Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

mode
25. máj 2009

ahojte, budúce mamicky. rodila som na Antolskej pred necelým rokom a napriek tým dvom tragédiám by som isla asi opeť len tam. veľmi si nenavyberáte a stať sa vám to môže aj v inej porodnici. aj keď si myslím, že sa na tú prvú mamicku, co rodila 48 hodín asi riadne vykaslali, lebo nebola nikoho pacientka. a to pri nej bola asi nie jedna smena lekárov a PA co maju maslo na hlave. pri tej druhej by ma tiez zaujímalo meno lekara, ci to nebol nahodou ten môj. ci nemam hladat iného.

inak co sa hygieny týka síce tam behali tetky s metlami ale pod postelami bolo kopec prachu, som mala novu tasku celu zafulanu.

tie podlozky pod pacienta aj ked kupite viac miniete ja som na nich prebalovala doma babatko. teraz som uz sikovna a zvladam to aj bez 😵 .

velmi sa nespoliehajte, ze vam nieco daju v porodnici, najme nie cez víkend. aj ked v prvý deň po porode sme dostali vsetko aj nocnu koselu, vlozky, tie podlozky aj plienky pre babatko. ale to vsetko vam mozu manzelia priniest na druhý deň ak ste z Blavy.

a ak ste z Blavy pobalte sa na porod a co to si vezmite tak na jeden den. v porodnici nie je vela miesta na lodne kufre. tie nech vám prinesú az manzelikovia na sestonedelie.

katrin79
25. máj 2009

tehula: no ja sa zbalim tak, ze si beriem taku prirucnu tasku so sebou na porod, tam si dam koselu,osusku,sprchac,toaletak,slapky do sprchy a klasicke slapky, ponozky plus doklady co budem potrebovat pri prijme a potom velku tasku, to necham v aute a to mi manzelik prinesie ked uz ma prevezu na izbu po porode a tam budem mat ostatne veci a v igelitke ale v tej istej taske budem mat vlozene pampersky,dve plienky klasicke,postolky,ciapocku,rukavicky a mast na ritku, nech mam veci pre babo spolu v jednej taske, to len potom vytiahnem, co budem potrebovat...zhruba takto to mam ja

katrin79
25. máj 2009

utierky na ritku som nemala ani v zozname napisane, takze to by som si zabudla, uz to tam aj dopisujem.
Este sa chcem opytat, tie pampersky a utierky na zadok to sa dava sestricke hned? alebo to mam u seba a sama si babo prebalujem, ci ako to funguje?

tehula
25. máj 2009

no dufam, ze nebudem za cvoka, ked tam budem pobehovat s igelitkou, ale ja vlastne nemam ani doriesene, kto ma vlastne do nemocky odveze, cize asi nehrozi to v nejakom aute nechavat. Asi s tou celou kabelou budem putovat, pripadne muzik.

majkas
25. máj 2009

katrin ja to mama v plane podobne ako ty. Len pls ciapocku a rukavicky to treba mat na pobyt? ja som zila v tom ze oblecenie pre babo mi donesu az ked pojdeme domov (postolky a plienky neratam)

kukenzi
25. máj 2009

tehula, nebudes za smiesnu s igelitockou, ved vsetko hned supnes na seba a nemusis nosit prazdnu tasku 😉

katrin, neviem, ako je to najnovsie, ale pred dvoma rokmi som sa o nic po porode nestarala, ja som ostala na sale, maleho zaniesli na odd. novorodencov a rano mi ho doniesli obleceneho, prebaleneho, potom som si uz do postielky dala aj plienky aj vlhcene obrusky

baby, to na normalnych izbach nie su skrine??? 😕

katrin79
25. máj 2009

majkas: no ciapocku a rukavicky si ja beriem pre istotu, mozno to daju babu a mozno nie, takze radsej to beriem so sebou, vecicky inak pre babo ziadne, to az ked pojdeme domov mi manzelik prinesie

tehula: a vsak s tebou ide manzel k porodu, nie? tak ti ponesie tasku predsa on

kukenzi
25. máj 2009

my sme v tych horucavach ciapocky nepouzivali a rukavicky sme mali tusim tiez erarne a to len kvoli dlhym nechtikom. maly bol stale rozbaleny, perinku som pouzivala len na prenos krehkeho babatka na prebalovaci pult

postolky a latkove plienky nosit netreba, tie tam dostanete, tie priniest len pri odchode... a stale sa teda bali na siroko? ja teda chcem balit, ale ci to robia este v porodke

dadka212
25. máj 2009

ahojte 🙂

Skovke blahoželáme k Matyaskovi 😵

Katrin no bábenko si budeš prebalovať sama, po pôrode mu dajú plienku ale potom už budeš používať svoje 🙂

Kukenzi sú tam skrine...

katrin79
25. máj 2009

kukenzi: no skrine tam asi nie su, ked baby pisu, ze tasku treba mat pod postelou, takze prides do izby, najskor si utries pod postelou a potom si tam hodis tasku 😀

kukenzi
25. máj 2009

katrin, ked ti uz babo donesu na izbu, tak sa o neho uz sama staras, teda ho prebalujes, kupali mi ho oni. ale mas moznost si to tam vyskusat.

tehula
25. máj 2009

katrin> ano, pojde so mnou, ale niekto nas bude musiet odviezt. My sme bez auta. Cize bud pojdeme taxikom, alebo ak to bude cez vikend, tak so svokrom, pripadne s mojim ocom.....ale v noci bez sance cakat na nich, kym sa vychystaju.
Cize kabelu bude muz musiet nosit.

katrin79
25. máj 2009

dadka: diky, za info, to som nevedela, ze ako to funguje, takze plienky aj utierky si nechavam u seba

dadka212
25. máj 2009

Kukenzi vraj balia 😉

ja teda tiež neberiem čapičku a ani rukavičky, šak je horko 😝 ja som to nemala ani keď som malého rodila v marci a bolo to v pohode...

kukenzi
25. máj 2009

takze su tam skrine, ale nie na lodne kufra, ci ako? 😀

dadka212
25. máj 2009

Kukenzi tie skrine čo si pamätám boli hrozne úzke 😝

katrin79
25. máj 2009

takze to babo budem mat stale pri sebe aj v noci, ze?

kukenzi
25. máj 2009

ja som mala lodny kufor a ten mi vosiel do skrine. pod postelou som nic nemala... vsak tam bol brajgel jak svina fuuuuj... odbornicky na podlahove krytiny to dost flakali a raz mi takym kentusom vydezinfikovali wc, ze som myslela, ze sa im tam vylial cpavok ... sa tam dychat nedalo, som sa bola stazovat 😝

dadka212
25. máj 2009

Katrin áno...mne ho priniesli o 5 ráno a porodila som ho o 22.00 a potom už bol stále iba so mnou 😉

tehula
25. máj 2009

no tak z tejto organizacie mam fakt vetry 😠 Lebo ked bude vela miminiek, aby ozaj mali pre kazde rukavicky....ja to radsej berem so sebou 😀

kukenzi
25. máj 2009

inac by tam mohli spravit uschovnu, ze? clovek by si to tam doniesol a postupne doplnal 😀

dadka212
25. máj 2009

inak prečo nemôžeme strihať nechtíky bábätku??? 😕 ja som malému ostrihala hneď ako sme prišli z pôrodnice 😅

tehula
25. máj 2009

kukenzi 😀 😀 😀 😀 , takze fakt ten domestos pribalim? 😀
a to nehovorim, ze nemam zbalene pitivo vobec.....neviem, kde to tam dam...

kukenzi
25. máj 2009

katrin, ja som porodila o 15.58h a rano o 5.30h mi ho priniesli.... to bol pre mna riadny sok, lebo som z tolkeho vzrusenia celu noc nespala a zaspala som o nejakej 2-3h rano a v tom niekto vrazil s hrkotajucou postielkou a mojim dietatom, ze "tu mate syna" ... no a co vcul, hmmm, som bola vyorana co s nim 😀 , nevyspata a o takom case, teeeeda.

katrin79
25. máj 2009

fuha, takze to bude narocne hned po porode taka znicena a hned sa starat o babo non-stop, no to si celkom neviem predstavit, ale vsak nejak zvladneme....a ked ma pride pozriet manzel a ja budem chciet ist za nim na chodbu, kedze nemoze ist on za mnou, tak babo si asi nemozem zobrat so sebou, ci hej?

dadka212
25. máj 2009

Katrin nemôžeš...ja som ho nechala u sestričiek na novorodeneckom

majkas
25. máj 2009

katrin akurat dneska jezikova vravela, ze ked ty chces, tak mas malinke pri sebe, ale kebyze sa chces v noci vyspat tak ho mozes dat sestrickam. ze mamicky to aspon prvu noc po porode dost uvitaju. ja uvidim jak sa budem citit, myslim si ze nema cenu sa silit a davat pozor na babenko ked budem mozno uplne grogy po porode a budem mat co robit aj so sebou. a na krmenie ta zobudia, takze dost uvazujem ze prvi noc ho dam do opatery

katrin79
25. máj 2009

kukenzi: no tohto sa desim asi viac ako samotneho porodu, ze mi tam donesu babo, ja cela znicena a teraz mi zacne plakat a ja mu nebudem vediet dat ani najest, to je moja nocna mora

kukenzi
25. máj 2009

uz si nepamatam, preco sa prve nechtiky nestrihaju, ale dost sa lamu, tak som vzdy odstranila len to, vraj staci len obhryznut... ale to mi pride take dost zivocisne 😖

prvykrat som strihala na 16 den, prave som vycitala z dennika 😀

katrin79
25. máj 2009

majkas: no esteze tak, diky za info, sice ja sa tesim, ze budem s malickou, ale zase neviem v akom budem stave a ci budem schopna sa hned o nu starat, takze som rada, ze sa to da aj takto, keby som fakt nevladala

cize ked mi dojde navsteva, mozem odniest babo k sestrickam na tu chvilku? nebude to problem? lebo vsak same ho asi nenecham v izbe

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre