Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

egyptanka
12. mar 2009

wiola, no uz zbalena, hodim este par drobnosti do tasky a mozem ist rodit. 🙂

katka1981
12. mar 2009

tehula, ano robia, ja mam kupene uz aj nausnicky.

katka1981
12. mar 2009

egyptanka, aj my sme kupili maje antikorovy pribor, z umelych veci sa uvolnuju ftalaty a predsa kovovy vydrzi na veky.

leahl
13. mar 2009

neviete náhodou, ako je to na antolskej s pohotovosťou..?

tehula
13. mar 2009

katka1981: a koho tam treba a kedy poziadat? Vies, ze ci pri tom frmole s porodom bude cas na to. Su nejake kontraindikacie, kedy to neurobia? Napr. predcasne narodene babo, zltacka, alebo ja neviem co este

katka.ott
13. mar 2009

ahojte, neviete prosim vas ako to je s koselou pri porode? v zozname mam napisane 2 pyzama so zapinanim v predu, ale nic o "obleceni" pri porode 😅
dakujem 🙂

miluska.h
13. mar 2009

katka.ott: nam povedali na profylaktickej priprave, ze k porodu dostaneme erarnu koselu, ale ja si zoberiem z domu nejaku starsiu. Po porode nemozes mat pyzamo, musis mat koselu s gombikmi vredu na kojenie.

zuzkad
13. mar 2009

ahojte 😉 😉 maminky a buduce maminky

prisla som sem kuk ako a co je nove..ale vidim, ze aj tu je tisko...to asi kazda ma svoje plany...brrr ja stresujem, lebo to pocasie je hnusneee strieda sa to jedna radost a ja somm ako opita z toho...hadze ma to do stran, ale tlak mam v pohode...mozno si dam malinkuuu kavicku 😉 😉

Inac aj ja by som rada vedela, ako je to z koselou, lebo ja mam zatial dve a bojim sa, ze mi bude malo...ako mam kosele bez rozopinania...taku by som si obliekla na porod, ale na rozopinanie mam len dve ..to by som si obliekla po porode -....len ci bude vladat sa tolko obliekat a vyzliekat 😝 😝 ...pozicaju mi koselu v pohode, alebo sa treba troska viac prosit ?? Zupan si beriem svoj...aspon nieco 😉 😉

Ozaj a este jednu otazocku mam ...maminky co uz mate babatka...neviete ako sa vola mast na bradavky, ktoru si netreba umyt pred kojenim, ze ju moze aj miminko pri kojeni ocumlat ?

Wiolik citala som, ze si pouzivala mydlo na rano po nastrihnuti...teda mydlo urcene na to...to sa vola presne Chilli intima ?? Ja som nemala v plane nic pouzivat tam dole len vodu, ale ked citam...asi si to kupim...len neviem co je to naj naj...

katka.ott
13. mar 2009

zuzkad, ano to je CHILLI INTIMA. a ta mast sa tusim vola CICADERMA

zuzkad
13. mar 2009

katka super dakujeeem ...pisem si to hned, lebo zabudam strasne 😀 😀 😝

wiola
13. mar 2009

ZUZKAD 🙂 ahoj mojko,,,sa tesim, ze sa ti dari a ste stale ,,dva v jednom,, 😉 vela odpocivaj - pocasie je des a hruza 😔 ,...ani s malinkou moc nemozem nikam ,..... 😒

takze to int. mydlo sa vola presne chilly intima (modre - formula antibakterial) ,,mne to velmi dobre robilo, tak dufam, ze pomoze 😵

a co sa tyka tej masti na bradavky ...zatial viem len o jednej, ktora sa nemusi zmyvat pred kojenim - avent ,Ja som mala od sestriciek pri malinkej zarabany preuansky balzam - bol fakt dobry, ale musel sa zmyvat

wiola
13. mar 2009

peruansky ,tam malo byt napisane hehe 😀 ,,je ho dostat aj v lekarnach ,...

leahl
13. mar 2009

baby, vy sa dnes cítite v pohode? ja som už chcela ísť na pohotovosť na antolskú (lebo dnes má moja lekárka volno) a točí sa mi celý svet..po litry coca coly a dvoch kávach sa už viem aj postaviť bez toho, aby som sa hojdala..

leahl
13. mar 2009

wiola - tú mastičku na bradavky treba? lebo ja som si pri prvej kúpila kalciovú masť a nerozbalenú som ju vyhodila-lebo časom bola po záruke - vôbec som ju nepotrebovala...tak neviem, či si mám znovu kupovať alebo budem riešiť za pochodu.

maminahenika
13. mar 2009

čauko kočky, aj ja som kupovala Cicaderma masť, ale aj tá sa musí umývať!!!! povedala to moja kamoška v lekárne, a aj kočka ktorá nám robila tie prednášky. Síce o jednom kréme hovorila, ktorá sa asi nemusí umývať, a tá sa dá dostať v DM-ke, ale bohužial som na názov zabudla, ešte v týchto dňoch pôjdem do DM-ky a potom vám poviem 🙂
Ináč dnes som bola u môjho dokiho na Antolskej, a teraz mi hovoril, že som zavretá 😀 😀 tešial som sa, a potom som sa spýtala, že čo bolo to tak minulý týždeň, hovoril že to som mohla mať aj od toho, že som sa pred tým deň príliš namáhala, tento týždeň zas som ležala, a vypýjala som magnézium a brala som aj tabletky 🙂 takže sa mám fajn z tejto správy, a ináč mi zmeral aj malinkú, už má 2800g-ov 😉 bude väčšia, ako prvá bola 😀

maminahenika
13. mar 2009

no teraz som našla jeden výrobok, ktorý sa nemá umývať: Multi-Mam Compresses, ešte som to neskúšala, mám infošku zo stránky rodinka.sk 😉

anjelik7
13. mar 2009

Masticku na bradavky kupite i od stanicnej na novor.oddeleni po porode,ak budete potrebovat.Teraz su v lekarni dostat i naplaste na bolave bradavky.Pan primar ich velmi odporuca.

pikino
13. mar 2009

ahoj holky.

ten krem z dmky sa vola baby-love.

leahl
13. mar 2009

pikino - baby love je myslím značka, ktorú má DMka v ponuke...sú to krémy,mydlá aj plienky a všetky majú navrchu napísané baby-love....nie je tam nejaký iný názov?

dadka212
13. mar 2009

ten krém sa vola MA-MA je to taký bielo ružový obal a je dobrý aj na popraskané pery 😀

pikino
13. mar 2009

ano dadka to je on. 😀

maminahenika
13. mar 2009

OK, tak sme to vyriešili 😀 a čo s mojou cicadermou, kde ho dám?? 😀 necháme na hemoroidy? 😅 pri prvom som sa aj s tým trápila mesiac, aj viac 😢

sarianah
13. mar 2009

zuzkad
..mast na bradavky predavaju sestricky na novorodeneckom, ta sa nemusi umyvat a je fakt perfektna, odporucam..je to rakuska masticka, u nas v lekarnach ju nemaju..stala 160,- Sk, teraz neviem kolko stoji ked su uz eurace. Ja som si brala kalciovu mast so sebou z domu, ale pouzila som ju asi len 3 - 4 krat, lebo sa musela umyvat a moc mi nepomala, tak som si kupila tu od sestriciek a ta bola fakt super.. 😉

wiola
13. mar 2009

pekny vecer 🙂

leahl : aj ja mavam take riadne tocaky,....zmeny tlaku a celkovo zavraty,- tiez mi bolo povedane, ze to je jednoducho s vyssim tehotenstvom spojene (zalezi ako velmi si k tomu nachylna) .... 😒

treba co najviac lezkat a vela tekutin prijmat ,...ale inak je to hruza (som sa skoro zo schodov zosypala..)

maminahenika
13. mar 2009

no toto počasie, .... 😖 nemusíte hovoriť aj ja som celkom mimo... keď som bola dnes na Antolskej, aj vtedy sa mi krútila hlava, hore na jeden stôl, potom dolu, zase na EKG si lažkať, zase hore, ultrazvuk..... takže, som sa držala postele, aby som nespadla. Už by mohlo byť koniec 😠

katka1981
13. mar 2009

tehula, ohladom nausniciek viem len tolko, ze musis ich mat predtym 24 hodin v liehu. Ked porodim a budem schopna, spytam sa ako to funguje a manzelovi poviem aby ich namocil a potom priniesol a sestricka mi povie.

smejko5ka
14. mar 2009

k nausnickam: treba sa opytat sestriciek, alebo stanicnej od novorodeniatok, ale v den prepustania su ochotne prepichnut uska. pre istotu kupte kavu, dezert. ano, nausnice je potrebne mat 24 hod. v liehu. ale vraj sa da s nimi dohodnut aj na neskor, ked pridete. a potom jedine u detskeho lekara, ale az v alebo po 3. mesiaci.

je mast na bradavky, napr. avent, kt. sa nemusi umyvat, ale zalezi od babatka, ci mu to bude chutit 🙂

YAL som kupila v lekarni bez receptu a nemala som pocit, ze je to nechutne. hlavne ked ma nieco bolelo a chcela som to mat za sebou, tak mi to neprislo.

a tiez suhlasim s vysetreniami, vizitami, pripadne ranajkami, obedmi a vecerami - obcas mi to prislo ako beh na dlhe lakte.

katka.ott
14. mar 2009

este raz hodim otazku 😅 : mamicky, ktore uz mate porod na antolskej za sebou, ako to je s "oblecenim" pri porode? treba si dosniest nieco vlastne alebo dostanem erarne?
dakujem za odpovede 🙂

arabeska
14. mar 2009

katka,daju ti erarnu koselu,alebo ak sa budes lepsie citit vo svojej tak si zober nejaku starsiu 😉

leahl
15. mar 2009

katka, ty budeš rodiť dvojičky normálne? (asi epidurálkou však?) ja som myslela, že viacpočetné tehotenstvá ukončujú automaticky cisárskym..a tam sa žiadnu košelu netreba, ked je po všetkom len ta zakryjú a prevezu na šestonedelie...ked som tam bola pred dvoma rokmi, tak tam pobehovala tiež jedna mamička (dvojičky išli cisárskym) stále mala pocit, že jej tam ešte jedno zabudli - brucho jej vôbec nekleslo a mala ho asi ako v piatom mes.teh...ale bola strašne zlatá, všetkých rozosmievala a energie mala za troch.. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre