Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

kukenzi
11. máj 2009

malinik si spravim prvykrat zajtra, dnes som si prvykrat spravila lanove semena a od 23.5. chcem skusit arnicu montanu

kukenzi
11. máj 2009

tehula, neboj, to podanie epi ozaj neboli a mne ju podaval taky mlady anesteziolog a ked dosiel na salu tak sa pozdravil, ze dobry den mamicka... to bolo take krasne, dovtedy som si to neuvedomovala, ze uz dnes budem mamicka

kobolova
11. máj 2009

Baby,mozete ma, plis, navigovat - zajtra idem prvykrat na cvicenie k Jezikovej...
Kde sa cvici a ako sa tam v nemocke dostanem? Dakujem.

kukenzi
11. máj 2009

kobolova, ja som na cvicenie nechodila, neporadim, ale babenky urcite.

idem spat, rano idem na poradnu. dobru noc 😔

inneska
12. máj 2009

babulky, nemáte niektorá číselko do ordinácie dr. oravca? ďakujem... 😉

tehula
12. máj 2009

inneska: 0268672620

hav
12. máj 2009

kobolova, treba ist hlavnym vchodom do nemocnice a pri tom informacnom pultiku zabocit do chodby vlavo. Tam oproti bufetu najdes na pravej strane dvojkridlove modre dvere (je to vchod na oddelenie rehabilitacie). Ked prejdes dverami, treba ist dolava a prva odbocka doprava - tam uz najdes dvere p. Jezikovej - su pri telocvicni 🙂

inneska
12. máj 2009

tehulka...moc ti ďakujem 😉 😉

katrin79
12. máj 2009

tehula: ty nejak skoro chces rodit, nie? vsak mame rovnaky termin 😉 inak aj ja hovorim, ze by som rada porodila uz zaciatkom juna, ale tak to si asi nevyberiem....ako chutil cajik? ja som tiez vcera varila a celkom fajny bol nic som do neho nedavala a vlastne naco je to dobre????

kobolova
12. máj 2009

hav: dakujem 😉

tehula
12. máj 2009

katrin79) ved v 38tt by som chcela 😀 Ale skutocne mam take bolesti krizov a na vecer aj brucha, ze neviem, ako to vydrzat. Dnes je to trochu lepsie, tak rychlo upratujem, kym vladzem. Ja som si dala do caju citron, aj tak sa neviem nabazit kyslych chuti stale. No mal by pomoct otvaraniu porodnych ciest.

katrin79
12. máj 2009

tehula: no ja som sa tiez moc nevyspala tuto noc, celu noc ma bolelo brucho ako pri menstruacii, aj rano a mala som ho sa mi zdalo akoby v kuse tvrde....ja praveze citron nemozem ani vidiet, mam z toho strasnu kyselinu

tehula
12. máj 2009

mna zas boli brucho, jak keby mi ho malo odtrhnut, najma, ked musim vstat vecer zo sedacky. To chodim fakt zhrbena jak starena.
Ja zas som na kyslom zavisla. Kupujem len jeden druh jablk, tie najkyslejsie, cpem sa domacimi drenami, co si mxujem a mrazim na kyslo, varim jedla s kys. kapustou alebo tlacim daco s kys. smotanou, bielym jogurtom a pod 😀 😀 😀

akejka
12. máj 2009

tehula neboj, nebudú divno na manžela pozerať...ak mu príde zle. Tomu môjmu prišlo - najprv mu ponúkli umývadlo vedľa pôr. boxu, ale cítil, že odpadáva, tak išiel so sestričkou na chodbu a aj odpadol 😀 ratoval ho aj primár, po ceste na operačku - išiel dozerať na moju sekciu 😉
Takže od manželíka ani nepýtali poplatok, keď odpadol po pol hodine...len sa tam všetci smiali, že nevedia, koho skôr ratovať...či mňa, alebo manžela...

zuzkad
12. máj 2009

Troska oneskorene odpovedam 😉 😉 😉

Hned po porode mi maleho zobrali....porodila som placentu a hned na to mi maleho priniesli spat uz v perinke zabaleneho. Mala som ho dooost dlho u seba skoro cele sitie, cize ak by niekto chcel moze si ho prilozit hned k didke. Ja som si ho neprikladala, bola som rada, ze mozem chvilu odpocivat...ale maleho som cmukala jedna radost. Bol taky rozkosny, krasne reagoval na moj hlas..je to nadherny pocit..ze dieta vnima, ze je pri maminke 😅 😅 😅
Potom maleho zobrali a ja som zostala na sale v boxe az do druhej...lebo nas bolo taaaak vela, ze nebolo miesta pre nas a to do slova, cize od desiatej do druhej som lezala v porodnom boxe, ale bola som v pohode, lebo som potrebovala odpocivat, tak som driemkala. Potom ked ma zobrali na izbu na sestonedelie, povedala mi sestricka, ze ak budem chciet ist cikat, alebo do sprchy mam zazvonit....do hodinky som ich uz aj volala, lebo som chcela mooc vidiet zase maleho...sprcha dobre padla ..je to zivota budic naozaj 😉 😉 😉 😉 hned ako som prisla zo sprchy mi doniesli maleho a uz aj pri mne zostal...nedala som ho uz od seba aj ked prva noc bola dost bolestiva, len ked prisla navsteva, tak som ho dala na chvilu do tej izby kde su babatka.

Ozaj neviem ako ostatne, ale mne ked pichali EPI tak ma to dost bolelo 😖 😖 neprijemny pocit do krizov...a tie ma bolia do teraz kv. nej 😠 😠 ale kaslem na to uz 😉 😉 😉

Pri porode som mala mladucku dr. Lattakovu,....straaasne ma podporovala ...a chvalila co mi velmi pri samotnom porode pomahalo...dakujemeee jeeej je super 🙂 🙂 🙂 🙂

miluska.h
12. máj 2009

ahoj zuzi: mna bolelo tiez velmi, ked mi pichali spinalku. anesteziologicka mi dala najprv taku umrtvovaciu injekciu, ale asi mi moc nezabrala... dokonca mi tam jednu ihlu skrivila, tak potom este raz. som myslela, ze ma porazi do bolesti, ale nastastie to trvalo len chvilku. inak tuto noc sa mi s tebo snivalo, ze sme sa nahodne stretli na prechadzke aj malymi drobcekmi a dobre sme pokecali... 🙂 🙂 🙂

zuzkad
12. máj 2009

miluska ja som bola ako "vzorka" pre novu anesteziologicku, lebo jedna pichala a ta druha hlavna ju len poucala co a ako ma robit...tak trenovali na mne ...citila som to dooost...a vobec mi ju nebolo treba ..ako som uz pisala hned po zavedeni som si lahla a uz som aj rodila do 2 minut 😖 😖 😖 cize skoda penazi to bolo 😖

Inac ten sen moze byt coskoro realny..kedze vcera som tu mala pediatricku a povedala mi, ze od zajtra mozem kludne chodit s nim von 😉 😉 takze coskoro sa vidime 🙂 🙂 🙂 a urcite dobre pokecame. Jedine este nemozem moc dobre chodit..lebo ma boli ta rana po nastrihnuti..ale uz uz sa to hoji cize coskoro 😉 😉

katrin79
12. máj 2009

zuzka: tak to musel byt perfektny pocit mat babo hned pri sebe, som sa bala, ze mi ho potom zoberu a uvidim ho az o par hodin, ale tak vidim, ze sa nemusim obavat 😉 a zuzi este otazka, cim si si umyvala dole ranu po siti, aby sa to rychlejsie zahojilo? lebo tu som citala vselijake rady, niekto vravi len vodou, niekto si na to kupuje vselijake roztoky v lekarni, tak neviem, ci je potrebne nieco kupovat, poradis nam?

zuzkad
12. máj 2009

katrin79 ja si neviem predstavit, zeby som si na tu ranu prve dni dala nejake mydlo, alebo roztoky....brrrr ja som po kazdom cikani isla do sprchy a jemnym prudom som si ranu oplachovala stale aj 20 krat denne ako bolo mozne....troska to stipkalo, ale velmi mi to pomahalo...moja doki, co ma aj zasivala mi povedala, ze len vodu si mam davat na to...a aj som to tak robila...teraz uz od vcera si tu ranu umyvam Bupi mydielkom ...stehy mi kraaaasne odpadli...teraz ma uz skor boli ta modrina z toho...sitie je uz ok a rana malicka a v pohode 😉 😉
Ozaj tu vodu som si na ranu pustala vlaznu, lebo tepla nerobi moc dobre na to...dokonca ak som zvladla aj studenu, lebo ta stahuje ranu a tym padom sa aj lepsie hojila 😉 😉

katrin79
12. máj 2009

zuzi diky moc, esteze som nic nekupovala, tiez som myslela, ze tie roztoky musia hrozne stipat, takze radis len sprchovat, sprchovat, sprchovat, vsak? a glycer.cipky si pouzila? alebo si sla na wc aj bez nich?

inneska
12. máj 2009

ja som po prvom pôrode chodila cikať len do sprchy, aby som sa hned aj umyla...a najlepšia bola studená voda na šitie, to môžem doporučiť(a takisto bez mydla, len čistá voda), ..a po sprche som si to potrela repíkovým čajom 🙂

kukenzi
12. máj 2009

katrin, klasicke mydlo rozhodne nie, ja som pouzivala intimne mydlo Sebamed a rana sa mi rychlo hojila, raz sa mi zapalil stich, ten som si par dni striekala repikom a super... caste umyvanie pomaha hojeniu sitia.... ja som pocula, ze cikat je najlepsie v sprche, lebo to inac dost stipe, takze tentokrat cikanie len v sprche... inac som mala kupeny aj chloro neviem co, je to taky zeleny sajrajt v spreji, ale strasne farbil, tak som ho nepouzivala

majkas
12. máj 2009

ahojte,

tak hlasim prvu pripravu u Jezikovej mam za sebou, vsetko v pohode len bolo straasne teplo, v telocvicni klima ziadna, okna dokoran trosku pomohli ale nie prilis. len ma mrzi ze som zacala chodit nie od zaciatku cyklu tak to budem mat take poprehadzovane, ale hadam obsiahnem vsetko.

a utorky poobede ma poardnu Drobny alebo Havalda, tak skusim asi toho Havaldu ked ste ho tak chvalili🙂

hanipe
12. máj 2009

Ahoj dievcata , chcela by som sa opytat aku mate skusenost s dr. havaldom ja mam ist k nemu rodit , bola som u neho 2x tak este neviem . 🙂

kukenzi
12. máj 2009

hanipe, ja len tie najlepsie 😉

terezka044
12. máj 2009

zuzka gratulujem k syncekovi 🙂 a vyborne si to opisala, som rada.
inak ten epidural, ma dost prekvapilo, ze to na tebe trenovali - ja mam z toho sialeny strach, ze zostanem ochrnuta alebo nieco, poznam osobne jednu tetu ktora po tom zostala na vozicku a jednu babu ktora ma sialene bolesti aj dva roky po porode obcas ☹ neda sa vybavit odbornik anesteziolog na to? ja by som to nejakej neskusenej babe teda nedovolila.

mata1978
12. máj 2009

hanipe: ahoj, ja chodim k havaldovi uz od januara a termin mam zajtra, tak ze za tych pat mesiacov som ho uz spoznala asi dost a nemozem na neho povedat ani jedno zle slovo, odrodil uz vela deti mojich kamaratok, operoval mi pribuznu a naozaj si ho vsetci chvalia a ja tiez. Je pravda, ze ma pacientiek naozaj vela, pretoze je velmi vela tehotnych ale ja som si ho zazmluvnila a verim, ze to pri nom dopadne naozaj dobre. Je to sympaticky, mily doktor a hlavne na cokolvek sa spytas, nema problem ti odpovedat.

kukenzi
12. máj 2009

terezka, mna tiez asi rok po porode boleli krize, ale potom to preslo, no ved uvidime a teda bojim bojim, hoci viem, ze pri porode mi to bude suma fuk.

kukenzi
12. máj 2009

havalda ma okrem profesionalneho aj velmi ludsky pristup a na mna posobi velmi ukludnujuco 😵

katka1981
12. máj 2009

Ahojte kocky, dnes som bola prvykrat u Havaldu, bol to prijemny sok. Popytal sa ma na opuchy, problemy, ci som brala nejake tabletky, pytal sa ci mi robili UZV, som povedala ze pred dvomi tyzdnami a isla som na kozu. Na koze mu hovorim, ze mam vazny problem, ze od 30.tt. som strasne hladna. Tak sa smial, ze on to ma cely zivot. Ze ci mi ani cokolada nepomoze, ja ze nie, ze po nociach jem stangle salamy ale ajtak nic. On ze ved som malo pribrala. Popocuval babatko a povedal, ze krcok je zrely, ze stacia prve kontrakcie a zacnem sa pekne otvarat. Ja som cumela a hovorim, ze pred dvomi tyzdnami bolo vsetko v poriadku. A on ze ved ja som nepovedal ze je nieco zle, ze vsetko je v poriadku. Hovorim ze ale mne nic netvrdlo ani ma nebolelo. On ze ked to zacne tak to ucitim. Povedala som ze som si kupila epino, ci ho uz nemozem pouzivat, povedal ze mozem, ze mne uz nic neublizi. Pytala som sa co nastrih. On ze naco by ma niekto strihal a potom sil, zavisi to od toho aka bude hlavicka a ako sa prisposobi, ze nebude strihat len tak.
Neviete mi vy skusenejsie povedat, ci lekar mohol odhadnut to otvaranie alebo to povedal len tak? Ze sa zacnem pekne otvarat? Nech sa trosku utesim 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre