Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

tehula
12. máj 2009

dadka212: mne tvrdne brucho tiez pocas dna, navyse poslickov mam uz aj viackrat denne. Ale pokial sa nic ine nedeje, tak je asi vsetko ok.
Dnes som si dala sama prechadzku 2hodinovu, a este vecer bike hodinu...uvidime, co sa bude diat 😀

Jaj babulky, vy ste vstetky Havaldove pacientky....

Katka1981> pripomen mu zazmluvnenie hned nabuducu poradnu, lebo to musi aj on vyplnit a podpisat aj prednosta, ci kto... a zvacsa na poradni nie je na tieto administrativy cas, takze si to budete odovzdavat zas na dalsej poradni....tak aby nebolo neskoro....

Ja som na Oravca tlacila uz po 30tt, ze nech da zmluvy, lebo co ak.......tak dal, teraz je to u neho, v pondelok dostanem a mozem ist na riaditelstvo a vyplatit hadam 😒

mneme
12. máj 2009

kati, presne toto urobil na morfaku ditte aj mne. a ja mu na to hovorim, ze tam nic nevidim. a on ze to preto, lebo je to urcite dievcatko 🙂 tak to uz ma mozno take male "cislo" pre pacientky 😀

katka1981
12. máj 2009

mneme porad mi co mam robit prosim. Mne havalda robil dnes kultivaciu. Predpokladam ze vysledok bude v utorok, ale ja uz tak trpim, ze sa asi do utorka zahrabem pod zem. Kupila som si femisan gel, je to s tea tree a kyselinou mliecnou ale nic mi to nepomohlo ☹ Ja rozmyslam ze mu vo stvrtok zavolam, nech mi napise nejake cipky. Ale nemam k nemu ani pevnu linku.

mneme
12. máj 2009

tehula, mne oravec tie zmluvy sam pripomenul, lebo ja som po niekolkohodinovom cakani v cakarni samozrejme zabudla. ale inak je to uplne simple, v pondelok mi ich dal, odniesla som ich na sekretariat namestnika (je to v nemocnicnej budove nad bufetom, prve dvere vpravo), tam mi ich jeho sekretarka podpisala a ked pojdem buduci pondelok zase na antolsku, tak to hned aj v pokladni vyplatim. neboj, ty to urcite stihas 😉

katka1981
12. máj 2009

Vies keby som este chodila k cupimu, tak da mi cipky a je. Inak dufam, ze su uz pre malu terazneskodne. Nechapem cele tehu som mala pokoj.

katka1981
12. máj 2009

ahoj tehulka.

kukenzi
12. máj 2009

som este tu, kati preco trpnes? ved ak aj budes mat streptokoka, tak ti pri porode daju atb 😉 neboj, vsetko sa to potom zahoji, tehotenstvo si vybera svoju dan.

katka1981
12. máj 2009

tehul, inak ty mas na porod este skoro, neprehanaj to s tym pohybom.

slnecnica11
12. máj 2009

katka co ti je?Vytoky?

katka1981
12. máj 2009

kukenzi, nemam ho, mam ho negativny, vysledky mam, ale ja mam uz 3 dni kvasinky alebo neviem co a svrbelo to a teraz uz stipe.

katka1981
12. máj 2009

Vytok normalny ako vzdy, nemam ani hrudkovity ako byva pri kvasinkach, ale spotila som sas a som zapalena a svrbelo to a stipe to ☹

mneme
12. máj 2009

google mi pomohol najst cislo do havaldovej ordinacie 02/6867 2726 kati, a s cim mas problem?

katka1981
12. máj 2009

uvidim ako mi bude zajtra ci ten femisan pomoze ale je to hrozne. Uz asi od minuleho pondelka ale uz bolo celkom dobre ale vzdy ked sa spotim sa to zhorsi a teraz je to najhorsie.

slnecnica11
12. máj 2009

podla mna urcite to co najskor povedz lekarovi.Dovtedy by som ti poradila tantum rosa vyplachy.Ja si ich robim stale,niekedy aj 2x denne

tehula
12. máj 2009

katka1981: jedine, co dostanes bez predpisu je canesten vag. tablety...ale neodporucam ich. Mne sa moc neosvedcili, akoze zabrali, ale trvalo to dlho....inak mi Oravec predpisal nejake ine vag. tablety a to bola ulava hned po prvej, lenze vsetky okrem canestenu su na predpis. Takze radim, od niekoho vydolovat cislo a popytat si recept.

mneme> no, tu som zas musela ja pripominat, lebo on stale sranduje a kecame furt o inom, nez naco som tam 😀 Sestricka mi vzdy okomentuje outfit, prosto, ja si uz niekedy musim normalne zapisat, co sa chcem popytat, aby som nezabudla 😀

Kati, ved ja rodit este nejdem, tak najskor o 2tt, ked sa doki vrati z dovci 😀

mneme
12. máj 2009

aha, uz citam dalej, to mi je luto ☹ - ja by som na tvojom mieste zavolala havaldovi a ak by povedal, ze treba pockat na vysledky, tak normalne cupanikovi - ved zato, ze uz chodis k porodnikovi na antolskej, si neprestala byt jeho pacientka a urcite ti pomoze

tehula
12. máj 2009

katka1981> ja som mala presne hento, nebol ziaden hrudkovity ani divnejsi vytok, no svrbelo a potom palilo a veru zhorsilo sa mi to najma pri cviceni, ked sa mi bobros spotil. Stale umyvaj, ale len niecim neagresivnym na intim hygienu a najma tie cipky pytaj nejake. Ja mam napr odjakziva zvyseneho lactobacyla, cize som nikdy s mykozami nemala ani skusenost az v 3.trimestri v tehu....

kukenzi
12. máj 2009

kati neviem ti bohuzial poradit, ale drzim palce, nech to cim skor prejde.

uz fakt idem. dobru nocku

tehula
12. máj 2009

dobru nocku kukenzi, pojdem aj ja, nech zajtra nezaspim pediatricku

katka1981
12. máj 2009

NO co ja viem na predpis su aj canesten. Mne by sesternica magistra zohnala canesten alebo candibene v pohode. Tie 200mg su na 3 dni a uz po prvej som bola vzdy fit. Len kedze som tehu, pozeram najma na malu. Cele tehu som nebrala nic, ani panadol , nic, a chcela som ostat pri tom.

mneme moc dik za cislo.

Ja som 2 roky trpela na kvasinky, tantum rosa mi nikdy nepomohol. Ale mozno to nie su kvasinky ktovie. Ja som mala kvasinky z klimy v robote, zistili mi to z krvy na specialnych testoch ked uz nevedeli co so mnou, to jedna speci doktorka co sa venuje plesniam. Odisla som z roboty a mam pokoj.

slnecnica11, da sa to bez predpisu? Ty si mala aky problem ze ti to pomohlo? Lebo ja mam este doma zbaleny ten davkovac. Vtedy mi nepomohol.

Ked su kvasinky musi byt vzdy ten hrudkovity vytok? Ja ho nemam.

tehula
12. máj 2009

katka1981> canesten nie je na predpis a mozes si kupit bud jednu tabletu co obsahuje vacsie mnozstvo toho clotrimazolu, ci jak sa ta latka vola, alebo tych 6tbl. a tie si davas bud jednu denne, alebo iba 3dni dvakrat do dna.
Ja som si to zaradenie liekov pozerala, lebo doki mal vtedy dovcu a nechcela som tam otravovat niekoho ineho, ze teda skusim toto. (predtym som mala od dokiho tie super tablety, ale tie boli zaradene v kategorii, ze su na predpis)

Co sa tyka tvojho strachu o mimi, nemusis sa bat, ono v poslednom trimestri su povoelen vsetky tieto vag tablety, dokonca v pribalovom letaku na canesten pisali, ze obcas sa to dava babam par tyzdnov pred porodom ako prevencia na pripadne ozdravenie flory v bobrosovi. Fakt, toto tam pisali, tak som si to s kludom dala, ale zaberalo to pomaly.

Hrudky nemusia byt, lebo mne vtedy robil aj ster a ziadne som nemala a potvrdili sa tie kvasinky

katka1981
12. máj 2009

tehula, mne to zacalo asi pred mesiacom. Sedela som na kave s kamoskou a potom to zacalo, jednu noc som oko nezavrela co to tak svrbelo. Po par dnoch to preslo. Minulu nedelu som zas mala stretko s inou kamPpooskou, spotila sa mi rit v mcdonalde a bum. Tuto nedelu mi uz nic nebolo ale zase som sa spotila doma na posteli hoci som bola hola a zas. A dnes som behala po lekaroch a nakupoch a teraz idem umriet. Zajtra idem na Antolsku zas, cize viem ze sa to zas zhorsi. Predtym mi pohol vzdy gel s chlorofylom a biolampa ale uz to nezabera. Pojdem sa okupat a dam si zas ten femisan gel. On sa aplikuje do hlbky. A uvidim zajtra.

mneme ale ty mi citas myslienky, presne aj nato som myslela.

katka1981
12. máj 2009

tehul, no vidis to, ja som mavala kvasinky furt v tom obdobi co som robila v tej zavsivenej robote a vies ze som ten vytok nemala nikdy? Mozno parkrat ale vacsinou nie. Ak sa to nezlepsi, ja zavolam strtok havaldovi a ked mi neda cipky, zavolam cupimu, a ked nie tak si nacpem canesten. Canesten a candibene alebo zlotrimazolum, to je to iste. 200mg 1 tab. a za tri dni som fit. Vlastne po prvej pilule. Pri porode musim byt fir, lebo oslabena sliznica sa lahsie dotrha, navyse som musela prestat cvicit z epinok a som ani nie na 7,5 a do 10 mam daleko, a casu malo.

Baby dakujem vam za podporu, velmi mi pomahate naozaj.

mneme
12. máj 2009

jeeezis, baby, to vam fakt nezavidim 😝 ale vraj je to fakt normalne, ze v tehotenstve je imunita oslabena aj na tychto miestach. ja s tym chvalabohu skusenosti nemam, tak neporadim, ale kati, je dobre sa s tym kupat? nie je lepsia sprcha?

katka1981
12. máj 2009

mneme, mne pomohol kupel aj vcera. Ja som sa vzdy kupala aj ked som mala svoje dni. Mna skor prekvapilo ze doteraz som kvasinky v tehu nemala, ze az teraz. Po kazdych antibiotikach som ich mala, nastastie som ich nebrala uz asi 2 roky. Po kupeli sa mi to ukludni, dam si zas ten gel, biolampu a pojdem spat. Zajtra bude hadam lepsie.

katka1981
12. máj 2009

tehul, mala si pravdu, nasla som nejaky asi novy ze canesten1 co ma 500mg a asi je len 1 tableta tam. Tehotenstvo a dojčenie > Skôr ako začnete užívať akýkoľvek liek, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom. O použití lieku v prvých troch mesiacoch tehotenstva a v období dojčenia musí rozhodnúť lekár.
Canesten 1 vaginálnu tabletu možno použiť na sanáciu pôrodných ciest v posledných 4-6 týždňoch tehotenstva. Počas tehotenstva sa majú vaginálne tablety zavádzať bez použitia aplikátora.

katka1981
12. máj 2009

Tehul, ja som poznala doteraz len 6 kusov po 100mg a 3 kusy po 200mg, a existuje aj jeden kus v baleni s 500mg. No parada. Idem porovnat aky je rozdiel medzi candibene a clotrimazolum , ale myslim ze je to presne to iste len iny nazov. A ak je canesten bez predpisu, tak nemam co riesit, navyse potom co som sa docitala, ze malej neuskodi. Joj dakujem si mi pomohla, hned mi je lepsie.

skovka
13. máj 2009

ahojte, tak vy ste toho stihli popisat. ja som bola vcera u havaldu, kedze mi uz odisla zatka (resp. odchadza uz tri dni), tak sme sa potesili, ze uz sa to zacalo.. brucho mam tvrde uz stale, zmakne len obcas. Tak ma zobral na porodnicu, aby mi spravili monitor, kontrakcie kazdych 5minut, ale slabe, cakala som este na neho, kym dooperuje, potom ma musel znova pozriet, ze keby som sa moc otvarala, tak si ma tam uz necha, no ale my sme zatial len na jeden prst, tak sme sa dohodli ze este pockame doma. vecer som mala kontrakcie uz silnejsie, konecne som ich rozlisila, lebo sa k nim pridali aj bolesti krizov, ale zas boli menej caste, takze este cakame. teraz mi je konecne fajn, ako keby som ani tehotna nebola, tie predchadzajuce dve noci boli hrozne, vobec som sa nevyspala.
Porodnica asi praska vo svikoch, o 11tej mali za sebou uz 6 porodov a co som tam ja sedela, tak prijali dalsie dve mamicky. Bola tam fajn partia, maju sluzbu aj dnes v noci, tak ak by ste sa niektora chystali ist rodit, tak odporucam 😉 😎

skovka
13. máj 2009

Mata tak daj vediet ako to dnes dopadlo, drzim palceky 🙂

terezka044
13. máj 2009

skovka to teda, to fakt tam rodi tak vela zien? to kde su vsetky tehotne? na ulici ziadnu nevidim, raz za uhorsky rok, a potom sa ani do nemocnice nevtrepeme. strasne 😝 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre