Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

majusa
30. jan 2009

emjee, pokiaľ to na teba príde v pracovnej dobe, treba ísť rovno do príjmovej ambulancie č.26. Aj s vecami. Ak to na teba príde mimo ordinačných hodín, ide sa cez centrálny príjem, odkiaľ ťa s papiermi pošlú na pôrodnicu a tam si ťa lekár prezrie a zhodnotí situáciu.

smejko5ka
30. jan 2009

emjee, ja som ju (surin.) tiez stretla na parkovisku, ked prichadzala. este manzel zazartoval, ze je asi tiez tehotna (je to jeho byvala spoluziacka). akosi som v bulvari nezachytila tuto infosku. tiez chodi k rozembergovi?

smejko5ka
30. jan 2009

majusa, co je v pracovnej dobe? cize normalne ked ma muz privezie do nemocnice s tym, ze odtiekla plod. voda, tak rovno do 26? kde je centralny prijem?

emjee
30. jan 2009

takze to zhrniem:

1/ ked este neprenasam
a/ v pracovnej dobe idem rovno hore do porodnice (nemocnicna cast)
b/ mimo pracovnej doby idem cez centralny prijem, ktory je kde? viem ze niekde dole na -1, ale netusim, ako sa tam z parkoviska co najrychlejsie dostat

2/ ked prenasam a kazu mi prijst na nejaky den na prijem, tak idem do poliklinickej casti c. dveri 26, co je prijmova ambulancia

suhlas?

majusa
30. jan 2009

... aj keď neprenášaš a prídeš v pracovnej dobe, tak ideš na č.26. Ale kde presne ísť na centrálnom príjme, to netuším ... to budeme tiež improvizovať ... 🤐

maximilian
30. jan 2009

Na centralnom prijme vs vranička nasmeruje na internu pohotovostnu ambulanciu v chodbe - su tam len dve chirurgicka a interna.Treba tam zaklopat a povedať čo a ako a odtial vas doprovodia ak je čas do šatne a potom hore na porodnicu. Tam vas vyšertia a Dalej podla situacie- bud čakačka alebo rovno na box.

emjee
30. jan 2009

a na tych c. dv. 26 mam zaklopat alebo co? ved tam furt niekto cuci pred dverami a ked tam mam este v bolestiach cakat ...

moja otazka je ale stale nezodpovedana - kde je centralny prijem? pridem na parkovisko a kde mam ist? hore dole doprava dolava?

janula10
30. jan 2009

caute baby dlhsie som tu nebola....juj ja mam oddnes opuchy tiez nejake, tak v pondelok v poradni sa moze stat ze ked bude tlak na figu sa pridam k marrrke....mam blby pocit ze asi to tak bude neviem.... ☹

janula10
30. jan 2009

emjee centralny prijem je tam kde je aj pokladna ked dole uplne zaparkujes vides po schodikoch a hned ako vojdes dovnutra je to podtym ako ides do nemocky a polikliniky z busu dole uplne musis ist spodom

emjee
30. jan 2009

no tam su schody a dvoje dvere, aspon co som si minule vsimla - jedny napravo a jedny nalavo od schodov (ktore vyustuju do hlavneho vchodu nemocnice), tak do niektorych z nich?

janula10
30. jan 2009

hned prve su take ze sa ti otvoria same a ides rovno na lavo je vratnica a v pravo su dvere prve pre gynekologiu centralny prijem a druhe hned vedla pre chirurgiu.....

janula10
30. jan 2009

emjee ty nemas take opuchy na nohach nejake vacsie???

maminahenika
30. jan 2009

Kočky, to pre mňa je všetko po latinsky, čo všetko je tu a prij. a pokladnici ☹
Verím, keď tam pôjdem prvý krát, tak v tom prípade si to všetko zapamätám 😉

kukenzi
30. jan 2009

emjee, ja som rodila cez vikend a prisla som dole na parkovisko na -1, vosla hlavnym vchodom, tam som im dala rovno zdravotnu karticku a oni ma odprevadili hore do porodnice. neviem, na ktorom je uz porodnica, na tretom? cez tyzden je to inac, tusim sa ide priamo na tretie.

kukenzi
30. jan 2009

emjee, neparkuj na parkovisku, ale chod do toho podzemneho, tam tusim chodia aj sanitky a hned ten prvy vchod.

kukenzi
30. jan 2009

emjee, pisem ako hotentot, vies kde myslim? nepojdes hore do budovy, ale dole z parkoviska.

xixi7
30. jan 2009

Kocky a rodili ste na Antolskej po Novom roku? Bali sa este na siroko? Teda treba si priniest aj postolkove ortopedicke nohavicky pre babatko do nemocnice? A este jedna otazka...poziciavaju tam odsavacku mlieka?

kukenzi
30. jan 2009

xixi7 ja si postolky donesiem, aj ked balit na siroko nebudu, ja budem 😅 odsavacku tam pozicaju, pokial je volna, ja som mala nadstandart a sa mi neusla, lebo si ju niekto z izby zobral 🙄 tak som si krvopotne odsavala rukou, ale lampa tam bola a mozno je aj na kazdej izbe, alebo sa da pozicat.

kukenzi
30. jan 2009

xixi7, nechces su upravit pas???? vsak ti tam pise, ze si v 479tt 😀 a babo cakas 5.9.2000 😕

miluska.h
30. jan 2009

maminahenika, ja mam termin 25. aprila, tak sa tam mozno stretneme 🙂

labutka
30. jan 2009

vidim ze ste tu rozoberali suriniovu, hej, je tehoska, chodim s nou cvicit, aj som ju stretla na EKG. takze musi byt este v prvom trimestri. 🙂 (jaky bulvar... 😀)
ja idem prvy krat do poradne na antolsku v pondelok, len nerozumiem ako to tam chodi. chcela som sa tam dnes objednat na ten pondelok - tak jak som sa objednavala doteraz k mojmu doktorovi, ale sestricka mi hovori, ze neobjednavame, rovno pridite. To sa mam prichystat ze pridem aj s manzelom, a hodinu si tam odsedim v rade? A - mali na dverach napisane ze su do 14.30, ja som klopala po 13.00, a sestricka hovori, ze dnes tu uz doktor nebude, ze mozem skusit inu ordinaciu... 😖

dadka212
31. jan 2009

Labudka nemusí byť v prvom trimestri, ani ja som ešte nebola na EKG...a z nášho termínu tuším tiež ešte nikto nebol 😉
a veru neobjednáva sa, musíte si to tam odsedieť 😝

gabuliacik
31. jan 2009

ahojte, chodim na antolskej na psychoprofilaxiu a chystam sa tam aj rodit, co sa tyka babatka, nemame nosit nic,len jednorazove plienky a vlhke utierky na ritku... vsetko ostatne dostanu tam na oddeleni a vy musite priniest len oblecko na odchod domov... su to cerstve info z utorka-som sa na to priamo pytala lebo som tiez z toho bola mimo...
odsavacku mlieka asi nepoziciavaju, ale to by som si zadovazila veru svoje... no staci ked vam to prinesu az dalsi den, lebo mliecko urcite nepotece hned par hodin po porode...

nevesta
31. jan 2009

Odsavacku poziciavaju 😉

Kazdej zene, ktora nemala odsavacku pozicali (manualnu) problem bol iba vtedy, ked ste chceli motorcek.. Tych maju malo a teda ak je pozicany, tak smola... Ale kto potreboval manualnu tak v pohodicke poskytli... Okrem toho si mozete odsavacku kupit aj primo tam, tusim Medela, ale to si uz presne nepamatam...

tehula
31. jan 2009

labutka> treba si to tam odsediet a niekedy ani hodina nestacia sedis tam aj 2-3, zavisi aj od toho, co dokiho stiahnu na operaciu, alebo k porodu, ak je zazmluvneny.
A asi aj preto ti vtedy sestricka povedala, ze doki ta, uz nebude, lebo mal na plane dlhsiu operacku alebo daco 😖

tehula
31. jan 2009

ja som inak z toho bludiska strasne zmatena, ked to na mna pride, asi zavolam radsej dokimu na mobil ze nech ma naviguje, kam ist, lebo pri AFP ma sestricka za nim posielala hore na oddelenie, som tam v zivote nebola, hladala ho po lekarskych izbach a tak. Nakoniec som este aj krv vliekla do labakov, co su zas uplne na opacnej strane. No kolos je to obrovsky 😀 Takze emjee a babam sa vobec nedivim, ze nevedia, kde je prijem, ja to neviem doteraz 😀

gabuliacik
31. jan 2009

nevesta a takze podla teba si odsavacku mam brat? ci staci ked mi ju prinesu na dalsi den?

nevesta
31. jan 2009

Gabuliacik, na porodnicu ju nepotrebujes a ani prvy den po porode... Cize, nie, staci, ak ti ju potom prinesu 😉 Budes mat o vec menej o ktoru sa budes musiet bat 😉

certica
31. jan 2009

a je dost mozne, ze ju ani nevyuzijes. aspon ja som odsavacku nepotrebovala ani pri prvom ani teraz 😉 (a teda pre doplnenie - mlieko som mala aj mam)

maminahenika
31. jan 2009

miluska.h: No to sa teším 🙂 a vidím, že budete mať chlapčeka, mi dievčatko, 😉
tak sa tam stretneme určite 🙂 Ináč u koho chceš rodiť??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre