Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

didusska
29. nov 2013

Ahohte pridam aj svoj skusenost rodila som na Antolskej pred 9mes .
Co sa tyka porodu uff no prenasala som takze 5dni som tam lezala navyse a 5dni po porode(cisarsky rez) Nakoniec mi dali vyvolavacku lebo som prenasala 6dni....
Porod bol veeelmi bolestivy nechcela som epi no nastastie som si spravila poucenie o epi a mala ho aj zo sebou... a tak som po asi hodinke v bolestiach poslala chlapa nech mi j zaplati a pychli mu ju prisla ulava neskutocna smskovala som telefonovala bol super 🙂 potom som zacala rodit no moja mala bola prilis vysoko a este sa aj zamotala do pupocnej snury tak ma brala akutne na cisarak cele to bol take rychle zhupli sa tam vsetxi doktory sestricky snazili sa mi pomoc bolo t neskutocne ani som sa nestihla uvedomit a uz som bola na sale potom si pamatam len to ako mi priniesli dceru a ja som ju nevidela :( (cerstvo som sa prebrala a videla strasne rozmazane).... moja skusenos je taka ze nemusis si platit dr tam su vsetxi taky super a kompetentny ze je to zbytocne suseda robi na antolskej a tiez hovori ze vsetci su perfektny... a este jeden postreh sesticky co sa maju venovat detom tak o tych radcej pomlcim pomal kazda je tam ......moja skusenost a preco to hovorim moja ninka stale plakala a kedze prve dva dni bola u nich kedze som bola po cisaraku .... raz som tam isla do izby ci ako to nazvat kde boli deticky odlozene na chvilku som pred spanim isla za nou a ako som tak nanu pozerala hladkala ju tak vybehla sestricka a jej slovaboli ,,boze zas ta nina reve,, ja nanu kukam ze nie t neni nina ta pekne spinka a o par sekund vojde dalsia a opat boze ta nina musi furt revat kks domna sto certv plakala som na izbe a cakala kedy pojdem domov :( tym vas nechcem odradit antolska je dobra na porod super doktory no novorodenecke sestricky su naprd ale nie kazda len vacsina.... suseda tam pred nedavnom tiez rodila cca msiac dozadu a tiez snimi mala konflikt.....

sophie32
29. nov 2013

Ja mam tiez zlu skusenost so sestrickami na novorodenckom... prevazna vacsina des a hruza....neochota a arogancia....doktori super 🙂

nika1020
29. nov 2013

Ahojte.
ja mam dobru skusenost so sestrickami na sestonedeli.
bola som po cisarskom.Boli mile.pomahali mi.bala som sa ze nebudem dojcit.
laktacna sestra mi radila,pomahala.lekari ma vzdy informovali co budu s dietatom robit.mohla som byt pri tom.
Aj co sa tyka porodu a starostlivosti po nom..ja som bola spokojna...Nemam chvalabohu zlu skusenost.
🙂

delina
5. dec 2013

Ahojte, viete mi povedat, ktore dni ordinuje dr. Kristufkova? Neviem to na nete nikde najst. Dakujem.

jurly
11. dec 2013

@delina ordinacne hodiny su na figu a len orientacne, odporucam si tam radsej zavolat.

martinkova
11. dec 2013

Ja som bola tiez nespokojná so sestrickami na novorodeneckom.dolezite slepice.

jajjushka
11. dec 2013

ahojte mamicky. chcem sa iba opytat.ked vas chytil porod a isli ste do nemocnice.tak ste isli kam? hned na 3poschodie na porodne? ci sa najprv mam hlasit na -1 na tom prijme ci ako?
viem iba, ze do 17:00 mozem ist cez hlavny vchod a ked po 17:00 tak cez urgent.to je tam dole ako chodia sanitky?
ja som stoho uplny debil, a bojim sa ze keed ma to chyti budem mat chaus kam vlasne ist a aby som to stihla 😀 dakujem za rady 🙂

delina
13. dec 2013

@jurly dakujem, tak som sa nakoniec dovolala a objednala priamo k Dr. Kristufkovej...

jurly
14. dec 2013

@delina sikulka 🙂

alenkadr
14. dec 2013

Ahoj jajjushka, ja som na Antolskej rodila pred 3 mesiacmi-urciite odporucam, porodnici su skveli(porod som mala komlikovaný-koncil sekciou). Ja som sla rovno na 3tie na porodnicu a prva otazka bola, preco som nesla cez prijem. Cize Ti odporucam, kedykolvek Ta to chyti, bez najskor na -1 kde je pohotovost, iba zaklopkaj a oni s Tebou poslu zriadenca, ktory Ta dovedie na porodnicu. Medzitym zavolaju na porodnicu, aby Ta cakali 🙂. Drzim palec.

susan007
16. dec 2013

@delina ahoj a chces si ju zazmluvnovat? ci si sa iba tak objednala do poradne? mozes mi pls napisat cislo?
ja som sa dnes bola pozriet ako ordinuju cez sviatky ale nemali nic napisane o dovolenkach, okrem dr.Sysaka a Havaldu, ti maju cez sviatky dovcu. 😎

delina
16. dec 2013

@susan007 chcela by som si ju zazmluvnit, ked sa dohodneme na priebehu porodu 😀 cislo som volala zo stranky a kym som sa stihla spytat na klapku, tak ma prepojili 😅

susan007
17. dec 2013

@delina a kedy sa tam chystas prvykrat? 🙂

delina
18. dec 2013

@susan007 tusim 8.1.

slavinkas
18. dec 2013

@jajjushka Ahoj, tak ja som sla prave na -1 cez centralny prijem, no pobavila som sa... odiekla mi plodova voda, tak som klopala na dvere centralneho prijmu (kedze sme na kurze boli poucene, ze "oni hned otvoria") a cakala som 25 minut, kym dvere vobec otvorili (samozrejme som zaklopala viackrat, ked sa mi zdalo, ze uz dlho cakam). Po otvoreni dveri sa ma spytali, ci viem, kde je porodnica, povedala som, ze tusim ze na 3. poschodi, tak povedali, ze tam mam ist. Zabudli ma instruovat kadial sa tam ide, tak nakoniec asi na druhy pokus som to nasla. To som uz citila aj kontrakcie... Takze ja osobne pri dalsom porode pojdem asi priamo na 3. poschodie...

alenkam.
18. dec 2013

@slavinkas
@jajjushka ja ked som sla.. teta tam pri okienku kukla na mna ze "rodite?" Som len prikyvla a rovno buchala na centralny, ze mame porod a uz ma riesili... 🙂

lenach
26. dec 2013

Na antolskú som šla pred dvoma dňami ráno o pol5. Mala som neskutočné bolesti brucha, nedokázala som sa vystreť, kráčať ani nič proste. Nebol to pôrod, ale zrejme nejaké žalúdočné problémy, keďže som mala hnačku aj som vzracala. skúsenosti sú negatívne ale aj pozitívne, avšak rozhodne sa tam vrátiť nechem! najskôr ma mila vratnička poslala na 3. poschodie. tam ma prišla zobrať tiež mila sestrička. venovali sa mi dve, spravili monitor, avšak žiadne kontrakcie. tak zavolali doktorku a tam sa to začalo... doktorka sa zívajuc dovliekla, kukala velmi "ochotne" na mna, že či som si tento výlet do nemocnice nemohla naplánovať na inokedy, vyšetrila ma bolestivo ako to u svojho doktora nepoznam a popri tom ako mi tam šmatrala prstami zívala a hovorila sestričke aká je unavena. Cítila som sa ako.... hádam ako sa dá iba na Slovensku. Potom ma poslala si lahnut na postel a ked sa jej sestričky pýtali čo mi maju dať odpovedala "niečo". hospitalizovali ma, chvalabohu prišiel na rannu vizitu aj s dotyčnou unavenou doktorkou striedajúci lekar (konečne niekto kompetentny) a ten ma ešte raz prehliadol, presunul na izbu na piate poschodie a nakazal sestrám dat mi suchare, čierny čaj a rehydratovať ma. bola som taka smadna, že som nemala už ani sliny. avšak ničoho som sa nedočkala až kym som si o 13:00 nevypytala čaj - dovtedy som nebola schopna hovorit ani sa pohnut. jednoducho by ma tam nechali skapat, nikto sa o nič nezaujimal, pričom som sa velmi sťažovala na neskutočnu bolest. a ešte ma napadla zaujimava prihoda z toho sťahovania z tretieho na piate poschodie. mala som so sebou cely porodny velky kufor a kabelku. tak v duchu som rozmyslala, kým som čakala na presun, ako odniesiem aspon tu kabelku, keďže som nevladala chodit od bolesti a to potom prišla sestra, pozrela na kufor, spýtala sa či je kolieskach a ked som odpovedala ano, povedala "no tak si ho odvlečiete sama". padla mi sanka, natisli slzy do očí a cítila som sa ako male dieta, ktore chce aby prenho prišla mama do školky, len ja som chcela volat partnerovi nech si príde po mna. cele zle. ked som odchadzala na druhy den (na vlastnu zodpovednosť kvôli vysokemu tlaku) bolo 24.12. doktorka službukonajuca mi pripravila papiere a nechala ma oblečenu čakat na izbe, priatela, ktorý mi doniesol veci vyhnali z izby a nechala nas oboch oddelene čakať vyše hodiny, naschval!!!! pretože si odišla na sekciu a na papieroch chýbala pečiatka a jej podpis, ktorý tam po návrate zo sekcie dala za asi 5 sekund. s najvačším sklamanim som odchadzala a teraz v dobrom spominam len na jednu sestričku, ktorá chvalabohu pre mna mala službu celých 24 hodin, ktoré som pobudla na tom poschodi. po tejto skúsenosti, som šťastná, že to nebol porod a ostava mi dúfať, že na Kramároch bude prístup profesionálnejší.

handricky
26. dec 2013

baby pri tom buchani na dvere sa smejem🙂. My sme zvonili na dvere pred porodnicou, cakali dalsich 15 min, kym ma zoberu (mali plno a tiez si davali na cas), jak som sa dostala dnu, porodila som do 7 min (aj to boli len presuvacky medzi kozou, chodbou a boxom), keby som cakala dlhsie, asi rodim na chodbe.. 😀
Mimochodom, pred porodom odporucam nastudovat dojcenie.. http://dojcenie.wordpress.com/ z nejakeho videa.
Lebo na Antolskej asi len 1 sestricka zo 4 vam presne povie, kedy dieta pije, kedy nie.. ako vyzera take spravne pitie a pod.. Po prvom porode som prisla celkom znicena, mala nevedela jest, sestricky ma vsetky zdeptali a pod. Dlho sme sa trapili, kym sa naucila pit. Pri druhom som bola samozrejme frajerka, ale ked som videla dalsich 5 mamiciek prvorodiciek (frustrovanych a znechutenych ), ako im sestricka ukazuju prisatie, tak takto by som opat nedojcila. Uz to beru jak na beziacom pase a vacsina mamiciek mlci a neprizna sa, ze im nieco nejde, len aby ich skorej pustili dom, lebo povedzme si uprimne doma je doma.

rienok
30. dec 2013

ja som prišla na centrálny príjem a klopala som na dvere "tu hláste pôrod" alebo dačo také... vyšla odtiaľ sestrička kukla na mňa voľačo zavolala do ambulancie a odviedla nás na pôrodnicu, tam nás už čakali....takže pohoda. Tam som rodila cca 4 hodiny a sama (neuveriteľné ale naozaj nikto iný okrem mňa v tom čase nerodil 😕 )
súhlasím s @handricky o dojčení žiadne info... ja som ich aj prosila nech sa prídu pozrieť dostala som odpoveď "mamička to musíte skúšať a naučíte sa".... dopadli sme dosť mizerne. napriek návštevám laktačnej doma sme vlastne od začiatku museli prikrmovať a s veľkým vypätím sa mi podarilo aspoň čiastočne dojčiť 8 mesiacov. takže naštudujte si všetko o bondingu a dojčení a hlavne neverte ničomu čo povedia, že bežne robia.... nerobia z toho nič (možno áno a ja som mala smolu 😝

katarinka289
30. dec 2013

@salmonela Cakat ta nechaju aj tak ak budu naliehavejsie pripady.Ja som mala zazmluvneneho,dohodnuti sme boli rano na 7mu,no na salu som sa dostala o pol druhej,kedze som isla na sekciu a boli tam ine v bolestiach...

salmonela
1. jan 2014

@katarinka289 no to zase nie je tak hrozne, od 7 do pol druhej, to sa da vydrzat. Skor sa obavam, aby ma neprelozili o tyzden. Hlavne nech to dobre dopadne.

katarinka289
1. jan 2014

Tak to snad nie.Teda aspon ja som si ista,ze by to moj Dr.neurobil...planujeme druhe,tak uz sa tam tesim 🙂

allesandra
2. jan 2014

žienky, kolko stojí nadštandardná izba na antolskej?

soniamalinik
3. jan 2014

Ahojte, ako je to s tym zazmluvnenim na Antolskej? Oplati sa to alebo nie?

allesandra
3. jan 2014

@soniamalinik
dakujem , ale je to dosť nezrozumitelne, ako to chapeš ty?

leanny
3. jan 2014

@soniamalinik Ja som mala zazmluvneného, chodila som k nemu do poradne, aj som rodila a bola som rada... Bol ma pozrieť aj po pôrode každý deň, vyberal mi štichy (po cisárskom).

soniamalinik
3. jan 2014

@leanny na Antolskej? Ak sa vola?

stastenka42
3. jan 2014

@allesandra ja som to teraz citala a je to uplne super rozpisane...je tam vsetko....comu nerozumies?

zuzkat1
3. jan 2014

@lenach ja som tam aj rodila☹ s dalsim idem na kramare

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre