Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

horseshoe
17. jan 2013

@psyxooo no kludne si to tam napis.ja to tiez planujem.a rehotat -nech sa rehocu-z toho len bude vidno ze dalej ako v BA neboli a nemali sa kde naucit ludskejsiemu pristupu k pacientkam.

psyxooo
17. jan 2013

@marcelatje jezis ozaj, ja som si to nejak opacne precitala 😀 esteze si ma upozornila, kokos, slepa som 😲

marcelatje
17. jan 2013

@psyxooo počas celého pobytu ma veľká vizita nepozerala ani raz 😉 len keď ma prepúšťali prišla dokina čo robila sekciu, skontrolovala ranu a bolo 🙂

cicimon
17. jan 2013

@psyxooo velk vizita je tusim len niektory den, pondelok alebo v stredu, takze je mozne, ze na nu "nebudes mat stastie"

psyxooo
17. jan 2013

@marcelatje
@cicimon to fakt? a normalna je len s jednym lekarom? ziadna pereput? lebo ja som rodila v Nitre a citila som sa ako nejaky material uz pri obycajnej, nieto este pri velkej vizite, a ta bola myslim Po, Str a Pi.

evaon
17. jan 2013

@psyxooo Ono pred kazdou vizitou - velkou aj malou ide "predvoj" v podobe jednej zenskej a nohy a prsia ukazujes len jej. Ona to co videla bude ustne referovat, vsetkym ostatnym, kt pridu na vizitu. Vsetci ta budu obzerat, len keby si bola niecim zaujimava 😀 😀 - komplikacia a tak podobne.

marcelatje
17. jan 2013

@psyxooo presne ako hovorí @evaon mňa tam tá veľká vizita zastihla asi 2x ale všetci sa medzi sebou bavili a boli tam akoby za trest. Mala som pocit že je to len skúška pre lekára ako to zreferuje nadriadenému 😀 😀 😀 😀 😀 ja som nebola zaujímavá takže mňa nepozerali počas celého pobytu, ani moja ošetrujúca lekárka a ako som písla len mi v posledný deň vytiahla stehy, skontrolovala ranu a dovi 😀 😀 😀 😀 😀
A teda poviem ti, tiež som mala problém ako to tam zvládnem otrčať a kde komu, ale po pôrode mi to bolo naozaj úúúplne jedno 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cicimon
17. jan 2013

@psyxooo jj,ono tam nabehne mezno 7 dr, polovica su mozno medici abo neviem co = proste vidno, ze tam musia byt ale vcelku ich to nezaujima, takze kecaju medzi sebou a referuje len asi izbovy dr abo neviem co je to zac primarovi abo prednostovi,...
a bezne je len taka mala vizita sestra a iz. dr, to je len taka rychlovka ze ledva clovek vybehne na postel uz aj moze ist dole

psyxooo
17. jan 2013

@evaon
@marcelatje
@cicimon
dik baby, tak asi to tam nie je take neprijemne ako bolo v Nitre, ste ma celkom potesili 🙂

crisstinka
17. jan 2013

Ahojte 🙂 mozete mi niekto vysvetlit jak pre debila 😀 😀 ze kade ist na Antolskej ked ma porod chyti cez den a kade ked v noci...lebo sa z toho nejako neviem vysomarit 🙂 dakujeeem 🙂

stut
17. jan 2013

V niektorých pôrodniciach sa doteraz praktizujú vizity, ktoré hrubo porušujú práva na dôstojnosť, súkromie a intimitu. Mám na mysli pozeranie rodidiel pred spolupacientkami a celým zdravotným personálom priamo na izbe. Toto konanie je v hrubom rozpore s článkom 6 EU Charty práv pacienta. Je možné podať trestné oznámenie?

Odpoveď:
Dobrý deň,

tento stav je bohužiaľ pomerne dosť rozšírený v našom systéme zdravotníctva, aj keď právo na rešpektovanie súkromia jednotlivca a pacienta lekárom a ďalšími zdravotníckymi pracovníkmi vyplýva jednak z medzinárodných dohovorov, ktorými je Slovenská republika viazaná,predovšetkým článok 8 Dohovoru o ochrane základných práv a slobôd, tak z vnútroštátnych právnych predpisov.

Ako správne uvádzate, článok 6 Európskej charty práv pacientov garantuje, že každý má právo na dôverný prístup k svojim osobným informáciám, vrátane informácií týkajúcich sa jeho zdravotného stavu a možných diagnostických alebo liečebných metód, ako aj na ochranu svojho súkromia pri výkone diagnostických vyšetrení, prehliadke u odborného lekára a pri lekárskom ošetrení alebo chirurgickom zákroku vo všeobecnosti.

Podľa zákonnej úpravy, má podľa §11 ods. 8 zákona o zdravotnej starostlivosti každý pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti právo na ochranu dôstojnosti, rešpektovanie svojej telesnej integrity a psychickej integrity (§11 ods. 8 písm. a) zákona o zdravotnej starostlivosti), právo odmietnuť účasť medikov (študentov lekárskej fakulty) na vyšetrení (podľa §11 ods. 8 písm. e) zákona o zdravotnej starostlivosti), ako aj právo na humánny, etický a dôstojný prístup zdravotníckych pracovníkov podľa §11 ods. 8 písm. i) predmetného zákona.

Lekár je taktiež viazaný etickým kódexom, ktorý ho napríklad zaväzuje neposkytovať lekársku starostlivosť v prítomnosti osoby, ktorá nie je lekárom alebo zdravotníckym pracovníkom.

. Môžeme Vám odporučiť, aby ste sa so žiadosťou o nápravu obrátili na poskytovateľa zdravotnej starostlivosti, ktorým je v tomto prípade nemocnica. Žiadosť musí byť podaná v písomnej forme. Následne má poskytovateľ povinnosť Vás ako žiadateľa bezodkladne informovať o spôsobe, akým žiadosť vybavil, a to písomne. Ak Vašej žiadosti nevyhovie, alebo neinformuje o tom, ako Vašu žiadosť vybavil, máte právo sa obrátiť na orgán príslušný na výkon dozoru, ktorým je v tomto prípade Ministerstvo zdravotníctva alebo príslušný samosprávny kraj, čo závisí od typu zdravotníckeho zariadenia. V prípade nemocnice je príslušným orgánom samosprávny kraj.

Okrem toho, máte možnosť domáhať sa svojich práv prostredníctvom občiansko-súdneho konania podľa ustanovenia §11 Občianskeho zákonníka, prípadne taktiež požadovať primerané zadosťučinenie a náhradu nemajetkovej ujmy v peniazoch podľa § 13 OZ.

evaon
18. jan 2013

@crisstinka Cez den je vsetko otvorene, takze sa potrebujes dostat do budovy polikliniky na 3 poschodie a zazvonit. Maju tam napis prijem rodiciek - takze to urcite najdes :o) Niektori hovoria, ze treba ist cez ambulanciu, ale zoberu ta aj rovno, ak si si ista, ze rodis, tak chod rovno...
V noci je vsetko zamknute a tak musis ist cez pohotovost. Je to na -1 v budove nemocnice - tam hned zaklopes na prvu ambulanciu/chirurgia) - na dverach maju aj napis porod. Povies, ze rodis a nejaka sestricka pojde s tebou.

crisstinka
18. jan 2013

evaon dakujem ti velmi pekne ,konecne v tom mam poriadok 🙂

lea1333
18. jan 2013

kocky co ste si brali do porodnice riadili ste sa tym co ma nemocnica napisane taska do porodnice?

marcelatje
18. jan 2013

@crisstinka skús si to prejsť ešte kým si 2v1, nájdi ambulanciu na centrálnom príjme a obzri aj to tretie kde sa hlásiš počas dňa a budeš kľudná že vieš kde máš ísť keď to na teba príde 🙂

marcelatje
18. jan 2013

@lea1333 neviem čo tam majú napísané, ale okrem bežnej kozmetiky ktorú si balíš keď niekam ideš si nabaľ vložky, náhradné prezuvky do sprchy, pyžamá/košele na dojčenie, plienky a vlhčené obrúsky s tým úplne v pohode prežiješ 🙂

chloe001
18. jan 2013

@lea1333
@marcelatje jednorazovu podlozku a uteraky a toaletak 😉 a voduuuuuuuuuuuuuu...

jajka81
18. jan 2013

@psyxooo ja som rodila pred 1,5rokom a hromadné vizity boli ok, tam nikoho nevysetrovali....

lea1333
18. jan 2013

@chloe001 vodu neperlivu?

marcelatje
18. jan 2013

@chloe001 a hádam už aj stačí, nie? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lea1333
18. jan 2013

@marcelatje plienok ste kolko brali lebo je tam napisane 30ks a latkove mam zbalene 3ks vlozky mam a mam aj poporodne nohavicky!

chloe001
18. jan 2013

@lea1333 ano 🙂 podla mna najlepsie. Ja som mala taku neperlivu z lidlu a Lucku, u mna teda padli 2 flase za den vacsinou.

marcelatje
18. jan 2013

@lea1333 plienok veru neviem koľko som mala lebo som nemala celé balenie, len som tak nabalila cca 15 ks a keď sa míňali tak mi mm doniesol ďalšie. Látkové som nemala vôbec, ale zasa ak človek má dobre 🙂
K tým nohavičkám, ja som ich tiež mala, ale vždy ma zdžubali že gaťky dole a vetrať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale ak máš návštevu kľudne si ich daj 😉

lea1333
18. jan 2013

@chloe001 no aj ja tak pijem teraz a vllastne kolko dni tam budem?a tam televizor nie je na izbe ze?

chloe001
18. jan 2013

@lea1333 ja som mala polovicu takeho velkeho 78kusoveho balika (cize 39) a vysla som presne na den, ked som odchadzala, minula som poslednu. A tak v najhorsom ti este drahy prinesie, ked sa ti budu rychlo minat. Latkove nebolo treba vobec (ale tiez som mala so sebou pre istotu). Pre babo fakt stacia len plienky a vlhcene obrusky ( a ja som mala zbalene aj ponozticky, rukavicky a cumlik, ten raz pytala sestricka a malej ho pichla, ale inak som nic z toho nevyuzila), oblecko oni maju a ked sa uspini, aj plienka latkova, tak ti vymenia.

chloe001
18. jan 2013

@lea1333 na nadstandarde je, na normalnej nie je, ale mne ani nebolo treba, som bola na izbe dva dni s jednou a inak sama aj bez nadstandardu a mne bola mala lepsia ako telka, som sa nevedela vynadivat. 😅
A pri normalnom porode si 4 dni bez dna porodu a po sekcii 5. Teda, ak nie su komplikacie, ako zltacka a spol.

lea1333
18. jan 2013

@marcelatje aha ok!no ja ich mam tiez na kusy zobrala som ich 30ks a uvidime

lea1333
18. jan 2013

@chloe001 hej aj som si myslela ze na telku si nespomeniem 😀a som pocula ze na antolskej nedavaju detickam rukavicky na rucicky a brala si si aj vlozky do podprsenky?

marcelatje
18. jan 2013

@lea1333 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tá telka ma pobavila, myslím že budeš rada ak si budeš môcť pospať 🙂

marcelatje
18. jan 2013

@lea1333 automaticky rukavičky nedávajú, ale ja som si raz bola vypýtať a dali 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre