Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kukenzi
10. máj 2009

ahojte,

tehula, ked som rodila ja, tak som mala urcite pri hlave otvorene okno, von riadny hic, ani deco vzduchu, takze prievan ziaden, ale v kazdom pripade otvorene okno bolo

mneme, nikdy som nemala za sebou ultrazvuky po tyzdni a po tyzdni budem chodit ku gynekologovi az teraz.

od utorka zacinam ku svojmu porodnikovi, mal by mi robit aj streptokoka a v 37tt vraj bude robit sono.

mneme, pri prvom mi dr. janac povedal, ze maly vazi 4kg a ze ked budem rodit tak bude mat 4,5kg a veru trafil sa takmer presne. maly mal 4450g.

inac aj ja mam vacsi strach s cisarskeho, lebo to je uz operacia, spontanny porod je prirodzena vec a nemusia mi rozrezavat celu brusnu dutinu a maternicu...jasne, ze ak treba, tak nie je o com, len su baby, ktore chcu radsej cisarsky a tomu ja nerozumiem, bohuzial 😔

kukenzi
10. máj 2009

katka, na kazdej poradni uzv 😕 😖

tehula
10. máj 2009

kukenzi> mne toho streptokoka budu vraj zajtra na poradni vysetrovat sterom. Aspon tak mi doki v minulej poradni vravel, ze to spravime hned dalsiu....tak uvidim, ci predsa aj na ten uzv ma nepretlaci...

Ja cisara tiez nechcem, resp, ja radsej na to nemyslim, nepripustam si to. Mala je dobre otocena uz od 30tt, to by bolo, aby to nebolo a aaby nevyliezla klasicky 😠

ano, napr. kamoska chodi k MUdr. Cunderlikovi co robi aj na kramaroch, tak u neho v sukr. ordinacii jej robi ultrazvuk na kazdej poradni 😠

kukenzi
10. máj 2009

zuzkad, tak aj takto ked si uz doma srdecna gratulacia a cakame na podrobny popis. snad ti maly dovoli najst si chvilu casu na kona 😉

katka1981
10. máj 2009

Ja som myslela ze je normalne mat UZV na kazdej poradni, plus vysetrenie krcka. A potom plus tie UZV ako morfologia, prietoky, 3D, no tie 4 ci kolko. Ale na tych co mi robil doktr vzdy, ja som nevidela tak dobre babo ako na tych velkych UZV, ale moj gyndos sa vyznal a aj pohlavie videl, ja nechapem ako.

Tehul, zbalena stale nie som, nemam si este co pobalit. Tento tyzden nakupim.

mata1978
11. máj 2009

katka: katka nie kazdy gynekolog ma v ambulancii ultrazvuk, preto sa na antolskej vacsinou musis objednavat i ked popri objednanych pacientkach si tam poniektori doktori vodia svoje pacientky a robia im ultrazvuk, ale to zalezi od doktora a hlavne od toho kolko ma pacientiek. Mne osobne sa zda, ze je tych tehotnych naozaj vela, na jednej strane je to super a na druhej strane sme tym niekedy niektore poznacene pretoze nasi doktori nestihaju a maju toho naozaj dost. Ale vsetko sa da prezit. Tak ze urcite ak by si chodila k nejakemu sukromnemu doktorovi alebo takemu, ktori ma v ambulancii ultrazvuk tak ta vysetruje pri kazdej poradni ultrazvukom. Ale prietoky sa myslim nedaju vysetrovat na takych obycajnych UZV, to uz by musel mat naozaj perfektne vybaveny UZV. Niektore maju naozaj pri kazdej poradni robene vsetky vysetrenia, no ja az take stastie nemam a na UZV,prietoky, morfologiu som sa objednavala v nemocnici a 3D mi robili na inej sukromnej klinike kde sa to plati.

tehula
11. máj 2009

mata1978> ja tak isto. Na 3D ma doki poslal k sukromnikovi.
No, idem pomaly na Antolsku, som zvedava, kolko tam zas bude mamiciek, ked v piatok bolo volno 😖

terezka044
11. máj 2009

baby kedy ste zacali chodit do poradne na antolsku?
jA mam termin 10.6. a poslednu poradnu u svojho mam 18.5. a potom na antolskej by som mala ist az 25.5., nie je to nejako neskoro? 😕

mata1978
11. máj 2009

tehula: drzim palce na antolskej, ak to tam bude vyzerat tak ako to tam vyzeralo v stredu a to vo stvrtok este nebolo volno tak ti prajem naozaj pevne nervy, mala som pocit akoby sa malo kazdy den narodit aspon 5 deti, tolko tehuliek nas bolo

janne6969
11. máj 2009

Ahojte.
Tak aj ja som prisla po dlhom case. Stale sa ucim, tak ledva stiham domacnost 😅
Terezka ja idem k lekarke naposledy tiez 18.5 na kultivacie a potom s vysledkami, ktore istotne nebudu skorej ako za tyzden, pri tempe mojej lekarky mam ist na antolsku. Ciize zacnem tak chodit asi tak ako ty. Ku komu budes chodit?

katka1981
11. máj 2009

Mata1978, moj gynekolog ma v ambulancii klasicky UZV a na tie ostatne som chodila o dvere vedla (morfologicky, prietoky....), kde mi dali vzdy termin, tam mi robili aj 3D, ja som chodila do GPN Ruzinov. Zajtra idem prvykrat na Antolsku a chcela by som aj UZV aby som bola pokojna, ze je mala v poriadku, kolko narastla atd. Nevedela som, ze medzi nemocnicou a sukromnych centrom je az taky rozdiel, lebo ja chodim k mojmu gynekologovi uz 8 rokov a olatene to je asi 4 roky alebo menej, to uz neviem. Zial moj gynekolog odkedy odisiel z Kocha nerodi, ako vacsina z nich, tak som si podla referencii na koniku vybrala Antolsku a Mudr. Havaldu, lebo rodil svagrinu.

katka1981
11. máj 2009

Ked mate konkretnu hodinu na ktoru ste na antolskej objednane, kolko treba cakat kym vas vezmu?

katka1981
11. máj 2009

Mamicky, kt. uz mate babatka a kojili ste, poradte mi prosim kt. krem na bradavky je lepsi. Bepanthen alebo z DM babylove? Som aj za inu alternativu, chcem ten najlepsi. 😀

sarianah
11. máj 2009

katka
..som mala aj bepanthen, aj kalciovu mast aj vsetko mozne, ale ako najlepsia mast na bradavky sa mi osvedcila mast co som si kupila na antolskej u sestriciek na sestonedeli..je to rakuska masticka, u nas v lekarnach ju nemaju a nemusi sa umyvat pred kojenim..ako som si ju dala hned som citila ulavu, stala 160 Sk, teraz neviem ked su eurace..tak ja urcite ako najlepsiu odporucam tuto.. 😉

mata1978
11. máj 2009

katka: u kazdeho doktora je to individualne, ziadny doktor nevie co ho v ten den caka, on si ta objedna a zrovna vtedy moze operovat alebo je pri porode, tak ze ja ked som objednana napr. na 10tu tak si tam sadnem hodinu predtym a ktora skor pride ta ide skor dovnutra. pretoze niektori maju velmi vela pacientiek. A naposledy sa moj doktor do svojej ambulancie ani nedostal a ked ze som uz tesne pred terminom tak som si ho isla pockat na poschodie k jeho oddeleniu a ked prisiel tak vobec neprotestoval a vysetril ma v ambulancii ktoru ma pri svojom oddeleni. A k tym mastickam, aj ja som sa zasobila calciom, lanolynom aj mastickou babylove ked ze kazdej zabera nieco ine ale na odporucanie kamaratky ktora rodila pred dvomi tyzdami som si kupila aj naplaste zn.multi mam, su drahsie, je ich tam 12 kusov ale povedala ze sa jej po nich naozaj ulavilo pretoze maly jej uplne rozzuzlal bradavky a nevedel sa potom prisat tak ze tieto naplaste jej ich zahojili a pouziva ku kojeniu klobuciky kym sa jej bradavky nezahoja.

susy
11. máj 2009

ahojte. Viem že sa to tu už mnoho krát popisalo, no potrebovala by som tak narychlo postup,ak mám vybraneho Dr. a chcela by som k nemu chodit na poradne a neskor zazmluvnit.
Najprv si asi pozriet,kedy ordinuje, prist v ten den aj s močom, posediet si tam a tak ? neviem,či mám aj pred tym zavolat 😒 .

katka1981
11. máj 2009

sarianah, a myslis ze ju budu mat aj ked pojdem rodit? Teda kedy si si ju kupovala ty? Ani sa nedivim ze ta ti najviac pomohla. Ja som uz nahnevana, lebo napriklad tabletky na klby pre psa, co su dobre, nekupim na slovensku, najblizsie v cehach, chcela som vaginalny gel, lebo som zaparena, nehrozi, len v cechach, a takto je to na slovensku furt.

katka1981
11. máj 2009

mata1978, ano to cakanie chapem, aj moj gyndos ked rodil, tiez sa stalo ze prave bol pri porode a musela som cakat. Vtedy ma to trochu stvalo, ale co by som zato dala dnes keby ma odrodil ☹ Mna stve to cakanie len kvoli teplu. Vcera som behala doma hola ajtak som sa spotila a dnes mam zase z toho problemy ze az. Tak dufam, ze budem mat stastie. Lebo chcem rodit v poriadku a nie dokatovana este pred porodom.

katka1981
11. máj 2009

susy, ja som isla za nim este asi v 29.tt. a on mi dal na zajtra termin a uvidim co bude, zajtra vsetko peberieme.

susy
11. máj 2009

myslela som, že ako to chodí, ak idem na antolskú po prvy krát. Ako kde su dvere,ambulancie,to všetko ovladam. ale neviem,či stačí tam iba sediet, alebo dopredu zavolat. ani cislo veviem.

katka1981
11. máj 2009

susy skus pozriet na webe cislo. A chces konkretneho mudr. alebo je ti to jedno?

mata1978
11. máj 2009

katka: niekedy je lepsie trosku sa aj potit ako chytit niekde prievan alebo este pred porodom prechladnut, davaj si na seba pozor. S tym teplom je to este v pohode ale radsej sa cez den niekolkokrat sprchujem a davam si suche tricka lebo ja ich prepotim cez den aj tri. Dufam, ze do porodu budes zdrava a prezijeme aj to teplo.

susy
11. máj 2009

pozerala som a ništa ☹ . Nevadí, idem tam zajtra a uvidíme.

katka1981
11. máj 2009

Matka, ty ides ku komu rodit?

katka1981
11. máj 2009

susy pockaj, nieco kuknem, zajtra ordinuje havalda ja som objednana na 13.00

terezka044
11. máj 2009

janne, ja uz mam kultivacne spravene (este nemaju ale vysledky)=robili mi ich minuly tyzden, a 18teho mam tu poradnu. Asi by som sla ku Havaldovi najskor, mam s nim dobre skusenosti 🙂

katka1981
11. máj 2009

susy, zajtra od 8 - 14.30 ambulancia 22 ordinuje Mudr.Havalda, ostatne dvere nemam odfotene a cislo nedokazem precitat

mata1978
11. máj 2009

katka ja idem k havaldovi a ako vidim tak aj ty k nemu ides

katka1981
11. máj 2009

Ano aj ja. Zajtra mam u neho prvbu poradnu. Nevies co mi bude robit? Myslim ci aj UZV. Si s nim spokojna? Ja ho chcem zazmluvnit.

mata1978
11. máj 2009

Urcite ta vysetri, mna zo zaciatku iba nechal lahnut na postel a prehmataval mi brucho ale v tvojom stadiu tehotenstva ta urcite necha vyliezt na kozu a vysetri ta aj hmatom a pocuvanim bruska ale aj ti asi skontroluje krcok. Len si prines moč lebo sestricka nema rada ak na to zabudnes. Ja som raz zabudla ale bola zlata lebo sa spolu stale vela smejeme, uz ked ma vidia pri dverach ked vchadzam dnu tak sa smeju lebo sme stale v dobrej nalade. Len keby vedeli, ze az tak do smiechu mi pri porode nebude xi ked ze mam z toho strach. UZV ti robit asi nebude pretoze v ambulancii UZV nema, UZV ma iba pri svojom oddeleni a to je na piatom poschodi ale povie ti aby si sa objednala sama, sestricka ti napise telefonne cislo a aj skory ranny cas kedy sa tam objednava. Su to dvere c. 24 ak si dobre pamatam. Ak budes sediet pred Havaldovou ambulanciu a pozries sa smerom dolava tak tam budu take dvojite dvere a za nimi je cakaren, tak lave dvere v tej cakarni su UZV a na pravo su dvere ordinacie nejakeho p. doktora. Tak aby si priblizne vedela kam to pojdes na UZV a na tom sa tiez nacakas aj ked ta objednaju na urcitu hodinu. Proste tam niekedy treba bojovat o to kto kedy prisiel pretoze na jednu hodinu objednaju viacerych, medzitym tam doktorka ktora robi UZV pride, potom odide, pride tam nejaky doktor so svojou pacientkou a tych tam chodi dost, tak ze na predbiehanie si tam musis zvyknut. A niekedy ta predbehne aj pacientka ktora nebola objednana a iba jej do telefonu povedali ze nech pride a nech sa spyta ci maju volne. Ked ze tam chodim od januara tak uz som si tam dost vypestovala trpezlivost. Treba mat naozaj pevne nervy a hlavne byt kludna.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre