Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

2jaja3112
5. apr 2011

@barocka 36tyzden ale hovoria ze porodim skor

kaara1980
5. apr 2011

@vindiska ano,mne ho vypísala moja dr už pred mesiacom.To majú pre to,aby si boli istý,že si ok a nie si riziková.Však s tým by nemal byť problém aby ti to tvoja dr vypísala 😉

vindiska
5. apr 2011

@kaara1980 lenze ja nechcem chodit na cvicenia ale len na pripravu, tak to dufam nieje v jednom.. hrozi mi totiz cisarsky, nakolko mam placentu praevia. tak zajtra daj vediet ako bolo, som zvedava..

kaara1980
5. apr 2011

@vindiska ona tam robí prednášky a aj sa cvičí...teda pokiaľ viem 😉

zuzkakorienok
5. apr 2011

@kaara1980 ahojte, ja chodím teraz na cvičenia k p. Ježíkovej. kurz býva väčšinou cca 2 hodinky. Najprv je prednáška (príprava pred pôrodom, 1. doba pôrodná, masáže, polohy, 2. doba pôrodná, tlačenie, šestonedelie, kojenie ) a potom keď sa neprekecia celý čas, tak sa trochu cvičí. cvičí sa väčšinou na fit lopte a na žinenke - také uvoľňovacie cvičenia na kríže, opuchy nôh a rúk, atď. môžete sa jej čokoľvek opýtať, ochotne odpovie na všetky otázky. je neskutočne milá a chápavá a dodáva tehuľkám veľa predpôrodnej pozitívnej energie 🙂

kaara1980
5. apr 2011

@zuzkakorienok joj,tak už sa na zajtra teším,lebo ma už chrbát tak bolí,že som v noci vôbec nespala.A prosím Ťa,ako sa tam platí?

swiss
5. apr 2011

@hoota Dr. Nižňanská má len rizikovky a detičky. :( Hlavne má toho strašne veľa, tak ani veľmi nezazmluvňuje, keď si pozrieš staršie príspevky, tak baby písali, že si ju aj chceli zazmluvniť a nakoniec to nejak nevyšlo.

hoota
5. apr 2011

@swiss aach ja tusim uplnu smolu, kazda doktorka,ktoru si vyberiem sa z nejakeho dovodu neda zazmluvnit,... uz mi ostava len dr.bertoldova, to snad pojde...

swiss
5. apr 2011

@gojka súhlasím s @dadkou212,ja som tiež nemala problém so žiadnou PA pri pôrode a ako prvorodička som tiež asi nerobila všetko úplne super, ale určite som nezažila nič také, že by ma niekto nejak okrikoval alebo podobne. Mala som pri pôrode takú veľmi mladučkú PA zo Zdravotníckej univerzity, myslím, že priezvisko mala na R, ale nezapamätala som si ako sa volala. No okrem nej sa pri mne vystriedali ešte aspoň tri
ďalšie PA a žiadna nebola nepríjemná. Všetky sa snažili pomôcť, takže určite aj vďaka nim sa náš drobček narodil bez problémov za šesť hodín.🙂 Inak rodila som v boxe rovno oproti tomu pultíku, kde bolo teda počuť všetko, a ani v druhých boxoch nebolo počuť, že by niektorú rodičku okrikovali. Želám teda len príjemné služby, spokojné maminky a bábätká.

swiss
5. apr 2011

@hoota myslím, že s Dr. Bertoldovou nebol problém. 🙂 Aspoň zatiaľ čo som čítala bolo vždy všetko ok. Neviem ako ti kto poradí, asi každý individuálne podľa vlastnej skúsenosti, ale ja ti za seba môžem odporučiť Dr. Marekovú.Mne ju odporučila moja gynekologička, a ja som teda s ňou bola maximálne spokojná čo sa týka poradne, pôrodu aj potom po pôrode nás prišla dvakrát pozrieť na šestonedelie.Rozhodnutie je však len na tebe, aký máš ty pocit pri tom ktorom lekárovi. Držím palce, nech si vyberieš podľa svojich predstáv a budeš spokojná.

hoota
5. apr 2011

@swiss mala si ju zazmluvnenu? ja som o nej velmi nepocula, citala som len par prispevkov o nej a niektore boli dost nechvalne 😖 no to mas pravdu, ze je to individualne..takze dr.marekova hovoris, aka je to lekarka-mladsia,starsia?ja potrebujem nejaku milu pani, nechcem aby bola na mna prisna 😅 no ja som sa mojej gynekologicky pytala na bertoldovu a niznansku a povedala mi, ze obe su dobre, ale vraj mam ist k niznanskej, lebo bertoldova uz moc nechodi k porodom..a potom pozeram doma, ze niznanska nema ani poradnu, tak uz som ostala z toho uplne zmatena 😀

swiss
5. apr 2011

@hoota hej mala som ju zazmluvnenú. Tých pár príspevkov som sa aj ja najprv trošku zlakla,ale keď som sa s ňou strela, tak úplna pohoda. Je to taká skôr mladšia lekárka, medzi 30 - 40, má dve deti staršiu dcéru, mzslím, že už chodí do škôlky, a mladšieho syna. Ja mám s ňou skúsenosť z poradne,že sme sa vždy nasmiali, bola milá, všetko pekne skontrolovala, povypytovala sa, porozprávala mi ako manžel nechal malého revať v aute tak dlho, až prestal a doma sa pochváli, že veď on už vôbec neplače, keď ho nechá v aute kým dcéru dá do škôlky, alebo ako ho raz zabudol v aute a také. Neviem, mne prišla strašne fajn. Pri pôrode bola tiež úplne pohodová, žiaden stres, žiaden krik, všetko pekne v pokoji a to som rodila bez EPI.🙂 Na šestonedelí mi zas malého ponosila keď strašne plakal a nevedela som už čo s ním, snažila sa poradiť, no skrátka asi záleží kto má akú skúsenosť. O Dr. Bertolodovej viem len toľko, že vraj je super na cisársky, lebo pekne šije rez, aspoň tak tu baby spomínali. Tvoja Dr. ti povedala dobre, že Nižňanská je dobrá, to naozaj je, bola to dlho (od detstva, ešte v nemocke na Zochovej) moja gynekologička,ale keďže je hrozne zaneprázdná, robí na Antolskej, má konferencie, sympóziá, medikov a ešte dve ambulancie, jednu v BA na Mýtnej a druhú v Budmericiach, tak to ledva stíha. Ja som preto od nej prešla k Dr. Czirokovej z Kocha (momentálne nie je ani tá na Slovensku 🙂, lebo keď som sa nevedela tri mesiace dostať na obyčajnú preventívku, tak som si nevedela predstaviť poradne v tehotenstve. Inak zhodou okolností mala akurát službu ako hlavný lekár, či ako sa to povie, v pôrodnici keď som rodila ja, takže si ma aj tak trochu ako bývalú pacientku skontrolovala. Bola zlatá, ale to možno aj pre to, že je to kamoška a spolužiačka mojej mamy. Tak som ťa hádam nedomotala ešte viac 🙂 a naozaj si vyberieš lekára k tvojej spokojnosti. Ja som sa strašne bála všetkého, najmä toho, že budem mať pri pôrode stres z lekára (chlapa pôrodníka by som nezvládla), ale dopadlo to výborne. Držím palce.

nikam
5. apr 2011

Ahojte, dnes som bola na priprave na Antolskej (u pani Jezikovej) a tie co neviete, tak v pondelok 11. aprila o 12:30 bude na tretom poschodi prednaska pre tehotne. Nasledujuca bude az po Velkej noci. Bude tam pediater a neviem, ci aj nejaki ini lekari. Prednasky k PEDA byvaju v stredu. Zaroven je mozne chodit do bazena, kazdy pondelok medzi 13 a 14 vstup len pre tehulky.

mirka1004
5. apr 2011

ahojte kočky 🙂
rada by som sa pridala k vam do tejto temičky, nakolko termín sa začína blížit 😝 chcela by som si zaplatit doktora Havaldu, mate s nim nejake skusenosti?? 🙂

zuzkakorienok
5. apr 2011

@kaara1980 Ak ideš zajtra 1x tak príď troška skôr a zaklop jej na dvere. vypíše ti taký papier, na ktorý ti napíše koľko krát chceš prísť (sama si povieš...nemusíš všetkých 8x) a potom s tým papierom pôjdeš na pokladňu. v pokladni ti dajú potvrdenie o zaplatení, ktorý jej potom odovzdáš 🙂

aaddeell
5. apr 2011

@nikam prosim ta o com je ta prednaska pre tehotne

kviann
5. apr 2011

Ahojte zienky, len sa chcem opytat ze od kolkeho tyzdna je dobre chodit na tie cvicenia do antolskej k Pani Jazikovej, ja som v 21tt a chcela by som zacat tak po velkej noci od maja. to bude okolo 25 tt. treba mi tiez nejake odporucenie od mojho gynekologa??? som po UO a tehu prebieha bezproblemovo.
Dakujem

kaara1980
5. apr 2011

@zuzkakorienok ďakujem 😉 ,pomohla si mi veľmi

kviann
5. apr 2011

este jednu otazocku ci sa aj plati za tie kurzy co robi p. Jezikova. to je asi vsetko, dakujem

zuzkakorienok
5. apr 2011

@kviann áno platí sa, za jedno sedenie (cca 2 hodinky) 3,50 €. sama jej nahlásiš na začiatku koľko sedení chceš, ale môžeš si ich potom aj predĺžiť (napr. zaplatíš si za 3 a potom si ešte doplatíš aj ďalšie keď sa ti bude páčiť)

zuzkakorienok
5. apr 2011

@kviann musíš mať odporúčanie na cvičenie - profylaxiu pre tehotné od svojho gynekológa, inak ťa do kurzu nezaradí a objednáva na cvičenia od 28tt 🙂

nikam
5. apr 2011

@aaddeell Spominala len tolko, ze tam bude pediater a aj o strave pocas kojenia nam budu hovorit. Zial, viac neviem. Beztak som tam chcela ist, takze uvidim na mieste 🙂

hobit
5. apr 2011

@zuzkakorienok 3,50? to je zaujimave, v auguste 2010 sme platili 5 😀

gojka
5. apr 2011

@swiss Milá Swiss. Ďakujeme za Vaše slová, ktoré nám všetkým dodajú ešte radostnejšiu a lepšiu spoluprácu . Naša práca je najkrajšia zo všetkých povolaní, ktoré v zdravotníctve existujú. Je nádherná, radostná , / aj keď sú prípady, keď je smutná, ale príroda je zrejme silnejšia ako my všetci a hlavne medicína, /. Bohužiaľ sú aj také, ktoré si myslia, že my sme proti Vám. My Vám prajeme krásne, radostné a len šťastné dni, týždne a roky so svojimi najbližšími.

hoota
5. apr 2011

@swiss ja uz viac domotana byt nemozem , to je v pohode 😀 co uz ked som si vsetko nechala na posledny mesiac 😅 ale ved asi vies ake to je, ked sa porod blizi a clovek chce aby vsetko co najlepsie dopadlo 🙂 dakujem, ze si sa podelila so svojou skusenostou,nakoniec si asi hodim mincou ku komu pojdem, ked uz sa naozaj nebudem vediet rozhodnut 😀 no hlavne nech je to zena, presne ako vravis, ja tam chlapa mat tiez nemozem, prave preto si chcem zazmluvnit lekarku, aby som mala istotu, ze tam budem mat zenu... ja mam tiez gynekologicku "od kocha" a som s nou velmi spokojna, najradsej by som mala pri porode ju, ale to sa bohuzial neda.. muz gynekolog- to je mi proti srsti a myslim ze pri porode by som s nim nedokazala spolupracovat tak ako so zenou.

kviann
6. apr 2011

Dakujem

swiss
6. apr 2011

viem o čom hovoríš, tak úplne chápem, že chceš mať istotu, že aspoň to čo sa dá vopred zariadiť bude tak, aby ti to vyhovovalo. Ja teraz chodím k Dr. Svitekovej, keďže Dr. Cziroková je vo Viedni (tiež som ju chcela k pôrodu,ale už nechodila rodiť, tak mi odporučila svoju kamarátku Dr. Marekovú, ako som ti písala), do GPN, ale keď už konečne dokončia Kocha na Partizánskej, tak neviem ako to zas rozhodia, lebo časť má ostať a časť a presťahuje. To zas bude veselo. 🙂 Tak sa drž a veľa šťastia pri hádzaní mincou. 😉

kaara1980
6. apr 2011

@gojka Dobrý deň.Chcela by som sa Vás opýtať,aké máte skúsenosti s Dianatal gélom?Oplatí sa doň investovať?Ďakujem 😉

tehula
6. apr 2011

@kaara1980 super otazka 😉 .
@gojka dobry den, mna by zaujimalo, ci sa na Antolskej robi vramci pripravy klistyr, alebo ci sa rodicke podavaju cipky miesto neho (ako som citala o Ruzinove). Pripadne, ci je mozne si doniest roztok YAL a dat ten, alebo ci sa nic z toho neriesi, pokial rodicka v ramci kontrakcii sa nemohla odlepit zo zachoda a teda uz bola vyprazdnena. Velmi pekne dakujem vopred za odpoved. Pri prvom porode sa mi uz ziadna priprava nerobila, nakolko som boal hned z vysetrovne poslana na porodny box, tak nemam potuchy.

jasminet
6. apr 2011

@tehula ja som mala klystir pred tymi 2 rokmi

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre