Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

katka1981
9. feb 2009

janula 10, dakujem

michaelka, dakujem

diddi
9. feb 2009

emjee, ja som mala 9,3

emjee
9. feb 2009

diddi 9,3 fibrinogen? a rodila si ako?

diddi
9. feb 2009

cisarak...od 30tt som mala 9,3...dali mi pichat si fraxiparin 0,4....potom som isla v 34tt do nemocnice...a v 35tt som rodila...ak mas zvyseny, je velka sanca na cisarak

diddi
9. feb 2009

aj po porode mesiac som si musela pichat...az 0,6....a z toho som dostala hroznu alergiu...vyrazky po celom tele...a pri kazdej dalsej operacii sa musi ozna,it, ze je zvyseny fibrinogen...riziko embolie

monkula
9. feb 2009

faktická pooznámka ,čo je to ten fibrinogen? 😅

Súhlasím, nikdy by so msa nedala dobrovoľne rezať.... kade dnu , tade von... 😅 samozrejme, myslí mtý mtie, čo chcú CR, aby nemuseli rodiť vaginálne..
mám známu ,čo s idala spraviť CR dva krát, dôvod? Aby sa nevyťahala tam dole 🙄 z rovnakého dôvodu nedojčila 🙄

diddi
9. feb 2009

hustota krvi

diddi
9. feb 2009

ked mas zvysene hodnoty, tak to signalizuje hustejsiu krv a preto si musis kazdy den pichat injekcie, bud do ramena, stehna...vacsinou do rucha, ale ked je zena tehu, tak do ramena...vzdy sa to musi oznamit pri operaciach, lebo moze hocikde vzniknut embolia-upchatie cievy

emjee
9. feb 2009

a neda sa to nejako upravit napr. pitnym rezimom? sice ja sa snazim pit vela, ale v poslednej dobe to dost flakam, lebo potom nestiham behat na wecko

monkula
9. feb 2009

a to sa kontrolovalo nejako preventívne? ja si nepamätám, že by predo mnou tot oslovo lekárka niekedy vyslovila 😅 😅

diddi
9. feb 2009

to zistia z krvi, ked mas poradnu...nevies asi preto, lebo si mala ok vysledky, ale vzdy sa to kontroluje...emjee, asi sa to neda ovplyvnit pitnym rezimom, lebo lekarka mi ani nedala taku sancu,zeby som mala viac pit....tie injekcie su ok...a to ja mam panicky strach z injekcii a brania krvi...musela som si sama sebe pichnut do stehna, tak si vies predstavit, ako som si pichala so zavretymi ocami...podbrat kozu a kolmo pichnut... 😝 😝 😝

emjee
9. feb 2009

to pichanie by mi nevadilo, mne ide o ten cisarak 😝

diddi
9. feb 2009

nechces cisarak?

emjee
9. feb 2009

nie

diddi
9. feb 2009

mne viac vyhovoval cisarak...aj keby som rodila, len jedno babo

diddi
9. feb 2009

je sice pravda, ze pri cisaraku nemas kontrakcie, ak je planovany, ale ono to vsetko pride...ja som rodila 10.36...39...a kontrakcie po injekcii som dostala o 20.00...a to bolo kazdu minutu a trvali asi 15s. myslela som,ze zomieram...bolo to az do 02.00...zacala som hrozne krvacat...a neviem co ta blba sestricka na co cakala, lekara zavolala az o 01.00...dosiel primar a tresol mi pastou do rezu...vtedy som hrozne vykrikla, ze normalne dosli zeny z vedlajsich izieb cez balkon sa poziet,ci tam niekto nerodi...a potom nastalo chicago hope...infuzie, transfuzie....a rano ma brali na sono, ked som sa postavila, vypadli zo mna dva velke kusy 10x10cm krvnej zrazeniny...snad neslo o druhu placentu 😨 ....ale inak vsetko ok 😎

katka1981
9. feb 2009

diddi, to co si zazila za horor? ☹ to kde si rodila a to cs, alebo ako?

diddi
9. feb 2009

ano,sekcia....so spinalom....mala som aj preeklampsiu a dvojicky v sebe

katka1981
9. feb 2009

diddi, ale to mas otrasne zazitky, by som im tam dobre vynadala. To na Antolskej? Co to bolo za masiara lekara, co ti taku bolest spravil? Este ze mas dve krasne babiky.

wiola
9. feb 2009

ahojte babulky,..veru ako to tu citam,tiez sa mi na antolsku uz moc nechce 😒
kocky inak davajze si na seba aj na drobcov pozor,Zuri desiva viroza -vracanie,prehananie,bez teploty
teraz som sa vratila z pohotovosti s malickou,este som ju takto vrackat nevidela.som bola na smrt vystrasena,
Ale dali jej peroralne lekovy roztok a povedali,ze to do 24h ustupi a ma mat nemliecnu,nemastnu dietku.Hned
po liekoch zabuvala

barila
10. feb 2009

Ahojte, tak ja mam zazmluvnenu dr. Durinovu. Porod mam naplanovany na 25.2., predpoklada sa sekcia, nakolko je maly podla rozmerov velky. A prve som tiez rodila spontanne a skoncilo do sekciou. Rovnaky dovod, mala sa narodila s vahou 4,4 kg.

vesi
10. feb 2009

emje, ja som mala vysoký Fbg, pri oboch tehu, pri prvom som si pichala fraxík od cca 30tt a ešte mesiac po pôrode a vtedy mi dali na výber či chcem uspať alebo spinál (mala som obidva cisárske) a pri druhej mi na výber nedali, nemohli ma uspať lebo som nebola nalačno a pôrod začal atd. ale som rada, keby som mohla vrátiť čas, tak by som si dala aj prvý spinál... neviem ako to je na antolskej teraz, ale pred 3 rokmi bola "sekčná" izba na šestonedelí, hned pri sestričkách a bábo doniesli na izbu aspoň ukázať a priložiť k prsníku, kým som sa "spojazdnila" 😝 😀

nika2007
10. feb 2009

antolska uz NIKDY,ci mas zazmluvneho dr alebo nie ,aj tak to flakaju...to je na veeeelmi dlhe pisanie,,a co sa tyka sestriciek DETTO,Ja som mala taku 100kilovu,ale horor .zacala som rodit spontanne,vsetko bolo ok,az na to ze som SI DOVOLIA prist o 1 hodine rano a to som nemala...mala som 5minutove kontrakcie a oni do mna este pchali klystir...samozrejme ze nebol cas ,,vycistit sa uplne" a asi 5 minut po klistire som sa zacala otvarat,to som uz lezala na sale ,prisla PANI doktorka rozospata,ledva sa so mnou bavila a zacalo to.....mala sa zrazu zasekla a nesla dole,ja som stracala kyslik,na monitore to s malou uz tiez nevyzeralo ok,tak zavolali nejakeho PANA DOCENTA a az ten SKONSTATOVAL ze ide sa na sekciu...ale ten cas kym prisiel,sa mi zdal neeeeskutocne dlhy,asi sa musel pan docent zobudit ,alebo hrknut nieco do seba,aby sa prebral...to uz som bola na kysliku a uz mi bolo tak hrozne ze som myslela ze uz sa odtial nedostanem...potom prisiel osetrovatel prehodil ma na inu postel a UTEKALI SO MNOU na salu...ale tie hrozne bolesti kym som zaspala...jeden des,katastrofa,horor-to si myslim o antolskej............. ☹

rudka
10. feb 2009

ahojte,

ja osobne musim Antolsku pochvalit. Porod sam o sebe tiez nebol zabava (ale ktory je???), skoncilo to sekciou. Ale na druhej strane som bola spokojna so starostlivostou po porode. V izbe po sekcii - sestricky boli mile, a potom celkovo ok- odd. sestonedelia aj novorodenecke - v pohode doktori, jedine co mi vadilo bola asi upratovacka 🙂 Na zaklade tychto recenzii som mala trochu aj strach tam ist, ale nakoniec som bola spokojna...

akejka
10. feb 2009

emjee, janula10:
ja som mala obe sekcie v celkovej anestéze a malú priniesli na prsník už 3 hoďky po pôrode...
Po celkovej anestézii ťa postavia už po 12 hodinách, po spinále až po 24 hodinách a môže ťa bolieť hlava...
Nie je to až také hrozné, že nevidíš mimi hneď po pôrode...aj tak by ti ho ukázali len na chvíľku... 😉 A má to aj výhodu, že si skôr na nohách, skôr si rozbehneš laktáciu...

andreaaaaa
10. feb 2009

ahojte...ja mam tiez zvyseny fibrinogen a picham si kazdy den injekciu, ale doteraz mi doktor ani len nenaznacil, ze by som mala ist cisarskym...tak som momentalne dost vyplasena bo som chcela rodit normalne.A to som sa doktora pytala ci to bude mat nejaky vplyv na porod a on mi povedal, ze nie.

andreaaaaa
10. feb 2009

emjee...by som sa ta chcela spytat..mas podobny termin ako ja 🙂 v piatok mam ist uz na hospitalizaciu aj ty? A neviete mi niekto poradit, keby som isla rodit normalne uz v piatok dostanem vyvolavacku alebo sa este caka par dni ci sa malej nebude chciet ist von ?

talinka
10. feb 2009

ahojte ja sa pripajam k nazoru rudky co sa tyka ANtolskej...tiez ju chvalim,ale co clovek to iny nazor,zalezi vela aj od spravania rodicky 😉 a od jej narokov samozrejme...tiez som rodila sekciou a starali sa o mna pekne a vsetci boli uplne normalni, len tie upratovacky stvali aj mna, boli u nas vkuse 😀 😀 ale inak pohodicka a sekciu mi robil doktor Rosemberg.... 😉 ja Antolsku odporucam 😉

vesi
10. feb 2009

talinka, prvú sekciu aj mne robil Rosemberg 😀
Andreaa, pokiaľ viem, tak Fbg nie je indikácia na cisársky, neplaš sa zbytočne,ved ti aj Dr. povedal, že to nie je problém 😉

kukenzi
10. feb 2009

aj ja antolsku vrele odporucam a upratovacky ozaj extra kapitola 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre