Pôrodnica Antolská

danii
10. okt 2006

tuto temu som zalozila preto, lebo ma zaujima vsetko co sa tyka porodnice na antolskej.
napr. co vsetko si tam treba priniest, aky mate nazor na tuto porodnicu, lekarov, sestricky, .... pocity, dojmy .... proste vsetko co sa porodu tyka.
a samozrejma sa potesim radam, upozorneniam .... 🙂

henessi
3. jún 2009

Ok,hlupe otazky ale ja idem do nemocky 2.krat,1.krat si nepamatam som bola este mala 😅 ,tak neviem 😅

tehula
3. jún 2009

no dnes ma narodky moja mama, takze aj to by bol fajn datum pre porod 😀 Ja som jej v predstihu gratulovala a darky zhanala uz koncom maja, ze teraz uz budem v porodnici a trt barani 😀

Katrin> ja som si zupan do tasky k porodu brala a aj z dovodu, ze rodit teda asi idem v muzovom starom triku a to mi prdel zakryje len tak tak....no tak aspon nech ma zupan zahaluje, ked sa uz budem promenadovat po chodbe 😀
Inak ja mam taku sislu otazku......kym sa budem otvarat a stepovat na chodbe.....to asi budem mat aj vlozku, nie? Najma, keby voda sla.....vtedy mozem mat este gatky? Ci naostro sa beha? 😅

Inak dlazky odkladam uz od vcera, ale dnes idem na to, lebo sa to pyta. Ja ale makam mopom, takze ziadne extra vykony na styroch, ze porod rozbiehat 😀

kukenzi
3. jún 2009

tehula, ja som nasla tiez len take po prdel tricka a ked si predsavim, ze minule som predychavala aj v predklone, tak to radsej moje pyzamo... ved ktory otecko tuzzi vidiet cudziu rodiacu zenu 😝

tehula
3. jún 2009

kukenzi: to normalne ma pyzamove gate? To sa moze? Lebo fakt neviem, ako to frci a jAk sa treba obliect, ci hned aby bol pristup, alebo mozem aj s gatami sibrinkovat

katrin79
3. jún 2009

kukenzi: to bol vtip s tymi oknami, urcite by som ich nesla umyvat, na take veci som teraz veeelmo leniva 😉
tehula: presne ma napadla tato otazka, ze ci mozem v gatkach behat pred porodom, lebo vsak moja nocna kosela tiez nema ziadnu maxi dlzku 😉

kukenzi
3. jún 2009

tehula, gate urcite nieeee

gertka
3. jún 2009

ahojte zienky,
ako tu tak citam, tak beriete dve tasky? zvlast na porod a zvlast do nemocky?
snazim sa zbalit si kufor (keby nahodou) ked idem zajtra na antolsku

katrin79
3. jún 2009

gertka: no hej, ja mam dve tasky, lebo neviem si predstavit, ze s tou velikou taskou by som mala behat po porodnici, tak preto som si zbalila malu na porod a velku na izbu potom

jasminet
3. jún 2009

gretka - ja mam len jednu tasku. najskor som mala taku mensiu, ze ved uplne staci, ale ked tak dokladam, tak som to dnes prebalila do vacsej. ale aj tak je malicka oproti taskam ktore obcas vidim na prijme 🙂

gertka
3. jún 2009

ja si chcem zbalit veci do kufra na kolieskach a na vrch si dam veci, ktore treba na porod. jak tak rozmyslam, co vlastne potrebujem na porod? zdravotnicke podlozky, vlozky, nocnu koselu??? a co este?

katrin79
3. jún 2009

podlozky nepotrebujes na porod, koselu, uterak, sprchac, toal.papier, prezuvky, slapky do sprchy

gertka
3. jún 2009

oki, diky, pisem 🙂
nepoculi ste nahodou, ci moze byt tato pri celom porode na antolskej alebo iba v tretej dobe porodnej?

dadka212
3. jún 2009

ahojte 🙂

ešte raz Dakujeme 🙂

Akejka dr.Hammerová je ešte stále sekundárny lekár teda podľa razítka...a ja nehovorím, že je zlá alebo niečo, len proste mi v tej chvíli pripadala moc premúdrelá a takým štýlom sa chovala ako keby som ju otravovala...

ja zas okrem pôrodných asistentiek, hlavne Majky a Andrejky 😵 môžem dr. Greksovú, rodila mi Matúška a bola hrozne zlatá, milá, ludská, všetko hovorila, čo, ako a prečo robí aj ma výborne zašila proste super 😵 a asistovali jej vtedy tiež Majka s Andrejkou...a tiež je sekundárny lekár (podľa razítka) a nikdy som nevidela, že by sa chovala nejako povýšenecky...

kukenzi
3. jún 2009

dr. greksova je neskutocne mila, mala som ju aj na uzv.

dadi, kolko trval teda porod? a bolesti teda neboli, ale na konci urcite, tie trvali kolko?

miluska.h
3. jún 2009

gertka: tretia doba porodna je porod placenty 🙂 myslela si druhu 😉 pokial ja viem, partner s tebou moze byt od zaciatku ked je porod rozbehnuty, teda po priprave /klystir, holenie/

kukenzi
3. jún 2009

na porod netreba ani vlozky

gertka
3. jún 2009

miluska, vcera som bola na cviku ale nie na Antolskej a jedna baba tam vravela, ze jej na prednaske hovorili, ze otecko na cakacke nemoze byt aj keby bola mamicka sama na izbe, ze moze ist domov a ked bude v druhej dobe porodnej, teda bude otvorena na 4 a budu jej davat klystir a holit, vtedy zavolaju otecka ze moze prist ...
tak preto som z toho taka zmetena...

sisinka76
3. jún 2009

ahojte babenky 🙂

mam 1 otazku - neviete ako to je s cvicenim u p. Jezikovej? kedy byvaju? v 1.tehotenstve som chodila na Kramare a tam boli tie cvicenia väcsinou doobeda, tak chcem vediet ako to je na Antolskej. lebo ak je to doobeda, tak netusim, co so synom. ale verim, ze druhorodicky nie su takto diskriminovane a su aj nejake cvicenia poobede, hmmmmm?
vdak za info 😉

gertka
3. jún 2009

sisinka... treba jej zavolat a dohodnut sa s nou....

Jezikova:
02/68673403
PO, UT, št - 7.00 - 7.45
st, pia - 7.00 - 7.45 a 12.15 - 13.00

ale este t povie, ze mas cas na cvicenie. ale kludne jej zavolaj a opytaj sa jej ako to chodi.

dadka212
3. jún 2009

Kukenzi pôrod no neviem kolko trval, ale štvrtok vnoci som mala 15minútové kontrakcie, v piatok tak poldňa 10 minútové a v piatok okolo 18-tej sa začali také tie ozajstnejšie asi 6-7 minútové a boli aj dlhšie takže to rátam tak od tej 18-tej a maličká sa narodila o 23:55 čiže zhruba tých 6 hodín 🙂 ale neboli to nejaké hrozné bolesti až po odpustení pl.vody to bolo okolo 23:40 začali tie ozajstné bolesti, ale ani zďaleka by som ich neporovnávala s amputáciou končatín, hneď ako som vytlačila malinkú som si na tie bolesti ani nespomenula 😀

katka1981
3. jún 2009

Ahoj Kukenzi, ja mam zas brutalny zapal nervy na chrbte aby mi nebolo tak dobre, herpes na puse na ustupe a na zadku na nastupe. Take bolesti chrbta mam, ze som vcera myslela ze to uz asi rodim, kricala som od bolesti, nemohla sa pohnut ani dychat. Ak mi bude v piatok dobre a nahodou budem o kusok viac otovrena, tak idem rodit. Ak bez zmeny tak v pondelok musim rodit Havalda povedal, ze je to posledny termin. Uz len lezim, lebo ja sa tak do.....ze budem rodit asi cela v sadre. Ta bolest chrbta to je asi ta spominana amputacia ci hovorila ta anesteziologicka na prednaske.

katka1981
3. jún 2009

Baby jedna velka rada, nesnazte sa urychlit si porod upratovanim ako ja. Radsej sa prechadzajte alebo si dajte horuci kupel alebo sa zabavte s manzelom. Ja som si tak dopomohla, ze teraz sa zas modlim aby sa mi porod oddialil.

katrin79
3. jún 2009

Kati a ja uz ze si na porodnej sale 😉 pocuvaj, ty si pocas tohto tehotenstva mala asi najviac chorob...tak sa setri, nech mas silu na ten porod, aby si tam nesla velmi znicena...som zvedava, co ti v piatok dokino povie, ci to postupuje, alebo ako...

katrin79
3. jún 2009

dadka212: ako zistim, ze to tvrdnutie bruska su "naozajstne" kontrakcie, alebo len falosne? lebo mne to brucho tvrdne o stosest kazdu chvilu asi na minutu a potom zmakne znova, ale zeby som mala pritom nejake bolesti nemozem povedat, tak ja len, aby som vedela rozlisit, ze kedy su tie prave a kedy nie

katka1981
3. jún 2009

kati to som vsetko stihla za posledne 3 tyzdne, dovtedy minic nebolo. Kedy ides do poradne?

katka1981
3. jún 2009

katka ja keby som mala caste tvrdnutie, radsej idem do porodky, ved ty si na 3cm, aby ti stihli pichnut epiduralku!

katka1981
3. jún 2009

Kati ta epiduralka by mi mohla pomoct na ten chrbat, nie? Lebo to strasne boli a nedami dychat.

katrin79
3. jún 2009

Katus, mne povedal dokino, ze ked to tvrdnutie bude kazdych 5 minut a tak casto to zase nemam, nemam to pravidelne praveze, niekedy mam triktrat po sebe kazdych 5 minut ,potom pol hodinu nic, no chaos proste...poradnu mam az v utorok, ale ja dufam, ze dovtedy uz porodim 😉
no ta epi myslim, ze by ti pomohla na chrbat, to by si potom mala prestat citit bolest

katka1981
3. jún 2009

vyraza to dych, je to hrozne, nemozem sa hybat. No vidis ja neviem co je tvrdnutie. Teraz citim mens.bolesti ale strasne slabe, tak neviem ci to mam kniecomu pripisovat.

katka1981
3. jún 2009

kati tak so mnou dohadoval porod asi kvoli mojmu zlemu stavu a blizsiemu terminu, herpesu.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre