Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

plys
3. feb 2009

Ahojte,
potrebujem zmeniť gynekologa, hladam kontakt na mudr. Scholtza, alebo mi odporučte odborníka aj cloveka v jednom, dakujem vam

zuzkad
3. feb 2009

Ahojte tehulky 😉

tak sa pomaly k vam pridavam....tiez ma caka porod na Antolskej, len som si vas "na tajnasa" citala 😅 a nechcela som este prispievat kedze stale som mala pocit, ze mam este caaaaas, ale ked tu vidim buduce maminky v 30, 29tt a ja som zacala 28tt tak som si povedala, ze prispejem uz aj ja, ved mam aj veeela otazok 😉 😉
Tehulkam co to maju za par drziiiim paste nech maju ten najlahsi porod a zdrave krasne miminkaa 😉 😉

Hned sa opytam na par veci ....kedy asi treba zacat s predporodnou pripravou ? Na EPI mam este asi cas ...myslim sedenie...

dakujeeem za veskere rady 🙂

poorka
3. feb 2009

ahoj zuzkad...na pripravu sa treba objednat, chodi sa tam po 30tt...ja idem 19.02. na Antolsku.

Baby...idete niektora 19.02. na Antosku na pripravu??? 🙂

zuzkad
3. feb 2009

Dakujeeem poorka za infosku 😉 😉 cize mam este trochen casu...objednava sa u p, Jezikovej ? Tak som sa tu tusim docitala...treba aby nam nasa doky dala aj nejaky papier ?

poorka
3. feb 2009

ano, u p. Jezikovej...hej, potrebujes aj papier od gynekologa, ze ziada o psychoprofilakticku pripravu (myslim, ze tak sa to nejak vola :D ) ...potom sa plati 1.99 eur za hodinu 😒 ...antolska je asi jedina nemocnica, kde sa za to plati

emjee
3. feb 2009

zuzkad zalezi kam ides, ja som nebola na antolskej, ale na predporodnom kurze platenom, bola som v 36tt a bola som tam najpokrocilejsia tehulka (a mam pocit, ze uz si nepamatam nic z toho, co nam tam hovorili 😅 )

poorka
3. feb 2009

emjee...od 01.01.2009 sa na Antoskej plati za vsetky tieto kurzy 😒 ...aspon to mi povedala Jezikova

zuzkad
3. feb 2009

paaani to este aj platit musime 😖 no totoooo ...
Hned v pondelok ma caka poradna takze sa idem pytat a pytat 😉 ...len dufam, ze sa mi nebudu smiat, ze co tak skoro stresujem ☹
Juuj ked tak pozeram postupne sa tehulky co doposial obiehali a zistovali stavaju uz maminkami a zacinaju sa tu nove od zaciatku dotazovat xixi nove kolo zacina....ako to utekaaa...uprimne zavidim kazdej tehulke co to ma za par ...taky 38tt by som uz brala 😉

...a dakujem za kazduu radu 😉

emjee
3. feb 2009

poorka aha vidis, to je nejaka novota

certica
3. feb 2009

myslim, ze to spoplatnenie bolo len otazkou casu. vlastne sa divim, ze sa tak nestalo uz davno... pri tom navale a dopyte tehuliek. takto sa ten zaujem bud trosinku pretriedi a preriedi a(lebo) prinajmensom aspon co to nemocnica zarobi

majusa
3. feb 2009

ahojte, tak som bola dnes v poradni a už sme na dobrej ceste porodiť. Už sa otváram a ževraj to môže prísť kedykoľvek. Ak sa nič do štvrtka neudeje, tak štvrtok ráno idem na príjem. Ale predpoklad je, že sa to samo rozbehne, keďže od rána mám také mrchovské bolesti. Baby ja sa tak teším, že už o chvíľku budem mať našu bambuľku v náruči 😵

janula10
3. feb 2009

majusa tak super spravy...uz nech to mas za sebou..... 😉

ja som bola v decembri na tom kurze predporodnom este sa neplatilo..... 😕

a k tej jezikovej to su len take dychania a tak

gabuliacik
3. feb 2009

majusa to je vraj ono ked mas mrchove bolesti... wau velmi ti drzim palce a vela stastia prajem

ta psychoprof. je podla mna super, vela sa hovori o tom ako treba dychat, ako si masirovat brusko a krize pocas 1.doby porodnej, ak mam otazky, mozem sa tam na cokolvek opytat.... je to dobre podla mna...

emjee
3. feb 2009

jeej majusa tak myslime na teba a nech to mate rychlo a uspesne za sebou 🙂

miluska.h
3. feb 2009

Ahojte kocky, velmi pekne dakujem z infosky o pani Dr. Bertoldovej, potesili ste ma 🙂

Majusa, drzim Ti palceky a zelam aby bolo dievcatko co najskor na svete 🙂

maminahenika
3. feb 2009

Majusa: Držím palce!!! A želám ti to najlepšie, aby bola najskôr vonku, a mohla si sa jej tešiť 😵

majusa
3. feb 2009

ďakujem baby za podporu, momentálne mávam kontrakcie každých 25 minút, takže to tak skoro ešte nebude. Zatiaľ nestresujeme a čakáme doma. Teda myslím si, že sú to kontrakcie. Trvá to tak minútu a je to ako silná menštruačná bolesť. Zatiaľ boli 3, tak uvidíme, či sa budú aj ďalej opakovať, alebo sa to zastaví ... každopádne dám vedieť, keby sa niečo zmenilo ...

dadka212
3. feb 2009

Majusa držím palce 🙂
no možno sa ti to rozbieha 😵

susy
3. feb 2009

majus, držím palčeky. Len si pekne kontroluj kontrakcie, ci su pravidelne.

ja som nemala ziadne a zrazu boli kazdych 5 min. 😅

zuzkad
3. feb 2009

🙂 🙂 majusa drzim paste aj ja .....nech to mas co najskor za sebou a uz uz aby si drzala svoju princeznu v naruci 😅 normalne ti zavidim ...samozrejme v dobrom 😉

ladybird1l
3. feb 2009

ahojte, mozem vas poprosit info: ako to funguje v porodnici, ked pride na navstevu mangel, ma dovolene si vziat na ruky miminko a pomojkat si ho, nemam na mysli nadstandard? ja len, ci je dovolene vziat si mimi na navstevu v perinke alebo ma otecko moznost ist pozerat mimi na izbu. Mam dilemu, kde rodit, na kramaroch som po prvom tehu mohla vziat mimi na navstevu, ale tam rodit urcite nebudem, v ruzinove su vsetky babatka ako vo vyklade za sklom a kazdy, vratane otecka, sa smie len pozerat... Najblizsie mam ruzinov, uz som nahlasila u svojho gynekologa ze budem tam rodit, ale nebudem mam mangela pri porode, a je uz teraz smutny, ze by si mohol mimi pomojkat az na ceste domov, preto zistujem ako je to antolskej, ze mozno ze este v poslednej chvili zmenim miesto porodu..dakujem

kukenzi
3. feb 2009

ladybird, ja som bola na nadstandarte,ale tusim ak si na normalnej izbe, tak za navstevou musis ist vonku, oni na izbu nemozu, babatko "odlozit" na novorodeneckom a max. ho mozes ukazat cez presklene dvere

majusa
3. feb 2009

... pokiaľ viem, tak aj na antolskej môžu návštevy vidieť miminko len cez sklo. Nie je dovolené vodiť nikoho do vnútra a tiež bábo von ... to nám hovorili na takej prednáške na antolskej, ale možno je to ináč ... neviem ...

kukenzi
3. feb 2009

majusa, rodis?

anjelik7
3. feb 2009

ladybird,babatka sa ukazuju cez presklene dvere.oteckovia mozu ist iba na nadstandard.obcas sa stane,ze sestricka dovoli oteckovi si pomojkat dietatko,ked nie je vela navstev.

emjee
3. feb 2009

tiez mam info, ze ak nie si na nadstandarde tak navsetvy mozu len kukat cez sklo 😔

majusa tak ako pokracuju kontrakcie? kolko ti vlastne trva cesta do porodnice? mne zhruba 50 minut v tom najhorsom pocasi, inak takych 35-40 minut

majusa
4. feb 2009

ahojte, tak cez noc sa skrátili kontrakcie na 20 minút keď sedím a 10 keď ležím. Nechápem. Volala som teraz do ambulancie a sestrička mi hovorí, že aby sme určite prišli, že nás čaká, že šak nás vyšetria a uvidíme ... Takže baby, idem sa umyť, zobrať posledné veci a pádim. Uvidíme, či nás ešte pošlú domov, alebo si nás tam rovno nechajú. Držte palce. Ozvem sa, keby bolo niečo nové ... 😵

certica
4. feb 2009

majusa, drzim prsty a nech to mas dnes stastne za sebou 😉

smejko5ka
4. feb 2009

majusa, aj ja drzim palce, nech malu mozes coskoro drzat v naruci.

otazka: najprv zacinaju kontrakcie, az potom zvykne odtiect plodova voda, alebo naopak? nebola som na priprave, ale ak ma niekto poznamky, rada by som si ich precitala.

este raz, ako je to s babatkami? niekto tu pisal, ze ich ma mamicka pri sebe, ale teraz pisete, ze su za sklom. iba pri nadstand. je mamicka s dietatkom? pri nenadst. iba sestricky nosia na kojenie a tak?
oteckovi nedaju male ani ked si zaplati, ze chce byt pri porode? a matke ho davaju prilozit hned po porode?

arabeska
4. feb 2009

smejko5ka,babatko mas pri sebe len navsteva si ho moze pozriet cez sklo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre