Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

veraba
4. júl 2012

ahojte a ten klystir ako prebieha viem ze vam napunpuju vodu do creva ale ako je to zvyprazdnenim behate kazdu chvilu na wc alebo ? neviem preco ale stoho klystiru mam akusi obavu hlavne ako ma bude prehanat 😒

mahalo
4. júl 2012

@cicimon hej asi hej..ale to je v pohode, nie som proti nemu vyhradena. Tak to by som bola inak rada, keby som bola tvoj pripad..tak prist tesne pred zacatim deju 🙂

@sammy heheh 🙂) vies co uz to pomalicky od toho upusta aj u nas..vo svete uz davno zeny piju :D a na Slovensku v niekotrych nemocniciach tiez...nema to ziadne opodstatnenie..vraveli, len ze kvoli plnemu mechuru ktory by mohol byt vacsi a tym padom akoze trosku tazsi priechod pre babo..no ale WHO a vsetky novsie studie to vyvracaju. Ja by som to zvladla keby na to bol vazny dovod..ale co som uz citala od rodiciek..ze rodili v horusavach Napriklad cely den bez toho aby sa napili..tak to je uz podla mna chore ☹

cicimon
4. júl 2012

@mahalo tak u mna bol cely porod rychly, to nie ze som doma pol dna sedela 🙂)
@veraba ja neviem, v tomto budem ako prvorodicka ak mi daju klystir 🙂)

slavkav
4. júl 2012

@veraba klystiru sa vobec nemusis bat, mne na pripravu na SC robili tiez, ked mi dali tu vodu - nebolo to az tak neprijemne - sestricka celkom dobre zahovarala a potom tam mali rovno aj sprchu - povedala mi, ze mam este chvilu zadrzat a potom co najviackrat potlacit a este znova chvilu pockat a znova - a rovno sa aj osprchovat .. a nechala ma tam samu .. cize som mala aj klud. a potom som ju mala zavolat. neviem, ci pri prirodzenych porodoch je to nejake ine ...

veraba
4. júl 2012

@slavkav tak ked mas sukromie tak je to dobre ja som myslela ze ti spravia klystir a potom ides na izbu a behas na wc. ak to budem mat tak ako ty ze buddem sama a mat sukromie tak budem rada. Dakujem ti za info.

slavkav
4. júl 2012

@veraba tak to bolo na priprave na sekciu, pravdupovediac neviem ako to prebieha pri prirodzenom porode ... ale tak ked uz ides rodit, tak ta snad neposlu na izbu, ci? tak drzim palce, aby to bolo ok 😉

henushka
4. júl 2012

@mahalo Pocas porodu pit nemozes. Ja som rodila v horucave, nastastie ultra rychlo, a priniesli mi aj gazu napustenu vodou, aby som si cucla a ovlazila usta.

veraba
4. júl 2012

@slavkav no ved uvidim este chvilu mam cas na porod termin mam 24.7. a mozno aj neskor moj drobcek sa este ani nepretocil(a) dole hlavickou

henushka
4. júl 2012

@veraba Po klystire mas naozaj pre seba zachod a sprchu. Mne na to dali aj hodinu. Nie je to nic hrozne, aj ja som sa prvy krat bala. Ale bacha! Ked uz ho dostanes, moc sa nevzdialuj od WC, ani po prvej vykladke, ci jak by som to nazvala (ono to z cloveka doslova strieka). Mozno pojdes aj 3x. Ja som to pri prvom porode podcenila a ledva som dobehla 😅

mahalo
4. júl 2012

@henushka aj ti povedali z akeho dovodu nemozes pit?

henushka
4. júl 2012

@aska Na prilozenie babatka, ako aj babatko v boxe sa ma nikto nepytal. Robia to teraz normalne. A to teda ten nas tam po cely cas vrestal 😀 Kedysi to robili iba na nadstandarde, tak ma to milo prekvapilo.

veraba
4. júl 2012

@henushka tak aj pri normalnom porode mas teda sukromie ked ti daju klystir to je dobre, ja sa urcite nevzdialim od wc lebo ako sa poznam ja budem mat pocit ze mi treba stale na wc 😒

henushka
4. júl 2012

@mahalo Nie, na Antolskej je to tak. V Ruzinove tusim v pohode. Ale netusim ako to je, ked cakas na izbe. Ja som tak bola s malou celu noc na cakacke a nikto tam nesledoval, ci pijem, ale mala som vtedy celu noc uz slabe a nadranom uz silnejuce kontrakcie a jaksik mi bolo uplne jedno, ze nic nepijem. A bolo tiez vtedy teplo. Ale ked uz ta poslu na box, tak tam uz riesis vlastne bolesti a moc nevnimas nic naokolo.

henushka
4. júl 2012

@veraba No, na klystire (aspon teda v mojom pripade) je zradne to, ze este ten uvod citis, ze uz je to na ceste, ale tie dalsie razy je to bez vystrahy 😀

mahalo
4. júl 2012

@henushka no tak to by ma zaujimal ten ich dovod..ved jasne, ja tiez mozno nebudem potrebovat pit, ale ked hej, tak ma asi nikto nezastavi - resp. si to fakt neviem predstavit 🙂 ale uvidime no..diky za info 😉

mijunik
4. júl 2012

@mahalo Piť a jesť nemôžeš údajne preto, lebo nie je záruka, že nepôjdeš do narkózy. Takto mi to bolo vysvetlené. Ale pred rokom, keď som rodila, mi primár povedal, že každých 15 minút si môžem dať hlt vody, bolo vtedy veľmi teplo, tak som to vypotila dosť rýchlo. 🙂

mijunik
4. júl 2012

@slavkav Pri prirodzenom pôrode som klystír dostala pred odchodom na sálu. Bola som na čakačke, potom lekár nariadil presunúť na sálu a dať oxitocín, aby sme to viac rozbehli, takže klystír (úplne v pohode, len sa fakt veľmi nevzdialiť od WC), to som celé absolvovala vo vyšetrovni, neviem ako by to riešili, ak by tam bola práve iná mamina, ale bola som tam sama a potom šup na sálu a tam som sa zabývala ešte na cca 7 hodín a nakoniec bola aj tak sekcia 😀

mahalo
5. júl 2012

@mijunik no to je uz o nieco lepsi dovod ako som si vypocula ja. Ale asi to az take riziko nie je, ked v zahranici sa od toho uz davno upustilo 😒

mijunik
5. júl 2012

@mahalo Neviem, keď som rodila pred 6,5 rokmi, tak som sa pýtala sestričky, či sa môžem napiť a ona, že "nezaručujem vám, že nebudete potom vracať". Veru ma aj napínalo. Tak som si potom aspoň vyplachovala ústa. To bolo v decembri, tak to stačilo. Ale to s tou narkózou mi vysvetlili až neskôr. Tiež neviem, aké je reálne riziko pri kombinácii narkóza + niečo v žalúdku; možno by sa tu k tomu mohol vyjadriť niekto fundovaný. 😀

ivanka.7
5. júl 2012

@mahalo Ja som rodila na Antolskej 3 mesiace dozadu, tiez to tak bolo - raz za pol hodinu maly hlt vody a hroznovy cukor som mohla (pocas "akcie" som si vodu dala asi 2x za cele tie 4-5 hodin, co som bola na boxe a hroznovy cukor presne jeden :D na to fakt nemyslis). Je to kvoli pripadnej sekcii - ja som ju nakoniec mala ale len v epidurale a najlepsia vec, ktoru si zo sekcie pamatam (uz som po celom dni kontrakcii bola fakt totalne mimo) bolo, ze mi anesteziologicka vhlcila pery mokrou gazou... to som si stale pytala :D

cicimon
5. júl 2012

@mahalo s tou narkozou daco pravdy bude, pred 2t bola dcera na operacii v celkovej anesteze a 6h pred tym nesmela ani jest ani pit - a to ma 2 roky

martynnka
5. júl 2012

Ja mam tiez nachystany hroznovy cukor, poradila nam to porodna asistentka na predporodnych kurzoch...

mahalo
5. júl 2012

Hej asi to bude kvoli tomu, pred operaciou sa nema tych 6 hodin jest a pit. Nuz, ale aj tak mi to je podozrive, kedze ako pisem v zahranici toto uz nepoznaju 😵

hav
5. júl 2012

Ahojte 🙂 Prosim o radu, kde sa treba hlasit na Antolskej, ked uz idete rodit? Urcite je to tu niekde napisane, ale nechcem citat tak vela stran dozadu 😉 Dakujem 🙂

henushka
5. júl 2012

@hav Cez pracovne dni do piatej rovno na 3. poschodie, zazvonit v porodnici (od vytahu dvere vlavo), inak cez centralny prijem v suterene. Nepojdes tymi hlavnymi schodmi hore, ale prejde sa popod.

bonninka
5. júl 2012

Co já vím, tak jídlo vadí kvůli tomu, že se v narkoze může vrátit do jícnu a můžou vás tím pádem dusit zvrtatky, zakazovat vodu je v tomto ohledu nesmysl, protože se žaludeční stěnou velmi rychle vstřebává, takže těžko říct, proč by mohla voda vadit. Každopádně já jsem při porodu v Ružinove mohla pít dle libosti, takže je to podle mě jen zbytečný opruz a pít budu i tak, zakázat mi to nemůže nikdo - je to moje zdraví.

anella07
6. júl 2012

@bonninka tak to je naozaj smola,že to takto dopadlo... :( oni myslím vzdy dávajú oxytocin ked je epi, lebo ta spomaluje a odďaľuje celý porod. A deťom to myslím spomaľuje srdcovú cinnost. Takže rozhodnutie je na tebe. Ja som mala druhy bez epi al.cohokolvek, veľké a dlhe dieťa, ale bez komplikacii... Bolelo, ale sme tu 🙂 drzim palce,aby si sa spravne rozhodla ;)

hav
6. júl 2012

@henushka Velmi pekne dakujem za info 🙂

rusalinka
7. júl 2012

včera to bol riadny nářez v poradniach, čo? 😀 Bola nás tam asi miliarda!

ivanka.7
7. júl 2012

@anella07 u mna epi malej ozvy rozhodne nespomalila, dokonca si ma mohli dovolit nechat cakat skoro dve hodiny na akutnu sekciu (zdoraznujem akutnu), ked nas tam mali naraz tri; mne tym padom dali len epi anestezu, lebo mala cas zabrat - dcera mala cely cas dobre ozvy (u nas nebol problem v tom ze by nezostupovala alebo mala nejaky problem, ale problem bol v tom ze na konci zle zrotovala a tlacila sa von celom cez moju panvovu kost a to dost dobre nejde :p)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre