Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

dadka212
11. máj 2009

Ja som mala obidve naplánované do 25-ky a tak sa aj podarilo 🙂 a Matúško je doma a neviem, či mi ho zoberú do škôlky lebo uprednostňujú mamičky čo idú do práce 😝
my sme tiež boli na 4D a vraj úplne dievčatko tak uvidíme pri pôrode 🙂 pri Maťkovi sme tiež nepochybovali, že to bude chlapček 😅

sarianah
11. máj 2009

katka1981
..prepac az teraz odpisujem..
..ano, tu masticku budu urcite mat sestricky, oni to predavaju, tak isto ako tam predavaju aj odsavacky a tak...
..mimochodom aj ja mam taku skusenost, ze zahranicne lieky su lepsie ako nase..svokor ma lekara v rakusku a ked ma chripku, da mu lieky a za 3 dni je fit, ked ochoriem ja alebo manzel, nasa lekarka nam da lieky a trva nam aspon 2 tyzdne kym ako tak vstaneme z postele..

inneska
11. máj 2009

no asi si to budeme musieť u toho dokiho odsedieť tak či tak 🙄 ...šak my sa aj tak nemáme kam ponáhlať, tak či tam budeme hodku alebo dve 🙂

a ako to je s tými utz?? zatial som to pochopila tak, že u dokiho poradňa a potom sa musím objednať zvlášť na utz?? 😕 no to by teda nebolo nič moc pre mňa, kedže nie som z BA 🙄

dadka212
11. máj 2009

Inneska presne si to dobre pochopila...doktor ťa pošle objednať sa na utz a tam majú také narvané, že ťa objednajú až za cca 2 týždne 😝 a tiež nie som z BA a je to náročné stále cestovať po lekároch 😖

slnecnica11
11. máj 2009

preco nemaju tie utz v ordinaciach?

inneska
11. máj 2009

takže je dosť možné, že stihnem len jeden utz ? ked tam pôjdem v 35tt na prvú poradňu, na utz ma dajú 37tt a v 38tt už môžem rodiť 😕 to mi tiež príde akési divoké...ja sa budem snažiť vopchať na ten deň, kedy budem mať poradňu...my to máme do BA 150km + behanie po meste, tak nás jedna cesta nás výjde na 1500 sk 😒
no šak uvidím, čo a ako pochodíme ...

zuzkad
11. máj 2009

Prave mi maly spinka tak vam idem popisat ten moj porod... 😉 😉

rano som sem aj pisala v ten den...zobudila som sa na bolesti ako poslickovia...ale o nieco silnejsie...prestalo a zacalo mala som pocit,ze po kazdej minute...trebalo mi aj strasne cikat, tak som isla na zachod ..pochodila som si po byte a zacala som si sledovat tie bolesti..ale jednu dobu isli po 2 minutach a niekedy zas kazde 4 minuty-...asi po pol hodke som isla zase na zachod...mala som stale nutkanie cikat...a vtedy mi odisla ta zatka...dost kusiskooo a krv, ale vedela som, ze to je zatka, takze som bola v pohode...bolesti sa dali predychat stale v klude.....isla som do sprchy, oholila som sa a obliekla......este som mala naladu srandovat aj cestou do nemocky mimo kontrakcii som mala fajn naladu a celkom som sa tesila, ze uz to prislo. V nemocke ma prijali, pozreli...a dali ma na monitor...neskor ma cakal klystir...ktory sa da v pohode zvladnut...ked som mala kontrakciu sestricka prestala davat mi tu vodu a pokracovala ked som povedala...potom ma cakala sprcha ...po klystire kontrakcie boli uz silnejsie a neprijemnejsie...ale stale mi to pripominalo moje bolesti pri mrche...tam som pobudla asi pol hodinku a potom som isla do porodneho boxu....na stol som uz liezla tazko, lebo kontrakcie boli coraz silnejsie....nakolko som bola napojena na monitor aj na porodnom stole nemohla som chodit, sediet nic...cize kontrakcie som predychavala len v leze co bolo dost hnusne a bolestive...vzdy ked prisla kontrakcia zacala som dychat, zavrela som oci a cakala na slabnutie....mala som ich uz asi kazdu minutu a naozaj som sa spotila uz...bolelo to akoby mi islo otrhnut maternicu....nebola som schopna ani komunikovat len ked som mala na telefone Petka tak som sa snazila kecat, ale ked prisla kontrakcia som zlozila 🙂 ..cas utekal tak rychlo, ze som nestihala sledovat, ze uz je aj 9,00 coskoro mi prisli pichnut EPI tak mi konecne dali dole ten snimac srdiecka na monitor...musela som si sadnut a predklonit sa a to vyvolalo naozaj silne kontrakcie...asi pri tretej takejto kontrakcii sa mi spustila plodova voda hned ako mi nasadili epi som si lahla a uz to islo...prisla ma pozriet doky a zistula, ze ja uz rodim...povedala mi co a ako a pri dalsej kontrakcii som na tri krat potlacila a maly bol na svete 😅 😅 sitie bolelo ale to som mala maleho pri sebe, cize sa to dalo zvladnut 😉 😉 ....momentalne ma boli stale rana po nastrihnuti..ale uz je to tiez lepsie..prvy den bol strasny 😕 😕 ..sediet sice este dobre nemozem...ale bude to snad lepsie zo dna na den 😖 😖

idem hodit fotky 😉 😉

slnecnica11
11. máj 2009

innes,ja som na antolskej bola prvykrat az teraz 6.5,termin mam 19.5
na utz som sa objednat nemusela.Dalsia poradna až 15.5,hadam si ma tam nenechaju 🙂

dadka212
11. máj 2009

To by aj mňa zaujímalo prečo je tam iba jeden utz v takej velkej nemocnici na tolko pacientiek 😖

Ineska stačí ti iba jeden utz 😉 aj ja tak budem mať aj pri prvom som tak mala a určite sa skús vopchať na ten deň ako budeš mať poradňu, je tam milá sestrička určite ti vyjde v ústrety 🙂

inneska
11. máj 2009

slnečnica...ja asi budem musieť ísť na utz, lebo čo som bola u svojho dokiho, tak mi povedal, že malý je dosť velký, čo by mohlo znamenať, že by som mohla ísť už skôr ležať do nemocky...malý je popredu o 2 týždne, tak neviem, ako sa k tomu postaví dr. oravec...aj paťka som mala velikého(4650g/55cm) a nikto nič, a rodila som spontánne, čo sa dosť ludí divilo...tak sa trochu obávam aj cisárskeho, aby si nezmysleli, radšej by som si to ´odtrpela´ spontánne..

inneska
11. máj 2009

dadka, aj sa tak budem snažiť vybaviť...snád sa podarí, inak sa asi v BA ubytujem 😀 😀

a tiež som si myslela, že to je tak, že každí doki má svoj utz a na každej poradni spraví aspoň malý kuk na mimčo, či je všetko v poriadku 😒

slnecnica11
11. máj 2009

zuzkad-tak v pohode,nie?Myslim,ze by som bola rada,keby som mala takyto porod 🙂
uz sa tesim na fotecky maleho Nicolasa
innes-aj my sme vacsi o 10 dni a vraj male slonica budeme mat,no tak to
som zvedava,ja nechcem rodit dva dni 🙂 🙂ale citim ze Daniel bude velky jak buk 🙂

leahl
11. máj 2009

zuzkad: zvládla si to úplne super! tooolko sme tu o pôrodnici debatovali, preberali zoznamy do pôrodnice a ani nevieš ako už si doma a si mamina, aký je to pocit...btw. nechýbalo Ti niečo čo v tom dlhočiznom zozname nie je?

inneska
11. máj 2009

slnečnica..ja som v poho porodila takmer 5kg dieťa(asi som dobre stavaná 😀 teda aspoň moja panva)aj teraz sa ma všetcia pýtajú, že kedy idem rodiť a ja že mám takmer ešte 2 mesiace pred sebou 😀 (no 7 týžňov), tak každému padne sánka, že kam ešte mi to brucho chce rásť 😀

zuzka...tak to si mala fajn ten pôrod, vela je to aj o psychike...ak ide žena rodiť v pohode, bez strachu, stresu, obáv, tak je aj pôrod ok...aj ja som tak prvýkrát rodila, v pohode a bez problémov som spontánne porodila takmer 5kg dieťa...
a prajem vám, aby ste boli zdravučkí a nech ti nikolasko robí samú radosť 😉

takže babulky, budte v pohode a bude pohodový aj pôrod 😉

mneme
11. máj 2009

baby, vy ste sa tu dnes poriadne rozsupli, zatial co ja som takmer tri hodiny tvrdla na antolskej v poradni 😒 trochu blbo to znasam, lebo som doteraz tiez chodila do sukromneho gpn, kde som takmer nikdy necakala a vsetky ambulancie som mala na jednej kope. Inak, mne tiez v gpn nerobili poriadny utz na kazdej poradni - len taky kontrolny kvoli checknutiu polohy. pytala som sa len kvoli tomu, ze pri poslednom velkom utz v gpn, kde mi robili aj prietoky, mala nasa bombula cca. 2100 g a o 2 tyzdne nato na utz na antolskej uz 3300g 😝 - ten narast sa mi zdal brutalny, ale oravec dnes povedal, ze jemu to tak na omak zodpoveda vyse trom kilam. tak si hovorim, ze mozno preto som v poslednej dobe trochu prudsie pribrala 😀

zuzkad, tvoj popis porodu posobi celkom rychlo, ale viem si predstavit, ze subjektivne vnimanie casu je v takychto chvilach asi nevyspytatelne. kazdopadne, aj ja by som rada v tej porodke netvrdla zbytocne dlho.

katka, ty si sa pytala na tu mast na bradavky - mne v lekarni poradili bepanthen, nakolko ho vraj netreba pred kojenim umyvat. ale myslim, ze ak maju v nemocnici nejaky speci krem, tak bude asi lepsi.

no a k tym podprsenkam na kojenie - neverila som, ale mama ma vytiahla na trh na mileticovu a tam som nasla uplne najlepsie a v super cenach - biele bavlnene klasiky po 5 € a taku fajnovejsiu vystuzenu s kosticou a odopinatelnymi ramienkami v telovej farbe za 9€ . maju ich v kamennom obchode takmer hned na zaciatku, kde predavaju len bielizen, pyzama a zupany. dost mi to pomohlo, lebo dovtedy som vsade nachadzala len slonie velkosti podprseniek na kojenie a mne to v tych partiach nejako extremne nenarastlo 🙂

inneska
11. máj 2009

slnečnica...a má byť malý po kom veliký? po tebe, po manželovi... 🙂

zuzkad
11. máj 2009

Babulky ten moj zoznam som vyuzila uuplne da sa povedat...aj cipky dokonca mi dobre padli 😉 😉

V nemocnici je inac v pohode...zalezi na smene aka je..najdu sa aj "neprijemnejsie" sestricky, ale viac ich je tam super...na novorodeneckom su milucke sestricky tam vzdy boli mile, ochotne a moc pekne sa staraju o nase deticky, kym bolo treba , maju k nim krasny a jemny pristup 🙂 ...ja som mala mozno len jednu neprijemnu skusenost, ale na to som uz aj zabudla 😉 😉 strava v pohode, niekedy malo slane ale niekedy super chutne...jedno co som bola dost nervozna bolo, ze ked som si konecne uspala maleho zobudilo ho trieskanie dveri, plac druheho babatka cize toto bolo dost na nervy...hlavne ak som si chcela aspon na par minut pospat, lebo som bola dost ubolena po porode ....ale doma je uz v pohode, cize som stastna...mliecko mame klop klop klop...a bojujeme s uspavanim... 🙂 🙂

slnecnica11
11. máj 2009

aj ja mam bepanthen masticku,bola mi doporucena a ja aj na zadocek....
innes-no neviem po kom ma byt taky velky 🙂 obaja sme s manzelom štíhli
bracho si robi srandu ze po susedovi 🙂

slnecnica11
11. máj 2009

zuzkad,boli plne izby?Ja by som chcela nadstandart,ale teda ked vidim kolko je tehuliek.... 😀

inneska
11. máj 2009

slnečnica..ono ide aj o výšku, ja mám 180cm, aj manžel, a obaja sme boli 4 kg pri narodení 🙂 tak má byť malý po kom 🙂

kukenzi
11. máj 2009

mata1978, tak moj doktor ma ultrazvuk v ambulancii a stale mi ho nerobi, ja som presvedcena o tom, ze ak to nie je potrebne, tak netreba robit, naco zbytocne babatko rusit?

janka30
11. máj 2009

Zuizkad-gratulujem k malinkemu.

Ja som bola na prednase o epi minulu stredu, spravili z toho velku bublinu, porodne boôesti prirovnali k amputacii koncatin... Myslis, ze by si to zvladla aj bez epi?

kukenzi
11. máj 2009

katka1981, mne najviac pomohlo toto, http://www.maderna.sk/vsetko-pre-kojenie/kozmet..., ale je aj gel, zabera rychlo, netreba ho stierat: http://www.magister.sk/bioclin-bv-m-113.html

kukenzi
11. máj 2009

katka1981, ja idem zajtra k dr. havaldovi na 8h. idem prvykrat na poradnu a vravel mi, ze v 37tt, mi spravi uzv, takze ti ho mozno spravi... a ja som ho mala pri prvom porode, vtedy nezazmluvneneho, mal sluzbu a bola som s nim max. spokojna... teraz si ho zazmluvnujem

mata1978
11. máj 2009

kukenzi: ahoj, ked som chodila este nie k nemocnicnemu doktorovi tak mi ten moj stale robil ultrazvuk aj ma vysetroval za kazdym ale ked uz som prisla k havaldovi do nemocnice tak ten tam UZV nema tak ze mi ho nerobieva, preto sa objednavam vedla, ono to zalezi na doktorovi, mojej kamaratke tym ze mala sukromneho gynekologa a zaroven je to aj porodnik tak ten si ju sledoval zakazdym aj rucne aj na UZV. K tym naplastam, tejto mojej kamaratke tiez pomohli a aj nadalej pomahaju ked ze rodila pred dvomi tyzdnami tak som sa rozhodla ich zhanat aj ja, poviem ti bol to boj, nechcela som cakat na objednavanie z netu, ked ze mam tak blizky termin ale urcite baby ak tieto naplaste chcete tak si ich radsej objednajte z netu lebo su lacnejsie. Ja som ich nasla po dlhom zhanani v auparku a ti tam maju asi prirazku za to, ze maju nove elektronicke cenovky 😀 proste som ich preplatila asi o 200Sk ak to beriem v starej mene ale chcela som ich a konecne ich mam. Uz mi nezalezalo na tom co stoja, aj ked ma mrzi, ze je velky nedostatok tejto kozmetiky multi mam, pretoze naozaj pomaha a chcela som aj ine vyrobky ale zial nemaju.

kukenzi
11. máj 2009

jani, zvladnut sa da vsetko 😉 hoci nase mamy rodili bez epi, ja si ju dam znova, pretoze aj nase mamy by si ju mnohe dali, keby tuto moznost mali a takisto, ked idem k zubarovi, dokazem vydrzat sparanie v ustach aj bez inekcie, ale davam si ju, nie som taka hrdinka a preco si nepomoct, ked mozem?

s tou amputaciou je to nejake prehnane, nie? ved ktori z nich, co to prednasaju maju amputovanu koncatinu, ze? ked to tak uzasne vedia prirovnat 🙄

katrin79
11. máj 2009

Zuzka: maly je krasny, tak super porod si mala, taky by sme chceli kazda 😉 a po porode ti malickeho zobrali hned, alebo si si ho mohla chvilu nechat pri sebe?

katka1981
11. máj 2009

Dakujem vam vsetkym za pismenkaaaaaaaaaa.

slnecnica11
11. máj 2009

janka30,ano ta prednaska bola zabavna...asi by som epi od tej lekarky moc pichnut nechcela
chovala sa jak majsterka sveta a bola dost neprijemna a prisna..
a o tej amputacii ako to prirovnala tak to ani nekomentujem..a to mam zdravot.skolu

kukenzi
11. máj 2009

dadka212 to co vravis??? 😕 ja sa spolieham na 3D a vravis, ze este z nasho dievcatka moze byt chalan? hmmm, hmmm, no nevadi, ked bude chalan, ale ja som naladena momentalne na dievcatko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre