Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

janula10
6. jan 2009

michaelka ta prednaska o epiduralke je kazdu stredu o 14h tam ako je ta detska predajna 😉

tesita rizikovu poradnu ma aj Dr. Niznanska kazdy pondelok od 9h-11h ale prikladam aj stranku mien doktorov ktory su tam a ktory co robi plus ordinacne hodiny

http://www.fnspba.sk/Nemocnica-Petrzalka/petrza...

nsoci
6. jan 2009

Ahoj holky...

janula mi v inej teme napisala, ze na Antolsku mozem ist rodit len ak pod nu patrim, teda ak byvam v Petrzalke. Vraj jedina moznost ak som odinakial je zazmluvnit si lekara... mam z toho hlavu v smutku, zazmluvnovat som nemala v plane... a patrim pod Ruzinov kam teda urcite rodit ist nechcem. Neviete mi niektora poradit ci - a ak ako - sa da toto pravidlo obist (okrem toho, ze by som tam dorazila 10 minut pred samotnym porodom v kontrakciach)?

Dik moc.

lienocka235
6. jan 2009

porod je akutna zalezitost.. takze ak tam prides s kontrakciami tak ta prijmu.. ale este treba tam chodit na tie kontroly pred porodom... skus tam zavolat oni ti povedia.. zobrat ta ako rodiacu musia..

nsoci
6. jan 2009

No vsak prave, ja by som tam nerada isla prvykrat az s kontrakciami...

lumah
6. jan 2009

nsoci to nie je pravda, ja som z Pezinka a Antolsku som si vybrala sama.

lienocka235
6. jan 2009

nsoci.. tie kocky co nemaju zazmluvneneho lekara chodia do amblulancie kde sa lekari striedaju a nikdy nevies koho vystihnes.. a rovnako aj pri porode..

osobne si myslim ze pokial je fyziologicke tehotenstvo a dietatko je primeranej velkosti, otocene spravne a nepredpokladaju sa komlikacie.. tak sa da v pohode aj bez zazmluvneneho lekara.. aj tak s tebou bude vacsinou sestricka.. /porodna babica/ a lekar pride len na finale..

ja som tak rodila sice v Ruzinove malu.. a v pohode.. akurat som sestrickam dala bonboniery a kavy.. vtedy sa nedalo zazmluvnit este... a v pohode..
keby som ostala tehu teraz.. tak len so zazmluvnenym.. lebo teraz sa liecime na sekundarnu steriltu a chodime do CAR.. rozhodne budem chciet lekara jedneho pocas celho tehu a aj pri porode

nsoci
6. jan 2009

Lumah, mozno to bolo pre Teba ine, lebo v Pezinku tusim nie je porodnica, ci je? A to si tam normalne dosla v 36tt na prvu poradnu? A vybrala si si lekara ci ta tvoja gynekologicka poslala za niekym? Fakt nemam potuchy ako to bezi... dak.

certica
6. jan 2009

tak o tomto naozaj neviem.... mas predsa slobodnu volbu vyberu, kde chces rodit. kludne aj v honolulu. ved x-bab chodi uplne do ineho mesta, resp. porodnice.
tento stav, ze na antolsku brali len pacientky, spadajuce do daneho obvodu, resp. uz v danom case zazmluvnene + urgentne pripady, bolo niekedy v maji/juni min. roku myslim, ked bol tak trochu nudzovy stav z dovodu prerabania (malovania) porodnice a prisl. oddeleni. takze vo vynimocnych pripadoch sa to stat moze, ale bezne urcite nie. predpoklada sa, ze ten mesiac pred terminom porodu navstevujes poradnu prislusnej nemocnice, kam sa chystas rodit.

dadka212
6. jan 2009

Nsoci ja som z Pezinka a tiež som si sama vyberala pôrodnicu a nikto sa ani nepozastavoval či tam patrím či nie...normálne som prišla na prvú poradňu v 36tt a potom ma tam hospitalizovali (prenášala som) a normálne rodila, bez zazmluvnenia....

Ja som mala zas taký problém v prvom tehotenstve, keď sa mi skracoval krčok tak ma doktorka poslala do pôrodnice na hospitalizáciu a ja som vtedy velice chcela rodiť na Kramároch a tam ma pán docent zotrel, že prečo som sa k nim dotrepala keď nepatrím do ich obvodu...a nakoniec ma nazval schyzofreničkou, že sa mi nič neskracuje pritom som ho mala od nejakého 18tt 1,5 cm....ako keby som si ho sama vyšetrovala 😠

certica
6. jan 2009

janula, a ten link so zoznamom a ordinac. hodinami, co si davala, je naozaj davno neaktualny. akosi sa k tomu nikto nema s tym nieco spravit alebo nie je cas 😅 , lebo uz su to hadam aj 2 roky...

rozhodne aktualnejsie su rozpisy, co tu pred pol rokom hodila do albumu maruska. aj som to tu niekde par stran dozadu od nej davala

certica
6. jan 2009
nsoci
6. jan 2009

Certica si am potesila... no ved uvidim... snad mi ta Antolska vyjde. Potom sa zacnem preluskavat touto temou.... Zatial som precitala len 30 stran...

tehula
6. jan 2009

nsoci: rajonizacia davno skoncila, mas pravo si vybrat osetrujuceho lekara aj zariadenie............akurat bez zazmluvnenia nevies, ktoreho dokiho k porodu vyfasujes. Ale zmluvu s nemocnicou netreba

monika330
6. jan 2009

ahojte. je tu niekto v 37 tyzdni??neporadili by ste mi nieco na upchaty nos a strasne drazdivy kasel... nemozem to uy vydrzat... dik

certica
6. jan 2009

monika, na kasel homeopatikum stodal (sirup) alebo aj stoptussin je dobry na drazdivy kasel (ten sa myslim nemoze len v 1.trimestri) a kvapky do nosa by nemal byt problem, rozne . v lekarni poradia.

nsoci, nejak extra si to tu citat podla mna nemusis, dost sa to tu prelina a opakuje. ale ak mas cas a chut, v pohode 😀 😉

kukenzi
6. jan 2009

monika, velmi dobry je vraj zazvor, nechat vyluhovat a pit, paragrippe, septisan, hedelix, pinosol, mozes aj nasivin a vibrocil. z homeopatik ako pise certica stodal alebo aj coryzaliu.

janula10
6. jan 2009

tak k tym ci tam vas zoberu som tam bola na pohotovosti a tam mi to aj hovorili pokial to nebude akutne zalezi aky lekar tam bude a ci vas odrodi 😀 a este som sa na to pytala speci pred mesiacom a pol aj na centralnom tam mi tiez tak povedali neviem no treba mat asi stastie na dokiho aj..... 😉 😉

certica mne na niznansku tam sedia hodiny presne aj havaldu mozno no inych nie 😝 😝 takze tak....mozno niektori len pomenili ordinacne

majusa
6. jan 2009

monika, tiež som riešila tento problém pred 3 dňami, na kašeľ stodal, dávala som si aj oscilo a na upchatý nos mi v lekárni nedali nič, že len morskú vodu. Ale že sa dá aj pinosol. Ale morská voda mi pomohla a dnes mi je už dobre. Mne našťastie dobre zaberajú homeopatika ...

kattom
6. jan 2009

monika330 - na nos iba morsku vodu - su rozne spreje, opytaj sa v lekarni, poradia ti.. ta sa moze potom aj, ked budes dojcit.. 5-6 x denne si mozes davat. ja pouzivam pre seba aj pre maleho Sterimar a pre malu, co ma teraz troska sopliky, tak lekarka mi odporucila Marplus - tam nie je taky velky podtlak, ked sa vstrekuje

smejkopetra
6. jan 2009

janula10: niznanska robi v pondelok a stvrtok? na tom rozpise je pri nej rizikova gravidita, alebo vo stvrtok - detska gynekologia. ak k nej pojdem, nepovie mi, ze tam nema napisane prenatalna poradna?

babatko37
7. jan 2009

Čertica, ďakujem za tie ordinačné hodiny. Janula, ten zoznam som našla aj ja, ale podľa mňa nie je aktuálny.

michaelka
7. jan 2009

Dakujem Janula za radu, si zlata 😀

janula10
7. jan 2009

babatko je aktualny co sa tyka ordinacie kde je niznanska, havalda a korbel iny neviem ako pisem treba babatko citat dobre.....

smejkopetra ano ona ma rizikovu v pondelok a v stvrtok detsku.....neviem ci zoberie skus to neviem ja som bola u nej v pondelok pred silvestrom ale dohodla som sa idem k nej sukromne inde mimo.....

michaelka neni zac a drzim palceky uz sa ti to blizi 😵

smejko5ka
7. jan 2009

prave som volala ohladom prednasky EPI - plati streda o 14.hod.

monika330
7. jan 2009

dakujem vam baby za radu... ten stodal mam uz doma..

monika330
7. jan 2009

baby ktora idete rodit na antolsku?? ja idem na prijem 19.1. budu mi robit cisarsky pre kp... bojim

marrrka
7. jan 2009

ja som mala na horucku a kasel panadol a bromhexin, doki vravela ze v takejto faze to uz babatku nijako neublizi, stodal mi nezabral

janula10
7. jan 2009

monika neboj 😉 😉 drzim palceky

samika
7. jan 2009

tesita, k tomu dr. jednoznačne za seba dr. janáč 😉 držím palčeky 🙂

rudka
8. jan 2009

Ahojte,

nemate prosim vas niekto aktualny zoznam co zobrat do porodnice pre seba a pre babatko??

dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre