Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kvetinka211
31. okt 2011

@tatiana1760 Ahoj, ak mas na mysli Dr. Marekovu, tak mala som ju zazmluvnenu (januar 2011) a bola velmi mila, mozem odporucat, mam velmi dobre spomienky na porod a isla by som k nej aj nabuduce. Kebyze mas nejake dalsie otazky, napis mi kludne do IP.

mima1904
2. nov 2011

Ahojte. Vo februari cakame nase vytuzene dievcatko 😉 Chcela by som rodit na Antolskej,preto sa pytam,kto ma skusenosti,ci moze byt pri mne manzel od chvile,kedy ma prijmu na oddelenie(?) Alebo,ako to tam vlastne chodi? Dakujem 😅

kacenka1166
2. nov 2011

Ahojte, ja by som potrebovala poradit: Buduci tyzden mam svoju poslednu poradnu a potom mam co robit? Len prist na antolsku c. 26 a pockat kym ma niekto zoberie alebo mam tam vopred zavolat a k niekomu sa objednat? Ked ja tam nikoho nepoznam, neviem kto je dobry.... Dakujeeem za kazdu radu 😉

xlucia
2. nov 2011

@kacenka1166 mozes ist komu chces, ale lepsie je niekomu dopred zavolat a opytat.sa. tvoj gynekolog ti nikoho neodporucal?

xlucia
2. nov 2011

@mima1904 ked prides, naprv ta vysetria a daju monitor. to je cca do hodiny.vtedy muz caka na chodbe a nie je s tebou. ak sa potvrdi ze ides rodit, tak na salu s tebu moze ist. a musi ist medzitym zaplatit doklad.

kacenka1166
2. nov 2011

@xlucia nie neodporucil nikoho, on vraj pozna len v ruzinove, hmm, ako na internete som si precitala vela odporucani, ale sto ludi sto chuti .... v podstate porodnika k porodu si nechcem platit, hadam ma niekto odrodi 🙂 len neviem ku komu mam chodit dovtedy .... a ked tam zavolam, poviem si nejake meno tak ma ten clovek musi zobrat? alebo povie ze on ma uz plno a mozem volat dalsiemu?

xlucia
2. nov 2011

@kacenka1166 nemussi ta kazdy zobrat, akma privela. ved si uz na materskej. chod tam osobne, popozeraj sa na rozpisy, mena, utvoris si nazor. ja by som vyberala podla toho, co mi je prednejsie. mne je jedno ci je dr. mily, ako tu niektore pisu, ja som chcela max. seriozneho, ktory ma nepodrazi a neodflakne. vedela som ze budem mat asi cisarak, nechcela som aby ma nechali trapit sa ako pri prvom,. zallatila som si rozemberga

mima1904
2. nov 2011

xlucia dakujem 😀

silviatko
2. nov 2011

@mima1904 nemusíš mať obavy,robia tam skvelý doktori a personál,nemajú jeden pôrod za sebou. Ja keď som rodila v lete tak tam boli aj 8 pôrodov každý deň a určite nezabudnú na tvojho manžela,pretože samé vedia že je to tvoja najväčšia opora.

lillika
3. nov 2011

@kacenka1166 velmi odporucam Dr.Rozemberga.Ak nebude k dispozicii,tak aj Dr.Cierny je super. 😉

bv_alexandra
3. nov 2011

s dr Rozembergom som mala skúsenosť dva krát. Raz tesne pred pôrodom ked ma všetci lekári len vyšetrovali a žiadne závery nedali, on si ma posadil a vysvetlil všetko. videl že už som unavená a zúfala, jednoducho mi venoval čas a vklude všetko vysvetlil. Druhý raz som mala tú česť ked sa mi zapálila rana po SC a chodila som tam denne na preplachy. Väčšinou tam bol on. Taký ľudský pristup ako má on, som veru už dlho nezažila. Jednoducho keby som mala ešte raz rodiť /čo asi nebudem/ jednoznačne by som sa rozhodla pre neho/. 🙂

kacenka1166
3. nov 2011

@xlucia @lillika @bv_alexandra Dakujem velmi za rady 🙂 uz som k nemu aj objednana tak uvidime, pekny dnik prajem 🙂

renatkas
3. nov 2011

@kacenka1166 ja som u neho rodila a uz by som ineho lekara nechcela. Nevykaslal sa na mna ani po porode ked som lezala na sestonedeli a mala som problemy z epiduralky.

xlucia
3. nov 2011

@lillika prosim ta a odkedy e tam cierny??? presne pred piatimi rokmi odisiel, vykaslal sa na mna pri porode a potom mal sukromnu ordinaciu neviem kde, a je tam zas? inak odbornik je, ale nerobi karty nedodrziava postupy...

kralicica
3. nov 2011

je tu niekto, kto rodi na antolskej v januari 2012?

lillika
3. nov 2011

@xlucia aha,to som nevedela,ze uz tam nie je.inak tie postupy...viem 🙂 .ale aj tak je 100% porodnik 🙂 .Mna odrodil pred 10.rokmi.

mima1904
3. nov 2011

silviatko@ dakujem pekne za info..prosim ta napis mi este,co vsetko si tam treba priniest pre babo a mamicku 😵

bellada
3. nov 2011

baby mate niektora co budete rodit v decembri nejake info o lekaroch, ktori ostavaju a ktori dali vypovede? mne v nemocnici povedali, ze situacia bude zlozita ze vraj vela odchadza a hlavne ze nebudu vobec anesteziologovia, takze ziadne cisarske ani podanie epiduralky nebudu.....proste ak nastanu komlikacie, tak sa asi mame len modlit aby sme to prezili 😒 a novorodenecke oddelenie tiez bez lekarov 😒

v rusnej debate o tejto problematike som si zase zabudla vypytat zoznam veci do porodnice pre mna aj pre babo, tak ak ho niektora mate aktualny, prosim poslite mi ho, dakujem

adrianmama
3. nov 2011

@bellada ahoj,ja som dostala podobne informacie....a tiez som z toho neni moc nadsena....lenze komplikacie mozu nastat,a ako potom zareaguju netusim....ze nie su lekari ani na novorodeneckom, som netusila, ved koli tomu som si antolsku vybrala, lebo maju najlepsiu starostlivost ako na novorodenenckom a aj na potrebnej zvysenej starostlivosti....je mi celkom z toho smutno, a sama neviem, co spravit.....lekara mat zazmluvneneho mat nebudem ☹

bv_alexandra
4. nov 2011

@bellada
@mima1904
Dúfam že na nič nezabudnem.
Pre maminu:
toaletný papier, drogériu, nočné košele, popôrodné vložky, podložky pod pacienta, župan, tampony do podprsenky, kojeneckú podprsenku
Pre bábätko: vlhčené utierky, pampersky nič iné. Ja som si však dala doniesť z domu krem na zapareniny pretože po tých vlhčených utierkach mal malý červenú riťku, takže som ho umývala čistou vodou a kremikovala.

bv_alexandra
4. nov 2011

@bellada no situácia bude asi dosť vážna, držim palce všetkým maminkam ktoré budú rodiť v decembri aby im to prebehlo všetko bez komplikácii. 🙂 😉

bellada
4. nov 2011

@adrianmama mozno sa v tej porodnici aj stretneme, kedze sme v rovnakom tyzdni 🙂 ja dufam, ze vsetko nakoniec dobre dopadne a hadam nas tam nenechaju na pospas osudu.....ja lekara zazmluvnujem, ten moj vypoved asi nedal, nepovedal mi to sice priamo, sa moc nechcu k tomu vyjadrovat na rovinu, ale z reci som to tak pochopila ze tam bude aj v decembri, sam mi vravel ze mam byt kludna, tak mu budem verit, koniec koncov ak ma neodrodi on, tak mi peniaze musia vratit....rozmyslam co s epiduralkou, ja som ju nikdy nechcela, ale doky ma do nej tlaci, ze nech si radsej dam, lebo potom budem lutovat a uz bude neskoro....ale ked nebudu anesteziologovia, tak mi ju aj tak nebude mat kto pichnut...

riska
4. nov 2011

@bellada a možem sa spýtať, kto je tvoj doktor? 🙂
lebo celkom by ma zaujimalo, ktori lekari dali vypoved, ale to sa asi nedozvieme..snad sa to vyrieši 😒

bv_alexandra
4. nov 2011

@kacenka1166 ja som chodila k dubčákovej, milá, príjemná a vždy to tam išlo rýchlo 🙂

adrianmama
4. nov 2011

@bellada ja som si povedala ze na skolenie epi pre istotu pojdem, a v krajnom pripade, ako to bude moc dlhe, a bude mi ju mat kto dat, tak si ju dam...poslem muza, alebo niekoho, nech mi ju pojde zaplatit.....ale tak na 70 percent, by som sla rada bez nej....stoji to aj peniaze, a bojim sa vedlajsich ucinkov... 🙂

ssslavka
4. nov 2011

ahojte, buduce mamicky, chcem sa s Vami podelit o moje skusenosti s porodom na Antolskej. Rodila som tento rok v maji a pocity mam rozpacite. Na co si urcite dajte pozor, ked uz budete lezat na sestonedeli su tamojsie detske sestry. Nevravim, ze su vsetky zle, to urcite nie, boli tam aj velmi mile, no viacere riesili problem s kojenim tak, ze mi proste priniesli striekacku s prikrmom. Trvali na tom, ze moj maly je hladny. O den sa objavila ina sestricka, ktora mi stlacila prsnik a povedala, ze mi mlieko strieka a nie je dovod na prikrmovanie. vsetko co vraj potrebujem je trpezlivost a snaha. Ked jej skoncila sluzba opat sa objavila ina, ktora vo mne budila pocity viny, ze dieta je hladne a ja som akoby krkavcia matka, ked si neutekam po prikrm. Nasilu mi dokonca vnutila flasu, ktora je ako alternativny sposob dokrmovania uplne nevhodna. Dalsia sestricka zas veselo telefonovala, ked mi maleho dokrmovala az tak, ze sa maly zacal mliekom dusit.
Moj porod sa zial skoncil akutnou sekciou. Chapem, stava sa. Na sestonedeli sa mi rana po reze zapalila a zacali sa ku mne spravat dost nepekne. Stichy mi vyberali az ked bolo miesto poriadne zapalene a dost ma to bolelo. Do zily mi zaviedli kanylu a kazdych sedem hodin mi davali infuzie. Za problem som vsak povazovala, ze kym mne stekala infuzka, moj syn vedla mna plakal a par neochotnych sestriciek mi nechcelo vybrat zastavit infuzku, aby som si ho upokojila, pricom detske sestry mi ho na ten cas, kym mne stekala infuzia nechceli postrazit. Opat, netvrdim, ze sestry z gynekologickej casti sestonedelia su vsetky zle, no mnohe boli neprivetive. a to som ich skutocne volala iba v nutnych pripadoch /ked mi napr. stiekla infuzka/
Teda, take su moje skusenosti. prajem vam vsetkym pohodovy porod a na sestonedeli sa nedajte! Ako pacientky mame svoje prava, hoci neraz je tazke sa ich domoct.

bellada
4. nov 2011

@adrianmama na skoleni o epi som uz bola, ja uvazujem rovnako, papiere mam vypisane a keby nieco, tak poslem MM zaplatit, ak sa to stihne ok, ak nie tak nie....zvladli to ine, musim aj ja 😉
@riska Mudr. Janáč

ssslavka
4. nov 2011

a este jeden tip - ak vas tam nenaucia dobre dojcit, oplati sa najst si na googli laktacnu poradkynu, ktora pride k vam domov. Skutocne neocenitelne! sedela pri mne a radila mi ako efektivnejsie dojcit maleho a dnes sa drobec napapa za par minut. su investicie, ktore naozaj stoja za to🙂

krhlicka
4. nov 2011

@ssslavka ahoj ja som mala v auguste podobnu skusenost...porod ukonceny akutnou sekciou. Mlieko mi prislo na piaty den, ale podpora dojcenia velmi slaba. Baby nebojte sa pytat na vsetko!na to tam sestry su. Ja som sa pytala a dozadovala pomoci s dojcenim a bolo v pohode. Niektore sestry su velmi zlate, ochotne a ine naopak. Urcite zbadate same, ktora z nich je pristupna a ochotna pomoct. Drzim vam vsetkym palce, nech porody dobre dopadnu a ste s detickami zdravi a spokojni 😉

adrianmama
4. nov 2011

@ssslavka plne chapem, ja som mala pri prvom velke problemy s kojenim, vtedy tam bola este laktacna sestra, ktora vsak cez vikendy nerobila, a my sme rodili v piatok vecer...takze ani moje spomienky na kojenie a prikrmy neboli celkom OK, ale akonahle sme prisli domov, stres presiel a maly sa naucil pekne sat a kojenie sme zvladli..ja som mala tiez smolu na taku neochotnejsiu smenu, ale ked sme odchadzali domov, prisla smena sestriciek, ktora mne osobne pomohla maleho obliect a vobec mi ho dat do vajicka, kedze som bola velmi nemotorna...takze sa mi to akotak vyvazilo....myslim, ze to netreba moc riesit, ovela dolezitejsie, ak su mimi a mamicky v poriadku a zdrave..... 🙂 prajem vsetko dobre

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre