Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

gojka
17. jan 2009

Milé tehulky /aj tie ktoré ste 2 hodiny tehotné/ a aj tie ktoré ste už porodili.My pôrodné asistentky z Bratislavy si dovolíme reagovať na vaše negatívne reakcie a skúsenosti z poradne, alebo z pôrodu. Vo všetkých nemocniciach pracujú doktori a pôrodné asistentky a aj ostatný personál, ktorí tu pracujú podľa najlepšieho vedomia, svedomia a nechávajú v práci ktorú milujú, kus svojho života. Mnohí máme rodiny a nemyslite si, že sa nám ľahko odchádza od malých detí, manželov a rodiny, či je piatok, sviatok, alebo nočná zmena.Zarážajú nás vaše vyhrážky typu, že s nami spravíte ,,čoro-moro,, , alebo ako s nami zatočíte atď.Uvedomte si, že vy potrebujete pomoc od nás, a ako sa vy budete chovať, tak sa aj my budeme správať k vám.
K janule 10 - dodávame, že v nemocniciach-pohotovosti pracujú len atestovaní lekári, a aj na oddeleniach pracujú sestričky z vysokoškolským vzdelaním / Bc, Mgr/.
Veľa z vás je takých,ktoré negatívne píšu a pritom nemajú overenú skutočnosť a dajú sa ovplyvniť na základe nejakých druhotriednych príspevkov z tohto fóra. Robíte sa hrdinkami, machrujete, neprávom ohovárate a keď nastane deň D vaša odvaha stráca silu. Uvedomte si, že nie sme vaše slúžky ale odborníčky, ktorým záleží na tom, aby to prebiehalo čo najlepšie a pre vás čo najpozitívnejšie. Po mnohých rokoch skúseností si dovolíme tvrdiť, že rodičky ktoré sa správajú disciplinovane,počúvajú rady doktorov a PA, nepresadzujú si svoje argumenty,nie sú hysterické,dopadnú omnoho lepšie a aj spolupráca prebieha hladšie. Verte nám, že mnohé z nás rodili, vieme čo vás čaká a ako to bolí,súcitíme s vami.Aj nám sa lepšie pracuje keď je pri pôrode príjemná atmosféra, dobrá nálada a nie arogancia a ponižovanie.
K tzv.Lucilienke možeme dodať len toľko,že celý personál odhadla veľmi zle,a nech v prvom rade začne s osočovaním a odhaľovaním charakteru od seba.

emjee
17. jan 2009

gojka vdaka za pohlad "z opacnej strany porodneho stola", suhlasim, ze cele je to o ludoch, ktori sa tam stretnu a ak je rodicka neprijemna, tak ani PA ci lekar nemaju dovod spravat sa milo - ale plati to bohuzial aj naopak

tie skusenosti co sa tu objavuju - je to vzdy subjektivny pocit dotknutej osoby, ak ma niektora rodicka pocit, ze ju lekar vysetril neopatrne alebo neodborne - je to jej subjektivny pocit a moze ho sem napisat, tak ako ty mozes napisat, ze s tym nesuhlasis a bude to opat len tvoj subjektivny nazor - myslim, ze kazdy kto cita tuto aj ine temy vie, ze 100 ludi 100 chuti a nikomu sa dokonale nezavdacis

prevazna vacsina prispevkov je tu ale naladena pozitivne smerom k rodeniu na antolskej a mozem ti povedat, ze aj preto som sa rozhodla pre antolsku - dufam, ze sa stretneme a pomozete mi priviest na svet moje babatko v pohodicke a relaxe 🙂

klementina
17. jan 2009

mila gojka, ja nerozumiem tomu nadradovaniu sa lekarov a sestriciek, ze ak vy mate zly den, musia to pacientky chapat, ze nie ste ich sluzky, ze vlastne pacientky su tu pre vas a nie naopak a mozu vam byt vdacne za to, ze tam pracujete, beriete za to peniaze a dakovat vam vobec za to, ze si ich vsimnete.
ja tiez pracujem s ludmi, ale musim ich brat ako svojich klientov, resp. klientov zamestnavatela, viem, ze ked nam zaplati musim byt k nim mila, aj ked ja nemam naladu, lebo je to moja praca a je jedno, ci je ten clovek bohac alebo chudak, ci ma on zlu naladu a je ku mne arogantny.
bola by som fakt rada, ak by to zacali brat vsetky pacientky tak, ze su klientami nemocnice a nie ze tam prisli otravovat tie chudence sestricky, ktorym ako samozrejmost nosia bonboniery, kvety a rozne darceky, ako ospravedlnenie za to, ze si dovolili prist rodit.
som zvedava ako by ste to vy sestricky brali, keby sa tak ako sa vy niekedy chovate k pacientkam spravali napr. ucitelky k vasim detom, tie to tiez robia za par penazi.... 😒

janula10
18. jan 2009

gojka len tolko k tomu ze zazila som na vlastnej kozi na pohotovosti skusenost s doktorom ktory ma pozeral ja menovat nebudem, tak mi bolo povedane inym lekarom z antolskej ze nieje atestovany a aj porody ma tak ja neviem to je vela ludi a vela nazorov asi ....keby som isla k nemu asi by som umrela tak poviem.....je to moj nazor ja len preferujem ak ma niekto moznost nech si zazmluvni radsej lebo predsa je tu aj vela prispevkov ktore baby zazili a myslim si zie niesu vymyslene....ale aj to zalezi ako tej zene prebieha porod samozrejme....
a co sa tyka sestriciek ja nepotrebujem sestricku s titulom, hlavne ze bude ochotna a bude vediet a myslim si ze take sestricky co to nevedia by to ani nerobili.....k sestrickam len tolko ze viac pozitovneho ako negativneho tu je pisane toho sa ja nebojim a ako pisala tu mamicka ak by nahodou nieco som mala a bol by ku mne niekto nie dobry tak urcite by som si to vyriesila sama.....
a k porodnym asistentkam len tolko ze to neviem vobec ako prebieha s nimi akurat viem ze tusim usmernuju alebo....tak po skusenosti budem moct povedat ako to je

emjee aj ja si myslim ze sme si vybrali tu naj nemocku 😵

a samozrejme kazdemu odporucam len antolsku nakolko si myslim ze ste NAJ v vsetkom len s tym ze toho lekara si clovek razdej zazmluvni je to moj nazor po skusenosti doktora ktoreho som este takeho nezazila.....

tehula
18. jan 2009

to gojka: necitala som vsetky reakcie z tejto temy, ale aj suhlasim aj nie zatial.
Velkou pravdou je, ze rodicka je odkazana na pomoc celeho zdr. timu a bez vas si s prepaceni ani neprdneme. Ja sekam u lekara dobrotu, nehovorim, ze si sem - tam preventivne nieco nenastudujem alebo neprekonzultujem s rodinou, ktori su tiez lekari.........ale nedovolim si cobit coro moro, pretoze zas z nejakych tych reci som poucena, ze sa to pacientovi nevyplati a moze len ublizit. Lekar je pre mna v potrebnej chvili boh, aj mimo nej, kedze je to zodpovedna a stale malo platena robota, kde je osoba stale jednou nohou v base.
ALE.........je skutocne aj pravda to, ze aj zdravotnici su len ludia a maju svoje lepsie a horsie dni, mozu tiez pochybit, alebo trochu neuhlidat nervy, nic zvlastne. Jedine, co by som ozaj nechcela zazit, aby sa v nemocnici, ked budem na pokraji fyz a psych zrutenia este na mne vozil. Preto taham k porodu aj muza a preto zazmluvnujem lekara, ktoreho pozname a plne mu doverujeme. Viem, ze aj tak su tam vsetci sikovni, ale ked si uz mozme vybrat, preco nie?

Chcem v jednom suhlasit, nie je nic horise ako hysteria zo strany pacienta, sama sa ale bojim, ze to psych. nezvladnem. Nebojim sa bolesti, alebo samotneho porodu, pre mna je hororom pobyt v nemocnici ako takej. V zivote som tam zatial nemusela a ked niekoho navstivit, prislo mi to hrozne depresivne, ze mi bolo do placu.

Babam tu by som napisala k tym atestaciam asi tolko, ze mozno vas vysetroval neatestovany lekar, nezabudajte, ze ma diplom rovnako ako ten s 1ale 2atestaciami. Kym v minulosti tu prvu atestaciu ziskal do 2-3rokov od ukkoncenia studia, a druha nebola povinna, dnes sa robi uz len jedna, o to tazsia a nie skor ako za 5.r praxe. A co maju tito lekari na zadku doma sediet, kym nebudu mat atestaciu? Nie, pracuju a sluzia rovnako, len s tym, ze myslim, ze pocas sluzby je tam okrem neho aj atestovany lekar. Neatestovany sluzi prisluzbu, jasne ze mozno odmaka viac ako ten atestovany, je to ale len pre to aby ziskaval prax. Cize, pokial to neatestovany zvlada, nevidim dovod tahat tam atestovaneho.

emjee
18. jan 2009

tehula moj porod bude tiez moja prva viac ako hodinova navsteva nemocnice 😅 bojim bojim, ale nejako to snad prezijem 😀 co neurobim pre svoj pokladik, ze?

tehula
18. jan 2009

emjee, snad ano, prave citam o malinikovom caji. Dufam, ze je fakt ucinny, budem poctivo pit, lebo moj sen je, ze dieta vybehne expresnou rychlostou bez zbytocnych cavikov okolo toho...... tak snad nebude pravy opak 😅

gojka
18. jan 2009

Kĺementína - vy ste absolútne nepochopila náš príspevok. STE VEDĽA AKO TÁ JEDĽA. Vôbec neboli spomínané naše zlé dni, platy ani bonboniery.Nepracujeme za darčeky, nám stačí obyčajný pozdrav pri odchode, čo mnohé z vás neurobia. Odchádzajú ako ..... . Zaujímala by nás vaša profesia a aký kontakt s klientami máte a čo ste pre tento štát urobila? Mnohé z nás pracujú 10,20,30 rokov a pomohli mnohým rodičkám a deťom na tento svet. Napriek nízkym platom sme vydržali, neopustili sme ju, pretože máme rady túto profesiu a naše povolanie je najkrajšie a najušľachtilejšie na celom svete.Nechápeme prečo ste nás prirovnali k pedagógom????. Mnohé máme dospelé deti, ktoré prešli všetkými školskými zariadeniami a vážime si prácu pedagógov, ktorí tiež pracujú za minimum. Kým oni majú poväčšinou stálu pracovnú dobu, voľné noci a víkendy, my sme tu nonstop.
Ani my nerobíme rozdiely medzi bohatými a chudobnými KLIENTKAMI, všetko to vychádza z vášho chovania už pri vstupe do nemocnice.
Kauza darčeky - nie sme odkázané na žiadne darčeky, nechodíme do práce s vedomím že dnes dostaneme bonbonieru a podľa toho budeme pracovať, ak klientka chce poďakovať za našu pomoc, dá to aj bez toho aby sme sa k nej ináč správali.
Máte možnosť výberu rôznych nemocníc tak dúfam že si vyberiete tú najlepšiu, kde nebudú čakať na bonbonieru za ospravedlnenie že ste láskavo porodila.

janula10
18. jan 2009

gojka ak mate cas nemohli by ste nam napisat v skratke co do porodnice treba pre babatko?
lebo niektore pisali ze tam treba aj nejake veci na oblecko pe babatko svoje.....a este by som sa rada spytala ako je to s tymi koselami ze ci sa davaju erarne
dakujem

emjee rozmyslam co take sme este chceli vediet resp. co pisali niekotre tak ine opacne ja si nespominam no viem len to s tymi vecickami ze pisali ze je dobre si zobrat aj vecicky pre babatko nejake.....
no a kde mame marrrku nasu partacku do 3jky snad uz nieje tam... 😀 😀

gojka
18. jan 2009

DOKUMENTY - tehotenská knižka,karta poistenca, OP, sobášny list, ak si slobodná tak ak chceš meno po otcovi dieťaťa treba zápisnicu o určení otcovstva / získaš na matrike v mieste bydliska/,ostatné výsledky .
OSOBNÉ VECI - nočná košela 2x,župan, uteráky, mydlo, zubná kefka, pasta, hrebeň, toal.papier, papuče, ponožky, materská podprsenka 2x, tampóny do podprsenky, masť na ošetr. bradaviek - poradia v lekárni, nápoje - najlepšie nesýtené miner. vody, hygienické vložky, jednorázové podložky do postele.
PRE DIEŤA - jednorázové plienky 1x, vlhčené utierky 1x.
PRE DIEŤA PRI ODCHODE Z PORODNICE - oblečenie podľa ročného obdobia, body, plienky, poštolkové nohavičky, čiapka, rukavičky, ponožky, dupačky,košielka. V zime fusak, svetrík, kabátik, teplá čiapka, teplá deka, autosedačka.
NA DOKUMENTÁCIU PRÍCHODU DIEŤAŤA NA SVET - fotoaparát, videokamera, alebo mobil.
Pre dieťa netreba nosiť oblečenie počas pobytu v nemocnici.

janula10
18. jan 2009

gojka dakujeme 😵 😵 😵 😵 😵 skoda ze ste sa neregistrovali skor my tu nahaname info a vzdy su podane inak
este raz D 😉

tehula
18. jan 2009

to bolo jake zlate, ze dokumentacia> fotak, kamera 😀
...........su ale veci, co musim suhlasit. Zial nielen v nemocnici sa take chovanie vidi.........ja si to vsimam v beznom dennom styku. Neviem-asi to bude vychovou a asi si to radsej nevsimat. 😒

janula10: ved este stihas dobalit 😉

janula10
18. jan 2009

tehula hej beriem len to co napisala gojka lebo zoznam hocijaky koluje a uz som ani nevedela co mam brat 😉
no ja som myslela aj na ine rady ze by sme sa popytali ale to asi by nebol cas zo strany gojky....no uz sa to blizi som zvedava nato...dnes mi velmi napuchli uz nohy dole ale som chodila dost....musim si davat pozor 🙂
ty mas termin 3dni po mojich narodeninach 😵

marrrka
19. jan 2009

no tak sme konecne zoptimalizovali ten zoznam 🙂
caute partacky, bola som na vikend mimo. sa nam to krati 😀 som teda potesena ze sa o nas porodne asistentky budu pekne starat 😉

cuchre
19. jan 2009

som zabludila po dllhom case....vidim, ze chcete valentinske babatka....ja take mam. otvorena som bola od vianoc, dokonca som tyzden prenasala a kotuha, pockal na valentina 🙂 najkrajsi darcek na svete.... na antolskej bolo fajn, sestricky super,doktori tiez (az na jeden nazor, ze nemame mat babatko pri sebe v posteli, lebo sme plne bacilov) nemusite sa nicoho bat 🙂 zelam aspon tak dobre porody, ako som mala ja 🙂

marrrka
19. jan 2009

xi ze plne bacilov, to mozeme deti nechat rovno v inkubatore na cely zivot. nech si len mala pekne zvyka na moje bacily :o)

terezka
19. jan 2009

ahojte dievcata, na koniku som nova a nestiham citat vsetko, tak len mala anketa: preco ste sa rozhodli pre antolsku a nie pre nejaku inu porodnicu v BA? Vopred vdaka za nazory.

michaelka
19. jan 2009

Cau Terezka, Antolska je najlepsie vybavena co sa tyka novorodencov. Ja som si vyberala velmi dlho, ale ja som zvazovala medzi Antolskou a Dun. stredou.
Co sa tyka Ruzinovskej nemocky, ( mam ju hned za domom) tam by som nesla, vsetci znami co tam boli (nielen na porodnici) nadavali. A zevraj im maju zobrat titul Baby Friendly Hospital...
Kramare su asi tiez v pohode, ale ja som sa tam chcela ist pozriet a popytat ako to tam chodi a tyzden som tam volavala kazdy den a stale ma odbili sestricky - ze nemaju cas a ze oni taketo sluzby neposkytuju...
Na Antolsku som a dostala hned, PA mi poukazovala, porozpravala... Proste mam z Antolskej najlepsi pocit.

Myslim ze si budes musiet vybrat najma na zaklade pocitu alebo vzdialenosti od domu, pretoze urcite vsetky tri nemocky maju potrebne vybavenie aj kvalifikovany personal.

janula10
19. jan 2009

terezka ja odporucam tiez len antolsku podla mna je tam urcite to najlepsie co sa tyka doktorov a celkoveho personalu ako aj vybavenia!samozrejme najdes aj negativa od bab ale to keby mal clovek brat vsetko tak by rodil doma...ja odporucam len antolsku sice som nerodila ale ja inde by som nesla....marrrka no krati sa,zoznam mame kompletny vdaka asistentkam....konecne ze?akurat ja si odsavacku zoberem svoju..dnes som bola v poradni a mame 3.10kg juj inak pohoda neotvaram sa a krcok norma.v pondelok uz idem na 9h doktorke mojej na antolsku,nebudete tam ty emjee alebo marrrka?

smejko5ka
19. jan 2009

gojka, resp. tie, ktore ste uz rodili: na samotny porod nemocnica da er. koselu, alebo si mam zobrat svoju? potom, uz ked budem iba lezat, mozem pouzivat nohavicove pyzamo s vrchnym dielom na gombiky namiesto kosele (ja ich velmi nemusim)?
poplatok za epiduralku, nadstand. izbu a otecka pri porode staci zaplatit, az ked pridem do nemocnice? co vlastne znamena - otecko pri porode? iba ked je priamo na sale? alebo ak nezaplatime, tak nesmie byt pri mne ani pri samotnom cakani?
ten sobasny list fakt treba?

kukenzi
19. jan 2009

epiduralku, staci zaplatit, ked budes uz v porodnici, drahy zbehne do kasy a vyplati to. ved ani nevies, ci ju budes potrebovat, ci ti ju stihnu podat. nadstandart sa plati az pri odchode, lebo nevies, ci bude vobec volny a otecka sme tiez zaplatili v den porodu.

ja osobne si teda neviem predstavit nohavicove pyzamo, kedze sa po porode zena cisti, malo by sitie schnut a hojit sa a vizita ti to kazde rano kontroluje tak, ze ti pinzetou odtiahne vlozku a skontroluje ranu, toto ma ale dost zaraza, lebo som si teda nevsimla, ze by to pred tym, ako ide k druhej paciente, teda tu pinzetu nejako dezinfikovala, sa mi zda, ze takto prebehne cele 600nedelie 😕 😝

ja som mala na porod svoju koselu a vobec som si ju nezaspinila, vyhrnula som si ju hore. ale mozno daju aj erarnu, ved ak by si si nahodou koselu zabudla, tak hadam nebudes hola. alebo skus nejake stare dlhe tricko

marrrka
19. jan 2009

janula tak to uz mas v bruchu riadneho silaka 😀 pocuj ake su velke tie jednor.podlozky pod pacienta? ja som si kupila v DM take podlozky na prebalovanie, tie su 60x60 ci mi to staci alebo mam kupit v lekarni? chcem ist do poradne az buducu stredu k tej doktorke na D co bola aj emjee. ozaj ty pijes malinikovy caj?

Michaelka vam sa este nechce ist na svet? 😎

terezka ked ti mam odpovedat preco som si vybrala antolsku tak je to cisto pocitovo, aj po referenciach na konikovi, po precitani a vypocuti si par historiek o kramaroch a ruzinove... no a dufam, ze to bude ok, tiez to bude moj prvy pobyt v nemocnici.

tehula
19. jan 2009

s tym pyzamom som dumala, ze asi sa nemoze mat, kedze je problem vobec s gatkami.
Cize pekne polopate. Ak budem mat sietovane gatule, aj tak asi pocas vizity ich nesmiem mat na sebe, vsak? Ked teda behaju s pinzetou a onu hned kukaju.........

kukenzi
19. jan 2009

marrrka, to je normalna velkost, staci, to mas len pod ritulu 😀

kukenzi
19. jan 2009

ja som pila malinikovy caj a neviem, ci mi pomohol, ale lanove semena si myslim, ze mi pomohli velmi, porod som mala v pohode.

kukenzi
19. jan 2009

ja som si nakupila tie preparadne gatuse sietovane, ale ani raz som ich nemala, no bola som na nadstandarte a tam navsteva chodila za mnou, ale za navstevou na chodbu sa mozno zidu. ale vlozka sa neda stratit 😀

kukenzi
19. jan 2009

tehula, co si, ani nahodou gate pri vizite, ved by si ich zdrziavala 😀 ale podla mna by ta aj zvozili, kedze rana ma dychat a uvidis, ani ich nebudes potrebovat, tiez som tomu neverila, ako sa da chodit s vlozkou medzi nohami bez gati

cuchre
19. jan 2009

ja som pouzivala erarne kosele, boli celkom v pohode....sietovane gatky som minula asi 2, ked som sla za navstevou, kym som lezala, ani mi nechybali....

monika330
19. jan 2009

ahojte baby.. ktora idete v stredu na prijem do nemocnice na antolsku?? ja idem rano na 8. 00 a v ten den mi budu robit cisarsky. velmi sa bojim uz teraz.. papa

kukenzi
19. jan 2009

presne, pri lezani vobec nechybaju. aj ja som mala aj erarne kosele, lebo ked sa mi spustila laktacia tak mi mlieko tieklo prudom a stale som si pyzamo zamocila, lebo som si nemohla zvyknut na tu sexi uzasnu dojciacu podprdu 😅 😝 a teraz rozmyslam, ze vizita kontrolovala aj naliate prsia, ci niesu zapalene a tak a nieco mi na tu podrpdu povedala, ale neviem co. asi som si ju len vpredu rozopla /tie akoze otvory/ a to sa jej nepacilo, musela som si ju odopnut celu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre