Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

miruska20
5. jún 2013

tehula lebo chodim do ruzinova a tam za kazdu jednu poradnu platim a ako je to dost na hlavu preto sa pytam,aj chcem ist k nemu lebo som snim bola spokojna,, a zas s petrzalky do ruzinova a ktomu este problemi niekedy kam dat syna .

tehula
5. jún 2013

@miruska20 ved robi stale pondelky a piatky tusim, tak skus tam zbehnut, najlepsie tak tesne pred obedom, to tam nebyva vela ludi a rovno sa spytas, ci by si tam mohla pravidelne chodit. A uvazujes aj zazmluvnit si ho?

jana456
5. jún 2013

@vevegom Ahoj Ja som tiež rodila na Antolskej 2009. Teraz ma to čaká v auguste. Mala si niekoho zazmluvneného? Od kedy mám zháňať pôrodníka? Na tie predpôrodné vyšetrenia ako je monitor a prietoky Ťa objednával pôrodník? Prosím Ťa kedy býva poučenie k epidurálke? Musí niečo absolvovať aj manžel pred pôrodom? Majú tam ešte stále tie isté pôrodné lehátka? Prepáč že mám tak veľa otázok 🙂

silsil
5. jún 2013

@jana456 ku pôrodníkovi, teda do poradne sa zväčša začína chodiť od 36tt , na uzv ti povie porodnik ze treba ist, a ten monitor to ak myslis tie ctg pasy tak tam neposielaju kazdu zenu, iba ked je nejake podozrenie, riziko, alebo ak treba nieco skontrolovat.. a poucenie k EPI je kazdy den od 13-14tej - potrebujes vymenny listok od porodnika, manzel nemusi absolvovat uz vobec nic, iba zaplatit 30evri poplatok za ucast, a na porodnicu sa da ist pozriet..tolko viem ja 🙂

jana456
6. jún 2013

@silsil Ďakujem za info 🙂

dzoan
6. jún 2013

ahojte holky :]
chchem sa opytat ako to funguje na antolskej ked sa porodi??? daju babtku oblecenie , plienky, ci vsetko berem ja zo sebou na cele 4 dni ci ako??? niekde pisu taky poocet niekde taky som z toho zmetena:[
a dalsia vec nemate niekto skusenosti co robit z opuchom noh :[ som v 28 tyzdni :[

dakujem vopred xxx

monika2712
6. jún 2013

@dzoan oblecenie davaju, plienky nie, takze zobrat aspon jeden balik plienok, ked sa ti minu mozu ti doniest. masticku na zadocek davaju tiez. na opuch noh http://tehotenstvo.rodinka.sk/kym-rastie-brusko...
a povedat o tom urcite lekarovi.. pozor na preeaklampsiu.

dulkagabulka
6. jún 2013

mamičky, ktoré idete rodit, premýšlali ste nad samoprisatím?

Video s komentárom dr. Jacka Newmana: „Toto je upravené video zo Slovenska, ukazuje bábätko, ktoré sa plazí k prsníku okamžite po pôrode. Keď sa bábätko plazí k prsníku, v kontakte koža na kožu s matkou a prisaje sa, dojčenie začína aj pre matku, aj pre dieťa omnoho lepšie. Pre drvivú väčšinu matiek a detí málokedy nastane situácia, že plazenie k prsníku nie je možné uskutočniť. Názov videa je „Prvé prisatie a „dôležitosť počítača“ – pretože napriek tomu, že dieťa sa zjavne plazí k prsníku, práve, keď sa ide prisať, je počuť sestru hovoriť, že potrebuje dieťa odniesť. Je prekvapivé, ako je možné, aby sa niekto pozeral na dieťa plaziace sa k prsníku a nevidel, aká jedinečná chvíľa to je. Taká chvíľa by mala byť posvätná a mala by fascinovať a udivovať všetkých, ktorí sa pozerajú. Otec dieťaťa a sestra sa dohadujú o odnesení dieťaťa preč a argument sestry je: „Ale počítač potrebuje údaje.“ A tak sa technológia stáva dôležitejšou než bábätká.

https://www.youtube.com/watch?v=_ijzUDnSDsM
slavinkas
8. jún 2013

@dzoan Ahoj, co sa tyka toho opuchu noh, neviem, mne velmi opuchli hlavne po porode niekolko dni... vtedy mi na sestonedeli odporucali viaceri lekari a sestricky, ze kazdy den treba zjest tvaroh (plnotucny), ze to pomoze....

slavinkas
8. jún 2013

@jana456 Pokial ide o poucenie k epiduralke, co ja viem tak sa to robi kazdy den od cca 7.30 - 13.00 (ale medzi 12.30 - 13.30 maju na dverach napisane, ze v tom case maju prestavku). ja som tam prisla raz o 13-tej a uz tam nic nebolo...

venita
9. jún 2013

Ahojte. Prosim vas, tie co chodite na poradne uz na Antolsku... chodi niektora z vas aj na poobedne terminy co maju? napr. zajtra - pondelok maju dve ambulancie v obednych hodinach prenatralnu poradnu. boli ste tam niekto v tom case? ci aj ordinuju...diiik

suzi88
9. jún 2013

Ahoj ja som chodila k dr. Sysákovy na prenatálnu poradňu poobede ale piatky a ordinoval normálne vždy tam bol aj sono mi spravil ked bolo treba a na sone bola už iba sestra nie doktor tak mi išiel spraviť on.Mne to vyhovovalo- lepšie sa parkovalo nebolo veľa ľudí a bolo to celkovo také kľudnejšie a dokonca som stihla aj ordináciu EKG ked´ma poslali ale inak možno je jediná nevýhoda isť poobeede ked´pošlú do nejakej inej ambulancie na nejaké testy alebo tak že už tá ordinácia nemusí ordinovať v poobedných hodínach a človek musí prísť ešte aj iný deň,že nevybaví všetko v jeden deň ked´už je tam.Ale ja som mala tehotenstvo bez komplikácii takže inde ma neposielali a tak aj dobré skúsenosti chodiť poobede.

venita
9. jún 2013

@suzi88 dik za info 🙂

lubi2002
10. jún 2013

@silsil
ahoj. mam otazku k tomu vymennemu listku na EPI prednasku. staci listok od mojho sucasneho gynekologa? kedze ja neviem kto bude moj porodnik, zatial nemam v umysle si niekoho zazmluvnovat. alebo kebyze tam pridem len tak bez vymenneho listka, tak ma poslu prec?dakujem

silsil
10. jún 2013

@lubi2002 ten výmenný listov mi napísala doktorka hneď na prvej poradni, je to proste formalita, treba to lebo v tej Epi ambulancii to pýtali. A tiež si doktorku nezazmluvnujem, to s tým nič nemá 😉 navyše dr v poradni ti ešte pošle na krvný obraz, kvôli Epi, takže všetko pekne vybavis v poradni

lubi2002
10. jún 2013

@silsil dakujem, super..takze to ma este cas riesit az ked zacnem chodit na Antolsku... a som rada, ze este niekto okrem mna si nezazmluvnuje lekara, lebo mam pocit ze v tejto dobe je to strasna moda, aj ked si myslim ze to nieje take potrebne 🙂

bambi29
10. jún 2013

@lubi2002 ahoj 🙂 mozem ti dat osobnu skusenost, rodila som v decembri na antolskej. bola som uplne proti zazmluvneniu doktora, naco by som niekomu mala davat peniaze ked 1) ma normalny plat v nemocnici a za 2) ani tam nikoho z tych doktorov nepoznam, tak naco... situacia sa ale vyvinula tak, ze som uz prenasala, maly nic, uplne zatvorena. malemu namerali cca 4,5 kila na utz co uz bolo fakt vela, navyse to mohlo byt este aj viac. ja sama som sa v tej chvili uz necitila v pohode, nie ze by mi bolo zle alebo co, ale nebola som kludna, popytali sme sa teda, odporucili mi jednu mladsiu doktorku, isli sme za nou, zazmluvnili, dohodli sme si termin vyvolavania a tak to islo. teraz spatne mozem povedat ze okrem toho ze som presne vedela den ked sa maly narodi, to boli zbytocne vyhodene peniaze, aj ked v tej chvili mi to velmi psychicky pomohlo ze je tam niekto, kto ma ma na starosti. inak by som bola tehotna hadam doteraz :D prajem pekny porod 🙂

lubi2002
10. jún 2013

@bambi29 tak to ti verim, ze sa ti ulavilo ked si mala potom svoju doktorku. strasne vela zalezi od toho aka je momentalna situacia ... ved uvidim ako to este bude so mnou do septembra 🙂 mozno tiez zmenim nazor

hobit
10. jún 2013

Informacia z dnesnej poradne...ak chcete rodit na Antolskej s porodnym planom...mate smolu, p. primar instruoval lekarov v zmysle, aby take veci nepodpisovali, a vlastne ani necitali...

dulkagabulka
10. jún 2013

@hobit ???

hanica11
10. jún 2013

K diskusii o zazmluvnení doktorov na Antolskej - mám za sebou dva pôrody, pred prvým som bola proti zmluve, veď som zdravá, tehotenstvo v poriadku, tak som išla do pôrodnice vtedy, keď to na mňa prišlo. Pôrod bol nakoniec akútnym cisárskym rezom. Problémy nastali po pôrode. Keby som mala zazmluvneného doktora, bol by sa o mňa minimálne niekto zaujímal. Aby som to skrátila: horúčky, abscesy v rane po cisárskom a v prsníku, zlyhané obličky, pľúcna embólia, z toho voda v pľúcach - kašeľ na zadusenie, hrozné pečeňové výsledky (valili do mňa ATB, aké im prišli na rozum), se vším všudy tri mesiace v špitáli. Každý deň sa vystriedali dvaja-traja doktori, zapísali, pohmmkali a odišli, prišli ďalší. Keby nie je mojej mamy, ktorá je zdravotná sestra (!!!) - zohnala mi doktora, ktorý ma z toho vypiplal), bola by som ta het. Pri druhom pôrode som išla na istotu. Odporúčam každému, minimálne na Antolskej. Veľa šťastia.

grelu
11. jún 2013

Asi sa na mňa znesie spŕška kritiky, ale mne tie porodne plany prídu tak troch postavené na hlavu...ako môžem diktovať postup človekovi, ktorý je odborník?...navyše to všetko robí "zadarmo"?...mne logicky vyplyva, že nejaké postupy si môžem dovoliť dohodnúť v centre, kde si všetko zacvakam, ale nie v štátnej nemocnici
Pokiaľ s postupmi nesúhlasíte, máte možnosť ísť rodiť inam...ak si vyberiete antolsku, tak asi viete prečo a vtedy je potrebné spraviť nejaké kompromisy
Keby to tam bolo take strašne, tak by sa to odrazilo asi v počte pôrodov, ale antolska je vzdy natrieskana...prečo asi?

zuzkag2
11. jún 2013

ja osobne si myslim, ze porodnici ako taki, nie su proti porodnym planom, akurat sa nedaju realizovat, ked v jednej hodine rodi 14 zien naraz. ked som rodila ja, tak nebolo dokonca miesto na standarde, dali ma na nadstandartny porodny box, zadarmo, lebo by ma nemali kde odrodit. mala som zazmluvneneho lekara, postaral sa o mna genialne, porod bol uzasny, ale bohuzial, po porode som musela ist hned zo saly na izbu, ziadne 2 hodiny s babatkom, a priatelom, a cakat kym sa zavinie maternica. ale bolo to len preto, ze dalsia maminka cakala na miesto a chcela porodit na svet babatko. antolska je co sa tyka starostlivosti jedna z nalepsich nemocnic, poporodna starostlivost je genialna, sestricky su perfektne, o babatko je tiez super postarane.

saranata
11. jún 2013

@hobit je uplne jedno či niekto akceptuje nejaký plan alebo nie, rodila som tam tri krat a nemala som problem s tým čo som chcela, samozrejme neratam prvý porod pred rokmi , vtedy to bolo ine...
mam usta nepotrebujem nejaký papier na svoje poziadavky, pri vstupnom vysetreni som s lekarkou ktora mala sluzbu a mala ma rodit(nemala som ani raz zazmluvneneho lekara)som jej povedala čo by som chcela a čo zase naopak odmietam , slusne bez arogancie moje poziadavky akceptovala , pred a počas porodu somnou všetko konzultovala , napriek tomu ze som rodila pocas najvačšieho natresku minulý rok v auguste, neurobila nič len tak bez konzultacie , nemala som nastrih-viedla porod tak aby sa mu uplne vyhla čo sa aj podarilo, nemala som klystír, dieta mi nechali (samozrejme ho zobrali na vysetrenie ale az po prvom prisatí , potom sme dcerku mali tie dve hodiny kým ma previezli, nestretla som sa s jedným negatívnym prístupom na sale a to lietali tie sestry z boxu do boxu ...
celkovo som nemala problem ani jeden pri troch porodoch

miruska20
11. jún 2013

Prosim vas nema niekdo cislo do ambulancie doktrora oravca ? Dakujem .

tehula
11. jún 2013

@miruska20 pozrem, mam ho ulozene

tehula
11. jún 2013

@miruska20 02/68672620

miruska20
11. jún 2013

tehula :Dakujem🙂..uz vybavene🙂

miruska20
11. jún 2013

Dakujem🙂..uz vybavene🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre