Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

aaddeell
11. apr 2011

@dastyk 150 Eur za epidural a ked ti ju nedaju tak ti vratia 140,- eur , a ked sa manzel rozhodne na poslednu chvilu ist k porodu tak pokladna je otvorena 24 hodin denne takze nie je problem 😉 manzel nepotrebuje ziadny chcem rodit u Rozemberga

dastyk
11. apr 2011

@aaddeell A kolko to stoji ked je manžel pri porode?

livia333
11. apr 2011

@aaddeell ak ti epi nedaju, vratia ti plnu sumu ;) , kt. si zaplatila...

dastyk
11. apr 2011

@tehula toho streptokoka B to sa nedá teraz nejako preliečiť doma? S čoho to vzniká? Počas celého tehotenstva som nemala žiadne zlé výsledky až na tento. Teraz mám občas také pichanie v pošve občas ako keby ma to rezalo, ale pri močení nemám problém. Vieš mi poradiť?

tehula
11. apr 2011

@dastyk doma neda, neboj sa a nechaj to na gynekologa. Jeho vyskyt byva dost casty u rodiciek, preto sa to testuje este pred porodom 😉

swiss
11. apr 2011

@dastyk s tým epidurálom to nie je až také strašné. Ja som mala síce zazmluvnenú Dr. k pôrodu, ale stačilo mať vypísaný ten papier z prednášky, pre istotu, a keby som ho chcela tak stačilo poslať manžela alobo niekoho kto bude pri pôrode do pokladne zaplatiť. Snáď to nie je nejak veľmi odlišné, keď Dr. nezazmluvňuješ.

aaddeell
12. apr 2011

@livia333 nevracaju plnu sumu je to aj na tlacive vratia 140 Eur, 10 Eur si nechavaju ako manipulacny poplatok 😉
@dastyk 16,60 Eur za manzela pri porode

livia333
12. apr 2011

@aaddeell ja som rodila v novembri a vratili nam plnu sumu...tak neviem, ci sa to medzicasom zmenilo...ale nam vratili vsetko.

aaddeell
12. apr 2011

@livia333 ano menilo sa to

dastyk
12. apr 2011

@swiss Ahoj ja si doktora zazmluvnujem, ale začínam aj rozmýšlať že si epidurálku nedám. Myslíš že sa to dá vydržať aj bez nej?

dastyk
12. apr 2011

@livia333 ahoj ti si rodila bez epidurálky? ako si to zvládla? U koho si rodila?

bubulko82
12. apr 2011

Ahojte babulky ,chystá sa niekto k Dr.Oravcovi rodiť ? takže ak som si dobre prečítala možem si hned ako budem platit epidurálku zaplatiť aj za priateľa pri pôrode ? chcem sa vás ešte opýtať,tie ktoré máte skúsenosti s p.Ježíkovou a cvičeniami, myslíte že ma ešte vezme na pár cvičení aj ked mám mesiac do pôrodu ? viem že je to trochu neskoro ,ale predsa by som chcela mať aspoň pár cvičení 🙂 Dakujem za odpovede

alure
12. apr 2011

@bubulko82 za priateľa,manžela sa platí aj po pôrode,nemusíš to mať zaplatené vopred 😉
@dastyk zvládnuť sa to bez EPI dá,každá máme iný prah bolestivosti,ale až také hrozné to nie je....závisí to len a len od teba a tvojho presvedčenia. Ja som osobne bola proti pri oboch deťoch trval pôrod 3 hodiny,tento druhý bol síce náročnejší a aj bolestivejší ale mala som veľké dieťa.....no hlavne že sme obaja dopadli ok a sme v pohodičke. Držím palce nech sa akokoľvek rozhodneš,nech to máš potom rýchlo za sebou a máš na pôrod krásne spomienky

swiss
12. apr 2011

@dastyk dá, ja som ju nemala, len na odpurúčanie lekárky som mala pre istotu ten papier, ale veľmi som ju nechcela. Po tej prednáške na ARO sa mi to zdalo ešte horšie ako akákoľvek bolesť. Ja všeobecne ihly nemusím, a do chrbta už vôbec nie, takže u mňa to bolo skôr nie ako áno. Nech už sa rozhodneš akokoľvek držím palce. 🙂

bubulko82
12. apr 2011

@alure dakujem za radu ,to je super 🙂 lebo si neviem predstaviť že by to na mňa náhodou prišlo a ešte by sme museli toto rýchlo riešiť

dastyk
12. apr 2011

Ďakujem za odpoveďe SWISS a ALURE. Prajem vám nech sa vám darí a nech sú detičky zdravučké.

livia333
12. apr 2011

@dastyk ja som EPI nedostala, lebo anesteziolog bol pri operacii a kym prisiel, uz som ju nemohla dostat ...
ale dalo sa to zvladnut. KLudne by som sla este raz rodit, tym vsak nechcem povedat, ze ma to nebolo, prave naopak...pri siti som citila vsetko :D ale to som uz vnimala menej bolestivo ako cely porod 🙂
A rodila som u Havaldu a vrelo odporucam ;)

barocka
12. apr 2011

@livia333 a aka je to bolest pri siti??

dadka212
12. apr 2011

@barocka podla toho ako si roztrhnutá, a či ti to šijú hneď alebo až po chvíli, pri synovi ma šili hneď a cítila som iba posledný štich a pri dcére ma nechali "vychladnút" ja neviem kolko asi 20 minút a to bola katastrofa cítila som všetko aj napriek injekcii, bola to hrozná bolesť,ale dalo sa vydržať, čo iné zostávalo 😅

dastyk
13. apr 2011

@livia333 Aj ja si idem zazmluvnit Havaldu. V piatok idem k nemu prvy krat. Už som objednana

livia333
13. apr 2011

@dastyk budes urcite spokojna, je to uzasny lekar 🙂

singlee
13. apr 2011

@droby ahoj,mozes si vybrat poradnu aku chces.. a tam stale chodit.. je lepsie ked prides o nieco skor ..lebo potom je mamiciek vela a miesta malo... moc si treba nosit zo sebou.. kup si skumavku v lekarni a mas pokoj... Ja som spokojna s dr.Hammerovou

droby
13. apr 2011

@singlee dakujem, dnes som prave prvykrat bola u dr hammerovej, fakt ma milo prekvapila aj sokla ze som uz na prst otvorena, ale teda rpistup s objednanim na utz ma sokol...
sestricka tam ani nebola a ked prisla vzala mi listok ze jezis najskorsi termin moze dat o 2tt, po case vysla von, na mna sa vykaslala ze sak vnturi je doktorka, tak som sa jej snazila dokoplat, nakoniec mi otvorilaa vypytala som si aspon ten listok lebo ho potrebujem, lebo na sestricku by sm vraj cakala 20minut, ako parada, fakt neviem preco mi za ten cas nemohla dat termin, alebo povedat buuuu, aspon vratit listok ze nech si zavolam ze nema cas... ach jo, no uvidim ci sa mi podari zajtra objednat a ci vobec do nejakeho terminu vydrzi pokope

singlee
13. apr 2011

tak to sme sa asi aj stretli🙂 aj ja som dnes bola v poradni. Ja mam z ulz lepsie skusenosti.. minuly tyzden ma tam poslali objednat sa a sestricka mi nasla vhodny termin na vcera..mozno koli tomu ze tento tyzden mam termin..

singlee
13. apr 2011

@droby tak to sme sa asi aj stretli🙂 aj ja som dnes bola v poradni. Ja mam z ulz lepsie skusenosti.. minuly tyzden ma tam poslali objednat sa a sestricka mi nasla vhodny termin na vcera..mozno koli tomu ze tento tyzden mam termin.Ty sa pokus nejak vybavit si lepsi termin..povedz ze si uz otvorena

singlee
13. apr 2011

co robit pre lepsie otvorenie?
🙂

droby
13. apr 2011

@singlee aha to si lepsie pochodila ale s tvojim terminom by o 2tt ani nepochodila 😀 a co ozaj este strasis 2v1 ja sa nejak nehrniem cakat do terminu, radsej by som to mala za sebou 😅 vobec sa neotvaras?
no ja som prisla dost neskor ale mozno sme sa v tom dave aj videli

singlee
14. apr 2011

@droby ja uz som uz 2 tyzdne otvorena ale malemu sa akosi nechce.. bolesti uz su ale kontrakcie nikde... my by sme to uz najradsej mali za sebou... manzel je uz v strese... 🙂 Ak si prisla pozdejsie ,tak si cakat vela nemusela,tak ako ja..kedze dr.operovala

dadka212
14. apr 2011

@singlee skús si dať horúcu vaňu a potom byť pod perinou v teple, rob to tak častejšie, mne to pomohlo, síce som mala kontrakcie ale nebola som otvorená 😉 a malú som vydúrila a to mi hovorila jedna doktorka že porodím o tri dni 😝 alebo skús čili papričky 😀

kvetinka211
14. apr 2011

@singlee skus poskakovat na fitballke ak mas doma (alebo si ju mozes niekde pozicat) .. moje babatko som tak po dvoch dnoch skakania presvedcila, ze uz treba ist von 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre