla dojem, ze epidural "stihnu" dat iba tym, ktore maju zaplateny aj nadstandard alebo lekara. A este chcem upozornit na jednu vec: vsade uvadzaju, ze miminko vam daju hned po porode na brucho a do 30 min ho prilozia. Mne to neurobili, lebo som to nepovedala pri porode. No comment.... uprimne, ani ma nenapadlo, ze o to musim poziadat. Malu mi samozrejme priniesli a ukazali mi ju po chvilke ked uz bola umyta a oblecena.
Na setonedeli je ale perfektny personal. Sestricky su super, pomozu a poradia. Na izbach je cisto a aj sprcha a zachod bol v poriadku. Jedlo - ako v nemocnici 🙂 ale da sa.

natalka1
3. júl 2008

majula, tak dik, celkom si ma ukludnila 😀, doteraz som myslela, ze si lekarku nezaplatim, ale po tychto debatach tu, si ju radsej zazmluvnim. Je strasne mila, ochotna, perfektna, snad stihne prist k porodu 🙂 A kedze je mimo Antolskej, budem ktam k nej chodit az do konca.
Rovni: s Jezikovou mam tiez telefonicku skusenost, ked sa mi po par dnoch podarilo dovolat a povedala som jej, v ktorom som tyzdni (36 tt), ze mam zaujem o cvicenie a pripravu s partnerom, po nejakych sekundach sa ma opytala "a co chcete?"
Tak som zostala zaskocena, ze som jej to znova zopakovala, opytala sa ma, kedy mozem, a ked som jej odpovedala, ze kedykolvek, objednala ma o tyzden v piatok. Hned ako som zlozila a volala kamoske, zabudla som, ze ci o tyzden v piatok alebo na zajtra 😀 Som nejaka zabudliva z toho tehotenstva 🙂 Tak tam pojdem pozriet aj zajtra a bud ma posle prec alebo zostanem.
Kamoska mi hovorila, ze na nejakych dverach v nemocnici videla, ze 7.7. o 12.30 je profylakt. priprava. Neviete o tom nieco? Je to verejne, ide o pripravu s muzom, ked chce byt pri porode?

monka88
3. júl 2008

natalka,ak by si sa nieco dozvedela o tej profyl.priprave,daj mi prosim vediet,tiez by som tam rada zbehla.teraz v stredu som bola len prvykrat u vybratej porodnicky a samoska zabudla som sa jej hromadu vedi popytat,kedze som to nemala nikde napisane.Tak aj na toto som zabudla.A na dalsju kontrolu idem az 9.7,tak to by bolo uz po tej prednaske. Tak diky moc za infoo,ak sa k nejakemu dopracujeees 🙂

natalka1
3. júl 2008

monka, hned potom napisem svoju prvu skusenost z Antolskej 🙂 Resp. zajtra, ked pridem od tej Jezikovej, skusim sa na to pozriet.

natalka1
3. júl 2008

baby, kde ste kupili nejake dobre bavlnene plienky? V jednom obchode sa mi zdali take tvrde, malo huste....

letnicka
3. júl 2008

natalka1, ak sa smiem spýtať, kedy a kam ideš zajtra za p.Ježikovou?

natalka1
3. júl 2008

idem na 13.00 a a kam, to este uvidim, citala som, ze ma c.d. 13 na chodbe oproti bufetu, ale neviem, ci tam sa rovno cvici.... ani neviem, ci to a vyznam, ale ked ma nahodou objednala az o tyzden na 13.00, mozno aj tento piatok cvici o 13.00 🙂

natalka1
3. júl 2008

opravujem, cislo dveri 17 ma Jezikova 🙂

majula009
3. júl 2008

No neviem neviem ci nie nahodou 18....

verulka
3. júl 2008

maji, tak drzim palce 😉
rovni, tychkurzov je urcite viacero, len tu sa myslim neplati..ale ja neviem, ja spm tento x chodila len na tehujogu 😉

sorrelia
3. júl 2008

Tak ja som tiez rodila na Antolskej zaciatkom aprila a nikdy nikdy viac ak budem rodit tam nepojdem - ani parom volov by ma tam nikto nedotiahol. Bola som hospitalizovana ako rizikova pacientka. Porod bol vyvolavany. V den D mi dali prvu vyvolavacku, ktora nezabrala ako mala. Tak som dostala druhu. Ta uz trocha zabrala tak ma premiestnili na porodnicu. Nechapem ako mozu byt porodnici tak lahostajny k zene ktora rodi. Lezala som na monitore - musela som - vraj kvoli bezpecnosti dietata. Ale nikto ten monitor nesledoval. Podotykam rodila som 14 hodin. Malemu skakalo srdiecko zo 73 na 280. Norma je do 160. Niekedy po 8 hodinach porodu sa rozhodli, ze mi prasknu plodovu vodu. Voda neodtiekla. Tak mi ju pani doktorka praskala na 3 krat. Kym sa jej zunovalo pozriet do karty, kde stalo, ze bol spozorovany maly objem plodovej vody.
Kedze som nejedla uz cca jeden den bola som vycerpana a v prestavkach medzi kontrakciami som stracala vedomie. Nikoho ani len netrklo, ze sa nieco deje. Az prisiel jeden pan doktor. Videl v akom som stave. Nariadil aby ma netrapili na chrbte a na monitore, ktory aj tak nikto nekontroluje. Mala som chodit. Lenze ja uz som nevladala. Tak som isla opat na stol. Sranda bola ta ze ten vysoky stolisko mal pokazene schodiky. Po dalsich par hodinach volali primara. Ja uz som porod nezvladala. Urobili mi akutny cisarsky rez. Spinal mi pichali pocas kontrakcie. Ani som sa nepohla - lebo som bola maximalne vycerpana. Dokonca som im na stole skoro skolabovala. Maly mal 4,5kg.
Podla mojej gynekologicky ma mali viac sledovat. Pretoze som mala v neporiadku placentu, unik plodovej vody a malicky mal tachykardiu. Taktiez pozerala na odhad vahy. tyzden pred porodom bol o 1.2kg mensi teda nespravny. Keby bol urobeny spravne cisarsky rez by bol isto planovany !

Dalsia kapitola bola jedna zmena sestriciek na novorodeneckom, ktora sa vzdy tvarila, ze ich neuveritelne otravujeme. Ked som odchadzala sama som si obliekala maleho (co mi nevadilo ba som to aj uvitala) ale nepomohli mi s vecami. A tak som jednou rukou talcila vozik a druhou drzala drobca. Pomohla mi az pani doktorka, ktora tym "sestrickam" potom vycistila zaludky.
A aj sestricky na sestonedeli boli zaujmave. Ked som sa pytala na odsavacku bolo mi povedane ze ziadnu nepotrebujem lebo mastitidu este nemam !

Ale uprimne - ja som to vsetko vydrzala. Porod som vzhladom na situaciu zvladla najlepsie ako som vedela. Mam krasne dietatko a je mi fajn. No druhy krat az dake druhy krat bude - NEBUDEM RODIT NA ANTOLSKEJ 😀

saudi
4. júl 2008

ad. Ježíková - tie cvicenia a priprava sa konaju vo velkej telocvicni, cislo dveri neviem. piatky to mava pravidelne, tak sa maximalne prezenies, ale nemala by ta poslat domov, ak vas nebude viac ako 8, ale podla mna sa tam zmensti aj 11 kociek. je to oproti bufetu na odd. rehabilitacie. prezliect sa treba v satni vedla vodoliecby a veci si vziat so sebou do telocvicne. satna je v chodbe hned priamo od vchodu a telocvicna je vlavo (treba ist za dvoma rohmi 🙂 je to tam cele do stvorca, tak to maximalne obides cele 🙂

prednaska 7.7. je aj pre oteckov, ak chcu, ale nie je povinna kvoli ucasti na porode, ale celkom vhodna, nech muzickovia ocenia do coho ideme 🙂

majula009
4. júl 2008

sorrelia, ja este nemam skusenost s porodom, ale jedno mi je jasne a to že vyvolavaný porod boli viacej ako ked to pride samo....asi ti neklesal malý tak ako mal...a to s tým oni nic neurobia, teraz presne takýto porod mala moja kamoska v Ružinove, a trapila sa este dlhsie ako Ty, ja nechcem zastavat ani nemocnicu ani nikoho, ale myslim si ze sa Ti mohlo stat ci uz v Ruzinove alebo na Kramaroch...je to uplne jedno, vsade je to otom ako tebe postupuje porod, a na akého človeka natrafíš....Sestričky sú všade rovnaké, sú aj neochotné a sú aj ochotné, takže nemozes to hadzat do jedneho vreca. Ja som lezala na rizikovom dva týždne, a sestričky boli velmi zlaté, treba k nim byť milý a slušný a oni sa uvedomia a vrátia to...Mne sa este nikdy nestalo zeby som ja bola na niekoho milá a on mi odvrkoval....ak by som bola ja podráždená a neprijemná tak si myslím že oj oni budú....ale to jej jedno, som zvedavá čo čaká mna, bojím sa už teraz ked tak počuvam co sa tam vsetko deje...inak co sa týka toho monitoru, ked malemu vypadavalo srdiecko to nepipalo? Lebo mne ked to par krát piplo tak sestra bola v momente pri mne.....
PS: dúfam že mne porod nebudú musiet vyvolavat e že sa malá do pondelka nejako umúdri.....

adetka
4. júl 2008

sorrelia... a prave preto som si ja zaplatila porodnika... a ten za mnou chodil pocas prvej fazy porodnej pomali kazdych desat minut... rovnako by si ta nevsimali ani na Kramaroch, ani v Ruzinove... keby mali viac rodiciek, pripadne horsiu smenu...

rovni
4. júl 2008

verul viem ze su rozne kurzy-uz som zistovala,priznavam-chcela som usetrit,kedze na Antolskej je to zdarma 😉
uz som volala p.Hrabcakovej a buduci tyzden idem prvy krat cvicit-tak som zvedava 🙂
aj tak celkom dobre nechapem preco sa Jezikovej zda ze zacat v 32tt cvicit je skoro?!?! (ako mi to povedala do telefonu)

verulka
4. júl 2008

rovni, no v tom 32tt bezne zacali baby cvicit, fakt mas smolu, ze su prazdniny 😉

certica
4. júl 2008

rovni, ja myslim, ze len preto, lebo je velky napor rodiciek. pred nejakymi 3,5r. nebol problem chodit cvicit aj po 20tt

rovni
4. júl 2008

OK-dalsie babo sa budeme snazit mat predprazdninove 😀 😀 😀
aj ja si myslim ze to bude aj tym,ze nas je vela-aspon mne sa zda ze vsetci okolo mna su tehotni s terminom v septembri 🙂
sa mi po dlhsej dobe nahodne ozvali 2 spoluziaci z VS a obaja cakaju (teda manzelky) v ten tyzden ked ja 😉

sorrelia
4. júl 2008

Majula

Jasne ze porod boli. Jedine co mi prekazalo, ze si nikto nevsimal ako je na tom syncek. Hrozilo mi aj odlucovanie placenty. A aj plodovej vody bolo malo.
A najlepsia poznamka jedneho lekara bola, ked mi po podani vyvolavacky povedal nech sa idem vyspat 😀 . Samozrejme na porodnom stole, ked uz som tam zamdlievala od vycerpania, mi to pripomenul : Ved som vam vravel, ze sa mate vyspat ! 😀
Skus spat s kontrakciami. Ano zaspala som, ale od vycerpania. Neviem cim to bolo alebo nebolo. Ci to bolo personalom prave tejto nemocnice, alebo su vsade taky. No proste tak to citim - druhy krat ani za ten zivy svet 😝 😀 ... I ked musim povedat, ze pan anesteziolog bol fantasticky !!!
Co sa tyka sestriciek. Nikdy som si na nich neotvorila usta. Hold nic nedostali. Tak ma odignorovali. A nebola som jedina. Takychto nas bolo viac co boli jednoducho odignorovane.

Adetka
nebyt slobodna mamicka urcite by som si porodnika zaplatila - hold financie nepovolili...
a rodiciek nemali vela... bola som tam len ja a este jedna mamina - takze casu mali dost - toz nemal nikto zaplatene co by sa potom starali...
nebyt toho pana doktora, ktory si robil svoju robotu ako mal (a nepotreboval nic do vrecka) kto vie ako by to cele dopadlo

dadka212
4. júl 2008

Ja som aj kvôli tomu prístupu prehovárala muža aby tam šiel so mnou, som tam nechcela byť sama lebo predsa keď je tam ten chlap tak je to také iné je tam svedok 😀
ale ja som mala šťastie, že som bola na celej pôrodnej sále sama, aj na čakačke som čakala 2 dni a bola som sama na izbe iba jednu noc tam bola jedna babenka ale tá aj v tú noc porodila...
predtým som ešte ležala na rizikovom lebo som aj prenášala aj tam som bola 4 dni sama na izbe
aj na šestonedelí som bola sama iba jeden deň mi dali spolubývajúcu 😵

myslím si, že ak je možnosť zobrať si tam chlapa tak ho berte, lebo v tých bolestiach teda nebudete mať chuť otvárať si ústa na sestričky, keď si vás nebudú náhodou všímať, i keď ja nemôžem povedať na nikoho ani jedno škaredé slovo, ja som tam bola ako na dovolenke, som bola spokojná so všetkým aj s jedlom 🙂

skrecok
5. júl 2008

Chcem sa vas spytat, ked ste boli na nadstantarte, tak ste mali malicke stale pri sebe? A co mamicky, ktore malii normalnu izbu. Niektori hovoria, ze ak je mamicka unavena, tak malicke zoberu a nechaju na novorodeneckom oddeleni, aby mohla mamicka v klude pospat.

evixa
7. júl 2008

moja skusenost s Jezikovou: po tom co sa mi nedarilo dovolat som tam isla osobne aj s manzelom a kamaratkou co uz u nej cvici. Z obklucenia troch nemala sancu vycuvat 🙂 Ale vela mi toho nepovedala. Len ze kym nemam vymenny listok nemoze ma objednat. Ze najlepsie je cvicit od 30tt. Manzel vraj na pripravy nemusi, ze to bude moja domaca uloha. Ale ze vlastne este nevie ako bude mat dovolenku a pravdepodobne ju nik nebude zastupovta. Tak ma "potesila". 🙂

janickova
7. júl 2008

Baby,
a kolko tam stoji nadstandard izba teraz?
To sa plati na celu hospitalizaciu dopredu, alebo len na tolko dni, koklko chcete?
dakujeeeeeeeeeeeem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre